SF knjige
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: SF knjige

Zainteresovan član MISTERYX (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano SF knjige

Ovu temu otvaram radi okupljanja SF ljubitelja.U ovoj temi bih voleo da napišete o svim SF knjigama koje su objavljene kod nas,prodiskutujemo o njima,date vaše preporuke,linkove,online prodavnice gde se mogu kupiti i knjižare.(Pažnja:hteo bih da objavite strogi SF,ne epsku fantastiku kao što je Gospodar prstenova ili SF parodije kao što je Autostoperski vodič kroz galaksiju.)Evo,ja ću navesti koje imam:

Laguna

Den Simons-Hiperion
    Den Simons-Pad Hiperiona
    Den Simons-Endimion
    Den Simons-Uspon Endimiona
    Artur Klark i Stiven bakster-Oko vremena
    Artur Klark i Stiven Bakster-Oluja sa sunca
    Artur Klark-Rajski vodoskoci
    Artur Klark-Matica zemlja
    Vernor Vindž-Plamen nad ponorom
    Džon Dvanaest Jastrebova-Putnik
    Džon Dvanaest Jastrebova-Tamna reka
    Majkl Krajton-Plen

Čarobna knjiga

Stiven Gold-Skakač

Algoritam

Filip K. Dik-Blade Runner
    Robert Sojer-Dve Zemlje
    Robert Sojer-Dve Vrste
    Robert Sojer-Dete

IPS

Vilijam Gibson-Neuromant
    Poslednji put ažurirao/la MISTERYX : 27.09.2009. u 18:52
    THE TRUTH IS OUT THERE.

Domaćin dan555 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano Re: SF knjige

Nije mi jasna svrha ove teme.
    Ceo ovaj forum "Naučna i epska fantastika" služi za okupljanje ljubitelja SF-a, to je kao da otvoriš kafanu u kafani.
    Za razgovor o žanrovskim knjigama imamo već više tema, kako opštih tako i posvećenih jednom delu ili serijalu.
    A čemu služi taj spisak? Ko želi da vidi šta koji izdavač ima u ponudi, ode lepo na njihov sajt pa vidi pod "SF" šta nude.
    Osim toga, ja imam nekoliko stotina knjiga uglavnom tvrde naučne fantastike... ne misliš valjda da pravim i postavljam ovde ceo spisak svojih SF knjiga?

dodatak, "Filip K. Dik-Blade Runner" ta knjiga se zapravo zove "Sanjaju li androidi električne ovce?", čisto da znaš. Naslov koji si naveo je izdavački a ne autorov. Valjda misle da će se bolje prodavati zbog filma.

Za naučno-fantastične knjige, osim kod velikih izdavača, pogledaj i u striparnici "Alan Ford" na Novom Beogradu. Kod njih možeš naći i knjige domaće fantastike koje izdaju mali izdavači. Imaju svašta zanimljivog za nas SF fanove.
    Poslednji put ažurirao/la dan555 : 28.09.2009. u 01:50
    Non refert quis sed, quid dicat.

Zainteresovan član MISTERYX (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio dan555 Pogledaj poruku
    Nije mi jasna svrha ove teme.
    Ceo ovaj forum "Naučna i epska fantastika" služi za okupljanje ljubitelja SF-a, to je kao da otvoriš kafanu u kafani.
    Za razgovor o žanrovskim knjigama imamo već više tema, kako opštih tako i posvećenih jednom delu ili serijalu.
    A čemu služi taj spisak? Ko želi da vidi šta koji izdavač ima u ponudi, ode lepo na njihov sajt pa vidi pod "SF" šta nude.
    Osim toga, ja imam nekoliko stotina knjiga uglavnom tvrde naučne fantastike... ne misliš valjda da pravim i postavljam ovde ceo spisak svojih SF knjiga?

dodatak, "Filip K. Dik-Blade Runner" ta knjiga se zapravo zove "Sanjaju li androidi električne ovce?", čisto da znaš. Naslov koji si naveo je izdavački a ne autorov. Valjda misle da će se bolje prodavati zbog filma.

Za naučno-fantastične knjige, osim kod velikih izdavača, pogledaj i u striparnici "Alan Ford" na Novom Beogradu. Kod njih možeš naći i knjige domaće fantastike koje izdaju mali izdavači. Imaju svašta zanimljivog za nas SF fanove.
    Hteo sam da napravim čist SF forum.U drugim forumima se mešaju epska i naučna fantastika.
    THE TRUTH IS OUT THERE.

Domaćin dan555 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Razumem ja to, ali pogledaj koliko se malo piše ovde, nema nas dovoljno ni za sve žanrove i podžanrove zajedno, a kamoli za zasebne forume.
    Non refert quis sed, quid dicat.

Kaloperovic nije na forumu
    podrzava Reposfanove sa pdfa Natprirodne pojave i misterije
    Zainteresovan član Kaloperovic (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio dan555 Pogledaj poruku
    Razumem ja to, ali pogledaj koliko se malo piše ovde, nema nas dovoljno ni za sve žanrove i podžanrove zajedno, a kamoli za zasebne forume.
    pa vi se onda udruzite sa Reposfanovima na celu sa Ozimanom pa ce da vas bude vise. Jos ako prihvatite svedocenja otetih ljudi kao SF onda dobijate vise SF prica

Aktivan član SuzanKalvin (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Ako to uradimo dobijemo više spama. Tu školu smo već prošli. Ovo je forum posvećen naučnoj fantastici u književnosti, filmu i stripu. A ta svedočenja i ostale špekulacije bacamo na forum "misterije" jer tamo i pripadaju.
    Ne zaustavljajte Zemlju! Ja bih još malo da se vozim.

Neproveren član MasterYoda (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ova tema nema svrhu.

Slične teme

1. knjige u pdf
    Autor misko1978bg u forumu Multimedija