Izgradnja

SSJ4

Ističe se
Poruka
2.334
Ljudi imam jedno pitanje. Zivim u ulici Zeleznicke Kolonije, gde se trenutno izgradjuje Suboticki Bulevar. Stanujem u zgradi, gde ima dvanaest stanova (i na velikom je placu). E sad, ako nas budu rusili, interesuje me koliko mogu da dobijem (novchano, stambeno, ....) od investitora (tj onoga ko ce graditi) u slucajevima, ako gradi stambeni objekat i u slucaju u kom se gradi poslovni objekat.

Urbanizam kaze da bi to trebalo da izgleda ovako:
f_ybek0eatygxm_4a37628.jpg


Oznachio sam lokaciju moje zgrade (ta zgrada izgleda jako veliko, jer je dugacka po mojoj proceni nekih minimun 150 metara). E sad meni to lichi na trzni centar, al opet ... Ko zna.
 
Posto mi to dodje kao struka, mozda bih mogao da ti pomognem... Obicno ljudi od investitora dobijaju za kompletnu parcelu na kojoj ce biti zgrada oko 30% novoizgradjene zgrade. Znaci ako je tamo neka parcela 1/1 uknjizena, i na njoj se pravi recimo 3000m2 stambenog prostora, prodavac dobija nekih 700e/m2 (gradjevinski kvadrat) za 30% zgrade, u ovom slucaju 700.000 e. Lepo zvuci i neki se tako lepo i provedu u nasem gradu.
E sad, posto je vas vise na toj lokaciji, pa jos spajanje (posto si rekao da bi ta nova zgrada trebala da bude na vise parcela) budi srecan ako izvuces stan u novogradnji nekih 15-20m2 veci!
 
Posto mi to dodje kao struka, mozda bih mogao da ti pomognem... Obicno ljudi od investitora dobijaju za kompletnu parcelu na kojoj ce biti zgrada oko 30% novoizgradjene zgrade. Znaci ako je tamo neka parcela 1/1 uknjizena, i na njoj se pravi recimo 3000m2 stambenog prostora, prodavac dobija nekih 700e/m2 (gradjevinski kvadrat) za 30% zgrade, u ovom slucaju 700.000 e. Lepo zvuci i neki se tako lepo i provedu u nasem gradu.
E sad, posto je vas vise na toj lokaciji, pa jos spajanje (posto si rekao da bi ta nova zgrada trebala da bude na vise parcela) budi srecan ako izvuces stan u novogradnji nekih 15-20m2 veci!
Hvala na odgovoru.

Fora je shto vecina ljudi na tim parcelama nije u vlasnishtvu tih kuca, nego grad, tako da je mu dodje to kao da su prazne parcele pored nas. Inache tu nece biti stabmena zgrada nego trzni centar, a na plac od moje zgrade bi glat moglo stati dve klasichne zgrade iz novogradnje, sve sa parkinzima i garazama. I mi u zgradi smo jedini vlasnici parcela. Niko drugi nije uspeo da kupi zemljishte od zeleznice.

I da dodam, ako dobijem tako malo, ne isplati mi se seliti, jer je moja zgrada starogradnja (ne znam da li sam se dobro izrazio ovde) i mnogo je kvalitetnije uradjena od novogradnje.
 
Poslednja izmena:
Nije to do tebe, da li bi se ti selio ili ne.... Ako im bude u interesu, ti ces biti iseljen, i zgrada ce biti srusena. Sve kuce na Somborskom bulevaru koje su smetale je grad otkupio po ceni koju je on odredio, znaci tu nije ni bilo cenkanja.
I ja koliko znam ti nisi vlasnik zemlje, nego samo svojih stamdenih kvadrata, sem ako je drugacije navedeno u ugovoru. No i ako si vlasnik zemljista, drzava mu menja namenu, i to zemliste postaje zemljiste za trzni centar, i ti se opet selis.
U svakom slucaju ces se ti meni javiti da ti pronadjem neki dobar stan :lol:
 
