Opasan pas u kraju, a vlasnik ne haje, sta ciniti?

nenasBG

Ističe se
Poruka
2.090
Kad u vasem kraju zivi opasan pas, pa jos ima gazdu koji ga ne sprecava u akcijama napadanja manjih pasa, kome ne pada na pamet da psu stavi korpu ili ga vodi na povocu, sta ciniti? Kako zastiti svog malog psa i sebe od napada koji nicim niste isprovocirali?

U mom kraju zivi nekoliko rotvajlera ( ne shvatajte me pogresno, volim i ovu rasu pasa kao i druge). Jedan od njih, muzijak, ima za sobom nekoliko krvavih pirova u kojima su stradali manji psi, a pre dva dana je ujeo devojku koja je pokusala da zastiti svog maltezera. Devojka ima 5 savova na nadlaktici, isprepadana je, njen psic na srecu samo povredjen rep. A gazda rota joj je samo rekao "bas mi je zao, nije on hteo vas da ujede, samo vaseg psa". I pri tome je to covek od oko 50-60 godina. A u policiji su joj rekli da podnese tuzbu, pa ce ga oni opomenuti.

I drugi rot, mlada zenka, napada male pse, uz blagoslov i podsticaj svoga gazde, momka od oko 30 godina, prigodno istetoviranog. Izvede je momak u setnju i kaze "koju cemo danas da sredimo?" Napala je Zoninu majku ispred ulaza u zgradu, iznenada i podmuklo. Zamislite, mala snaucerka (u godinama) i mlada rotvajlerka, kakva slika!

Kakva su vam iskustva, kako se zastititi i kako urazumiti vlasnike?
 
Uffff pa to je grozno :sad2: :sad2:
Sreca pa su u nasem krau svi psi druzeljubivi i dobri ;)
Ja nisam imala takva iskustva ma da sam jednom videla kako je jedan covek naredio svom psu (doberman) da ujede jednog manjeg od sebe (pudla).Sva sreca pa je zena koja je odila pudlicu to primetila i pocela da bezi,prijavila je tog coveka policiji a kasnije ne znam sta se desilo :confused: :confused: Tako da sam ja prisustvovala takvom dogadjaju koji se hvala bogu nije odigravao u mojoj okolini :) Vlasnici su svi obuzeti kako im je pas jak i onda ga kao isprobavaju za borbu na necijim psima,a to je grozno.Kod moje prijateljice je ista stvar a ona je uspla da nagovori vlasnika psa da to vise ne radi posto mu je zapretila da ce zvati policiju on se smirio :) Tako da ti to predlazem :)
 
Ima slican problem, ljudi setaju psa mesanca velicine i oblika sarplaninca, pregojenog, bez povodca. Mnogo puta se zaletao na mog psa i obzirom da vlasnici to ne smatraju ozbiljnom situacijom morala sam sama par puta da reagujem i sutnem psa:sad2: To ga ne sprecava da svaki put kad nas vidi kidise na pudlu. Zalece se i na sve zive lutalice u kraju, par puta sam sprecavala pokolj (kamenjem). Najgore od svega je sto ljudi sasvim mirno sve to posmatraju,a kad pokusas na bilo koji nacin da objasnis da treba makar da ga vezuju, oni ignorisu. dakle kao da pricam vazduhu:eek: Nekad ga cak puste samog da seta... Srecom ljude ne napada ali ovo kidisanje na svakog psa zaista prevrsava svaku meru i duboko se nadam da ce se uskoro ovaj novi zakon "razgaziti" pa napokon da ih prijavim za setnju bez povodca.
 
uzas
takve vlasnike bi golishave stavila na trg da stoje tako ceo dan i da poshize od blama
i ispraznila bi im dzepove naravno
zivotinje bi oduzela
ali dzaba....
eto,mi koji imamo mirne pse nalecemo na inspekcije(po parku,ne po ulici),a ti kreteni sa tim ludim psima vode pse odvezane i ovi napadaju sve redom i nikom nista...cak i po ulici
kapiram da inspekcija njih ne cima posto se plasi i njih(...oni macho menovi,ovo ono) i pasa :lol:
 
