Dževad Prekazi: Srbija je moja zemlja
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 110

Tema: Dževad Prekazi: Srbija je moja zemlja

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Podrazumevano Dževad Prekazi: Srbija je moja zemlja

Malo stariji intervju bivseg legendarnog igraca `Partizana`,pa rekoh da vidim vase komentare...

Mondo ponedeljak, 25. februar 2008.

Legendarna Partizanova "sedmica" Dževad Prekazi, sada trener mlađih kategorija u OFK Beogradu, izjavio je za "Press" da na rodnom Kosovu nije bio 10 godina i da ne želi da izlaže riziku ni sebe, ni svoju porodicu.

Nekadašnji fudbaler iz generacije Dragana Mancea, Zvonka Živkovića, Nikice Klinčarskog...rodom je iz Kosovske Mitrovice, ali je njegova kuća spaljena pre desetak godina, tokom NTAO bombardovanja. U intervjuu "Pressu" kaže da je potpuno nebitno ko me je spalio kuću - Srbin ili Albanac, jer "budala ima svuda!".

"Deset godina nisam bio na Kosovu, iako mi najstariji brat živi u Prištini. To je isključivo moja odluka. Zašto bih se kockao? Zašto bih sebe i ženu dovodio u situaciju da krenemo i šetnju i da nam naiđe neka budeala, recimo Albanac, i kaže - vidi ga, ovaj ima ženu Srpkinju. Ili obrnuto, da neki Srbin napadne nju zato što joj je muž Albanac", kaže Prekazi.

"Nikada me nije interesovala čitava ta priča oko Kosova, niti sam ikada razdvajao ljude. Nije mi bila bitna ni vera, ni boja kože, niti ko je gde rođen... mene to ne interesuje! Albanac sam po nacionalnosti, supruga mi je Srpkinja, ali mi to uopšte nije bitno. Meni je važno da budem čovek. Strašno me pogađa kada čujem 'severni deo Mitrovice' i 'južni deo Mitrovice', a znam svaki kamen tog grada", kaže Prekazi.

Iako je sa suprugom do 1993. godine živeo u Turskoj i čak dobio u Istanbulu ulicu sa svojim imenom, Prekazi je odlučio da se vrati u Srbiju.

"Ni ja, ni moja supruga nismo mogli tamo da preživljavamo ono što se dešavalo u Jugoslaviji. Iako sam imao turski pasoš i ugovor na još godinu i po dana, nisam imao više volje da igram. Sve mi se smučilo, mojoj ženi takođe, i rekao sam joj: 'Spakuj se, idemo za Beograd!'. Turci su pokušali da me odgovore, pitali su da li sam lud kada hoću da idem tamo gde je rat. Odgovorio sam im da ako mi je suđeno da poginem, tako će i biti. Isto je bilo i za vreme bombardovanja 1999. godine. Mogao sam tada da odem iz Srbije, ali gde da idem? Pa, došao sam u svoju zemlju, nisam želeo nigde da idem", ispričao je Prekazi.

Upitan zašto je sada trener mlađih kategorija OFK Beograda, a ne "svog" Partizana, Prekazi odgovara da je to najpre zato što ga niko iz Humske nije ni zvao, ali i zbog još nečega.

"Više sam nego zadovoljan uslovima u OFK Beogradu. Ovde mogu da radim bez pritisaka, jer znam da neće doći nijedan roditelj da me ucenjuje i naređuje da guram njegovo dete u tim. Čuo sam, mada ne mogu da tvrdim, da u Partizanu toga ima", kaže Prekazi..

U intervjuu "Kuriru" od pre tačno dve godine, Prekazi je na pitanje da li bi se uključio u rad Fudbalskog saveza Kosova, odlučno rekao da ne bi.