Nije to do tebe, da li bi se ti selio ili ne.... Ako im bude u interesu, ti ces biti iseljen, i zgrada ce biti srusena. Sve kuce na Somborskom bulevaru koje su smetale je grad otkupio po ceni koju je on odredio, znaci tu nije ni bilo cenkanja.
I ja koliko znam ti nisi vlasnik zemlje, nego samo svojih stamdenih kvadrata, sem ako je drugacije navedeno u ugovoru. No i ako si vlasnik zemljista, drzava mu menja namenu, i to zemliste postaje zemljiste za trzni centar, i ti se opet selis.
U svakom slucaju ces se ti meni javiti da ti pronadjem neki dobar stan :lol:
Jesam vlasnik zemljishta, i garaze na istom placu. A moja zgrada ne smeta nikome, bar pri izgradnji puta i infrastrukture Sve se zavrshava tachno pred placom zgrade (pogledao sam urbanistichki plan). A i grad ne gradi trzni centar, nego privatnici.
 
Poslednja izmena:
@Mrkela: Zar mogu tek tako da ga pljunu iako sve redovno plaća?! To mi je malo sumnjivo... Onda bi srušili i onu kuću kod Uspenske crkve (Dvorište) pa bi normalno proširili celu ulicu, ne bi pravili suženje i odma' proširenje... To mi je čudno što si napisao....
 
@Mrkela: Zar mogu tek tako da ga pljunu iako sve redovno plaća?! To mi je malo sumnjivo... Onda bi srušili i onu kuću kod Uspenske crkve (Dvorište) pa bi normalno proširili celu ulicu, ne bi pravili suženje i odma' proširenje... To mi je čudno što si napisao....
Pa i meni je isto chudno da neko moze tako da dodje i da me prakticno istera iz kuce ...
 
Dok plaćaš državi dažbine, ne može ti ništa... Realno gledano... Jeste Srbija, ali nije Divlji Zapad... Da neće možda da ti ubaci molotovljev koktel na slamaricu, da te istera dimom?! :D
 
@Milan NS
Nije divlji zapad, ali je jako blizu... E druze cega sam se ja sve nagledao za ove 3 godine... Jedini ko je uzeo pare od grada a da ga nisu lako presli je vlasnik kafane Evropa, ostali su manje vise dobrovoljno izlazili. Dobiju lovu i cao!
Pa jel znate vi da kad se neko otima, na primer, na Novoj Detelinari, (nece da proda investitoru kucu) ili trazi jako puno, recimo 35% (to je ono sto sam vam pricao gore) grad dodje i odluci da tu treba da bude trafo :rtfm: po zakonu. I onda ne da ne dobije 35%, nego dobije neku sicu i zdravo...
Opasne su to igre.
Za onog momka bi bilo najbolje da dodju privatnici da prave tu nesto, da se dogovori sa njima i daleko im lepa kuca. Jer ako oni nesto pikiraju, dobice to na ovaj ili onaj nacin.
 
I kad ga oteraju sa pričom da tu treba da bude trafo, a na kraju bude zgrada, onda tužiš grad ili pojedinca Strahburu za prevaru i zloupotrebu službenog položaja... Pa mu ga zavučeš samo tako, kao svi normalni... Na kraju ga košta taman da ti je dao 50%!!!
Ne, nego naši ljudi svi se*u kako tamo to niko ne gleda... Kako onda toliko prosečnih (da ne kažem: siromašnih) Srba sa juga dobija sporove protiv privatnika koji prekrše Zakon na taj način?!
Uvek ima rešenje i odgovor... Samo ga treba naći i razmisliti da li ga vredi upotrebiti...
 
Ne ne druze nisi me shvatio za trafo... Oni stvarno postave na tu lokaciju njega, za racun toga da cak nece dobit komunalije za tu lokaciju, ma to su ti go*** teska! A da ima sudova ima, i da ljudi doijaju sporove dobijaju...
 

Back
Top