kako?

pa polako, šta god da je u pitanju
samo nemoj da se kinjiš i čekaj
nema pametnog saveta, mada mogu da se kladim da će sad mnogi da pokušaju =D
 
Malo radi ono što ti prija, ako ti se plače - plači, ako ti se ćuti - ćuti.... pusti da vreme odradi svoje... kad budeš sposobna pokušaj polako sebi da namećeš obaveze, neke glupave, ali da ti okupiraju misli... tako će ti brže proći vreme, ono vreme potrebno da se čovek posle neke velike boli vrati na kolosek...
Postoje neke boli koje su večno u nama i koje nikad ne prebolimo, ali naučimo da živimo sa tim.
 
a ja ipak moram malo da ispametujem
problem je u tome što nas navikavaju da budemo proaktivni i to je ok
kao, ako ti nešto smeta - promeni ga
sad, kad nam nešto najviše smeta, a to je bol, ne možemo bre, sad gledam, sve smo u fazonu ćuti i čekaj
a to te baš onako i ubije, to čekanje, a opet stvarno šta drugo možeš.
 
omg kako sam sad ovo napisala
sledeće bi bilo:
jedino što možete da izgubite - je bol
izgleda šašavo, ali mene duša više ne boli
 
Hm.. vreme i postepeno je nesto za sta u takvim trenucima niste nikako. Bar ja nisam. I kao prodje vreme a ja treba da budem pametnija, trezvenija i izlečena. Sutra malo. Vreme ublazi sve ali to treba docekati.
Ono sto bi ti sigurno trebalo je sad puno samopouzdanja, vere u samu sebe i puno druzenja i aktivnosti koje ti leze- tipa aerobik, setnje itd.
Dakle glavu gore, klin se klinom izbija i samo aktivno nista izolacija i celodnevno plakanje.
P:S i meni ovo ponovite kad budem bila u fazi da boli..
 
Lazu, lazu, lazu da vreme leci sve......bole rane, bole bole kao pre....:mrgreen: u sustini ljudi bol samo potisnu i povecavaju vlastito nezadovoljstvo koje se akumulira na neke druge sfere zivota pa ti se cini da je bol manji......

Resenje:

AKCIJA, menjaj nesto...ne izgled i te fore ( mada moze da pomogne ), ..sagldaj greske, pa se menjaj u skladu sa njima kkao bi postala bolja osoba...;).
 
kako da prebolim bol?:dontunderstand:

Vremenom...
Nekad i ne preboliš, ali naučiš da živiš sa tim osećajem.
Samo nemoj da se učauriš, to je najveća greška i tad je bol jedina preokupacija i nesvesno mu ne dozvoljavaš da utihne.
Radi ono što voliš.. šetaj, izlazi, druži se, bavi se sportom... šta god ti pričinjava zadovoljstvo sad radi češće nego inače...

Skoro svi se vrtimo oko istog odgovora... što znači da treba da nas poslušaš :)
 
Zavisi kakav je bol u pitanju. Ne resavaju se svi problemi na isti nacin. Mozda je trebalo bar malo preciznije da kazes da bismo svi znali sta da ti kazemo.

Ja sam iz dugogodisnje depresivnosti izazvane verovatno krizom identita izasla suocavanjem sa sobom, svojim strahovima, manama, vrlinama. Istina je da prijatelji i voljena osoba daju podrsku i savete ali glavni posao je na samoj osobi.
 

Back
Top