Komnualna policija ??

Na ovom linku mozes da procitas zakon

http://www.parlament.sr.gov.yu/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=659&t=Z

Komunalna policija bi trebalo da pocne sa radom na prolece, bar tako najavljuju nadlezni. Nece se baviti pravima zivotinja, vec ce kontrolisati sprovodjenje propisa iz Odluke o drzanju domacih zivotinja na teritoriji grada Beograda ili kako se Odluka bude tada zvala jer treba da se radi nova.
Kako ce to izgledati????? S obzirom da ce doticna policija biti formirana reonski, a ne po problematici kojom se bavi, moje misljenje je da to nece izgledati nikako, ali volela bih da me praksa demantuje.
 
Moje komsije koji imaju pet pasa i sest macaka je neko od komsija prijavio da zivotinje prave buku i prljaju ulaz u zgradu. Posto im ja skoro svakog dana setam pse prilicno sam upucena u te zivotinje, i one prave buku samo kad ja dodjem da ih setam i to uglavnom laju dva psa ostali cute. Ulaz, kao i njihov stan, je cist, to je i inspektor zabelezio. Svi su sterilisani i cipovani, setaju se redovno, lepo su uhranjeni i zdravi. Od njih pet, cetiri su uzeta sa ulice jos kao stenad, a sve su zenke. Dakle ljudi se odgovorno ponasaju prema njima, samo sto ocigledno ni to nije dovoljno.
Ono sto mene zanima je da li zaista mogu da im oduzmu "visak" pasa i macaka? Planiraju da prodaju stan pa da se presele u kucu, sto su inace hteli ali iz straha da ce im oduzeti zivotinje sada to hoce da urade prakticno u roku od nedelju dana i skroz su odlepili.
I da, kako mogu da saznaju ko ih je prijavio?
 
Koliko ja znam (gledajuci sve ove emisije u kojima komsije dusebriznici prijavljuju stanare koji imaju dosta zivotinja), ne mogu im nista. Secam se da je u jednoj od njih komsija kukao kako covek nece da otvori vrata ni komunalnoj i kako zakon nije uredjen dobro po tom pitanju. Nadam se da je bio u pravu.

I da, kako mogu da saznaju ko ih je prijavio?

Ovo zavisi jedino od komunalnog inspektora i njegove dobre volje da pruzi informaciju. A nije obavezan:roll:
 
Da li je neko upoznat kada ce biti formirana komunalna policija?

Takodje me zanima,posto sam chuo da ce se ona baviti pravima zivotinja , u skladu za zakonom o dobrobiti zivotinja ,kako ce to biti sprovodjeno u delo ?

Gde si čuo da će se komunalna policija baviti pravima životinja?
Da li to znači da će ista štititi ljude od napada životinja kao i životinje od bahatih gradjana?
 
Koliko ja znam (gledajuci sve ove emisije u kojima komsije dusebriznici prijavljuju stanare koji imaju dosta zivotinja), ne mogu im nista. Secam se da je u jednoj od njih komsija kukao kako covek nece da otvori vrata ni komunalnoj i kako zakon nije uredjen dobro po tom pitanju. Nadam se da je bio u pravu.



Ovo zavisi jedino od komunalnog inspektora i njegove dobre volje da pruzi informaciju. A nije obavezan:roll:

To sam im i ja rekla, jer sam pre nekog vremena gledala na studiju B prilog o nekoj zeni koja nije htela nikoga da pusti a uzasan smrad se sirio iz njenog stana sto od nje sto od pasa i nisu joj mogli nista.
Nevolja je u tome sto su oni pustili inspektora u stan, pa je popisao koliko pasa ima, a tek su kasnije culi da nisu uopste bili u obavezi da ga puste. Na kraju ce ljudi morati da plate kaznu i da se sele, a ako iko odrzava stan cistim to su oni. Sto je covek bolji i pazi na okolinu to vise nagrabusi...
 
To sam im i ja rekla, jer sam pre nekog vremena gledala na studiju B prilog o nekoj zeni koja nije htela nikoga da pusti a uzasan smrad se sirio iz njenog stana sto od nje sto od pasa i nisu joj mogli nista.
Nevolja je u tome sto su oni pustili inspektora u stan, pa je popisao koliko pasa ima, a tek su kasnije culi da nisu uopste bili u obavezi da ga puste. Na kraju ce ljudi morati da plate kaznu i da se sele, a ako iko odrzava stan cistim to su oni. Sto je covek bolji i pazi na okolinu to vise nagrabusi...

Nisu smeli da puste inspektora u stan, u tome je zaista nevolja, jer to moze biti igranka bez prestanka. Sada, posto su to uradili, a pretpostavljam i da su potpisali zapisnik, mogu samo da cekaju resenje od inspekcije sta treba da urade. Ili, ako inspektor prosledi sudiji za prekrsaje, poziv za sud. Na sudu mogu da saznaju ko ih je prijavio, jer sudija mora da kaze, na njihov zahtev. Po jos uvek vazecoj odluci - morace da smanje broj zivotinja, tj. da odglume da su smanjili, ljudi se znalaze na razne nacine. Zasto bi se selili u kucu, isto vazi i za kucu, bar za sada dok se ne napravi nova odluka u kojoj ce limit za broj zivotinja koje se mogu drzati u stanu/kuci biti njihova dobrobit.
 
A to znači da se to ne može zbrajati, npr četiri mačke? (umesto po dva psa i po dve mačke).

Da, ne moze se zbrajati, to je pravni nonsens, to su mi i pravnici rekli, ali je tako. Naravno, inspektor moze da se napravi lud, ali posto se oni ustvari izivljavaju onda prave pitanje za tri macke. Nenormalno potpuno, ali je tako. Zato je najveca greska ljudi koji imaju vise zivotinja da uopste puste inspektora u stan. To posle nema kraja.
 
Da, ne moze se zbrajati, to je pravni nonsens, to su mi i pravnici rekli, ali je tako. Naravno, inspektor moze da se napravi lud, ali posto se oni ustvari izivljavaju onda prave pitanje za tri macke. Nenormalno potpuno, ali je tako. Zato je najveca greska ljudi koji imaju vise zivotinja da uopste puste inspektora u stan. To posle nema kraja.

E, to je dobro znati, da ne moraju inspektori da se puštaju u stan. Pretpostavljam da im treba poseban nalog?
 
Nisu smeli da puste inspektora u stan, u tome je zaista nevolja, jer to moze biti igranka bez prestanka. Sada, posto su to uradili, a pretpostavljam i da su potpisali zapisnik, mogu samo da cekaju resenje od inspekcije sta treba da urade. Ili, ako inspektor prosledi sudiji za prekrsaje, poziv za sud. Na sudu mogu da saznaju ko ih je prijavio, jer sudija mora da kaze, na njihov zahtev. Po jos uvek vazecoj odluci - morace da smanje broj zivotinja, tj. da odglume da su smanjili, ljudi se znalaze na razne nacine. Zasto bi se selili u kucu, isto vazi i za kucu, bar za sada dok se ne napravi nova odluka u kojoj ce limit za broj zivotinja koje se mogu drzati u stanu/kuci biti njihova dobrobit.

Ti ljudi su baš tog dana čuvali pse i mačke od svojih prijatelja koji su otišli na put, inače imaju tačno dva psa i tačno dve mačke.
Evo i moje su mačke čuvali.
;)
 
Ti ljudi su baš tog dana čuvali pse i mačke od svojih prijatelja koji su otišli na put, inače imaju tačno dva psa i tačno dve mačke.
Evo i moje su mačke čuvali.
;)

Upravo tako, a ako su slucajno u zapisniku potpisali drugacije, onda su se zbunili i nisu ni citali zapisnik, a te pse i macke koje su cuvali su uredno vratili prijateljima kada su se ovi vratili sa puta.
 
E, to je jedini zakon koji ja necu postovati!
Ko sme da limitira kolicinu moje ljubavi i kome cu je dati?Drzim ih uredno, u svojoj kuci i dvoristu, ne ugrozavaju niciji zivot..I necu ih kriti i dovijati se, dodju li gospoda iz komunalne, pokazacu ih sve...i reci da ih imam 1O, i slovima DESET.
Nema te klauzule u zakonu koja ce promeniti moju svest!
Umesto da nas nagrade sto smo sklonili jadne zivotinjice sa ulice...
Samo neka dodju!
 
E, to je jedini zakon koji ja necu postovati!
Ko sme da limitira kolicinu moje ljubavi i kome cu je dati?Drzim ih uredno, u svojoj kuci i dvoristu, ne ugrozavaju niciji zivot..I necu ih kriti i dovijati se, dodju li gospoda iz komunalne, pokazacu ih sve...i reci da ih imam 1O, i slovima DESET.
Nema te klauzule u zakonu koja ce promeniti moju svest!
Umesto da nas nagrade sto smo sklonili jadne zivotinjice sa ulice...
Samo neka dodju!

Mari, ti me svakim danom oduševljavaš sve više:) :ok:

Ajde da nekako i shvatim razloge ograničenja u stanovima (mada, ako su svi ljubimci ok i namireni, ne vidim zašto i tu stavljati takva ograničenja), ali ograničiti broj kućnih ljubimaca u dvorištu je stvarno tupavo. A što ne ograniče onda broj ovaca koje neko može da ima, krava ili kokošaka? Dva petla i pet kokošaka?

Ili još bolje, zašto ne ograniče broj ukućana koji mogu da žive u jednom stanu? U mom bivšem kraju je bila jedna romska porodica, u jednom stančiću ih je živelo hiljadu (mislim nemam ništa protiv, ali eto, kako zakonodavcima ne smeta tu povećan broj duša u kući)?

