Треба ми ваша помоћ око Беча

Sandra91Bgd

Početnik
Poruka
43
Наиме, идемо на матурску екскурзију у Праг, Беч и Братиславу, а у Бечу имамо слободно само 5 сати :( Е сад...интересује ме, шта обићи у тих 5 сати..знам да има доста знаменитости у Бечу, али бих волела да чујем ваше предлоге шта посетити у Бечу за тих 5 сати јер је нажалост немогуће обићи све...хвала унапред :D
 
Наиме, идемо на матурску екскурзију у Праг, Беч и Братиславу, а у Бечу имамо слободно само 5 сати :( Е сад...интересује ме, шта обићи у тих 5 сати..знам да има доста знаменитости у Бечу, али бих волела да чујем ваше предлоге шта посетити у Бечу за тих 5 сати јер је нажалост немогуће обићи све...хвала унапред :D

I mi smo tako:confused: bez Bratislave,ali smo samo nocili u Bechu i ujutru valjda tih pet sati...

obavezno Prater, to je njihov luna park,neverovatan je,ima dve kuce straha,trazite onu drugu,ooogromna kuca,izgleda ko lavirint neshto sa dinosaurosima..Ubedljivo najvishe zastrasujuce, ulazis u liftove,bash je dzinovska zgrada,mozes se zagubiti...necete odmah naci jer je zabaceno,ali idite na bilo koju voznju ,sad mi je stao mozak,ono veliko okruglo sa sedistima shto ide gore:lol: i videcete kad gledate dole na luan park,tu zgradu.....ako si extremna osoba idi i na kashike,mada to preporucujem samo ako imas jak stomak i ako se ne bojis visina jer inace.....

Senbrun-to su vam sigurno rekli, asutrijski dvorac,nekadasnji dom Marije Antoanete, idi i unutra i napolju,u bastu { da se ne zeznes, npr ja sam bila samo unutra,zaboravila sam da idem napolje,a moj brat obratno } . Napolju imas mali lavirint,fontanu, cak i zoloski vrt,ili su bar meni tako rekli....

Marija Hilfer Strasen { ne znam kako se pishe u originalu }- jedna od najpoznatijih soping ulica u svetu,pored njujorske Pete Avenije i drugih- neobicno jeftina.

Ona katedrala u centru Beca,svakako cete je videti,ne mozete promasiti

Uglavnom,ima josh ali, oko Senbruna i na putu do njega cete prolaziti pored nekih omanjih palata,Hofburg npr, starih zgrada..Prag je mnogo vishe magican neko Bech,makar meni. Centar je Becha je sam po sebi kulturno mesto :) videces violiniste obucene kao Mocart,kocije....

nisam nabrojala mnogo stavri al eto,nadam se da sma pomogla a neko ko je duze bio u Bechu da nadopunjuje :)
 
Poslednja izmena:
Наиме, идемо на матурску екскурзију у Праг, Беч и Братиславу, а у Бечу имамо слободно само 5 сати :( Е сад...интересује ме, шта обићи у тих 5 сати..знам да има доста знаменитости у Бечу, али бих волела да чујем ваше предлоге шта посетити у Бечу за тих 5 сати јер је нажалост немогуће обићи све...хвала унапред :D
pa, pogledajte centar, operu, katedralu svetog Stefana, parlament, jer za tih 5 sati ne mozete bas da idete da vidite Serburn, ni cuveni Prater....
mene licno Bec nije dojmio uopste (sem Frojdove kuce), tako da ne mislim da bilo sta propustate, iako ce me sad verovatno mnogi popljuvati, tipa, jao pa Bec je dragulje Evrope, bla, bla.....stvar ukusa.....iskreno, od Beca se, osim te Frojdove kuce, secam jedino sopinga kao znamenitog:mrgreen:
 
Хвала на саветима!
У обилазак не улази посета Шенбруну (није ми јасно како, мада и агенција нам је благи ужас, тиха језа) тако да то морам сама да обиђем..то ми је приоритет :D и наравно Пратер! Хвала за детаљан опис, сад једва чекам да стигнем у Беч...мени су ови наши вашари доживљај а камоли њихови луна паркови хаха.:lol::lol: Морам да купим туристичку карту Беча...
Још једном хвала, доста сте ми помогли...морам што више ствари да убацим у тих кратких 5 сати...:roll: :)
 
