Dan žalosti i protesna šetnja u četvrtak

Aitchison

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.991
postovana moderatorko,

koliko god imao postovanja i koliko god cenio vas minuli i aktuelni rad, mislim da je zakljucavanje svake teme o danas najaktuelnijoj temi u srbiji , neozbiljno........

tema o smrti pokojnog Tatona ima na svim sajtovima u srbiji, pa ne vidim zasto bi bila zabranjena na krstarici......smatram da to nije ni primereno , ni , ako hocete, hriscanski.....

tema se takodje bavi i sutrasnom protesnom setnjom , koja je takodjer vrlo vazan dogadjaj , koji se provlaci danas kroz sve medije, kako stampane kako elektronske........

a mi ovde na krstarici treba da se ponasamo kao nojevi, da pisemo o iraku i iranu, i da se pravimo da se nista ne desava u beogradu........desava se itekako......ovo nije samo posta poginulom Tatonu, nego nadam se, pocetak borbe protiv tako uvrezenog obrasca nasilja u nasem drustvu.......

stoga vas molim da dozvolite da se otvori tema o smrti Tatona, i svim implikacijama toga dogadjaja.......

hvala:hvala:
 
postovana moderatorko,

koliko god imao postovanja i koliko god cenio vas minuli i aktuelni rad, mislim da je zakljucavanje svake teme o danas najaktuelnijoj temi u srbiji , neozbiljno........

tema o smrti pokojnog Tatona ima na svim sajtovima u srbiji, pa ne vidim zasto bi bila zabranjena na krstarici......smatram da to nije ni primereno , ni , ako hocete, hriscanski.....

tema se takodje bavi i sutrasnom protesnom setnjom , koja je takodjer vrlo vazan dogadjaj , koji se provlaci danas kroz sve medije, kako stampane kako elektronske........

a mi ovde na krstarici treba da se ponasamo kao nojevi, da pisemo o iraku i iranu, i da se pravimo da se nista ne desava u beogradu........desava se itekako......ovo nije samo posta poginulom Tatonu, nego nadam se, pocetak borbe protiv tako uvrezenog obrasca nasilja u nasem drustvu.......

stoga vas molim da dozvolite da se otvori tema o smrti Tatona, i svim implikacijama toga dogadjaja.......

hvala:hvala:

postovani gospodine
nisam imala nista portiv takve teme..cak naprotiv..medjutim..neozbiljnost kolega sa foruma me je prtosto naterala da ovako postupim
to cu uraditi i sa ovom temom ukoliko se na temi ne pokaze dovoljno visok stepe u kulturi polittickog i ljudskog dijaloga
Kao sto sam rekla i na prethodnoj temi ova tema je previse ozbiljna da bismo je spamovali i koristili za medjuforumaske obracune
Zato korisitim ovu priliku da pre svega Vas zamolim da stavite vikler na jezik a potom i ostale forumase koji su laki na skidanje istog sa jezika..da se pristojno ponasaju
mislim da ovoliki post i toliko silno obracanje vase nije bilo potrebno...jer verovali ili ne..ova porbelmatika je za mene licno veoma bolna i potresna i smtaram da je neophodna na ovom forumu...upak zahvaljujuci nasim dragim forumasima gde je i vasa uloga bila prilicno velika...tema se nasla pod lokotom
Nadam se da ce ova tema duze opstati
ali to ovog puta stvarno ne zavisi od mene
vec....od VAS
 
Slika Srbije koja ima dushu je danas obisla svet:think:



Journée de deuil à Belgrade


Les habitants de Belgrade se rassemblent en hommage au citoyen français tragiquement décédé, Brice Taton, violemment agressé récemment par un groupe de hooligans dans le centre de la capitale serbe en marge d'un match de football entre le club Partisan de Belgrade et celui de Toulouse. En déposant des fleurs et en allumant des bougies place de la République, les citoyens rendront un dernier hommage au jeune Français.



trg.jpg



Les citoyens de Belgrade pourront se rendre place de la République à partir de 11h30 pour déposer des fleurs et allumer des bougies en l'honneur de Brice Taton.

