ROCK 80-ih ili ROCK danas?

Rock '80-ih naravno... Pa slazem se sa ovim Popom...Ovo bre u danasnje vreme,uzas... Sve same iskompleksirane budale,ako ne nosis crno,onda si fenser...Mislim,ja OBOZAVAM CRNU BOJU,ALI BRE ljudi!!! Juce obukla zutu majcu i farmerke i svi su me pitali:"Devojko,jel ti slusas pop ili Rock..."E,tu sam se posteno nasmejala... STRASNO!!!Samo moja najbolja drugarica,2 druga i ja,poznajemo prave vrednosti...
Stariji Rock,je mnoooogoo lepsi i opusteniji... Ma prava muzikica...
 
Ja se ne bih slozio sa vama. Zaboravljate bendove tipa: Nirvana, Pearl Jam, Alice in chains, U2, Aerosmith, Audioslave, John Mayall & bluesbreaker-se, Tito & tarantula, Rammstein, Offspring, Pepersi, Rage against the machine, Carlos Santana, Soundgarden, Nightwish, Dream theater, Merli Menson, System of a down, Apocalyptica. Dobro neki od ovoih bendova su postojali i 80-tih ali su i dalje bendovi i 90-tih
 
chateau:
Ja se ne bih slozio sa vama. Zaboravljate bendove tipa: Nirvana, Pearl Jam, Alice in chains, U2, Aerosmith, Audioslave, John Mayall & bluesbreaker-se, Tito & tarantula, Rammstein, Offspring, Pepersi, Rage against the machine, Carlos Santana, Soundgarden, Nightwish, Dream theater, Merli Menson, System of a down, Apocalyptica. Dobro neki od ovih bendova su postojali i 80-tih ali su i dalje bendovi i 90-tih
jao... a Nirvana je prva :wink:
slozila bih se... 8)
svakako da u svakom periodu ima posebnih bendova... tako da... nemam odgovor :oops:
 
Danasnji Rock je totalno propao! Da li je? U '80 su postojao Glam Rock (ili heavy metal) tipa Motley Crue, Twisted Sister, Whitesnake, Ratt, Alice Cooper (radovi iz '80)..... koji je gurnut u mainstream oko sredine '80, takodje je postojao i Trash Metal ciji su predstavnici bili naravno Metallica, Antrax, Megadeath.... koji je bio u pozadini (underground) sve do kasnih '80ih. Onda su se pojavili Guns-i koji su nacinili fuziju glam-a i trash-a! Posle toga se Glam metal urusio sam u sebe dok je na njegovo mesto uletela alternativa tipa Nirvana i ostali! Posle toga nastaje totalni haos u rocku, u svakom slucaju Rock gubi melodicnost iz '70 i '80 i pocinje da se mesa sa raznim pravcima (npr. Rock+Rap). Sve u svemu sve zavisi sta je mainstream, jos uvek postoji i Glam, i Trash, i Alternativa, i Grundge i Classic rock ali decenije obelezava obicno ono sto je mainstream, a mainstream diktiraju diskografske kuce na osnovu onoga sto se nudi i koliko to moze da donese para i na koje nacine! Sto se tice danasnjeg mainstreama (shitstream-a) po meni apsolutno nista nevalja osim eventualno neki evropski bendovi tipa HIM, Placebo, Cardigans........ imaju iako jako mali ali ipak imaju onaj smek iz zlatnih dana rock-a!
 
chateau:
Ja se ne bih slozio sa vama. Zaboravljate bendove tipa: Nirvana, Pearl Jam, Alice in chains, U2, Aerosmith, Audioslave, John Mayall & bluesbreaker-se, Tito & tarantula, Rammstein, Offspring, Pepersi, Rage against the machine, Carlos Santana, Soundgarden, Nightwish, Dream theater, Merli Menson, System of a down, Apocalyptica. Dobro neki od ovoih bendova su postojali i 80-tih ali su i dalje bendovi i 90-tih
hehe.. vise nisu ni 90-e :P hihih.. ne, salim se.. htela sam samo da te zamolim da ne mesas rock i metal :wink: nema potrebe za podebljavanjem, zar ne? :? :wink:

LL:
Danasnji Rock je totalno propao! Da li je? U '80 su postojao Glam Rock (ili heavy metal) tipa Motley Crue, Twisted Sister, Whitesnake, Ratt, Alice Cooper (radovi iz '80)..... koji je gurnut u mainstream oko sredine '80, takodje je postojao i Trash Metal ciji su predstavnici bili naravno Metallica, Antrax, Megadeath.... koji je bio u pozadini (underground) sve do kasnih '80ih. Onda su se pojavili Guns-i koji su nacinili fuziju glam-a i trash-a! Posle toga se Glam metal urusio sam u sebe dok je na njegovo mesto uletela alternativa tipa Nirvana i ostali! Posle toga nastaje totalni haos u rocku, u svakom slucaju Rock gubi melodicnost iz '70 i '80 i pocinje da se mesa sa raznim pravcima (npr. Rock+Rap). Sve u svemu sve zavisi sta je mainstream, jos uvek postoji i Glam, i Trash, i Alternativa, i Grundge i Classic rock ali decenije obelezava obicno ono sto je mainstream, a mainstream diktiraju diskografske kuce na osnovu onoga sto se nudi i koliko to moze da donese para i na koje nacine! Sto se tice danasnjeg mainstreama (*-a) po meni apsolutno nista nevalja osim eventualno neki evropski bendovi tipa HIM, Placebo, Cardigans........ imaju iako jako mali ali ipak imaju onaj smek iz zlatnih dana rock-a!
sve sto si napisao/la je OK, upravu si.. :wink: ali samo oko danasnjeg mainstream-a nisam sigurna koliko on postoji i koliko su nabrojani bendovi rock :roll:

Flame:
Nickelback,The Darkness itd. nisu losi... :)
sta je itd.? a kao drugo, nemoj da lazes da ti to slusas :shock: :shock: :shock:

Peruzzi:
70-te i pocetak 80-ih
upravo tako :wink: :D narocito ako govorimo o rocku.. a tema tako glasi.. mnogi mesaju rock i metal a to su razliciti pravci! i muka mi je od ponavljanja toga :lol: danas izvorni pravi rock ne postoji, zato ne mozemo pricati o njemu.. i ne mozemo uporedjivati tako razlicite pravce.. tj kad razmislim postoji li danas neki mladi rock bend? ne, koliko ja znam.. danasnji rock bendovi se svode na rock bendove 80ih, koji eto hoce jos uvek da sviraju.. rezime: rock danas ne postoji :( :cry: :wink:
POZ
 
rock osamdesetih i sedamdesetih je bio pravi rock, ne ovo danas, danashnja sranja od bendova tipa the killers, fall out boy, mcr itd. ne mogu da se porede sa bendovima 80tih kao shto su motley crue, hanoi rocks, aerosmith, skid row...danas je kvalitetan rock redak, mada ima dobrih bendova, ali to su uglavnom oni manje poznati, npr. crashdiet ili vains of jenna
 
U kom ste fazonu.
Rok danas se svodi na neke likova prikacene na aparate, koji u 7. deceniji zivota i dalje drze koncerte.
Rok 80ih je patetika.

Da se razumemo obozavam muziku 80ih, kao i danasnju.
Ali ako hocete bas da slusate rok, mislim u fazonu ste i to... :) kasnite opako. :p
 

Back
Top