Rachel Ray kuvar

valika

Početnik
Poruka
1
Zdravo svima!
Treba mi jedna mala pomoc.Ne mogu nigde na domacem internetu da nadjem da je neki izdavac izdao Rachel Ray kuvar.Njen sajt sam nasla i ima tu recepata i mogla bih da ih odstampam,ali bih bas knjigu zelelea da imam.Da li neko zna gde bih mogla da ga kupim?
Bilo koji posto ima vise knjiga!:hvala::worth:
 
Ukucaj u pretrazivac "rachel ray+cookbook", mozda ce ti biti lakse ako ides na "images" (zbog fotografija omota kuvara).

Ona mi je izuzetno simpaticna, volim da je gledam, ali... Uglavnom mi se ne dopadaju njeni recepti :(
Bolje da ne pisem zasto, ukusi se razlikuju pa da ne miniram temu, sorry :cmok:
 
Poslednja izmena:
Ukucaj u pretrazivac "rachel ray+cookbook", mozda ce ti biti lakse ako ides na "images" (zbog fotografija omota kuvara).

Ona mi je izuzetno simpaticna, volim da je gledam, ali... Uglavnom mi se ne dopadaju njeni recepti :(
Bolje da ne pisem zasto, ukusi se razlikuju pa da ne miniram temu, sorry :cmok:

Slazem se potpuno sa tobom.Zena je izuzetno simpatična,kuva jednostavno ali ako pogledate sta kuva,to je za mene bas bljak.Da li ste se nekada malo udubili u sastav tih jela?A pogotovo sto polovinu tih sastojaka mi i nemamo,a ja i ne zalim bas previse za njima.Mislim da treba spremati i jesti biljke koje se uzgajaju na podrucju na kome zivis i hranu koja tu nastaje.Previse nas "bombarduju"sa tim nekakvim receptima,zacinima.Nemojte me pogresno shvatiti,ovo je samo moje misljenje i ne mora da bude ispravno .
 
Ja sam je gledala dok sam bila u bg...
vVlo je simpaticna i pravi je zabavljac.....
Na prvi pogled recepti nisu losi, ali kad pocne da ubacuje u jela one gotove supe iz teterpaka......
A porcije su joj za troje....
Nemam pojma.....
 
Rekla sam da necu, ali ipak moram...

Da li ste se nekada malo udubili u sastav tih jela?.

Da, na primer, ko zna engleski i voli da se udubljuje u recepte:
http://www.rachaelray.com/recipe.php?recipe_id=88
(za one koji ne znaju pojasnjenje - imam utisak da je pomesala sve sto je imala u kuhinji, slaninu, secer, vanilu, jaja, cimet, orasce, tost hleb, kornfleks, so, pa je za to spremila preliv od likera, secera i jagoda, borovnica, malina, kupina, i to jos nisu svi sastojci :dash: )

Gledala sam emisiju kad je pripremala ovaj recept, mislila sam da ce na kraju da kaze da se sali i ono "ne pokusavajte kod kuce" :roll:, ali C. Publika tapse svom snagom. Pa me potsetilo na Carevo novo odelo, ono kad niko caru ne sme da kaze...

Naravno, znamo da u kulinarstvu postoje "cudne" kombinacije. Opet, kad se takva kombinacija predstavlja publici, potrebna su pojasnjenja onog koji priprema.
Takodje, pojasnjenje iz cije nacionalne kuhinje potice doticno jelo, ili bilo kakav izvor, razlog koji ce nas dovesti do uzroka kombinovanja slanine sa zutim secerom i borovnicama, uz pecene przenice sa vanilom....

Drugo - ne dopadaju mi se primeri tipa - jelo za vas i vaseg psa, dve muve jednim udarcem. C.

Trece, ovo:
Na prvi pogled recepti nisu losi, ali kad pocne da ubacuje u jela one gotove supe iz teterpaka......
Jeste, te supe stavlja u sve! Bilo bi bolje da koristi bujon koji je sama spremila, a da obavesti publiku da moze i taj u tetrapaku... Nije mi jasno.

