ROCK 80-ih ili ROCK danas?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: ROCK 80-ih ili ROCK danas?

Početnik
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ROCK 80-ih ili ROCK danas?

Sta mislis kada se ROCK kvalitetnije i bolje izvodio, 80-ih ili u danasnje vreme? I ZASTO?

Elita Profimare (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

80's to je bio pravi rok...

Podrazumevano

Zaključno sa Nirvanom i tu bih stavila tačku....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Rock '80-ih naravno... Pa slazem se sa ovim Popom...Ovo bre u danasnje vreme,uzas... Sve same iskompleksirane budale,ako ne nosis crno,onda si fenser...Mislim,ja OBOZAVAM CRNU BOJU,ALI BRE ljudi!!! Juce obukla zutu majcu i farmerke i svi su me pitali:"Devojko,jel ti slusas pop ili Rock..."E,tu sam se posteno nasmejala... STRASNO!!!Samo moja najbolja drugarica,2 druga i ja,poznajemo prave vrednosti...
    Stariji Rock,je mnoooogoo lepsi i opusteniji... Ma prava muzikica...

Primećen član
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

80. i .

Iskusan DJ_MaRe (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano

80`s forever!!!

Početnik
    Učlanjen
    25.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

80ih NARAVNO!

Aktivan član vicente (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

ja bih glasao za sedamdesete, a muzika devedesetih je krs osim nekoliko izuzetaka...

Obećava
    Učlanjen
    27.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Ja se ne bih slozio sa vama. Zaboravljate bendove tipa: Nirvana, Pearl Jam, Alice in chains, U2, Aerosmith, Audioslave, John Mayall & bluesbreaker-se, Tito & tarantula, Rammstein, Offspring, Pepersi, Rage against the machine, Carlos Santana, Soundgarden, Nightwish, Dream theater, Merli Menson, System of a down, Apocalyptica. Dobro neki od ovoih bendova su postojali i 80-tih ali su i dalje bendovi i 90-tih

Peruzzi nije na forumu
    је дошао тихо и ушао у легенду...
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

70-te i pocetak 80-ih

Iskusan bleach (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Citat Original postavio chateau
    Ja se ne bih slozio sa vama. Zaboravljate bendove tipa: Nirvana, Pearl Jam, Alice in chains, U2, Aerosmith, Audioslave, John Mayall & bluesbreaker-se, Tito & tarantula, Rammstein, Offspring, Pepersi, Rage against the machine, Carlos Santana, Soundgarden, Nightwish, Dream theater, Merli Menson, System of a down, Apocalyptica. Dobro neki od ovih bendova su postojali i 80-tih ali su i dalje bendovi i 90-tih
    jao... a Nirvana je prva :wink:
    slozila bih se... 8)
    svakako da u svakom periodu ima posebnih bendova... tako da... nemam odgovor ops:

Početnik
    Učlanjen
    17.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano E pa sad....!

Danasnji Rock je totalno propao! Da li je? U '80 su postojao Glam Rock (ili heavy metal) tipa Motley Crue, Twisted Sister, Whitesnake, Ratt, Alice Cooper (radovi iz '80)..... koji je gurnut u mainstream oko sredine '80, takodje je postojao i Trash Metal ciji su predstavnici bili naravno Metallica, Antrax, Megadeath.... koji je bio u pozadini (underground) sve do kasnih '80ih. Onda su se pojavili Guns-i koji su nacinili fuziju glam-a i trash-a! Posle toga se Glam metal urusio sam u sebe dok je na njegovo mesto uletela alternativa tipa Nirvana i ostali! Posle toga nastaje totalni haos u rocku, u svakom slucaju Rock gubi melodicnost iz '70 i '80 i pocinje da se mesa sa raznim pravcima (npr. Rock+Rap). Sve u svemu sve zavisi sta je mainstream, jos uvek postoji i Glam, i Trash, i Alternativa, i Grundge i Classic rock ali decenije obelezava obicno ono sto je mainstream, a mainstream diktiraju diskografske kuce na osnovu onoga sto se nudi i koliko to moze da donese para i na koje nacine! Sto se tice danasnjeg mainstreama (shitstream-a) po meni apsolutno nista nevalja osim eventualno neki evropski bendovi tipa HIM, Placebo, Cardigans........ imaju iako jako mali ali ipak imaju onaj smek iz zlatnih dana rock-a!

Primećen član **case-problem**Flame (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Rock '70-ih definitivno...ali ne kazem da se danas ne mogu naci stvari koje su dobre...samo treba traziti
    mozda se neko nece sloziti ali Nickelback,The Darkness itd. nisu losi...

Domaćin mortishaaa (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

Citat Original postavio chateau
    Ja se ne bih slozio sa vama. Zaboravljate bendove tipa: Nirvana, Pearl Jam, Alice in chains, U2, Aerosmith, Audioslave, John Mayall & bluesbreaker-se, Tito & tarantula, Rammstein, Offspring, Pepersi, Rage against the machine, Carlos Santana, Soundgarden, Nightwish, Dream theater, Merli Menson, System of a down, Apocalyptica. Dobro neki od ovoih bendova su postojali i 80-tih ali su i dalje bendovi i 90-tih
    hehe.. vise nisu ni 90-e hihih.. ne, salim se.. htela sam samo da te zamolim da ne mesas rock i metal :wink: nema potrebe za podebljavanjem, zar ne? :? :wink:

Citat Original postavio LL
    Danasnji Rock je totalno propao! Da li je? U '80 su postojao Glam Rock (ili heavy metal) tipa Motley Crue, Twisted Sister, Whitesnake, Ratt, Alice Cooper (radovi iz '80)..... koji je gurnut u mainstream oko sredine '80, takodje je postojao i Trash Metal ciji su predstavnici bili naravno Metallica, Antrax, Megadeath.... koji je bio u pozadini (underground) sve do kasnih '80ih. Onda su se pojavili Guns-i koji su nacinili fuziju glam-a i trash-a! Posle toga se Glam metal urusio sam u sebe dok je na njegovo mesto uletela alternativa tipa Nirvana i ostali! Posle toga nastaje totalni haos u rocku, u svakom slucaju Rock gubi melodicnost iz '70 i '80 i pocinje da se mesa sa raznim pravcima (npr. Rock+Rap). Sve u svemu sve zavisi sta je mainstream, jos uvek postoji i Glam, i Trash, i Alternativa, i Grundge i Classic rock ali decenije obelezava obicno ono sto je mainstream, a mainstream diktiraju diskografske kuce na osnovu onoga sto se nudi i koliko to moze da donese para i na koje nacine! Sto se tice danasnjeg mainstreama (*-a) po meni apsolutno nista nevalja osim eventualno neki evropski bendovi tipa HIM, Placebo, Cardigans........ imaju iako jako mali ali ipak imaju onaj smek iz zlatnih dana rock-a!
    sve sto si napisao/la je OK, upravu si.. :wink: ali samo oko danasnjeg mainstream-a nisam sigurna koliko on postoji i koliko su nabrojani bendovi rock

Citat Original postavio Flame
    Nickelback,The Darkness itd. nisu losi...
    sta je itd.? a kao drugo, nemoj da lazes da ti to slusas :shock: :shock: :shock:

Citat Original postavio Peruzzi
    70-te i pocetak 80-ih
    upravo tako :wink: narocito ako govorimo o rocku.. a tema tako glasi.. mnogi mesaju rock i metal a to su razliciti pravci! i muka mi je od ponavljanja toga danas izvorni pravi rock ne postoji, zato ne mozemo pricati o njemu.. i ne mozemo uporedjivati tako razlicite pravce.. tj kad razmislim postoji li danas neki mladi rock bend? ne, koliko ja znam.. danasnji rock bendovi se svode na rock bendove 80ih, koji eto hoce jos uvek da sviraju.. rezime: rock danas ne postoji :wink:
    POZ

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Definitivno je bolji stariji rok jer su ovi danasnji gomila pozercina koji pokusavaju da budu ono sto nisu i nikada nece biti!!!!!!

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Podrazumevano Re: ROCK 80-ih ili ROCK danas?

80 jer je bio revoucionarno obeležen
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Primećen član Nifelvind (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

rock osamdesetih i sedamdesetih je bio pravi rock, ne ovo danas, danashnja sranja od bendova tipa the killers, fall out boy, mcr itd. ne mogu da se porede sa bendovima 80tih kao shto su motley crue, hanoi rocks, aerosmith, skid row...danas je kvalitetan rock redak, mada ima dobrih bendova, ali to su uglavnom oni manje poznati, npr. crashdiet ili vains of jenna
    Yllä harmaan korven korpit laulaa, hurme tämän kansan roudan sulattaa,
    Katso kuinka hohkaa kansi taivaan, kutsuu se meitä tumman virran taa.

Poznat Alice (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Osamdesete, naravno
    I'm not a slave to a God that doesn't exist, and I'm not a slave to a world that doesn't give a shit!

Domaćin summer girl 93 (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    68

Ja volim rock i iz '80-tih i moderan rock! Mada ja sam malo više savremeniji tip, pa sam se više oslonila na današnji rock, alternativni rock i slično. Znam da se neki ne bi složili sa mnom, ali to je samo moje mišljenje.
    Jedino što valja biti prekomerno jeste umerenost, jer treba sve biti u umerenim količinama.

Poznat Petar BSK (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    299

Danasnji rok jedva sastavlja kraj sa krajem...zato je logicno da su '80 bolje

Domaćin summer girl 93 (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    68

I jeste da se stari i novi rock razlikuju, ali rock ostaje rock iako se dosta izmenio
    Jedino što valja biti prekomerno jeste umerenost, jer treba sve biti u umerenim količinama.

Poznat good_neighbour (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    130

U kom ste fazonu.
    Rok danas se svodi na neke likova prikacene na aparate, koji u 7. deceniji zivota i dalje drze koncerte.
    Rok 80ih je patetika.

Da se razumemo obozavam muziku 80ih, kao i danasnju.
    Ali ako hocete bas da slusate rok, mislim u fazonu ste i to... kasnite opako.
    http://www.mixcloud.com/goodneighbour/it-doesnt-matter/

Poznat
    Učlanjen
    27.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

killerse da mi niko ne dira !
    indie rock foreva . . .

a 80te

Primećen član Orgasmatron (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

rock 80ih definitivno, ovo danas je nemashtovito, neoriginalno, uzasno i jadno...

Buduća legenda Reckless (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Rock iz 70-ih je pravi rock, rock iz 80-tih je takodje sjajan, a danas ovo sto nazivaju rockom, to je smece.

Slične teme

1. ROCK-Ko ovdje slusa Rock?
    Autor antovic u forumu Muzika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 27.01.2008., 00:36
  2. Najbolja HARD ROCK i najbolja ROCK pesma ...
    Autor zoranpetrovic84 u forumu Muzika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07.03.2006., 00:20

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •