Medicinski fakultet

Sve treba da plaćaš. To što si na budžetu znači da samo ne plaćaš školarinu, tj. imaš pravo na besplatno pohađanje nastave.

Knjige sam kupuješ, nebitno da li su original ili kopija, plaća se prijava ispita po 50 din (elektronskim putem), ali to ćeš sve u hodu skapirati.
 
Da li neko prodaje knjige za prvu godinu? Kako ste vi to uzimali, sve kopirano ili polovno, kako se više isplati? Na novo ne računam, osim atlasa :D Ako je neko koristio starije izdanje knjiga koje su u literaturiza ispit, neka javi. Ne verujem da su nešto preterano različite, zanima me koliko i da li je moguće učiti iz tig knj8a
 
Trebalo bi da mozes. Ali ako si pala i prvu i drugu godinu, na osnovu mog posrednog iskustva sa ljudima koji su se nasli u slicnoj situaciji, ja bih ti savetovao da batalis medicinu na vreme.
Ja sam zavrsio 2015, a iz moje generacije ima ljudi koji i dalje studiraju i jako se kaju sto nisu na vreme promenili faks.
Izvini ako ovo grubo zvuci, govorim iz najbolje namere.
 
Možeš biti na budžetu, ukoliko daš treću, tj. ostvariš minimalno 48 ESPB poena, a to znači da moraš da položiš patologiju, patofizu, propedevtiku, statistiku i epidemiologiju.
Ukoliko si epidemiologiju slušala u drugoj godini i u međuvremenu je položila, bićeš na budžetu i ako preneseš farmu, jer kolokvijum iz biofizike u radiologiji takođe nosi poene.

Ali, iako Mikelov savet zaista zvuči surovo, dobro razmisli da li je nastavak studija pravi izbor za tebe, jer je treća godina prilično teška, tj. po gradivu ništa manje obimnija od druge i lako se pada, ako zaista ne učiš na vreme.
Takođe, pada se i 4. i 5. godina, posebno sada kada ljudi prenose sve živo u naredne godine, a to je nešto što bi za tebe bio skandal, budući da si već u zaostatku.

U svakom slučaju, mnogo sreće ti želim. :)
 
U Bg je korumpiran sistem,ispiti se polazu tako sto platis,a Boga mi ima i gorih stvari.
Naravno,ima i ljudi koji svojim radom polazu samo kod takvih cu hteti da zakucam na vrata da me lece.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kakve gluposti vi pišete. Moja koleginica koja je obnovila prvu, drugu i petu godinu, sada je u Norveškoj i radi punom parom, uspešna, a mnogi koji su iz te generacije dali sve u roku, sada rade na ugovore od po mesec dana u Srbiji, i idu na SNS mitinge da bi i to imali. Pričam za ove sveže generacije, jer bar imaju posao, moja generacija se debelo napatila da bismo nešto postigli.
 

Back
Top