Le Français, blessé grièvement le 17 septembre au centre de Belgrade, rue Obilićev venac, est décédé hier à 10 heures au service de cardiologie du Centre clinique de Belgrade.

Il a été agressé violemment par un groupe de hooligans juste avant le début du match de football entre le club Partisan et celui de Toulouse sur la terrasse de l' « Irish Pub » dans le centre de Belgrade.

Il est décédé suite à l'affaiblissement de toutes ses fonctions vitales causé par des blessures irréversibles au cerveau.

Le Président serbe, Boris Tadić, le chef de la diplomatie serbe, Vuk Jeremić, et de nombreux autres ministres ont adressé leurs condoléances à la famille du défunt et ont condamné avec fermeté la violence dans les rues de la capitale serbe.

Le président Tadić a promis « une réaction déterminée » à l'encontre des auteurs de ce grave crime.

Le ministère français des Affaires étrangères a déploré avec une profonde tristesse le décès de leur compatriote et a redemandé aux autorités serbes que les responsables soient rapidement déférés devant la justice.

Les auteurs de l'attaque répondront pour le délit pénal d'assassinat, a affirmé le procureur de la République, Slobodan Radovanović.

La législation serbe prévoit une peine pouvant aller jusqu'à 40 années de prison.

Deux jours après l'agression, la police serbe a procédé à 10 arrestations de personnes soupçonnées d'être impliquées dans l'attaque. Une d'entre elles est âgée de 27 ans, alors que les autres ont entre 18 et 22 ans.

La « Coalition des jeunes contre la violence » a invité les citoyens de Belgrade à les rejoindre jeudi dans la marche, qui, selon elle, vise à montrer le vrai visage de la Serbie et à exprimer la révolte contre les actes de violences de plus en plus fréquents dans les rues de la capitale serbe.

Le rassemblement débutera sur la place devant la Faculté de philosophie le jeudi 1er octobre à 17 heures. La marche empruntant les rues Simina et Knez Mihailova mènera ensuite au monument de la reconnaissance à la France dans le parc de Kalemegdan, où un hommage sera rendu à Brice Taton, décédé tragiquement.


google translate
Дан жалости у Београду
Људи у Београду окупило се у част француским грађанима који је трагично преминуо, Брајс Татон, насилно је недавно напала група хулигана у центру српске престонице на маргинама фудбалски меч између Београда и клуб Партизан Тулуз . При поставувауето цвеће и пале свеће уместо Републике, грађани ће коначни данак младих Француза.
 
Poslednja izmena:
U redu je i dan zalosti, ne samo u Beogradu, nego i u celoj zemlji.

Jedino sam protiv toga kako je sutrasnja protestna setnja protiv nasilja ispolitizovana odnosno kako se istice da je u organizaciji omladine ove ili one stranke, a narocito da nisu dobrodosli pripadnici ovih ili onih pokreta.

Opet kazem, nemam pojma sta da mislim o 1389 ili Nasi, jer ni ne znam nesto narocito o njima. O Obrazu mislim sve najgore... ALI...

Kakve to veze ima sa sutrasnjim skupom?

Da li se zna da su pripadnici tih pokreta napali Tatona?

Ne, ne zna se.

A ako su medju osumnjicenima, onda bi tu lako mogle da se svrstaju i odredjene navijacke grupe, pa mi nije jasno zasto i njima nije uskracen poziv da ucestvuju u protestnoj setnji.

Ako neko ne treba da bude prisutan, zasto se obezbedjenje i sami organizatori ne postaraju za to?

Zasto je nuzno istaci ko nije pozeljan kao ucesnik protestne setnje?

Meni ovo lici na provokaciju, na krajnje neumesnu zloupotrebu samog protesta za politicku propagandu, revansizam gay-lobija i, na kraju krajeva, pronalazenje novog, ovoga puta, nezaobilaznog nacina da se izazove incident koji je jedva zaobidjen otkazivanjem gay-parade.

Dakle, daj Boze da sutra sve prodje u najboljem redu, jer ce u suprotnom mozda zivoti mnogih ljudi biti ugrozeni, a svi cemo, kao po obicaju, zavrsiti na svim svetskim naslovnim stranama, u najgorem mogucem svetlu.