Poslednja izmena:
I mi smo tako:confused: bez Bratislave,ali smo samo nocili u Bechu i ujutru valjda tih pet sati...

obavezno Prater, to je njihov luna park,neverovatan je,ima dve kuce straha,trazite onu drugu,ooogromna kuca,izgleda ko lavirint neshto sa dinosaurosima..Ubedljivo najvishe zastrasujuce, ulazis u liftove,bash je dzinovska zgrada,mozes se zagubiti...necete odmah naci jer je zabaceno,ali idite na bilo koju voznju ,sad mi je stao mozak,ono veliko okruglo sa sedistima shto ide gore:lol: i videcete kad gledate dole na luan park,tu zgradu.....ako si extremna osoba idi i na kashike,mada to preporucujem samo ako imas jak stomak i ako se ne bojis visina jer inace.....

Senbrun-to su vam sigurno rekli, asutrijski dvorac,nekadasnji dom Marije Antoanete, idi i unutra i napolju,u bastu { da se ne zeznes, npr ja sam bila samo unutra,zaboravila sam da idem napolje,a moj brat obratno } . Napolju imas mali lavirint,fontanu, cak i zoloski vrt,ili su bar meni tako rekli....

Marija Hilfer Strasen { ne znam kako se pishe u originalu }- jedna od najpoznatijih soping ulica u svetu,pored njujorske Pete Avenije i drugih- neobicno jeftina.

Ona katedrala u centru Beca,svakako cete je videti,ne mozete promasiti

Uglavnom,ima josh ali, oko Senbruna i na putu do njega cete prolaziti pored nekih omanjih palata,Hofburg npr, starih zgrada..Prag je mnogo vishe magican neko Bech,makar meni. Centar je Becha je sam po sebi kulturno mesto :) videces violiniste obucene kao Mocart,kocije....

nisam nabrojala mnogo stavri al eto,nadam se da sma pomogla a neko ko je duze bio u Bechu da nadopunjuje :)

ja sam bio u becu i koliko znam senbrun je malo izvan grada....a devojka sama da hvata metro pa da se izgubi.....pre bih preporucio hofburg,kartner strase,CRKVU SVETOG STEFANA OBAVEZNO!!!!!! I operu mozes,to je sve tu po centru
 
pa, pogledajte centar, operu, katedralu svetog Stefana, parlament, jer za tih 5 sati ne mozete bas da idete da vidite Serburn, ni cuveni Prater....
mene licno Bec nije dojmio uopste (sem Frojdove kuce), tako da ne mislim da bilo sta propustate, iako ce me sad verovatno mnogi popljuvati, tipa, jao pa Bec je dragulje Evrope, bla, bla.....stvar ukusa.....iskreno, od Beca se, osim te Frojdove kuce, secam jedino sopinga kao znamenitog:mrgreen:

Kod mene je bilo baš obratno...Beč mi je baš ostavio lijep dojam na prvi pogled...Očekivala sam nekako siv,mračan,dosadan,"starinski" grad...a on je baš bio suprotan...bijel,sa dosta fasada i spomenika od bijelog mermera,valjda...lijepih parkova,širokih ulica,živahan...Bio je i lijep i sunčan dan,valjda i to ima uticaja...Vidi se da je nekad bio centar moćnog carstva...Mi smo imali takođe malo vremena za obilazak,samo oko 2 sata... tako da smo išli samo do dvorca Belvedere i centra...i jedan krug autobusom do novog dijela,sa druge strane Dunava,gdje se nalaze sjedišta Opec-a i drugih organizacija...
Šenbrun je izvan grada i ogroman je ,tako da,i da imaš mnogo vremena ne možeš stići sve obići...Još da dodam da je Beč bio veoma skup...bar što se tiče hrane i suvenira u centru...Sve u svemu,kao što rekoh...i da samo šetaš bez nekog cilja,imaš šta vidjeti...
To je gradu koji bih voljela ponovo doći da sve detaljnije obiđem...:)

I da...srpski se čuje na sve strane...Govore ga čak i Turci koji prodaju hamburgere...:))
 
