I Dačić za Statut

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
VLADAJUĆA koalicija u Srbiji postigla je dogovor o usvajanju Statuta Vojvodine do kraja godine, saznaju ”Novosti”.

Partneri na republičkom nivou, kako tvrde naši izvori, usaglasili su konačnu verziju statuta iz koje će biti izuzeti svi atributi državnosti severne srpske pokrajine, koji su bili predviđeni u prvobitnom predlogu tog akta.

Iz ”aktuelnog” statuta Vojvodine, kako saznajemo, biće izbrisan član po kome bi Vojvodina imala pravo da donosi zakone i raspisuje referendum. Takođe, briše se i odredba po kojoj bi Novi Sad bio glavni grad pokrajine, kao i član da Vojvodina može da otvara diplomatska predstavništva u svetu.


http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=158511&title_add=I%20Da%C4%8Di%C4%87%20za%20Statut&kword_add=sps%2C%20statut%20vojvodine


I to bi bilo to, što se tiče Statuta Vojvodine, nemam ni ja više zamerki, a vi?
 
Pa sad , Dacicevi su i izmislili pokrainu Vojvodina .
A canak ne da . Oce atribute drzavnosti ..... u stvari sve je to dogovor izmedju njega i Pajtica. Bolje da ne cackaju previse .
 
Poslednja izmena:
Iz ”aktuelnog” statuta Vojvodine, kako saznajemo, biće izbrisan član po kome bi Vojvodina imala pravo da donosi zakone i raspisuje referendum.

A gde to u statutu pise da ona moze da donosi zakone i kakvo raspisivanje referenduma ???
Koliko ja znam jedino u Ustavu stoji odredba gde pise da se autonomija Vojvodine ne moze ukinuti bez saglasnosti gradjana na toj teritoriji.
Inace posto je sam dokument kesa i cista sprdnja, bojim se da ce njegovim donosenjem ova vlast naciniti veliku stetu ne samo ljudim kojima su obecali siroku autonomiju, nego i buducim pokusajima da se zemlja pristojno regionalizuje i decentralizuje.

I to bi bilo to, što se tiče Statuta Vojvodine, nemam ni ja više zamerki, a vi?

Cudi me da si i imao, posto ovakve teme obicno koristis za hejtovanje ljudi, pa covek ne zna gde si.
 
VLADAJUĆA koalicija u Srbiji postigla je dogovor o usvajanju Statuta Vojvodine do kraja godine, saznaju ”Novosti”.

Partneri na republičkom nivou, kako tvrde naši izvori, usaglasili su konačnu verziju statuta iz koje će biti izuzeti svi atributi državnosti severne srpske pokrajine, koji su bili predviđeni u prvobitnom predlogu tog akta.

Iz ”aktuelnog” statuta Vojvodine, kako saznajemo, biće izbrisan član po kome bi Vojvodina imala pravo da donosi zakone i raspisuje referendum. Takođe, briše se i odredba po kojoj bi Novi Sad bio glavni grad pokrajine, kao i član da Vojvodina može da otvara diplomatska predstavništva u svetu.


http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=158511&title_add=I%20Da%C4%8Di%C4%87%20za%20Statut&kword_add=sps%2C%20statut%20vojvodine


I to bi bilo to, što se tiče Statuta Vojvodine, nemam ni ja više zamerki, a vi?

pa ako se iz statua obrise mogucnost da vojvodinar aspisuje referendum usvaja zakona ima policiju i predstavnistva u inostranstvu kao i sopstveni budzet - za mene je isti prihvatljiv.

nego sto rece neko ovde u tom slucaju morace statut opet na izglasavanje .
 
VLADAJUĆA koalicija u Srbiji postigla je dogovor o usvajanju Statuta Vojvodine do kraja godine, saznaju ”Novosti”.

Partneri na republičkom nivou, kako tvrde naši izvori, usaglasili su konačnu verziju statuta iz koje će biti izuzeti svi atributi državnosti severne srpske pokrajine, koji su bili predviđeni u prvobitnom predlogu tog akta.