Nisu krivi psi!
Kazu da sve zivotinje vremenom pocnu da lice na svog gazdu!!!
Hoce li taj, dugoocekivani, Zakon promeniti svest pojedinaca?
Ipak, jedva cekam da pocne da funkcionise...vec me unapred zanimaju kaznene odredbe!Ovako, opomenem nekog...bas to _ pas i povodac....a on pita _ gde to pise.!
Pisace kazem. A pisacu i ja. Ovo obecanje priznajem za svoje i svojerucno ga potpisujem!!!!
 
Ja isto cekam zakon, pitanje je kako ce sve to funkcionisati, ja licno postujem te propise koliko je to moguce ali jedino sto ni sad ne primenjujem niti cu, svojim psima necu stavljati korpe, pa izvolte pisite kazne!

necu ni ja
ne interesuje me uopste
tamo gde ima dosta ljudi je vezana....tamo gde nema,odvezem je,fala bogu,nije rob niti keramicka figura...
 
necu ni ja
ne interesuje me uopste
tamo gde ima dosta ljudi je vezana....tamo gde nema,odvezem je,fala bogu,nije rob niti keramicka figura...

Isto!
Mada i po postojecem zakonu vlasnik je odgovoran za svo ponasanje svoje zivotinje, s tim sto ce po novom biti jos obavezniji i jos odgovorniji, a i treba. Moji psi nisu nikad nikog napali, sto se ljudi tice. Na kapiji sam imala oznaku da ima pasa pa je neko pametan to skinuo. Vakcinisani su redovno, u dobrim uslovima drzani, ja sam kao vlasnik oba psa, i radim ono sto je propisano.
Po meni, ne treba svako ni da ima psa, ali to je druga prica!
 
Totalno se saosecam sa tobom,mene je kad sam bila mladja ujeo za ruku neki jezivi ogromni rotvajler,koga je decko setao na lancu...Zavrsila sam sa par savova uz komentar "koliku sam srecu imala sto mi nije dohvatio(da ne upotrebim tezu rec) celu ruku"...Sa psima lutalicama vecito imam probleme,pre neki dan su me pojurili dok sam vozila rolere i jedva sam umakla,a druga stvar imam prelepo ljupko kuce sibirskog porekla koga ne smem da setam po kraju jer sam ga jedva spasila u par navrataod najezde pobesnelih pasa....Ali sto je najgore,niko ni ne nagovestava resavanje ovog problema
 
Sa psima lutalicama vecito imam probleme,pre neki dan su me pojurili dok sam vozila rolere i jedva sam umakla,a druga stvar imam prelepo ljupko kuce sibirskog porekla koga ne smem da setam po kraju jer sam ga jedva spasila u par navrataod najezde pobesnelih pasa

Sirota:sad2: Da je kuce nekog drugog porekla i manje lepo pa i da razumem napade, ali em sibirsko em ljupsko em prelepo:eek: Ti pobesneli psi stvarno nemaju srama, ne umeju da cene prave vrednosti:thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Uh ja imam iskustva, ali i u parku da se desi takav okrsaj, taj gazda se vise ne pojavljuje jer drugi kuckari reaguju.
Za takve slucajeve treba dosadjivati policiji a tom "gazdi" oduzeti psa, nije pas nikad kriv, sve se to moze kontrolisati.
Debela novcana kazna za kretena!

:amen: Ali takve pse kasnije najčešće uspavljuju, neće da se petljaju oko njihove resocijalizacije. :(

Naravno da treba dobro kazniti vlasnika, ali kako to ostvariti u nasem sadasnjem pravnom sistemu? Kad ujede psa, nikakav zakon ga ne krivi...nazalost. A kad ujede coveka, treba se vuci po neefikasnim sudovima ko zna koliko...

