Temperatura racunara?

jacky_2voo

Aktivan član
Poruka
1.224
Da li je ovo normalno?

Maticna: oko 37c
CPU: 42c
CPU diode:38
GPU diode:45
Hard:38
Cpu fan:1.1-1.5
Cpu core:1.4

Ovo je kad je idle,odnosno radi torrent,firefox i antivirus..
Maticna je msi k9n neo f,sempron 2800+,graficka je sapphire 3650 hd..Napajanje ne znam.
Sad znam da ovo nije strasno,mozda maticna malo vise,ali imam drugi problem,"ovo"(kako god se zove) se greje nenormalno i to mene u sustini muci! Znaci vrelo je na dodir,a i oko njega.. A graficka je tik iznad njega. I kako da ga ohladim..?
Slika je malo starija,neke stvari su zamenjene,ali ovo je isto.. :)

1z3cwv5.jpg

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ocistio sam ga,ovo je od pre godinu dana.. ;) Ne bih ni primetio da se ovo greje uzasno da nisam menjao neke elemente.
Znaci od ovoga nema jeftinij nacin?

Kako se bre ovo namesta? :D

ma dupont..lupo ko po obicaju..
takvi kuleri sa ili bez ventilatora mogu se uzmu za 500 dindzi..ono sto ti je on preporucio je za hc overklokere i ostale pametnjake..
staviti onoliki kluper na NB je glupost...u najmanju ruku..
pozdrav
 
Znaci to su "budale" izmislile za overklockere i za "pametnjakovice"?
Znaci po tebi treba jos da se prodaju "stvari" iz 15 veka...Ma nema veze...znaci ti mene drzis za budalu?Tako me nisko drzis?:mrgreen:

da pojednostavim, ono sto si mu preporucio je preskupo i apsolutno nepotrebno..
i sam coevek je pitao zar nema nesto jeftinije..
ne drzim te jos uvel za budalu, ali postovi kao sto je onaj ti stvarno ne dizu rejting..;)
 
I meni se taj hladnjak nenormalno grejao, oko 70-80 c , stavio sam jednu osmicu ventilator da duva na njega, sada je temperatura maksimum 30c, neznam koliko se skracuje radni vek cipa ako je njegova temperatura konstantno 70-80,stepeni, mozda se i neskracuje.
 
I meni se taj hladnjak nenormalno grejao, oko 70-80 c , stavio sam jednu osmicu ventilator da duva na njega, sada je temperatura maksimum 30c, neznam koliko se skracuje radni vek cipa ako je njegova temperatura konstantno 70-80,stepeni, mozda se i neskracuje.

u principu najveci neprijatelj chipa take vrste jeste temperatura i nestabilan napon..ali znam ljude kojima komp radi vec 6 godina sa takvim temp. na NB...a i jedna osmica na 7 V resava problem najopustenije..i kosta 300 din, malo vise za silent verziju..:)
 
Hvala svima :)
A maticna sto je oko 40c?

Kada stavim veliki kuler(mini-pravi-ventilator da bije u ovaj cip,i maticnu,onako spolja,cisto da probam :D ) sve se ohladi. ;)

Mnogo mi je da dajem 1600 dinara za ono.. Znaci moze nesto manje da se stavi tu? Konkretno sta da trazim? :)
 
Hvala svima :)
A maticna sto je oko 40c?

Kada stavim veliki kuler(mini-pravi-ventilator da bije u ovaj cip,i maticnu,onako spolja,cisto da probam :D ) sve se ohladi. ;)

Mnogo mi je da dajem 1600 dinara za ono.. Znaci moze nesto manje da se stavi tu? Konkretno sta da trazim? :)

znaci mozes obican kuler da uperis u njega, tu nema sta, skinuces temp za 20 c sigurno, ako neces to odes do prodavnice i trazis hladnjak za NB i za svaki slucaj kazi koja ti je maticna..
 
mislis obican kuler? malo improvizujes, ja sam moj stavio na dve pakle pljuga da duva u grafu :mrgreen: mozes i da ga namestis gumicama i prikacis negde..u krajnjem slucaju super lepak pa ga zalepis za dno kucista..:)
improvizuj..
 
nayebaces ti kad tad a? :lol:
:mrgreen:

znaci mozes obican kuler da uperis u njega, tu nema sta, skinuces temp za 20 c sigurno, ako neces to odes do prodavnice i trazis hladnjak za NB i za svaki slucaj kazi koja ti je maticna..

E pa vidis o tome se,dragi moj Iwane radi...sto na tu MSI plocu ne pase svaki kuler!Ovaj sa mog drugog linka pase i u to sam 100% siguran!Veruj mi znam sta pricam....;)
 
:mrgreen:



E pa vidis o tome se,dragi moj Iwane radi...sto na tu MSI plocu ne pase svaki kuler!Ovaj sa mog drugog linka pase i u to sam 100% siguran!Veruj mi znam sta pricam....;)

opet to nije razlog da da tolike novce kad nije pod moranje..vako ode i pita lepo, nacice jos nesto za manje pare 100 % sam siguran...
a moze i da improvizuje, malo cukanja glavom nije na odmet ! :)
 

Back
Top