Debate... nekad i sad...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dala sam ti samo jedan primer kako ja gledam na temu... ne mogu dalje da te uputim, ako je sam ne razumeš.
Kako nije?
Za razliku od starog i srednjovekovnog hrišćanstva, indijsko društvo je oduvek bilo veoma tolerantno prema religijskim pitanjima.
Stavovi za i protiv različitih učenja iznošeni su tokom javnih debata i diskusija, a ostalima je ostavljano na volju da sami procene šta je za njih prihvatljivo, a šta nije.

ко то каже?
 
interesantna tema..mozda debatom na njoj i dodjete do neke pametne spoznaje i sami resite probleme koji su se stvorili...
samo bih skrenuo paznju da pri analizi prvo pogledate svoje dvoriste pa tek onda komsijino :mrgreen:

pratim temu i vasa razmisljanja :lol:

Највећи проблем у свим дебатама на овом пдф је ТУМАЧЕЊЕ ПОЈМОВА јер ту је основно размимоилажење које се касније умножава аргументима супротстављених мишљења.
Рецимо, уводни пост ове теме је БУДИСТИЧКА ДЕБАТА, о Господе Боже, па сада би ја требало да поставим ЕСКИМСКУ ДЕБАТУ и да онда расправљамо...хехехе... па то је немогуће.

дебата (фр. débat),
расправљање, препирка, расправа.


Из наведеног значења ове речи ПРЕПИРКА СЕ ПОДРАЗУМЕВА, али неки људи замишљају да се дебата може водити без препирке. То није могуће, поготово не
на оваквом пдф.

Дебата је организован начин промене мишљења. U svakoj debati nastupaju obje strane, koje imaju jednake mogućnosti predstaviti svoje . У свакој дебати наступају обе стране, које имају једнаке могућности представити своје аргументе.Постоји више стилова организованих дебата: амерички парламентарни, британски парламентарни, по Карл-Поппер, итд У дебати може наступити различит број чланова, али тако да их на свакој страни буде исти број. . Време за сваку реплику је ограничено. У такмичарској дебати учествује и судија који на крају дебате одлучује ко је победник, а дужан је и да да образложење зашто је једна страна победила.
.........................................
++++++++++


Уопште не видим да је КАФАНА место где се испољава некаква ВЕРСКА НЕТРПЕЉИВОСТ, то је апсолутно нетачно, ко је то измислио да ми је
знати
- ретко учествујем на тој теми, али
је често читам. Ту су људи опуштенији, више се зезају и другачије се препиру.
Е сада што стално учествују неки који непрекидно притискају троуглић па онда
модератори не знају више шта ће и како ће ... то је друга прича.

Кафану свакако ТРЕБА ОТВОРИТИ и пустити људе да се понашају као и свакој другој кафани-кафићу, а коме се не свиђа таква опуштенција не мора да учествује.

У тој кафани једино ми смета назив: У ПОЧЕТКУ БЕШЕ РЕЧ... - јер тако почиње Свето писмо Новог завета (Јеванђеље по Јовану) - И ТО ЈЕ ДИРЕКТНО УВРЕДА ХРИШЋАНА ЧАК И У САМОМ НАЗИВУ КОЈИ ЈЕ ДАО МОДЕРАТОР АТЕИСТА, некоректно до краја.
Библија каже: "У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога... " али овакво исказивање и ругање Светоме писму НИКОМЕ НИЈЕ ЗАСМЕТАЛО :dash::dash::dash:
Уосталом, назовите је "Код Буде..." или "Код Јехове..."...
 
Poslednja izmena:

[/CENTER]

Уопште не видим да је КАФАНА место где се испољава некаква ВЕРСКА НЕТРПЕЉИВОСТ, то је апсолутно нетачно, ко је то измислио да ми је
знати
- ретко учествујем на тој теми, али
је често читам. Ту су људи опуштенији, више се зезају и другачије се препиру.
Е сада што стално учествују неки који непрекидно притискају троуглић па онда
модератори не знају више шта ће и како ће ... то је друга прича.

Кафану свакако ТРЕБА ОТВОРИТИ и пустити људе да се понашају као и свакој другој кафани-кафићу, а коме се не свиђа таква опуштенција не мора да учествује.