"Beograd je moj grad, ovde živim preko 30 godina, tu sam stekao porodicu i odavde ne mrdam. Ne želim da budem uključen u bilo kakve akcije FS Kosova, pošto me politika ne interesuje. Moje države, one velike Jugoslavije, nema i za njom najviše žalim", rekao je tada Preklazi.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Podrazumevano Re: Dževad Prekazi: Srbija je moja zemlja

Hahahahahah!!!! Jel igrao nekad neki Srbin za taj Partizan
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Primećen član
    Učlanjen
    03.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

procitao sam intervju.... ne znam sta da kazem...podseca me malo na nemanju ... a njega bas ne mirisem... moze se dosta saznati izmedju redova

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Najbolje da kaže da Beograd nije njegov grad pa da ostane bez stanarskog prava, toliko glup nije makar bio i šiptar.
    Čedina Zebra

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Adem1 Pogledaj poruku
    procitao sam intervju.... ne znam sta da kazem...podseca me malo na nemanju ... a njega bas ne mirisem... moze se dosta saznati izmedju redova
    Daj malo pojasni...bas sam cekao tvoju reakciju...

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio čedina_zebra Pogledaj poruku
    Najbolje da kaže da Beograd nije njegov grad pa da ostane bez stanarskog prava, toliko glup nije makar bio i šiptar.
    Izgleda da ovaj svet ne moze bez negativaca....

Domaćin Zlatooki (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio halix Pogledaj poruku
    Malo stariji intervju bivseg legendarnog igraca `Partizana`,pa rekoh da vidim vase komentare...

Mondo ponedeljak, 25. februar 2008.

Legendarna Partizanova "sedmica" Dževad Prekazi, sada trener mlađih kategorija u OFK Beogradu, izjavio je za "Press" da na rodnom Kosovu nije bio 10 godina i da ne želi da izlaže riziku ni sebe, ni svoju porodicu.

Nekadašnji fudbaler iz generacije Dragana Mancea, Zvonka Živkovića, Nikice Klinčarskog...rodom je iz Kosovske Mitrovice, ali je njegova kuća spaljena pre desetak godina, tokom NTAO bombardovanja. U intervjuu "Pressu" kaže da je potpuno nebitno ko me je spalio kuću - Srbin ili Albanac, jer "budala ima svuda!".

"Deset godina nisam bio na Kosovu, iako mi najstariji brat živi u Prištini. To je isključivo moja odluka. Zašto bih se kockao? Zašto bih sebe i ženu dovodio u situaciju da krenemo i šetnju i da nam naiđe neka budeala, recimo Albanac, i kaže - vidi ga, ovaj ima ženu Srpkinju. Ili obrnuto, da neki Srbin napadne nju zato što joj je muž Albanac", kaže Prekazi.

"Nikada me nije interesovala čitava ta priča oko Kosova, niti sam ikada razdvajao ljude. Nije mi bila bitna ni vera, ni boja kože, niti ko je gde rođen... mene to ne interesuje! Albanac sam po nacionalnosti, supruga mi je Srpkinja, ali mi to uopšte nije bitno. Meni je važno da budem čovek. Strašno me pogađa kada čujem 'severni deo Mitrovice' i 'južni deo Mitrovice', a znam svaki kamen tog grada", kaže Prekazi.

Iako je sa suprugom do 1993. godine živeo u Turskoj i čak dobio u Istanbulu ulicu sa svojim imenom, Prekazi je odlučio da se vrati u Srbiju.

"Ni ja, ni moja supruga nismo mogli tamo da preživljavamo ono što se dešavalo u Jugoslaviji. Iako sam imao turski pasoš i ugovor na još godinu i po dana, nisam imao više volje da igram. Sve mi se smučilo, mojoj ženi takođe, i rekao sam joj: 'Spakuj se, idemo za Beograd!'. Turci su pokušali da me odgovore, pitali su da li sam lud kada hoću da idem tamo gde je rat. Odgovorio sam im da ako mi je suđeno da poginem, tako će i biti. Isto je bilo i za vreme bombardovanja 1999. godine. Mogao sam tada da odem iz Srbije, ali gde da idem? Pa, došao sam u svoju zemlju, nisam želeo nigde da idem", ispričao je Prekazi.