Poslednja izmena:
Kod mene je bilo baš obratno...Beč mi je baš ostavio lijep dojam na prvi pogled...Očekivala sam nekako siv,mračan,dosadan,"starinski" grad...a on je baš bio suprotan...bijel,sa dosta fasada i spomenika od bijelog mermera,valjda...lijepih parkova,širokih ulica,živahan...Bio je i lijep i sunčan dan,valjda i to ima uticaja...Vidi se da je nekad bio centar moćnog carstva...Mi smo imali takođe malo vremena za obilazak,samo oko 2 sata... tako da smo išli samo do dvorca Belvedere i centra...i jedan krug autobusom do novog dijela,sa druge strane Dunava,gdje se nalaze sjedišta Opec-a i drugih organizacija...
Šenbrun je izvan grada i ogroman je ,tako da,i da imaš mnogo vremena ne možeš stići sve obići...Još da dodam da je Beč bio veoma skup...bar što se tiče hrane i suvenira u centru...Sve u svemu,kao što rekoh...i da samo šetaš bez nekog cilja,imaš šta vidjeti...
da, sve to stoji
i tu nemam zamerke
ja sam bila u junu, na par dana
vreme lepo, suncano, ulice ciste, prevoz dolazi u sekund tacno
ali, nekako, ulice im mirisu na dezinfekciono sredstvo, bio mi je suvise sterilan, hladan, bez duha i zivota
na cene nemam zamerke, mada sam jela uglavnom na ulici, ili u nekim fast food restoranima, prevoz nije bio skup, soping-najjevtiniji u mom zivotu
ali, skoro sve sto sam videla me je ostavilo ravnodusnom, sem te Frojdove kuce, kao sto rekoh i katedrale svetog Stefana
ne znam, meni nekako vise odgovara musavost Atine, ili Rima, u odnosu na ovo :)
no, treba videti, svakako
 
da, sve to stoji
i tu nemam zamerke
ja sam bila u junu, na par dana
vreme lepo, suncano, ulice ciste, prevoz dolazi u sekund tacno
ali, nekako, ulice im mirisu na dezinfekciono sredstvo, bio mi je suvise sterilan, hladan, bez duha i zivota
na cene nemam zamerke, mada sam jela uglavnom na ulici, ili u nekim fast food restoranima, prevoz nije bio skup, soping-najjevtiniji u mom zivotu
ali, skoro sve sto sam videla me je ostavilo ravnodusnom, sem te Frojdove kuce, kao sto rekoh i katedrale svetog Stefana
ne znam, meni nekako vise odgovara musavost Atine, ili Rima, u odnosu na ovo :)
no, treba videti, svakako

meni je valjda musavost dosadila...:lol:

To kako ti opisuješ Beč,meni je tako izgledao Salzburg...Iako su oba grada u istoj državi,meni je dojam bio drastično različit...:roll: Iako je Salzburg turistički centar zbog Mocarta,meni je nekako djelovao hladno,sterilno i dosadno...A Beč,naprotiv, vrlo živahno ,sa mnogo ljudi na ulicama ,što me je iznenadilo jer sam ga zamišljala slično Salzburgu...
Ali to je,naravno,samo moj subjektivni utisak koji možda zavisi i od ostalih okolnosti putovanja... U Salzburgu sam bila 15 dana,a u Beču 3 sata...:),tako da i to ima veze,sigurno...
 
Poslednja izmena:
Екскурзија ми је нажалост одложена па сад имам мало више времена да се информишем...тражила сам и туристичку карту по граду али наравно нисам нашла..Прво као прво, хвала свима на саветима и предлозима, помогло ми је јер ја нисам баш толико упозната са Бечом ;)...Друго, хтела сам да обиђем Шенбрун по сваку цену, па макар дошла само до капије :lol:..сад видим да је то немогуће јер је далеко..задовољићу се Белведереом...срећа па је у једном од бројева часописа TRAVEL објашњен Беч до ситница па ће ми то помоћи...нећу ићи сама, иде више нас, па ћемо се ваљда снаћи...
А то што се тиче куповине..нама су професори рекли баш напротив..да чувамо новац за Беч јер је јефтинији од Прага..:confused:
Није ми јасно како у екскурзију не улази обилазак ни Белведереа ни Шенбруна а у питању је агенција КонТики..Све у свему пробаћу да обиђем те неке локалитете, колико ми време дозволи..још кад би се аутобус покварио па останемо још мало у Бечу :D
 