Cetvrto - publici povremeno deli neki cips (marketing), za koji stalno naglasava da je "zdrav"...

... itd.
 
Rekla sam da necu, ali ipak moram...



Da, na primer, ko zna engleski i voli da se udubljuje u recepte:
http://www.rachaelray.com/recipe.php?recipe_id=88
(za one koji ne znaju pojasnjenje - imam utisak da je pomesala sve sto je imala u kuhinji, slaninu, secer, vanilu, jaja, cimet, orasce, tost hleb, kornfleks, so, pa je za to spremila preliv od likera, secera i jagoda, borovnica, malina, kupina, i to jos nisu svi sastojci :dash: )

Gledala sam emisiju kad je pripremala ovaj recept, mislila sam da ce na kraju da kaze da se sali i ono "ne pokusavajte kod kuce" :roll:, ali C. Publika tapse svom snagom. Pa me potsetilo na Carevo novo odelo, ono kad niko caru ne sme da kaze...

Naravno, znamo da u kulinarstvu postoje "cudne" kombinacije. Opet, kad se takva kombinacija predstavlja publici, potrebna su pojasnjenja onog koji priprema.
Takodje, pojasnjenje iz cije nacionalne kuhinje potice doticno jelo, ili bilo kakav izvor, razlog koji ce nas dovesti do uzroka kombinovanja slanine sa zutim secerom i borovnicama, uz pecene przenice sa vanilom....

Drugo - ne dopadaju mi se primeri tipa - jelo za vas i vaseg psa, dve muve jednim udarcem. C.

Trece, ovo:

Jeste, te supe stavlja u sve! Bilo bi bolje da koristi bujon koji je sama spremila, a da obavesti publiku da moze i taj u tetrapaku... Nije mi jasno.

Cetvrto - publici povremeno deli neki cips (marketing), za koji stalno naglasava da je "zdrav"...

... itd.

To ti je samo jos jedan Reality show
 
ja sam baš nekih dobrih ideja dobila od nje...
recimo
pečenu papriku izmiksa u blenderu, začini i uvije u rolnice od grilovanog patlidžana
pire od brokolija i pire krompira izmešano, dodatak pržene pečurke (moji ukućani nikada ranije nisu hteli da pojedu brokoli :lol:)
zimska čorba od praziluka, krompira i slaninice
....

stvarno je nisam videla da brlja sa sastojcima :confused:
a sad, supe iz tetrapaka, ili začini koji vam se ne dopadaju, pa naravno da mogu da se izbace ili zamene ili sl. Meni recept služi da dobijem ideju, a posle ga p(op)ravim prema našem ukusu ;)
 
Ja je često gledam pošto imamo kablovsku. Nešto su mi ti recepti čudni. Čini mi se da uz svako jelo pravi sos, ponekad sosom na bazi zaprške začinjava testo (bljak). Kad hvali kako će "ovo vaša deca obožavati" ja se pitam šta ta deca inače jedu kad im je to super. Nisam još naišla na recept koji bi mi se dopao.
 
ja sam baš nekih dobrih ideja dobila od nje...




stvarno je nisam videla da brlja sa sastojcima :confused:
a sad, supe iz tetrapaka, ili začini koji vam se ne dopadaju, pa naravno da mogu da se izbace ili zamene ili sl. Meni recept služi da dobijem ideju, a posle ga p(op)ravim prema našem ukusu ;)

Joj i ja je obozavam.Neuspem da odgledam bas svaku emisiju ali ukucani znaju ako nalete na nju odmah me zovu :D

Bas kako si rekla mackice sluzim se njenim idejama,a mnoge zacine zamenjujem onim koje inace koristim u kuhinji :D

I ja bih volela da nadjem knjigu sa njenim receptima :( jer sve sto sam do sada napravila bilo je :super:
 

Back
Top