Odnos Srbije prema navijačkom nasilju

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
Upravo čitam na net.hr da je UEFA neizravno najavila izbacivanje Partizana iz daljnjega natjecanja idući tjedan zbog ovog što se desilo.

Međutim, meni nije jasna jedna stvar kod tih navijačkih skupina kod vas. Mi recimo imamo BBB-ovce koji zaista jesu strašni, dva puta sam bio na utakmici i više nikada, međutim srpska policija koja je inače poznata po efikasnosti, što vam i mi priznajemo nikako da izađe na kraj sa tim Grobarima (baš su pravi grobari).

Što to ne izmlatite, polomite kao nekada komunistička policija, s kojom nije bilo šale.

Čitam prošle godine navijač na utakmici policajcu kod vas htio ugurati baklju ??? Pa za vrijeme Tita nije bilo šanse da netko pipne policajca, a kamoli nešto drugo.

Kako je to Tacherica riješila u Engleskoj drakonskim kaznama. Činjenica jest da je ovaj Francuz mogao stradati bilo gdje i slučajno je ovo bio Beograd, ali mene zanima zašto policija ima tako mlaki odnos prema izgrednicima.

Čitam, bilo hapšenje Karadžiće, opet skoro porazbijali pola grada, opet žandari na ulicama, kad je bilo Kosovo ti koji su se trebali ići boriti na Kosovo, su porazbijali i pokrali vlastiti grad.

Mene samo zanima gdje je rupa u vašem represivnom sustavu, i da li zaista jedan dio naroda ima u sebi ugrađene te sirove i agresivne porive.
 
Cela prica oko navijackog nasilja je predimenzionirana i dobija obrise klasicnog lova na vestice.
Navijackog nasilja ima i to nije tajna.
Izgrednike treba kazniti i to niko ne spori, ali navijacko nasilje nije iskljucivo nasa specijalnost vec je, na zalost, rasprostranjena po celom svetu.
mislim da drzava ovaj nesrecni slucaj pokusava da iskoristi za obracun sa onima koji trenutnoj vlasti definitivno nisu naklonjeni (a neki od njih , Delije, su ih direktno i dovele na vlast, Vladan Batic se trudio da kompletnu navijacku grupu uclani u svoju stranku) posto im je jasno da im se vlast prilicno ljulja pa se na klasican staljinisticki nacin trude da represijom uguse drugacije misljenje.

Kazu hoce da zabrane sve ekstreme (navijaci, obraz, 1389...) ok, ali da li ste primetili da niko od zvanicnika nije pomenuo ni jednom recju zabranu Trivunceve Anarhosindikalne inicijative koja se otvoreno sluzi nasiljem i terorizmom (paljenje Grcke ambasade).
da li je to cudno?

Za obican svet jeste, za zute nije zato sto je trivunac veoma blizak LDP-u a DS-u a i sami znamo da je LDP u stavri rezervni tocak DS-a.............dakle napadaju se iskljucivo neistomisljenici a politicki podobni nasilnici se tolerisu i uvazavaju.................
 
Što to ne izmlatite, polomite kao nekada komunistička policija, s kojom nije bilo šale.
Kako? Pa to su naši branioci Kosova i Srbstva. Ako nekog ubiju, to je dobro delo - jer su ubili zapadnjačkog hegemonistu.
To su prave patriote.

:super:


P.S. A to što su te dileje jake samo u masi i što se drogiraju sa penisom (tuđim) u dupetu, e pa o tome nećemo pričati :mrgreen:.

To su ipak naši novi Obilići i Miloševići, koji će sutra polupati izdajnički Beograd zbog toga što su nam Albanci dali po tamburi!
:lol::lol::lol:
 
Ja kad sam polagao sociologiju davnih dana sam dosta toga naučio o navijačkoj subkulturi.

Recimo nogomet ne pratim previše, više Ligu Prvaka i engleski Premiership, ali konkretno postoje neke sociološke odrednice navijačke supkulture.

U redu je navijati za neki klub, pa i za svoju zemlju sasvim jasna stvar, ali poistovjećivati se sa nekom supkulturom u cijelosti nije normalna stvar. To je naprosto kriza identiteta, ja razumijem da netko voli klub, ali da cijeli svoj život da jednoj sportskoj igri nije mi jasno.

Po mom sudu, dobar dio pripadnika sivh mogućih navijačkih skupina zapravo spada u kategoriju ljudi koji su nezaposleni, nisu uspjeli u životu a stadione koriste kao poligon za izražavanje nasilja.

I kod vas i kod nas.

Međutim, ja mislim da vaša policija, koja je dosta sposobna, se treba obračunati malo jače sa ovakvim izgrednicima.
 
a sto se tice izbacivanja partizana od strane UEFE iz daljnjeg takmicenja to pokazuje odnos zapada prema Srbima kad su pre koju godinu Turski navijaci ubili dva englza nqavijaca lidsa koliko znam nije bilo izbacivanja turaka..toliko o zapadu

:super: Tako je. Još jedna zavera.

Partizan je kandidat br. 1 za osvajanje Lige Evrope, a Platin i je rešio da izbaci Partizan, kako bi neki francuski klub imao šanse za prvo mesto!

:hahaha:
 
To je himna Vojvodine

CRVENO BELI Novi Sad




Moje je srce crveno belo jer je to moja ljubavi
Tvoje cu ime po svetu celu uvek u srcu nositi

Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino to nek znaju svi
Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino nasa ljubavi

Bicemo bolji bicemo jaci i sudbinu podeliti
jer mi smo tvoji navijaci i zato cemo pobediti

Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino to nek znaju svi
Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino nasa ljubavi

Prolaze ljudi prolaze reke al uvek ceka ovaj grad
i kad je sunce i kad je kisa crveno-beli novi sad

Tvoje cu ime po svetu celu uvek u srcu nositi

Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino to nek znaju svi
Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino nasa ljubavi

Bicemo bolji bicemo jaci i sudbinu podeliti
jer mi smo tvoji navijaci i zato cemo pobediti

Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino to nek znaju svi
Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino nasa ljubavi

Neka ovaj zivot bude dugacak sto godina
neka uvek bude prva moja vosa jedina

Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino to nek znaju svi
Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino nasa ljubavi
Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino to nek znaju svi
Hej hej Vojvodino volimo te mi
Hej hej Vojvodino nasa ljubavi
 

Back
Top