У тој кафани једино ми смета назив: У ПОЧЕТКУ БЕШЕ РЕЧ... - јер тако почиње Свето писмо Старог завета - И ТО ЈЕ ДИРЕКТНО УВРЕДА ХРИШЋАНА ЧАК И У САМОМ НАЗИВУ КОЈИ ЈЕ ДАО МОДЕРАТОР АТЕИСТА, некоректно до краја.
Библија каже: "У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога... " али овакво исказивање и ругање Светоме писму НИКОМЕ НИЈЕ ЗАСМЕТАЛО :dash::dash::dash:
Уосталом, назовите је "Код Буде..." или "Код Јехове..."...

Tako je, Mito...:amen:
 
У тој кафани једино ми смета назив: У ПОЧЕТКУ БЕШЕ РЕЧ... - јер тако почиње Свето писмо Старог завета - И ТО ЈЕ ДИРЕКТНО УВРЕДА ХРИШЋАНА ЧАК И У САМОМ НАЗИВУ КОЈИ ЈЕ ДАО МОДЕРАТОР АТЕИСТА, некоректно до краја.
Библија каже: "У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога... " али овакво исказивање и ругање Светоме писму НИКОМЕ НИЈЕ ЗАСМЕТАЛО :dash::dash::dash:
Уосталом, назовите је "Код Буде..." или "Код Јехове..."...

НОВИ ЗАВЕТ Мито:eek:, још горе.


али није ти то лоша идеја за наслов следеће кафанице ако је буде.:D:D:D
"код задриглог Буде на пљеску":per:
 
@ Eremita

Ne moze ni kod Bude, ni kod Jehove, nego drugacije.
P.S. Meni je zasmetalo, ali ne do te mere, vec sam shvatila da je u duhu razgovora...

TI jesi shvatila... i jos nas, bez preterivanja, najmanje deset... kad bolje razmislim, svi koji su bili tamo sem Jedne Plave... :think:... i velike vecine Zelenih, da se o sve ne ogresim...
E onda se nasao neko pametan da zove sanitarnu... smetao mu dim.
 
У тој кафани једино ми смета назив: У ПОЧЕТКУ БЕШЕ РЕЧ... - јер тако почиње Свето писмо Старог завета - И ТО ЈЕ ДИРЕКТНО УВРЕДА ХРИШЋАНА ЧАК И У САМОМ НАЗИВУ КОЈИ ЈЕ ДАО МОДЕРАТОР АТЕИСТА, некоректно до краја.
Библија каже: "У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога... " али овакво исказивање и ругање Светоме писму НИКОМЕ НИЈЕ ЗАСМЕТАЛО :dash::dash::dash:
Уосталом, назовите је "Код Буде..." или "Код Јехове..."...

A sto je to ruganje?:dontunderstand:


Nekad su postojale mito kafane sa nazivima "Obilic, Carica Milica, Toplica, Devet Jugovica, Car Dusan, Kraljevic Marko, Luka Vukalovic, Car Lazar, Rajic, Veliki Petar,Zlatan andjeo,Srpska kraljica,Vladikina kafana,kod Vladike itd. "

Gde je ruganje?:think:
 
НОВИ ЗАВЕТ Мито:eek:, још горе.


али није ти то лоша идеја за наслов следеће кафанице ако је буде.:D:D:D
"код задриглог Буде на пљеску":per:

Да, погрешио сам у куцању -хвала што си ме опоменуо ... ИСПРАВИО САМ...

Ма нека не вређају ни једну веру--- у том смислу нека назову кафану "КОД ФОСИЛА"...:hahaha:
 
A sto je to ruganje?:dontunderstand:


Nekad su postojale mito kafane sa nazivima "Obilic, Carica Milica, Toplica, Devet Jugovica, Car Dusan, Kraljevic Marko, Luka Vukalovic, Car Lazar, Rajic, Veliki Petar,Zlatan andjeo,Srpska kraljica,Vladikina kafana,kod Vladike itd. "

Gde je ruganje?:think:
Јакобе, ја разумем да си ти атеиста - па што ниси назвао кафану КОД ДАРВИНОВЕ МАЈМУНИЦЕ... а не да узмеш ПРВИ СТИХ ЈЕВАНЂЕЉА - то нема нигде на Планети... а сви ови други називи које си навео НИСУ УВРЕДЉИВИ... а ово је увредљиво самим тим што је у питању стих Светог Писма ...
 
