Ilegalni prikljucak

Maine_coon

Početnik
Poruka
15
Situacije je krajnje cupava, molim nekoga ko se razume da mi odgonetne zagonetku

Posle nekoliko neplacenih racune ikom je iskljucio jednog pretplatnika kojie je ziveo kao potstanar i ta pretplata se vodi na ime gazde stana. Dakle taj "pametni" stanar posle iskljucenja katv-a ilegalno prikljuci (ne znam kojom magijom) kablovsku. Na kraju se iseli iz stana ne izmirivsi dugove. Gazda se sada nalazi u nebranom grozdju.
Kljucno pitanje je da li gazda da ode u sediste ikom-a objasni o cemu se radi i plati dug i da li ce ikom pokrenuti neki sudski postupak zbog ilegalnog prikljucka?
 
Situacije je krajnje cupava, molim nekoga ko se razume da mi odgonetne zagonetku

Posle nekoliko neplacenih racune ikom je iskljucio jednog pretplatnika kojie je ziveo kao potstanar i ta pretplata se vodi na ime gazde stana. Dakle taj "pametni" stanar posle iskljucenja katv-a ilegalno prikljuci (ne znam kojom magijom) kablovsku. Na kraju se iseli iz stana ne izmirivsi dugove. Gazda se sada nalazi u nebranom grozdju.
Kljucno pitanje je da li gazda da ode u sediste ikom-a objasni o cemu se radi i plati dug i da li ce ikom pokrenuti neki sudski postupak zbog ilegalnog prikljucka?

najverovatnije
 
mislim da ne zna

pretpostavih, al jel zna neko koliko ce to zadovoljstvo da kosta
jasno mi je da mora da se plati zaduzlje plus ponovni prikljucak ali kolik ce da kosta utuzenje? jel postoji neka mogucnost na rate?
pitah par pravnika ne znaju
jel ima neko da zna, ili strucno ili iz iskustva?
 
Situacije je krajnje cupava, molim nekoga ko se razume da mi odgonetne zagonetku

Posle nekoliko neplacenih racune ikom je iskljucio jednog pretplatnika kojie je ziveo kao potstanar i ta pretplata se vodi na ime gazde stana. Dakle taj "pametni" stanar posle iskljucenja katv-a ilegalno prikljuci (ne znam kojom magijom) kablovsku. Na kraju se iseli iz stana ne izmirivsi dugove. Gazda se sada nalazi u nebranom grozdju.
Kljucno pitanje je da li gazda da ode u sediste ikom-a objasni o cemu se radi i plati dug i da li ce ikom pokrenuti neki sudski postupak zbog ilegalnog prikljucka?

Prvo pitanje je da li u Ikomu znaju za nelegalni prikljucak. Obicno ne znaju.
Ako je tako onda je gazda duzan onoliko koliki je bio dug do iskljucenja(dakle nekoliko pretplata) plus kamate.
I naravno, ako hoce da se prikljuci, platice prikljucak.
Ako izmiri to sto ima nece biti utuzenja, za koje pitas. Iako je najbolje da sve ovo proveri direktno kod njih, da mi ne bi ovde nagadjali.
 
placen je dug + naknada za prikljucak
nije dodata nikakva kamata eto da znate ako zapadnete u neki dug nema kamate!

sad se ceka da dodju da priljuce i da vidimo oce li biti nekog problema

znam ja sve to da mora da se plati dug, ja sam pitala drugo - oce li biti tuzbe, da li kablovska uopste moze nekoga da tuzi za ilegalni prkljucak jer ovo nije jedini slucaj za koji znam, kace se ilegalno po srbiji itekako a ja ne cuh da je nekoga tuzila kablovska

nisam cak ni cula da je kablovska nekoga tuzila zbog neplacenog duga
 
IKOM je poprilicno fleksibilan... samo treba objasniti sta se desilo (normalno precutati ilegalno prikljucenje) i na kraju ce se samo platiti zaostala dugovanja.

tako je i bilo, sve je placeno oni su prikljucili ponovo i nikakvih problema nije bilo, verovatno su videli sta je uradjeno al iz nekog razloga nista nisu rekli ...a ni ja vala :lol:
hvala im :worth:
 

Back
Top