kako da napravim particije pomocu partition magic-a?

Ma znam ja da je sve tu.Cim mi se to desilo pokrenuo sam Linux Knoppix sa diska i on je video particiju bez problema, pa sam narezao fajlove.Ali da bi ih Windows video morao sam da formatiram ceo hard (kad sam iz biosa formatirao samo D nije hteo da ih vidi).Medjutim sad koristim samo Ubuntu 9.04.Hteo sam samo da kazem kako Partition Magic radi poso.A sto se tice instalacije OS na D ili bilo koju drugu particiju treba samo kad instaliras Windows da selektujes iz Bios-a particiju koju hoces i onda pokrenes instal.Mada neznam da li ce da radi, posto to nikad nisam radio.Linux znam da radi bilo gde da ga instaliras.
 
Sta ce vam Partition Magic, mislim da njegov bootabilni disk uopste ne radi ako ima instalirana Vista ili 7, cak nece i pod nekim Linuxima.
Imate onaj program G Parted. Da bi se napravio dual boot, neophodno je napraviti unpartitioned particiju ( dakle ni fat ni ntfs), pa posle to koristiti pri instalaciji Linuxa (praviti swap i ext particije). Ubuntu je ubedljivo najlaksi Linux za instalaciju i toplo ga preporucujem.
 

Back
Top