Gitara-ucenje
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Gitara-ucenje

Primećen član
    Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Gitara-ucenje

Kakvi su vasi saveti po pitanju ucenja sviranja gitare. Zeleo bih da pocnem ali mi se ne ide na privatne casove. Zeleo bih da ucim sam ali ne znam kako i odakle. Tutorijali mi takodje ne deluju bas korisni a cuo sam da ima lepe literature za ucenje sviranja gitare. Mozete li mi preporuciti neku?

Buduća legenda Reckless (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Podrazumevano Re: Gitara-ucenje

Citat Original postavio NemanjaNS90 Pogledaj poruku
    Kakvi su vasi saveti po pitanju ucenja sviranja gitare. Zeleo bih da pocnem ali mi se ne ide na privatne casove. Zeleo bih da ucim sam ali ne znam kako i odakle. Tutorijali mi takodje ne deluju bas korisni a cuo sam da ima lepe literature za ucenje sviranja gitare. Mozete li mi preporuciti neku?
    Ja sam to naucio samo sam. Sve sto mi je trebalo nasao sam na internetu. Nikakva literatura ti ne treba kad imas internet. Youtube ti je pun video lekcija za pocetnike.

Ističe se
    Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

I ja cu uskoro da pocnem da sviram...isto kao i ti...
    Stvarno ima svasta na internjetu...
    Nego imam ja jedno pitanje...sa kojom gitarom je najbolje da pocnem da sviram?...klasicna...akusticna?i da li ima neke razlike izmedju njih..ili u zvuku?
    http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr05029/prezentacija2/vrste%20gitara.html
    http://www.musiccentar.com/
    Poslednji put ažurirao/la iivanabg : 02.10.2009. u 20:23

Neproveren član
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Akusticna gitara je glomaznija od elektricne, prvo u obliku tela. Drugo u sirini i debljini vrata, pa onda visini akcije tj. udaljenosti zica od fingerboarda, (prevedeno: ploce vrata gitare) tako da u odnosu na tanje telo, vrat i nisku akciju.. Elektricna JE laksa. Vrlo cesto na El. se stavljaju tanke zice, sto dodatno olaksava sviranje. Akusticna se opet nekako "deli" na klasicne i "country" tj na gitare sa plasticnim zicama i na gitare sa metalnim zicama. Cak i izmedju njih postoji razlika..
    Jos jedana od razlika je u broju polja. Klasicna gitara ode do 12. polja, a od 12. pocinje telo, counrty gitara ide nacesce do 14., ponekad i do 16. i nastavlja se telo. Konstrukcija elektricne gitare omogucava da dosegnes 21, 22, 24 ili cak 27 polja sto ces priznati u mnogome prosirava svirljivost. ali samo kada je rec o solo deonicama.. Akordi se ionako sviraju do 12 polja... nako toga je ne prakticno svirati akorde.. A i ovi preko 5. polja su obicno i najcesce bare hvatovi...

E sad.. elektricna mozda jeste "laksa" i ja bih rekao zgodnija za sviranje, i moguce je svirati akorde, i solaze na akusticnoj, mada sasvim su drugacije i tehnike sviranja i tipovi muzike koju ces svirati na elektricnoj odnosno akusticnoj.

I jedna bitna razlika, zvuk kod akusticne je takav-kakav je, ne mozes ga menjati, dok elektricnu stelujes i preklopnikom i procesorima i pojacalom i svime i svacime.. a narocito ti je to potrebno ako ces da sviras rock, ili nesto zescu muziku...

ALI... ma koliko da neko voli da svira elektricnu i voli muziku koju svira.... nakon izvsnog vremena SVI gitaristi pozele da imaju i jednu kvalitetnu akusticnu gitaru u kolekciji. i da sviraju proste akorde i lagane solazice... tipa crni leprir, jedina moja, fur elisse... etc, etc..
    jer jednostavno, Akusticna gitara ima neki narociti smek i neku prisnost sa onim ko je svira. Zato ces cesto naci i zvuk akusticne pored elektricne u mnogim pesmama...

nadam se da sam bio od pomoci.
    Poslednji put ažurirao/la TRECE OKO : 02.10.2009. u 20:32

Ističe se
    Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Znaci elektricne su bolje...a vidim u music media centru imaju paketi sa el. gitarama i imaju da se kupe samo el. gitare bez pojacala itd...sta je bolje?