Екскурзија ми је нажалост одложена па сад имам мало више времена да се информишем...тражила сам и туристичку карту по граду али наравно нисам нашла..Прво као прво, хвала свима на саветима и предлозима, помогло ми је јер ја нисам баш толико упозната са Бечом ;)...Друго, хтела сам да обиђем Шенбрун по сваку цену, па макар дошла само до капије :lol:..сад видим да је то немогуће јер је далеко..задовољићу се Белведереом...срећа па је у једном од бројева часописа TRAVEL објашњен Беч до ситница па ће ми то помоћи...нећу ићи сама, иде више нас, па ћемо се ваљда снаћи...
А то што се тиче куповине..нама су професори рекли баш напротив..да чувамо новац за Беч јер је јефтинији од Прага..:confused:
Није ми јасно како у екскурзију не улази обилазак ни Белведереа ни Шенбруна а у питању је агенција КонТики..Све у свему пробаћу да обиђем те неке локалитете, колико ми време дозволи..још кад би се аутобус покварио па останемо још мало у Бечу :D
sa cenama sopinga su Prag i Bec tu negde..e, sad, ja sam u Becu bila u vreme rasprodaje, bilo je stvarno neverovatno..u Pragu sam bila sad u martu, nema bas takvog izbora kao u Becu...
na Senbrun zaboravi, sem ako nije na celo popodne..
i, naravno, obavezno kupi mocart slatkise, ima ih svuda, razlicitih vrsta i nisu skupi, probaj obavezno one trouglice....
i saher-tortu negde u centru, zaboravih gde sam je ja jela :confused:
 
gde je bolji soping- u Londonu ili Becu???

...sjajan je soping u oba grada, meni malo vise za soping pase London na primer Oxford street ah...ali ja sticem utisak da su u becu kvalitetnije stvari jeftinije nego u Londonu...odnos funte i evra. Sto se obilska Beca tice mislim da je najbitniji cuveni Ring, najlepse je tu prosetati ako imate par sati samo. Omedjen je Operom, Hofburgom, blizu je i Mocartova statua u parku, spomenik Mariji tereziji i prelep parkic ispred Istorijskog i Prirodnjackog muzeja zatim udjete u Hofburg i automatski se vratite 200 godina unazad, kocije svuda, ulickano, statue, osecate monarhiju...nakon toga se izgubite u ulicicama Ringa, splet uzanih malenih ulicica koje oni zovu Gasse tj. slobodan prevod sokace, u jednoj od njih nacicete Mocartovu kucu, kakvo je to odusevljenje izazvalo u meni, zatim velike statue Gutenberga i Getea. U centru Ringa je Stephansdom, nikako je ne propustiti. Mogu ti reci gde je italijanska picerija 30 metara od katedrale, jako povoljnih cena, odlican ukus pravih italijanskih pica i najbitnije nalazi se u centru centra da se malo odmorite od setnje. Na ivici Ringa je i Albertina, preko puta nje se nalazi hotel Sacher ako zelite da ruckate sacher tortu...uh kako sam se samo raspisala...Htela sam samo da kazem ako imate samo 5 sati gledajte da uzivate u gradu sto vise, da probate da ga osetite koliko mozete...centar je divan mozda je bolje fokusirati se samo na njega, zagrebate malo po povrsini pa ako vam se dopadne, sigurna sam da hoce, eto motivacije za neko sledece putovanje...ako idete u Prag novembra videcemo se tamo, cula sam da je kao bajka a do sada ga taman nisam posetila :heart:
 
Prag je predivan...zaista kao iz bajke, ima vrlo, vrlo specificnu atmosferu, cak i po hladnoci i snegu.....romantika na kvadrat...jedan od najlepsih gradova u kojima sam bila

:klap::klap::klap::klap::klap: jeeeeeee jedva cekam, od svih ali od svih ljudi koji su bili u Pragu sam cula sve najlepse...kao probudi dete u coveku, muzeji cokolade i igracaka, malene vestice kao suveniri, sve ususkano, nema bandera vec fenjera i slicno....
 

Back
Top