Upitan zašto je sada trener mlađih kategorija OFK Beograda, a ne "svog" Partizana, Prekazi odgovara da je to najpre zato što ga niko iz Humske nije ni zvao, ali i zbog još nečega.

"Više sam nego zadovoljan uslovima u OFK Beogradu. Ovde mogu da radim bez pritisaka, jer znam da neće doći nijedan roditelj da me ucenjuje i naređuje da guram njegovo dete u tim. Čuo sam, mada ne mogu da tvrdim, da u Partizanu toga ima", kaže Prekazi..

U intervjuu "Kuriru" od pre tačno dve godine, Prekazi je na pitanje da li bi se uključio u rad Fudbalskog saveza Kosova, odlučno rekao da ne bi.

"Beograd je moj grad, ovde živim preko 30 godina, tu sam stekao porodicu i odavde ne mrdam. Ne želim da budem uključen u bilo kakve akcije FS Kosova, pošto me politika ne interesuje. Moje države, one velike Jugoslavije, nema i za njom najviše žalim", rekao je tada Preklazi.

Svaka cast coveku!!!
    Skeptici Srbije sumnjaju da je Skupštinu zaposeo opasan virus i da su svi unutra lopovi i lažovi. Ostatak Srbije to već zna. Zato većina nema za koga da glasa. BELI LISTIĆI!

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Izgleda da ovaj svet ne moze bez negativaca....
    Nije to negativno što sam kazala, negativno bi bilo da je taj isti lagao kada je kazao da obožava Beograd
    Čedina Zebra

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Nije to negativno što sam kazala, negativno bi bilo da je taj isti bio iskren kada je kazao da obožava Beograd
    A po cemu on laze?

Aktivan član
    Učlanjen
    03.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

svaka cast dzevadu prekaziju. e da je vise takvih albanaca a ademi?

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

A po cemu on laze?
    Korigovala sam post, pa ti mene proglasi za šovinistu ali ja smatram da što jedan šiptar govori to svi šiptari misle, ovo kada kažem svi uračunala sam i statističku grešku
    Čedina Zebra

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Tihi- Pogledaj poruku
    Ja mislim da je Adem dobar covek...

МАЧАК nije na forumu
    ЧУВАР ИДЕОЛОГИЈЕ ЧЕТНИЧКОГ ПОКРЕТА
    Buduća legenda МАЧАК (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    153
    Reputaciona moć
    2358

Ја се бојим нечега другог.

Да он не мисли да се Албанија прошири на целу Србију
    ЗА ПРАВОГ МАЧКА, СВАКИ МЕСЕЦ ЈЕ ФЕБРУАР

АХ ДА.... ВИШЕ ОД УСТАША МРЗИМ УСТАШКЕ ЈАТАКЕ

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Korigovala sam post, pa ti mene proglasi za šovinistu ali ja smatram da što jedan šiptar govori to svi šiptari misle, ovo kada kažem svi uračunala sam i statističku grešku
    Postoje i dobri i losi ljudi...kako kod Albanaca,tako i kod Srba!

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

I ja sam nekada mislila da je Kaćuša Jašari divna i Azem Vlasi i Rahman Morina i da ne pobrajam dalje
    Čedina Zebra

Primećen član
    Učlanjen
    03.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Daj malo pojasni...bas sam cekao tvoju reakciju...
    evo ti ovaj deo.
    Zašto bih sebe i ženu dovodio u situaciju da krenemo i šetnju i da nam naiđe neka budeala, recimo Albanac, i kaže - vidi ga, ovaj ima ženu Srpkinju. Ili obrnuto, da neki Srbin napadne nju zato što joj je muž Albanac", kaže Prekazi.
    znaci za njega budala, bio on srbin ili albanac, moze da naidje samo na kosovu, a nikako i u srbiji.
    da zivi u australiji, pa da izjavi tako nesto, ja bih ga razumeo, ne zeli biti ni u srbiji ni na kosovu, jer bolida ima i tamo i ovamo.ali...

