skener mustek zagrevanje

ignis

Zainteresovan član
Poruka
411
Postovani...
Kupio sam skener mustek i kada ubacim neku sliku i pritisnem scan prvo se pojavi warming up ( koliko znam to je zagrevanje) i odbrojava 40 sekundi i onda pocne da skenira. Da li mogu to da prekinem da se ne zagreva vec odmah da mi sliku izbazi. I da li je normalno da se adapter od skenera dosta greje. Vreo je
 
e pricao sam sa jednim tatinim kolegom koji se razume i ima isti skener i on mi je rekao da ne mora da se ceka 40 sekundi mozes da preskocis. Kada ne cekas 40 sec. i kada stavis jednu sliku oko slike ce ti biti crno , a ako cekas 40 sec. onda ce ti lepo samo sliku prikazati na ekranu. Onako moras da je iseces. Doduse ukoliko stavljas vise slika i svaku posle seces pojedinacno, kao ja , onda mozes i da preskocis zagrevanje
Pozdrav
 
Dobro momcici, vidim ja da se vi lepo zezate :evil: sa vasim Mustecima, ali da ja vas pitam nesto!!! :cry:
Imam Mustek 1200 CP sa drajverima za 98-cu koji naravno ne rade na XP.
Skidao sam sve moguce drajvere za XP,sa zvanicnog sajta, sa nezvanicnih sajtova i ostalih download.com-ova, sve zive seme sa njima pokusavao i nema sance da ga nateram da radi. U device manageru mi samo izbacuje "unknown imaging device", i kada pokusam da ga deinstaliram, ne moze. "Cannot uninstall. Device nedeed for bootup"????
Ima li neko da moze da pomogne? Gde da nadjem drajvere da rade????
 
ignis:
e pricao sam sa jednim tatinim kolegom koji se razume i ima isti skener i on mi je rekao da ne mora da se ceka 40 sekundi mozes da preskocis. Kada ne cekas 40 sec. i kada stavis jednu sliku oko slike ce ti biti crno , a ako cekas 40 sec. onda ce ti lepo samo sliku prikazati na ekranu. Onako moras da je iseces. Doduse ukoliko stavljas vise slika i svaku posle seces pojedinacno, kao ja , onda mozes i da preskocis zagrevanje
Pozdrav


To nije tacno.
 
iradic:
Dobro momcici, vidim ja da se vi lepo zezate :evil: sa vasim Mustecima, ali da ja vas pitam nesto!!! :cry:
Imam Mustek 1200 CP sa drajverima za 98-cu koji naravno ne rade na XP.
Skidao sam sve moguce drajvere za XP,sa zvanicnog sajta, sa nezvanicnih sajtova i ostalih download.com-ova, sve zive seme sa njima pokusavao i nema sance da ga nateram da radi. U device manageru mi samo izbacuje "unknown imaging device", i kada pokusam da ga deinstaliram, ne moze. "Cannot uninstall. Device nedeed for bootup"????
Ima li neko da moze da pomogne? Gde da nadjem drajvere da rade????

Je si li video ovo http://www.mustek.com.tw/Download/html/install_xpc_eng.html
Imao sam sličan problem i tamo sam našao neki drajver (za 1200CU, USB veza, oko 20 Mb sve zajedno tj ta dva .exe fajla) samo nisam ga još isprobao jer je taj čiji je skener na odmoru pa ne znam da li će raditi :roll:
 
Je si li video ovo http://www.mustek.com.tw/Download/html/install_xpc_eng.html
Imao sam sličan problem i tamo sam našao neki drajver (za 1200CU, USB veza, oko 20 Mb sve zajedno tj ta dva .exe fajla) samo nisam ga još isprobao jer je taj čiji je skener na odmoru pa ne znam da li će raditi :roll:[/quote]
Ma probao sam i to.
Ovaj nije na USB, nego na paralelni port.
Preko njega mi ide stampac.
Kazem, na 98-ci je radio, ali na XP-u nece pa nece.
Pomagajte.
 
ignis:
Logitech:
pa dobro sto ne napisa sta tu nije tacno i sta treba uraditi? ako vec nije tacno...
i da li neko zna kako se razvijaju slike sa negativa?
Nije tacno ono sto sam citirao.Zato sam ga i citirao.
I kada sam cekao da se zagreje i kada nisam, rezultat je bio isti.Cak sam se i zapitao, koj moj uopste i postoji to "zagrevanje" kada je krajnji rezultat isti.
Doduse, mozda ne nakom modelu ima veze, ali na mom tadasnjem musteku-ne.
 

Back
Top