Ako misle da se ljudi ne mogu brinuti od više od dve mačke i dve psa, zašto ne uvedu ograničenje za decu, pa da roditelji koji ne mogu da priušte da izdržavaju decu nemaju vise od dva muška i dva ženska deteta (da ostanemo u simbolici idiotskog zakona), umesto da imamo porodice od hiljadu dece, gde se o njima ne brinu roditelji, nego stariji o mlađima i pri tom nemaju svoj život, a tu i tamo uskoči neka crkavica u vidu socijalne pomoći...

Jedino bi bilo pravedno da se oduzimaju životinje koje su zapuštene i zlostavljane, o kojima se vlasnici ne brinu adekvatno. ali za to bi morali da postoje i odgovarajući azili, privremeni hoteli za životinje i pre svega, svest ljudi da su to živa bića a ne igračke (jer zbog odsusta te svesti i ljudi ne udomljavaju životinje i ne brinu se o njima). Ali, ne, ovde se uopšte ne radi o dobrobiti životinja, one su samo mrtvo slovo na papiru predodređeno da se prebrojava ...

Niska i problematična svest je glavni problem, i onih što pišu zakone, i tih inspektora, i ljudi koji prijavljuju porodice koje imaju veći broj životinja, a da pri tome nikom ne smetaju.
 
Hvala Valeria, lepo je to cuti!
Ali bih volela da ta komunalna inspekcija dela!
Da obidju ekonomska dvorista i vide u kakvim uslovima zive domace zivotinje, hrane li ih i lece...
Ne sumnjam da ce delovati efikasno kad su kucni ljubimci u pitanju, znamo kako nas dozivljava okolina.I postovace zakon, jer kod nas se svi zakoni POSTUJU!
A PRAVO je cudna nauka, kaze se
_ ako hoces da pomognes coveku, drzi se zakona,
_ ako hoces da mu odmognes _ primeni zakon!
Znaci, dogovoreno _ Mari 10, i slovima DESET.
Jao , zaboravih Lisu, moju kucu koju ni jedan zakon nece proglasiti
prekobrojnom!
 
E, to je jedini zakon koji ja necu postovati!
Ko sme da limitira kolicinu moje ljubavi i kome cu je dati?Drzim ih uredno, u svojoj kuci i dvoristu, ne ugrozavaju niciji zivot..I necu ih kriti i dovijati se, dodju li gospoda iz komunalne, pokazacu ih sve...i reci da ih imam 1O, i slovima DESET.
Nema te klauzule u zakonu koja ce promeniti moju svest!
Umesto da nas nagrade sto smo sklonili jadne zivotinjice sa ulice...
Samo neka dodju!

O Mari, Mari, niko ne limitira kolicinu tvoje ljubavi, nego nas drzava uz pomoc zakona administrativno stavlja u neki okvir koji cesto nema veze sa stvarnoscu. Zato se moramo boriti da taj okvir sto vise priblizimo onome cemu zelimo.
Zakon o komunalnoj policiji treba da pocne da se primenjuje sledece godine.
Zakon o dobrobiti zivotinja je stupio na snagu jos u junu. Broj zivotinja u stanu/kuci ne odredjuje zakon nego Odluka koja ce iz njega proizaci. Jos uvek vazi stara dok se ne donese nova. U beogradskoj ce se broj zivotinja zivotinja u stanu/kuci limitirati njihovom dobrobiti, tako je dogovoreno, a i na tv smo culi izjave nadleznih. Grad Nis ce morati doneti svoju odluku. Da li znas da li neko od udruzenja radi na tome, da podnese svoj predlog nadleznima? Mi jos ovde nismo rascistili sve odredbe, ali nadamo se da cemo uspeti da ubacimo sto vise nasih zahteva.
 
Primitivna svest jeste nas najveci problem kada su zivotinje u pitanju, kao i podilazenje toj svesti od strane vlasti. Da se izbegne bilo kakav sukob, lakse je ukloniti psa sa ulice nego raditi edukaciju i objasnjavati se sa primitivcima, a ako i to ne ide primeniti zakon. Jer, kako primeniti zakon i ne dozvoliti kretenima da maltretiraju zivotinje kad sa druge strane taj isti zakon dopusta razne kriminalne radnje "dragim gradjanima" samo da se ne okrenu protiv vlasti. Treba sve te razne frustracije izazvane ratom, krizom, teskom ekonomskom situacijom, koja ne postaje bolja nego sve gora - treba te frustracije negde usmeriti, a gde nego prema zivotinjama, tako je najlakse.
Borba za prava zivotinja je borba za prava svih nemocnih, na kojima se prelamaju frustracije izazvane losim zivotom i nesigurnoscu koja je posledica dugogodisnjeg ne sprovodjenja zakona.
 

Back
Top