Vrnjacka banja

Pozdrav svim vernim ljubiteljima fudbala iz Vrnjacke banje i okoline!!!
Bavim se skupljanjem starih fudbalskih ulaznica. Na prvom mestu mi je bitna C.ZVezda i od nje skupljam ulaznice iz svih mogucih takmicenja - prvenstvo,domaci kup, medjunarodna takmicenja, prijateljske utakmice. Pored C.zvezde, zanimljiva mi je reprezetnacija Srbije (tj. Jugoslavije) kao i utakmice ostalih srpskih klubova (Partizan,Vojvodina,OFK Beograd,Sevojno,Napredak,RAdnicki Nis,Obilic,Zeleznik) koji su igrali u evropskim takmicenjima.
Da li neko moze da mi pomogne u pronalazenju tih starih ulaznica koje ljudi cesto bacaju.
Ukoliko bilo ko ima nesto slicno ili neku zanimljivu informaciju neka me pozove na 063/68 39 39 ili mi se obrati putem mejla markovaleron@yahoo.com
Pozdrav za sve ljubitelje fudbala
 
Agencije su svuda z**ebano rešenje.Ako se i malo razumeš u građevinu neće ti biti frka da sama pazariš gajbu.U suštini,najbitniji su papiri u celom procesu.Proveri u opštini da li je zgrada uknjižena i da li su plaćeni porezi(prodavac će te najverovatnije mazati kako je trošak od nekih 1000€ nepotreban a u slučaju da ga inspekcija prodžara ti taj stan bukvalno gubiš),građevinsku dozvolu,vodomer(da li je zajednički ili odvojen),priključak za telefon(da li je uopšte u planu,to možeš proveriti u Telekomu),električne osigurače...Moja preporuka je i da izbegavaš prizemlje i zadnji sprat,kao i stan na ćošku zgrade.Što se tiče lokacije,Raj u Banji opravdano nosi taj naziv i krcat je novogradnjom a takođe preporučujem Snežnik i novogradnju iznad Jezera.Nadam se da ti je barem malo pomoglo...
 
Evo par svežih fotkica Vrnjačke Banje, pa nadam se da će vas motivisati bar za jedan lep prolećni izlet,

Centar-Vrnjacke-Banje.jpg


Panorama-Banje.jpg


Vrnjacka-Banja.jpg
 
Vreme je za opustanje,rekreaciju i odmaranje

Izuzetno i prelepo mesto za odmor

VRnjacka banja Kraljica medju banjama,

Koliko je banja postala popularna i van nasih prostora,govori cinjenica da je zavladalo ogromno interesovanje stranih turista.

imgres



Sve reci hvale za vas koji ste prepoznali Vrnjacku banju
kao fantasticnu Turisticku destinaciju.
preko 40 % kupljenih stanova su gosti sa severa Srbije.

imgres
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vrnjacka Banja je opravdala epitet najlepse banje i sto se tice prirode i sto se tice desavanja. Stigli smo ovde pre 3 dana , i odusevili se ovim zelenim bogatsvom i cvetnim sarenilom. Trenutno su u jeku pripreme za karneval i cela Banja zivi u tom duhu.Parkovi se dodatno sredjuju,trava se sisa,cvetno vrtovi se doradjuju,jedna pozitivna energija. Imala sam oduvek odbojnost prema banjama jer su to za mene uvek bila neka mesta za lecenje, dede, babe,ali vidim da to nije slucaj sa ovom banjom. Ima puno dobrih restorana , neki imaju i muziku uvece. Za roditelje sa manjom decom, ovo je super izbor. Mnogo parkova, hladovine,renovirano decije igraliste i ono sto me posebno fasciniralo je to sto nigde nisam nasla cak ni papiric na travnjaku. Mada, za to smo dobrim delom i mi gosti zasluzni :)). Privatnog smestaja ima od 600 dinara , neke bezveze sobe sa zajednickim kupatilom kod babaca koje vas salecu po gradu i autobuskoj stanici, pa do nekih extra-lux apartmana od 50-70 e za noc sa telefonom u tus kabini, radijom u tus kabini. Mi smo preko preporuke culi za apartmane Makojevic i nismo se pokajali. Sve je jos lepse nego na njihovom sajtu.Pristupacna cena,moderni apartmani,lcd televizori,internet,higijena na visokom nivou,nemam reci .Vrlo su profesionalni i zasluzuju svaku pohvalu. Juce smo bili na planini Goc. Borovi, jele,svez vazduh, odlican ribnjak,odlican pogled na panoramu ovog dela Srbije.Za nas Vojvodjane koji smo navili na ravno, ovo je raj. Jos uvek sam fascinirana celokupnim stanjem i zelim da to podelim sa svima koji se dvoume gde bi mogli provesti odmor. Veliki pozdrav za sve a posebno za moje Novosadjane.
 