Zakonom je zabranjeno huškati životinje i podsticati ih na agresivnost čak i prema drugim životinjama. U sv.sl. ovde, u KV je veterinarska inspekcija vrlo revnosna i efikasna kad treba kazniti vlasnika psa, bez obzira iz kog razloga i po čijoj prijavi. Verujem da su kod vas još revnosniji u naplaćivanju kazni. Sami panduri su tu deveta rupa na svirali, treba se obratiti direktno inspekciji.

pa neizbežno dolazimo do ''efikasnih institucija sistema koje primenjuju dobre zakone'' ....:zcepanje:

Uh, ako im se ukaže prilika da naplate bilo šta, efikasni su itekako!
 
Totalno se saosecam sa tobom,mene je kad sam bila mladja ujeo za ruku neki jezivi ogromni rotvajler,koga je decko setao na lancu...Zavrsila sam sa par savova uz komentar "koliku sam srecu imala sto mi nije dohvatio(da ne upotrebim tezu rec) celu ruku"...Sa psima lutalicama vecito imam probleme,pre neki dan su me pojurili dok sam vozila rolere i jedva sam umakla,a druga stvar imam prelepo ljupko kuce sibirskog porekla koga ne smem da setam po kraju jer sam ga jedva spasila u par navrataod najezde pobesnelih pasa....Ali sto je najgore,niko ni ne nagovestava resavanje ovog problema

A da probaš par puta da nahraniš te po kraju? Znaš kako posle prihvate i tvoje "kuče", pa bilo ono "prelepo, ljupko, sibirskog porekla" :roll: ili malo, ružnjikavo, kineskog porekla (kao moje npr.). Ili bez ikakvog porekla.

Ljudi, zakoni postoje već sad i sasvim su OK! To da se razumemo, samo što ih oni koji treba da ih primenjuju nisu izgleda ni pročitali.
 
Moj tata je skoro umalo propustio kroz šake jednu devojku, koja je na povodcu šetala psa, prišao mu drugi da se onjuše i ovaj na povodcu (pritom duplo veći) je nasrnuo na ovog malog, čuje se kidisanje i kevtanje niz celu ulicu a devojka :manikir: :eek: :eek: :eek: Ni da povuče povodac, ništa! :sad2: Moj tata joj se svašta rekao, skoro ga nisam videla tako zelenog u licu! :evil: To nisu ljudi, to su monstrumi... šta kao voliš SAMO svog psa, a ostale ko šiša?! :dontunderstand:
Elem, ako prijaviš takvog vlasnika, može da strada samo pas, pretpostavljam, zbog agresivnosti... :roll:
 
,a druga stvar imam prelepo ljupko kuce sibirskog porekla koga ne smem da setam po kraju jer sam ga jedva spasila u par navrataod najezde pobesnelih pasa....Ali sto je najgore,niko ni ne nagovestava resavanje ovog problema
Aaaaa,pa to je specijalno otezavajuca okolnost,to sto je u pitanju ljupko kuce sibirskog porekla...predlazem da se obavesti ruska ambasada,eventualno Vladimir Putin kako bi se sprecio medjunarodni incident:hahaha::zcepanje:
 
Pomenuti pas koji je napao devojku, upsss njenog psa maltezera, juce stao ispred pekare, sa ponosnim gazdom. Drzi ga gazda na povocu i devojci u pekari trazi hleb. Ona mu pruza, al' on ne moze da dohvati, jer drzi psa...i onda se gazda osvrce i pusti povodac koji pada na zemlju da bi prisao da uzme hleb. A jedan gresni mesanac bez vlasnika bas u blizini... pusteni pas, rot po imenu Bak, taman ga ugledao i spremio se za skok i ostalo... Ja viknuh, gazda uhvati povodac i jedva zadrza svog rota a gresni mesanac lutalica pobeze glavom bez obzira. Cela scena se desila usred centra bloka 23, ispred pekare u koju svraca puno ljudi i puno dece, pre podne, oko 10 h. Sta reci?
 

Back
Top