Ako se stvari budu odigravale po ovom drugom scenariju, onda nam ne gine svima zvanicno ili nezvanicno vanredno stanje i policijski cas do kraja ,,vruce jeseni''.
 
slika sa bebom je

1. kontradiktorna

2. zloupotreba dece za profane proeu potrebe

3. sta radi socijalna zastita kad ta majka neodgovorno nsoi dete u epicentar okupljanja, a zna se da su okupljanja zabranjena

ne zezam se


Na to pitanje bi ti najbolje odgovorio Srđa Popović:

http://www.cbc.ca/correspondent/feature_050220.html

…So we used drums. You use drums to keep your people marching and of course you, you use very young girls to carry those banners. Because if they beat, that looks best in the photos…

…Tako da smo koristili doboše. Doboši se koriste da bi ljudi nastavili da marširaju i naravno koristite, koristite mlade devojke da nose te transparente, jer će, ako batinaju, to najbolje izgledati na fotografijama

Ali to je reportaža koju je emitovala kanadska televizija i koju građani Srbije nisu i verovatno nikad neće ni imati prilike da vide.

Ljudi nisu svesni kakvi bolesni mozgovi se motaju po našim političkim krugovima i nevladinom sektoru. Ljudi kreću na skupove i proteste, šalju tamo svoju decu puni poverenja u organizatore protesta, uvereni da im eventualna opasnost preti od nekog spolja, a ne shvataju da oni sami ili njihova deca lako mogu postati namerni žrtveni jarci propagandne kampanje upravo onih za čije se ciljeve zalažu.
 
Na to pitanje bi ti najbolje odgovorio Srđa Popović:

http://www.cbc.ca/correspondent/feature_050220.html





Ali to je reportaža koju je emitovala kanadska televizija i koju građani Srbije nisu i verovatno nikad neće ni imati prilike da vide.

Ljudi nisu svesni kakvi bolesni mozgovi se motaju po našim političkim krugovima i nevladinom sektoru. Ljudi kreću na skupove i proteste, šalju tamo svoju decu puni poverenja u organizatore protesta, uvereni da im eventualna opasnost preti od nekog spolja, a ne shvataju da oni sami ili njihova deca lako mogu postati namerni žrtveni jarci propagandne kampanje upravo onih za čije se ciljeve zalažu.

Или жртве прикупљања крвавих политичких поена
 
Ne mogu da shvatim da jedna nacija treba da zali za jednim covekom koga su pretukli huligani ?!
Francuzi su nas bombardovali '99 i niko od njih nije ni pomislio da zali , a sad cela srbija da zali ??????????????????
E jadna je ta srbija i njeni gradjani na sta su spali ?!
P.S
Treba svi da kleknete i molite se , da bi to "odjeknulo u svetu" :mrgreen:
P.S
Huligane u zatvor , tipu telegram saucesca od gradonacelnika i ministra policije .........i to je to ( tako se to radi u EU) :rtfm:
 
ovo je jaka poruka da ovo nije zemlja koja ćuti, pristaje ili podržava nasilje

samo je problem, što mora pasti glava sa ramena, pri tome strana i to na ovakav brutalan način, da bi se narod dozvao pameti i da se složno osudi nasilje...pri tome je strašno što država nije reagovala mnogo puta na žrtve huliganizma..sad da li je ovo dostiglo vrhunac ili je frka šta će reći Evropa jer da se ne lažemo, van ovih granica malo koga briga kad se popiče navijače Zvezde i Partizana, ali o ovome bruji cela Evropa

ovo nije političko pitanje, ovo je pre svega bezbednosno pitanje jer nasilnici i huligani ne propituju ko si, šta si i čiji si, već samo da si u pogrešno vreme na pogrešnom mestu

lepo je što je dosta ljudi izrazilo solidarnost i valjda će biti prave reakcije jer odavno na stadione ne idu roditelji sa decom, već razne grupe žedne krvi...
 
