Kapitalizam - rak rana covecanstva

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Nisi primetio, o dragi citaoce, da je kapitalizam u trci za profitom već doakao ovoj nasoj maloj, jadnoj, zagadjenoj, ali JEDINOJ Planeti?

Hoće li nas ubrzana trka za profitom i zlatnim teletom voditi svetlijoj buducnosti?

Pokusaj da je zamislis...Tu nasu buducnost...

Primecujes li da se Amerika ljulja, nešto se rusi...Nisu samo tornjrvi blizanci?

Da Kini fali energije i sirovina i da njen razvoj ne može dugo ići na vise? Kinezi su odebljali, šta će biti kada ponovo pocnu da mrsave?

Primecujes li da i Kina i SAD merkaju Sibir? Obruc oko Rusije se steže, a Putin samo daje izjave za stampu...

Primecujes li da cela (razvijena) Zapadna Evropa zavisi od milosti Amerike?? Niko nema svog glasa ni stava, niko ne sme ni da zucne...Svi pitaju Amere za svoje mišljenje...

Primecujes li da od hrane hoće da prave energetska goriva? Od kukuruza se parvi etanol, nije važno sto svakog sekunda u svetu jedno dete umire od neishranjenosti...

Zemlja je sve zagadjenija, polovi se tope, beli medvedi nestaju, ozonska rupa povecava, radiacija bombarduje, a „pluca planete” oko Amazona dramaticno se smanjuju?

Znaš li ti citaoce moj, da SVAKI DAN izumiru STOTINE biljnih i zivotinjskih vrsta? A kad nešto izumre, onda to znaci ZA UVEK...

Da su okeani zagadjeni, hrana puna pesticida, a radijacija sve prisutnija?

Nisi čuo da kriminal i huliganstvo raste svakodnevno u svim demokratskim zemljama i da mu u demokratskom okviru nema rešenja? Uskoro vise ni iz kuce nećemo smeti izaci..

************************************************

E vidis, sve su to KISELI PLODOVI KAPITALIZMA...ZIVOTINJSKE BORBE ZA PROFIT, NOVAC....Novac, kojim se ne kupuje SVE...

KOLIKO MISLIS Da će TAKVO STANJE OVA JADNA PLANETA JOS IZDRZATI???

Razmisli...
 
Poslednja izmena:
Nisi primetio, o dragi citaoce, da je kapitalizam u trci za profitom već doakao ovoj nasoj maloj, jadnoj, zagadjenoj, ali JEDINOJ Planeti?

Hoće li nas ubrzana trka za profitom i zlatnim teletom voditi svetlijoj buducnosti?

Pokusaj da je zamislis...Tu nasu buducnost...

Primecujes li da se Amerika ljulja, nešto se rusi...Nisu samo tornjrvi blizanci?

Da Kini fali energije i sirovina i da njen razvoj ne može dugo ići na vise? Kinezi su odebljali, šta će biti kada ponovo pocnu da mrsave?

Primecujes li da i Kina i SAD merkaju Sibir? Obruc oko Rusije se steže, a Putin samo daje izjave za stampu...

Primecujes li da cela (razvijena) Zapadna Evropa zavisi od milosti Amerike?? Niko nema svog glasa ni stava, niko ne sme ni da zucne...Svi pitaju Amere za svoje mišljenje...

Primecujes li da od hrane hoće da prave energetska goriva? Od kukuruza se parvi etanol, nije važno sto svakog sekunda u svetu jedno dete umire od neishranjenosti...

Zemlja je sve zagadjenija, da se polovi tope, beli medvedi nestaju, ozonska rupa povecava, radiacija bombarduje, a „pluca planete” oko Amazona dramaticno se smanjuju?

Znaš li ti citaoce moj, da SVAKI DAN izumiru STOTINE biljnih i zivotinjskih vrsta? A kad nešto izumre, onda to znaci ZA UVEK...

Da su okeani zagadjeni, hrana puna pesticida, a radijacija sve prisutnija?

Nisi čuo da kriminal i huliganstvo raste svakodnevno u svim demokratskim zemljama i da mu u demokratskom okviru nema rešenja? Uskoro vise ni iz kuce nećemo smeti izaci..

************************************************

E vidis, sve su to KISELI PLODOVI KAPITALIZMA...

KOLIKO MISLIS Da će TAKVO STANJE OVA JADNA PLANETA JOS IZDRZATI???

Razmisli...

Ukratko.
Komunizam i kapitalizam su podjednako bili glupost i neodrživi.
Samo igra istorijskih okolnosti dovela je do toga da prvi propadne komunizam.

Nadugačko:
Na veliku žalost čovečantsva, posebno zapada, to se niej desilo što je kapitalizam bio bolji nego što je to bila slučajnost da baš komunizam pukne prvi.

Kažem na našu žalost.
Od 1990 godine Amerikanci i Zapad se ponašaju kao da su svojom zaslugom i pameću pobedili komuniszam i smatrali su i smatraju da je kapitalizam bolji jer je pobedio i da oni tu ništa ne treba da menjaju kad je tako dobro.
Proteklih 20 godina se sve promenilo sem kapitalizma i Zapada, koje se proteklih 20 godina hranio plenom u porobljenoj istočnoj evropi. Pljačka imovine, fabrika, rudnog bogatstva je ono što ej održalo Zapad i kapitalizam.

Uporedite samo Golf 2 iz 1990 i Golf 6 iz 2009. Da nije pao komunizam i da nisu opljačkali Istočnu evropu da li bi Švabe danas vozile toliko napredniju verziju istog auta!?