Neproveren član
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kad sam krenuo da sviram ja sam prvo svirao na akusticnoj.kako je vreme prolazilo i kako sam vise napredovao i svirao teze pesme koje su zahtevale da sviram na 13,14,.. polju kupio sam elektricnu gitaru .posto si pocetnik preporucio bi ti squier(neki jeftin) i malo Rolandovo pojacalo.to ti je za pocetnika po mom misljenju.

Obećava
    Učlanjen
    17.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Prvo koju muziku slusas , u zavisnosti od toga kupujes gitaru , ako slusas metal onda elektricna gitara , a sto se tice akusticne gitare one znaju da budu i skuplje od elektricnih sve zavisi od proizvodjaca , kvaliteta , vrste drveta . Ja sviram elektricnu i sviram metal i hard rock imam ibanez elektricnu gitaru i lany kucno pojacalo koje kosta oko 6000 dinara , el gitara bez pojacala neide , moze ali nije to to .

Primećen član
    Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Znaci saveti su internet i tutoriali?

Obećava
    Učlanjen
    17.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Sto se tice ucenja sviranja gitare nabavi program GUITAR PRO 5 koji ti omogucava najlakse da naucis da sviras gitaru , a za tehniku sviranja pogledaj na internetu ima sve. Za kupovinu gitare najbolji ti je mitros oni su ti najpovoljniji i najveci izbor , a za sajt pogledaj muzicki-forum tamo imas sve objasnjeno kako se svira gitara.

Neproveren član
    Učlanjen
    22.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imaš stvarno sve na YOutube-u...

Neproveren član
    Učlanjen
    22.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio iivanaekv Pogledaj poruku
    I ja cu uskoro da pocnem da sviram...isto kao i ti...
    Stvarno ima svasta na internjetu...
    Nego imam ja jedno pitanje...sa kojom gitarom je najbolje da pocnem da sviram?...klasicna...akusticna?i da li ima neke razlike izmedju njih..ili u zvuku?
    http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr05029/prezentacija2/vrste%20gitara.html
    http://www.musiccentar.com/
    Najbolje ti je da počneš sa akustičnom,zato što je akusticna dosta teza za sviranje,a kada se naviknes na tezoj,na laksoj(elekstricnoj)ce ti leteti prsti...

Neproveren član
    Učlanjen
    22.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Znaci saveti su internet i tutoriali?
    Da....

Neproveren član
    Učlanjen
    22.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sulpirid Pogledaj poruku
    Sto se tice ucenja sviranja gitare nabavi program GUITAR PRO 5 koji ti omogucava najlakse da naucis da sviras gitaru , a za tehniku sviranja pogledaj na internetu ima sve. Za kupovinu gitare najbolji ti je mitros oni su ti najpovoljniji i najveci izbor , a za sajt pogledaj muzicki-forum tamo imas sve objasnjeno kako se svira gitara.
    Ma akakv gitar pro i slicna govna samo YOUTUBE

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Pozeljno je da imas nekoga da ti u pocetku pokaze malo oko gitare, mislim na tehnicki deo (oko prstoreda, hvatova itd) ili preko video tutorijala (najbolje youtube, mada imas i one kvalitetne lick library dvd-ove).
    Teorijski deo mozes sam da ucis (ako te uopste bude zanimalo to). Znaci kako se grade akordi, lestvice (skale), progresije akorda itd. Sta ti tu ne bude bilo jasno slobodno pitaj.
    I gledaj da imas neki kontinuitet u vezbanju, barem pola sata ili sat dnevno.

Pozdrav!
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Primećen član
    Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Tnx na savetima (sa malim zakasnjenjem ).

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Лепо ти рекоше горе.
    Интернет може бити веома добар извор информација.
    Наравно, ако касније желиш озбиљније напредовати, биће ти потребна права литература.
    Иначе, одређен ниво теорије је обавезан, јер џаба технике ако ћеш вртети само 3 прага на једној жици.

Акорди, скале и хармонија.
    Доста смо се упознавали.
    Срьбїя Срьбомъ 6897!

Slične teme

1. UCENJE
    Autor sakira u forumu Škole
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 04.07.2008., 01:35
  2. Elekt. gitara i elektronska gitara
    Autor David Coverdale u forumu Muzika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.08.2006., 20:46