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Postoje i dobri i losi ljudi...kako kod Albanaca,tako i kod Srba!
    Ovde nije reč o dobrim i lošim ljudima, možda su oni dobri svojim komšijama, rodbini, prijateljima itd ovde je reč o ideji i ideologiji
    Čedina Zebra

Primećen član
    Učlanjen
    03.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tihi- Pogledaj poruku
    mislis postenih albanaca a???
    od sada cu ja postovati izjave nekih srbi, i reci isto sto i ti
    e da je vise ovakvih srba...svaka im cast

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Zamislim da ja imam neku vilu u nekom elitnom delu Prištine i da kažem da je Priština toliko odvratna da ne mogu da je smislim i to da ti dam intervju iz bazena kraj kuće.
    Pored toga što je nezamislivo da neki Srbin ima takvo nešto nezamislivo je da bi ja ostala živa u narednih pola sata kada bi o izgovorila
    Poslednji put ažurirao/la čedina_zebra : 28.09.2009. u 13:02
    Čedina Zebra

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Adem1 Pogledaj poruku
    evo ti ovaj deo.

znaci za njega budala, bio on srbin ili albanac, moze da naidje samo na kosovu, a nikako i u srbiji.
    da zivi u australiji, pa da izjavi tako nesto, ja bih ga razumeo, ne zeli biti ni u srbiji ni na kosovu, jer bolida ima i tamo i ovamo.ali...
    Ja mislim da nisi u pravu.Procitaj ovaj intervju koji je preneo PRESS...covek je hteo da kaze kakva je trenutna situacija na Kosovu,i kakva je medjunacionalna netrpeljivost...mislim da nije nista lose hteo da kaze...a Kosovo nije Kosovo,nego je Kosovo i Metohija i sastavni je deo Srbije...kao sto ja zivim u ovom delu Srbije koji se zove Timocka krajina...zamisli da kazes u Nemackoj:Ne zeli biti ni u Bavarskoj ni u Nemackoj...

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Znači, valjaju i jugonostalgičari ponekad?

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Zamislim da ja imam neku vilu u nekom elitnom delu Prištine i da kažem da je Priština toliko odvratna da ne mogu da je smislim i to da ti dam intervju iz bazena kraj kuće.
    Pored toga što je nezamislivo da neki Srbin ima takvo nešto nezamislivo je da bi ja ostala živa u narednih pola sata kada bi o izgovorila
    Ama bre covek nije rekao nista lose o Beogradu!Niti je ono sto je govorio,govorio iz kurtoazije.Govorio je ono sto mu je na srcu,i svaka mu cast na tome...

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Citat Original postavio medved_bg Pogledaj poruku
    Znači, valjaju i jugonostalgičari ponekad?
    Čudo jedno od ove naše Srboslavije.
    Čedina Zebra

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Ama bre covek nije rekao nista lose o Beogradu!Niti je ono sto je govorio,govorio iz kurtoazije.Govorio je ono sto mu je na srcu,i svaka mu cast na tome...
    Bože što mi te lepo čitati tako nekako dobijem osećaj kao da pišeš o Srbiji a ležiš u nekoj ležaljci na Jamajci okružen kokosovim palmama, idila
    Poslednji put ažurirao/la čedina_zebra : 28.09.2009. u 13:15
    Čedina Zebra

Slične teme

1. Srbija je homofobna zemlja ?
    Autor cizmice u forumu Politika
    Odgovora: 313
    Poslednja poruka: 12.04.2008., 18:54
  2. Srbija-zemlja sponzorusa?
    Autor jeremijabg u forumu Politika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 21.12.2007., 00:52
  3. srbija kao vazalska zemlja