Да, погрешио сам у куцању -хвала што си ме опоменуо ... ИСПРАВИО САМ...

Ма нека не вређају ни једну веру--- у том смислу нека назову кафану "КОД ФОСИЛА"...:hahaha:

може, апсолутно се слажем тако се нико не би осећао нелагодно у тој кафани:rotf::rotf::rotf: нарочито ми из 2004,2005 и 2006 године
 
Јакобе, ја разумем да си ти атеиста - па што ниси назвао кафану КОД ДАРВИНОВЕ МАЈМУНИЦЕ... а не да узмеш ПРВИ СТИХ ЈЕВАНЂЕЉА - то нема нигде на Планети... а сви ови други називи које си навео НИСУ УВРЕДЉИВИ... а ово је увредљиво самим тим што је у питању стих Светог Писма ...

Ovo je ipak pdf Religija pa prilici da se zove u skladu sa forumom.

A gde je problem?

U tome sto je koriscen stih ili u tome sto je korscen stih od strane ateiste?:think:
 
Јакобе, ја разумем да си ти атеиста - па што ниси назвао кафану КОД ДАРВИНОВЕ МАЈМУНИЦЕ... а не да узмеш ПРВИ СТИХ ЈЕВАНЂЕЉА - то нема нигде на Планети... а сви ови други називи које си навео НИСУ УВРЕДЉИВИ... а ово је увредљиво самим тим што је у питању стих Светог Писма ...

Neka je nazovu kako hoće, samo da je otvore... mada, ne verujem.. uzalud se raspravljate.
 
Ovo je ipak pdf Religija pa prilici da se zove u skladu sa forumom.

A gde je problem?

U tome sto je koriscen stih ili u tome sto je korscen stih od strane ateiste?:think:

И једно и друго је проблем, прво зато што је коришћење стиха Светог Писма ЗА НАЗИВ КАФАНЕ=СВЕТОГРЂЕ, а друго што је то урадио БАШ АТЕИСТА што на неки начин сугерише ругајући карактер према хришћанству администрације Крстарице...
што такође није у реду према најмногобројнијој вероисповести у Србији.
 
И једно и друго је проблем, прво зато што је коришћење стиха Светог Писма ЗА НАЗИВ КАФАНЕ=СВЕТОГРЂЕ, а друго што је то урадио БАШ АТЕИСТА што на неки начин сугерише ругајући карактер према хришћанству администрације Крстарице...
што такође није у реду према најмногобројнијој вероисповести у Србији.

Crni mito pa tebi je ruganje onda i to sto posedujem Bibliju? :lol:

A da sam je nazvao Ragnarok onda bi ste se verovatno zalili na paganizam :lol:

1.Nije bilo namere da se podruguje

2. to mito nije "kafana" vec chat tema,tako da takvom prigovoru nema mesta.

3.sam citat je "public domain" tako da ako zelim da ga odstapmam i zalepim na plafon nije problem.

4.posto je chat tema u pitanju sasvim odgovara citat jer se na chat temi razmenjuju reci tj. chatuje se,da je stvarna kafana pa da te razumem ovako je izgleda u pitanju tvoje sujeverje i predrasude prema ateistima.
 
Neka je nazovu kako hoće, samo da je otvore... mada, ne verujem.. uzalud se raspravljate.

Не разумем ЗАШТО ЈЕ НЕ БИ ОТВОРИЛИ... нисам уочио било ког корисника
КОЈИ ЈЕ ПРОТИВ КАФАНЕ... а што се назива тиче има милиЈон могућности,
овде на Врачару има генијалан назив једног кафића: "ДАНГУБА"...:hahaha::hahaha::hahaha: ... а овде може, рецимо "КАТАКОМБА"... или нешто слично што није увредљиво...

п.с. Модератори МОРАЈУ ИМАТИ ДРУГЕ КРИТЕРИЈУМЕ ЗА КАФАНУ, тј. ОПУШТЕНИЈЕ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top