DA LI JE KASNO

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Ovo pitanje postavljam zbog jedne svoje poznanice koja je zasla u cetrdesete i otprilike misli da joj je za´sve sto jos hoce u zivotu prilicno kasno...Narocito kod jedne situacije gde joj se pruzila prilika dase doskoluje i njeno ubedjivanje sa mnom da je njeno vreme proslo...Mislite li da je u pravu ona ili ja kojja tvrdim da se ne predaje...
 
Ma gluposti...Moja je tetka otišavši u penziju okrenula drugi list.Bila je profesor a kako je u penziji radi samo ono što voli,zato je kao prvo, završila kurs za masažu.Uređuje baštu,masira i zarađuje novac za put u Japan...jer to joj je san...Živi žena i ne kuka nad sudbinom.Ma,žena zmaj.
 
Zavisi od osobe. To u velikoj meri zavisi od tipa osobe i nacina na koji ona sebe dozivljava. Imam prijateljicu koja ima 27 godina i oseca se jako staro, a sa druge strane poznajem gospodina koji ima 60 godina i pun je zivotne energije, konstantno nalazi nove, zanimljive nacine da ispuni sebi vreme itd. Moje misljenje je da treba osluskivati sebe. Svako od nas zna za sta je sposoban. Ukoliko ona, uz mali podstrek, ne uspe da prepozna u sebi zelju za daljim razvojem, iluzorno je insistirati na tako necemu. Ipak je vazno da ona bude zadovoljna..
 
Kako sam i sama blizu cetrdesetim, mislim da je glupo predati se.Po toj logici, nismo vise mladi, hajde da se uvucemo u kucu,gledamo spanske serije, kukamo za mladoscu i cekamo da umremo.
Sto se mene tice NIKADA!
Covek se edukuje dok je ziv,zato i nije ostao majmun,nego je evoluirao.
 
Najlakshe je odustati i predati se... To covek uvek moze... moze i kukati nad svojom sudbinom..nishta lakshe od toga!! A moze i zagristi malo zivot..
E sad, to savisi od same osobe, ko shto neko gore rece.. ko zeli da je gubitnik, gubitnik ce i ostali,bez obzira na savete ili okolnosti.
 
lolla:
Najlakshe je odustati i predati se... To covek uvek moze... moze i kukati nad svojom sudbinom..nishta lakshe od toga!! A moze i zagristi malo zivot..
E sad, to savisi od same osobe, ko shto neko gore rece.. ko zeli da je gubitnik, gubitnik ce i ostali,bez obzira na savete ili okolnosti.

Joj sto mrzim takve osobe! Ja ih zovem: presamiceni. Kakvih sve problema postoji na ovom svetu, a onda neko sedi kuka i jos pride ne radi na sebi. Meni je normalno da uvece odvojim neki trenutak zurenja u plafon i da rezimiram, izmedju ostalog, sta sam taj dan napredovao.
 
ariela:
Ovo pitanje postavljam zbog jedne svoje poznanice koja je zasla u cetrdesete i otprilike misli da joj je za´sve sto jos hoce u zivotu prilicno kasno...Narocito kod jedne situacije gde joj se pruzila prilika dase doskoluje i njeno ubedjivanje sa mnom da je njeno vreme proslo...Mislite li da je u pravu ona ili ja kojja tvrdim da se ne predaje...

Ja imam 31 godinu, a mislim da imam vise energije nego sve klinke koje vidjam po gradu !!!
(U prevodu - sve zavisi od osobe)
 
rsgv:
ariela:
Ovo pitanje postavljam zbog jedne svoje poznanice koja je zasla u cetrdesete i otprilike misli da joj je za´sve sto jos hoce u zivotu prilicno kasno...Narocito kod jedne situacije gde joj se pruzila prilika dase doskoluje i njeno ubedjivanje sa mnom da je njeno vreme proslo...Mislite li da je u pravu ona ili ja kojja tvrdim da se ne predaje...

Ja imam 31 godinu, a mislim da imam vise energije nego sve klinke koje vidjam po gradu !!!
(U prevodu - sve zavisi od osobe)

:D :D :D :D
A pazi sad ovo: klincima su sve preko 30 babe, matorke i sl. A toliko ima presamicene pmladine da je to strasno!
Pzdrv
 
inspirion:
pisi jasnije

a jer to nesto duze(fax,visa) ili kurs,seminar? i budi malo odredjenija

shta god da je - PUSTI JEEEE kakva si ti osoba bolje reci ONA kad podleze takvim osudama? Tako je - nemoj u shkolu, nemoj tog dechka, nemoj tu haljinu pa se posle javi neka nesrecnica sa pitanjem - kuku mene pomagajte mi...
 
Bad_Wolf:
rsgv:
ariela:
Ovo pitanje postavljam zbog jedne svoje poznanice koja je zasla u cetrdesete i otprilike misli da joj je za´sve sto jos hoce u zivotu prilicno kasno...Narocito kod jedne situacije gde joj se pruzila prilika dase doskoluje i njeno ubedjivanje sa mnom da je njeno vreme proslo...Mislite li da je u pravu ona ili ja kojja tvrdim da se ne predaje...

Ja imam 31 godinu, a mislim da imam vise energije nego sve klinke koje vidjam po gradu !!!
(U prevodu - sve zavisi od osobe)

:D :D :D :D
A pazi sad ovo: klincima su sve preko 30 babe, matorke i sl. A toliko ima presamicene pmladine da je to strasno!
Pzdrv
Znam jednog koji ovako razmišlja, he he he! Al se grrrdno vara. :wink:
 
-Eva-:
Bad_Wolf:
rsgv:
ariela:
Ovo pitanje postavljam zbog jedne svoje poznanice koja je zasla u cetrdesete i otprilike misli da joj je za´sve sto jos hoce u zivotu prilicno kasno...Narocito kod jedne situacije gde joj se pruzila prilika dase doskoluje i njeno ubedjivanje sa mnom da je njeno vreme proslo...Mislite li da je u pravu ona ili ja kojja tvrdim da se ne predaje...

Ja imam 31 godinu, a mislim da imam vise energije nego sve klinke koje vidjam po gradu !!!
(U prevodu - sve zavisi od osobe)

:D :D :D :D
A pazi sad ovo: klincima su sve preko 30 babe, matorke i sl. A toliko ima presamicene pmladine da je to strasno!
Pzdrv
Znam jednog koji ovako razmišlja, he he he! Al se grrrdno vara. :wink:

BABEEEE! Mozda se josh neka drzi ali ...

ide, ide, zivot, kraj tebe i mene,
ide, ide mladost, kao cvet nam vene,
ide, ide, vreme, polako nas slama,
chini mi se sve prolazi s nama...

(Dragan Stojnic)
 
Zaboravih da kazem... ma nije to nishta strashno, evo josh koju godinu pa ste 2 puta punoletne, a to su super godine zar ne?

Ma glupost, naravno! Oba pola su naponu snage od 30-40 godina (fizichkom), a od 40-50 (intelektualnom)

Eeee shta vas muchi...
 

Back
Top