Sada je sve iscrpljeno, finansijski pogotovo. Nema više odakle da se krade i pljačka. Sada se tek vide one mane i greške kapitalizma koje bi se videle 1991, 1992, 1993 ili 1994. da niej pao Socijalizam.

Tek ostaje da se vidi kakav krah predstoji.
 
Socijalisticko uredjenje je najsavrseniji sistem od svih ostalih, ali nase drustvo jos uvek nije inteligentno da bi funkcionisalo u njemu, mozda za jedno 200-300 godina kada nam svest bude na visem nivou budemo shvatili
Tako da je trenutno Kapitalizam najbolja opcija. (izmedju dva zla izaberi manje)
 
odlicna tema.........ja sam zaista do nedavno bio toliko naklonjen kapitalizmu , i to onom , najliberalnijem mogucem, da nije bilo sanse da me bilo ko, bilo kojim argumentima ubedi u to, da je to najprirodniji , najnapredniji, mozda ne bas savrsen, ali ipak najuspesniji oblik uredjenja ekonomskih odnosa u nekoj drzavi........ali, avaj........u poslednjih nekoliko godina, ili nekoliko desetaka godina, mane kapitalizma su samim time sto vise nije postojao zli antipod komunizma koji je zataskavao i maskirao sve lose strane tog poretka, postajale sve vidljivije,,,,,,,,nije vise bilo komunisticke rusije i kine, a patuljci zlog rezima zaostali u dzepovima svetskih tokova kao sto su severna koreja , ne mogu nikoga stvarno ubediti da je komunizam zlo koje preti savrsenom skladu kapitalizma............

zato sve vise i sve cesce , ljudi polako menjaju misljenje, kao i ja , napokon, i sa sve vise skepse i kritike gledaju na kapitalizam kao konacno, najbolje uredjenje odnosa medju ljudima, bar u sferi ekonomije , a samim tim , i malo sire.........

globalno zagrevanje, korporacijske super drzave, izrezirani bankroti , sve ostrija i bolnija borba za opstanak , odsustvo socijalne pravde, nebriga za coveka........su samo neke mane koje su kao cirevi pocele da se javljaju na licu kapitalizma, a koje se vise , kako rekoh ne mogu prikriti komunistickim puderom.........

naravno, komunizam , bar onakav kakav je do danas vidjen u svetu.....iskrivljen, degenerisan i nakaradan , nije sigurno primamljiv model koji bi mogao ikoga privuci na svoju vodenicu, jer koliko god bili kriticni prema kapitalizmu , komunizam u svojoj nakaznosti kakvog smo do sada vidjali je jos gora opcija.......

i samo se po sebi namece srednje resenje, koje smo upravo mi, na ovim prostorima imali srece da prozivimo nekoliko godina.......socijalizam .....nesavrsen, takodje manjkav, kao i sve drugo sto covek moze da smisli, ali ipak srecna kombinacija i pandan i jednoj i drugoj krajnjoj opciji ........mozda je model koji su srbi ziveli, i pokazali i dokazali svetu kao bolji i uspesniji cak i od kapitalizma razlog zbog kojeg je trebalo unistiti sfrj ???

mozda ta , opitna drzava , sa sistemom kakav niko nije imao, nije odgovarala korporativnim mega silama, kao ni onoj drugoj strani??

mozda je , izmisljen , prozaican razlog , stvaranja kvazinacionalnih mutant kepec drzavica upravo osiguranje korporativnog kapitalizma da se bolji sistem ,koji je ovde dominirao nikada nigde vise nece pojaviti da pomrsi racune giga mega ultra trustovima tipa koka kole ili gazproma????
 
Socijalisticko uredjenje je najsavrseniji sistem od svih ostalih, ali nase drustvo jos uvek nije inteligentno da bi funkcionisalo u njemu, mozda za jedno 200-300 godina kada nam svest bude na visem nivou budemo shvatili
Tako da je trenutno Kapitalizam najbolja opcija. (izmedju dva zla izaberi manje)

Star Trek je tako komunistička serija!
Nema novca, nema bogaženja, svakom prema potrebi....
 
Star Trek je tako komunistička serija!
Nema novca, nema bogaženja, svakom prema potrebi....

Pa o tome i govorim, to danas izgleda smesno, cak eto kako ti kazes vise vuce naucnoj fantastici, to je samo nivo svesti i nista vise.

Isto tako kao sto u zapadnim zemljama obican gradjanin cak ni omot od zvake ne baca na ulicu vec baca u kontejner, nasi bi rekli "bas ce jedna zvaka da zagadi celu planetu", a ne razume da ako svi krenu njegovom ideologijom ode ceo svet u tri q.

Tako ti je i ovde, "svakom prema potrebi" onda bi bilo, a sto ne bi uzeo vise kad imam pravo na to, jes; da mi ne treba, al' ipak sam ja poseban.

PS.
Al sam ga objasnio u p.m. :mrgreen:
 
Najveci broj diskusija mi daje za pravo da i dalje predlazem mnoge postavke moje Ideologije racionalnog gradjanskog drustva.
Socijalizam je pravedniji a kapitalizam je uspesniji sistem u ekonomiji,ali od profita postoje vaznije stvari(sprecavanje atomskog rata,ocuvanje zdrave zivotne sredine,ravnomeran razvoj sveta itd.).
Nova civilizacija mora mnogo da nadilazi oba ova sistema.Nju mogu graditi milioni dobrovoljaca iz celog sveta.Kako?E to je dosta slozeno i tu ima mnogo stvari koje treba uspesno resiti.
 

Back
Top