Iz ”aktuelnog” statuta Vojvodine, kako saznajemo, biće izbrisan član po kome bi Vojvodina imala pravo da donosi zakone i raspisuje referendum. Takođe, briše se i odredba po kojoj bi Novi Sad bio glavni grad pokrajine, kao i član da Vojvodina može da otvara diplomatska predstavništva u svetu.


http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=158511&title_add=I%20Da%C4%8Di%C4%87%20za%20Statut&kword_add=sps%2C%20statut%20vojvodine


I to bi bilo to, što se tiče Statuta Vojvodine, nemam ni ja više zamerki, a vi?

Пријатељу DellBoy-011
ништа од ове приче.:rtfm:
Видиш како део владајуће коалиције затеже и натеже заговорнике статута из месеца у месец, па прође више од године.
Знају и Дачић и остали из владајуће гарнитуре, да избори стижу
на пролеће, а никоме од њих не одговара тај АУТО ГОЛ.
Термин ДО КРАЈА ГОДИНЕ, је онај, који је најбезболнији за пуцање коалиције,
јер ако иста и оде по оној ствари, таман се законски има толико времена , да се влада и припреме избори, СА ПОЗИЦИЈЕ ВЛАСТИ, тамо негде у марту - априлу..
:dash:
 
Korak po korak i Vojvodina ce postati samostalna.

A korake u eventualnom novom raspadu će ponovo da preuzme Srbija. Kao i u dosadašnjim raspadima kada je konstantno pomagala svakom ko se odlučio na neko osamostaljivanje.
Neki dan slušam da je jedan od svežijih problema vezan za NIS. Sve se odvija u BG iako je centrala u NS. Samo je, čini mi se, potpisivanje bilo u NS, ostalo nije. I ide se u tom pravcu.
Samo daju motive lokalnim, potencijalnim separatistima umesto da čuvaju mir.

Reper takvom ponašanju je viđen i ovde na Krstarici kada Srbende omalovažavaju i uvredljivo pišu o Vojvodini (ne kao državi, već ovako kako je sad, kao o pokrajini) i ljudima koji makar na trenutak, makar u šali pominju Vojvodinu u situaciji sa ovim statutom...
 
A korake u eventualnom novom raspadu će ponovo da preuzme Srbija. Kao i u dosadašnjim raspadima kada je konstantno pomagala svakom ko se odlučio na neko osamostaljivanje.
Neki dan slušam da je jedan od svežijih problema vezan za NIS. Sve se odvija u BG iako je centrala u NS. Samo je, čini mi se, potpisivanje bilo u NS, ostalo nije. I ide se u tom pravcu.
Samo daju motive lokalnim, potencijalnim separatistima umesto da čuvaju mir.

Reper takvom ponašanju je viđen i ovde na Krstarici kada Srbende omalovažavaju i uvredljivo pišu o Vojvodini (ne kao državi, već ovako kako je sad, kao o pokrajini) i ljudima koji makar na trenutak, makar u šali pominju Vojvodinu u situaciji sa ovim statutom...

Za sve se slazem sem sa boldovanim. Ovo zaista nisam primetio.
 
VLADAJUĆA koalicija u Srbiji postigla je dogovor o usvajanju Statuta Vojvodine do kraja godine, saznaju ”Novosti”.

Partneri na republičkom nivou, kako tvrde naši izvori, usaglasili su konačnu verziju statuta iz koje će biti izuzeti svi atributi državnosti severne srpske pokrajine, koji su bili predviđeni u prvobitnom predlogu tog akta.

Iz ”aktuelnog” statuta Vojvodine, kako saznajemo, biće izbrisan član po kome bi Vojvodina imala pravo da donosi zakone i raspisuje referendum. Takođe, briše se i odredba po kojoj bi Novi Sad bio glavni grad pokrajine, kao i član da Vojvodina može da otvara diplomatska predstavništva u svetu.


http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=158511&title_add=I%20Da%C4%8Di%C4%87%20za%20Statut&kword_add=sps%2C%20statut%20vojvodine


I to bi bilo to, što se tiče Statuta Vojvodine, nemam ni ja više zamerki, a vi?
Pa elementi državnosti su uklonjeni, ali cela Srbija treba da bude podeljena na AP- koje ni u ludilu ne bi imale pravo na osamostaljenje. Srbija je jedina evropska zemlja koja nije regionalizovana...
 

Back
Top