Dusice021,

Potuno si upravu Vrnjačka Banja je zaista prelepo mesto, ja uskoro odlazim do banje, pa cu pisati svoje utiske. Inace tvoja preporuka su apartmani Makojevic? Ja sam inace pogledao zvanični sajt Vrnjačke Banje i jako mi je tesko da odberem smestaj, jer je ponuda veoma bogata...
 
Био сам прошле године у В. Бањи у септембру преко предузећа у "Меркуру".Нисам дијабетичар али сам искористио прилику да ту боравим 10 дана.Доручак и вечера "шведски сто",ручак ,јело по избору.Преко дана купање у базену,ђакузи,сауна и Кнајпов туш.Увече Променада,пићенце по ресторанима,шетња.Септембар је био топао а бања је била пуна гостију.Парк је добро одржаван,чистоћа је у бањи добра.У тих 10 дана није ми било нимало досадно,добро сам се одморио и опустио.Људи су љубазни и леп је осећај бити у својој земљи међу својим народом.
Оно што ме је помало растужило су многобројне предратне виле које су у очајном стању.Потхитно треба решити њихов власнички статус да би могла да се уради поправка истих.Верујем да би ти реновирани објекти били веома атрактивни апартмани,мини хотели и сл.Овако може да се деси као на Променади да је већ срушено пар старих објеката а уместо њих подигнута су нека >hi-tec< здања која не могу ни прићи овим старим.
Све у свему у В.Бању ћу и ове године отићи али породично и о свом трошку јер вреди.Препоручујем је свима.Вреди доћи и паре које се потроше нису потрошене узалуд.То вам каже човек из Ужица коме су Златибор,Тара,М.Гора,Дрина надомак куће.Просто волим сва ова места али волим и Врњачку Бању.
 
Međunarodni Vrnjački Karneval – manifestacija koja se pamti

Još od osnovanja moderne Vrnjačke Banje, u drugoj polovini XIX veka, organizovane su manifestacije koje su bile preteča današnjeg karnevala, a 14. jul, kao datum kada je 1868. godine ustanovljeno „Osnovatelno fundatorsko društvo kiselo-vruće vode u Vrnjcima“, odredio je vreme održavanja savremenog karnevala. U Banji su se najpre održavali kermesi, preuzeti iz turske osmanlijske tradicije, koji su podrazumevali ulična slavlja i fešte, kao i nadmetanja učesnika u različitim kreativnim disciplinama. Na kermesima u Vrnjačkoj Banji okupljali su se žitelji cele banjske okoline. Manifestaciju su karakterisali balovi, maskenbali, muzika, razni umetnički performansi pevača, slikara, glumaca, pesnika, vatrometi, bogata trpeza, a Vrnjačke ulice su bile ukrašene lampionima. Sredinom XX veka počinju da se organizuju i brojni maskenbali u banjskim hotelima i kafanama, kao i u školama. Priređivani su i karnevali, koji međutim, nisu opstali iz različitih razloga.
Više informacija o Vrnjačkom Karnevalu pogledajte ovde
 
Poslednja izmena:

Back
Top