Ne mogu da shvatim da jedna nacija treba da zali za jednim covekom koga su pretukli huligani ?!
Francuzi su nas bombardovali '99 i niko od njih nije ni pomislio da zali , a sad cela srbija da zali ??????????????????
E jadna je ta srbija i njeni gradjani na sta su spali ?!
P.S
Treba svi da kleknete i molite se , da bi to "odjeknulo u svetu" :mrgreen:
P.S
Huligane u zatvor , tipu telegram saucesca od gradonacelnika i ministra policije .........i to je to ( tako se to radi u EU) :rtfm:

pa pogresno postavljas stvari
pre svega ljudski je zaliti kad se ugasi neciji zivot...velicina jedne nacije se ogleda upravo u tome sto kolektivno pokazuju tu ljudskost
to sto su stanovnici onih drzava cije su bombe bacali njihovi piloti na odluku njihovih politicara pokazali svoju neljudskost ne zaleci za nasim zrtvama to njima na brk..treba da ih je sram
a ja sam ponosna na svoj narod sto nisu izgubili ono sto coveka upravo cini covekom...ljudskost
 
pa pogresno postavljas stvari
pre svega ljudski je zaliti kad se ugasi neciji zivot...velicina jedne nacije se ogleda upravo u tome sto kolektivno pokazuju tu ljudskost
to sto su stanovnici onih drzava cije su bombe bacali njihovi piloti na odluku njihovih politicara pokazali svoju neljudskost ne zaleci za nasim zrtvama to njima na brk..treba da ih je sram
a ja sam ponosna na svoj narod sto nisu izgubili ono sto coveka upravo cini covekom...ljudskost

Vidi se da zivis u srbiji i da ti nije jasno kako se danas zivi u svetu?!
Smrt jednog anonimusa ne interesuje jednu naciju !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Velicina jedne nacije se ogleda u njenoj ekonomskoj moci , a oni koji to ne poseduju klanjaju se i klece pred raznim anonimusima.
 
Evo malo slika, ja bio i uslikao...
 

Prilozi

  • 2009-09-30 11-44-42 - IMG_2509 (Medium).jpg
    2009-09-30 11-44-42 - IMG_2509 (Medium).jpg
    56,9 KB · Pregleda: 17
  • 2009-09-30 11-48-26 - IMG_2510 (Medium).jpg
    2009-09-30 11-48-26 - IMG_2510 (Medium).jpg
    50,8 KB · Pregleda: 17
  • 2009-09-30 11-52-24 - IMG_2518 (Medium).jpg
    2009-09-30 11-52-24 - IMG_2518 (Medium).jpg
    27,7 KB · Pregleda: 16
  • 2009-09-30 11-55-03 - IMG_2521 (Medium).jpg
    2009-09-30 11-55-03 - IMG_2521 (Medium).jpg
    51,6 KB · Pregleda: 18
  • 2009-09-30 11-55-51 - IMG_2522 (Medium).jpg
    2009-09-30 11-55-51 - IMG_2522 (Medium).jpg
    57,2 KB · Pregleda: 16
I, josh malo...
 

Prilozi

  • 2009-09-30 16-30-19 - IMG_2536 (Medium).jpg
    2009-09-30 16-30-19 - IMG_2536 (Medium).jpg
    48 KB · Pregleda: 10
  • 2009-09-30 16-31-03 - IMG_2537 (Medium).jpg
    2009-09-30 16-31-03 - IMG_2537 (Medium).jpg
    52,6 KB · Pregleda: 10
  • 2009-09-30 16-31-31 - IMG_2538 (Medium).jpg
    2009-09-30 16-31-31 - IMG_2538 (Medium).jpg
    41,6 KB · Pregleda: 9
  • 2009-09-30 16-31-56 - IMG_2539 (Medium).jpg
    2009-09-30 16-31-56 - IMG_2539 (Medium).jpg
    47,5 KB · Pregleda: 10
  • 2009-09-30 16-33-59 - IMG_2540 (Medium).jpg
    2009-09-30 16-33-59 - IMG_2540 (Medium).jpg
    51,2 KB · Pregleda: 12

Back
Top