Medicinski fakultet

Bas me zivo zanima ko je to prisustovao internacionalnom takmicenju. Bilo Pedja ili Vlada, ne pricajte vise za to, kad dodje vreme i ne objasnjavajte nista do detalja :). Ipak je ovo internet i moze svako da cita :) Ali ako hocete nastavite sa ubacivanjem, lepo je to! :)
 
Anonymous:
Bas me zivo zanima ko je to prisustovao internacionalnom takmicenju. Bilo Pedja ili Vlada, ne pricajte vise za to, kad dodje vreme i ne objasnjavajte nista do detalja :). Ipak je ovo internet i moze svako da cita :) Ali ako hocete nastavite sa ubacivanjem, lepo je to! :)

Kad dodje vreme sve ce se samo kasti, je l' ? :)

Lepo je to ko poseduje znanje. Bravo.
 
hey, ja idem u jezicku gimnaziju i isti problem: masa stvari koja me zanima ali je medicina jedina stvar koja me ispunjava,zato vise ne razmisljam o drugim fakultetima vec spremam prijemni. Pocela sam sa biologijom!
Zanima me kad se polaze prijemni u Bg i Ns,pa mi javite! :)
 
E,kolega(nadam se buduci!!!) i ja sam jedna od retkih ovde koja se ne sprema hemiju. Ja mislim da mogu sama da izvezbam. Savetujem te da prvo pocnes da ucis teoriju, onda ce zadaci mnogo lakse da ti idu. Ja sam zavrsila opstu hemiju ( I godina ) i treba da pocnem neorgansku. Ako si iz Bg imas da nadjes dve zbirke na fax-u, jedna je kopirana od 1200 zadataka, a druga je neka plava-to su testovi i za biologiju i za hemiju. Javi ako saznas za jos neku dobru zbirku, mada mislim da je to dovoljno. Ako mi ostane vremena ja cu i skolsku zbirku da provezbam.
A biologiju jel se spremas?
Ja inace nisam iz Bg, iz Ni sam, ali sve jedno-prijemni je isti, zajedno spremaju zadatke iz Ni, Bg i Kg.
 
Imam obe zbirke,i ja sam prvo pocela teoriju,i uporedo radim zadatke.Uskoro zavrsavam opstu,pa prelazim na neorgansku.Hocu da uradim sama ono sto mogu,pa ako treba ici cu na casove za ono sto ne znam.Sto se tice biologije pocela sam da ucim,ali za nju se ne plasim toliko.Hvala,sad bar znam da nisam sama.
 
Celt:
Anonymous:
P.S. Da li neko zna da li i gde u Srbiji postoji privatni medicinski/stomatoloski fakultet i koje su cene?
Izvinjavam se sto pisem ovo u poseban post.

Trebalo je da bude otvoren u septembru, ali nije dobio dozvolu


Imas u Pancevu privatni stomatoloski...sad kolike su cene ..veruj mi da ne znam bas... mozda oko 150 000 ili tako nesto..mozda cak i skuplje ;)))))
privatni medicinski ne postoji ovde...
 
DJ_MaRe:
2003:
Planiram da upisem medicinu,pcinjem da spremam hemiju samostalno ali svi oko mene idu na casove.Interesuje me koliko su privatni casovi neophodni za pripremu?Da li se zadaci na prijemnom mnogo razlikuju od ovih u zbirkama,koje su zbirke dobre?

Ja sam imala tu i tamo privatne casove iz hemije...iz biologije nisam imala..naravno da su mi pomogli ovi casovi iz hemije... sto se tice teorije iz hemije... to sam tu i tamo ucila... treba ti dosta teorije za resavanje zadataka iz organske, a iz opste ponesto...iz neorganske nista nisam skoro pipnula ;)
 
Anonymous:
P.S. Da li neko zna da li i gde u Srbiji postoji privatni medicinski/stomatoloski fakultet i koje su cene?
Izvinjavam se sto pisem ovo u poseban post.
U Pancevu postoji privatni stomatoloski fakultet, godina kosta oko 3000 eura.
Polaze se prijemni,koliko sam ja upoznata to je smejurija, sve je vec namesteno.
Pa za te pare sigurno nece da obaraju na prijemnom.
 
slatko volim :)):
svaka vama cast ko zeli kod nas da bude doktor!!!

toliko (m)ucenja i tako uzasan i tezak posao..Kazem "uzasan" jer se doktori svacega nagledaju, a pogotovo smrti :cry:

zelim vam svu srecu na vezbama u mrtvacnici & u internatu u porodilistu :!:

Kako to mislis "kod nas" ? Profesija lekara se ne razlikuje nesto bitno od zemlje do zemlje, svuda lekari lece bolesti... Razlikuju se samo uslovi rada i plata, a onako ko gleda samo na tako nesto ni ne treba da upisuje medicinu... Onaj ko upisuje nesto zbog novca ili ne znam ni ja cega vec, nece postati nista u zivotu.

Hvala :)
 
Ma idi bre na medicinu!!! I meni je to u krvi, od rodjenja!!! Samo sam ja opredeljena za stomatologiju!!!
A zamisli idem u Ekonomsku i 3. sam godina. Greska u startu, kao i kod tebe, ali moj savet ti je UPISI ONO STO VOLIS!!!!!
 
Znate kako ja gledam na to...svaki fakultet je sam za sebe tezak i svaki posao naravno..nema tu spora...
ali ako odaberes ono sto volis mozda ce ti bar malo ublaziti svu tu tezinu :lol: i bla, bla
...
zavisi kako se ko snadje u zivotu... a i profesije lekara se razlikuju...nije isto da li ces biti kardiohirurg i po ceo dan operisati i stresirati se za sitne pare...ili lekar opste prakse da ti dolaze ljudi da te smaraju... da im pises recepte i sl.
a i mrtvacnica, tj lesevi nisu toliko strasni u odnosu na to kakve sve stvari jos imas da vidis...
 

Back
Top