Nadrndanost divljih šalterskih službenika - nije teško biti fin

_isidora_

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
315
Jeste li primetili da su u privatnim preduzećima (na primer prvatnim bankama) šalterski službenici nasmejani od uva do uva, lepo obučeni kao japiji i ljubazni. A u državnim sve suprotno.

Šta mislite zašto je to tako? Moje mišljenje je da ti u privatnom sektoru znaju da cene svoj posao i znaju da zadovoljni klijent = poverenje = veća zarada = sigurnost za svoj posao.

Juče sam bila da sredim biometrijsku LK. I sad, odem ja u obližnju banku da uplatim na žiro račun mali milion provizija i birokratskih taksi, i ono sve 5. Nasmejana službenica, nasmejani čuvari, sve po stistemu lako ćemo. Još dobih bombonu koje im stoje kao posluženje za klijente.

Vratim se u SUP da im predam 1000000000000000 papira i dokaza o dokazima, a na šalteru blago-brkata nadrndana žena, u polu-pijanom stanju, dere se na klijente k'o aždaja.

U mnogim zemljama se ne ljubaznost kažnjava otkazom, to treba uvesti i u Srbiju:

 
To jeste cesto, ali nije uvek i svuda tacno. Npr. u Novom Sadu, u banci Societe Generale, ponasaju se kao da podizes njihov, a ne svoj novac, cekas u redu i do pola sata iako se zakazuje, bankomat im cesto nije u funkciji, a niko se ni ne seti da se izvini zbog toga iako je u tim situacijama unutra guzva ko u redovima iz doba inflacije i sve smrdi na znojchinu.
Medjutim, u ustanovi Radosno detinjstvo, Penzioni fond, Rumenackoj ambulanti i sl. radnici na salterima su izuzetno ljubazni.
S druge strane, ovi u Poreskoj upravi su sve redom presisali u bezobrazluku. Tu je dno dna sto se tice ljubaznosti. Skoro da ujedaju, narocito oni koji imaju najmanje delikatnih situacija i izdaju najjednostavnija resenja o vlasnistvu nad nekretninama. Isto je ui u SUP Novi Sad. Da nemaju ono zastitno staklo, nadobijali bi se shamara po onim svojim nadrndanim facama.
 
Moja prijateljica radi u privatnoj banci, najjacoj kod nas...
Sluzbenici se tope od ljubaznosti, uvek je klijent u pravu, nasmejani su, cak su morali da glume sluzbenike i klijente i to slali centrali u Bec, na pregled. Moja prijateljica je morala, i na odmoru, da odgovara na pozive klijenata, iako je bila u romingu, i daleko presisala limit na sluzbenom telefonu.
Druga prijateljica mi je pricala kakav je odnos medicinskog osoblja prema bolesnicima u Svajcarskoj. Svaki dan moraju da se kupaju nepokretni pacijenti, svi imaju dugme pored kreveta i sestre se, istog trenutka, nacrtaju pored njih. Naravno, sve sa osmehom od uha do uha, inace lete kao perje.
Njena majka je lezala sest nedelja u nasoj bolnici, o kupanju nije bilo ni govora. Ma, to je smesno i pominjati, ako se uzme u obzir da se i izderavaju na pacijente.
Lepo bi bilo da se u sve sobe postave kamere...
 
ma ni sa ove strane saltera nije bas sve idilicno

cim stanes u red onaj iya tebe koji poslednji dodje odma nesto kukumavci, nudi druge da udu odma na salter preko reda, usta ne zatvara i sl

ili

dvoje da redu kad ono neki se zalece da stigne pre tebe onaj zadnji metar, juce u tempu jedna ostavila kolica na kasi, kao cuva red

kod doktora, doktor spor, guzva se stavara, sve zakazano po deset dana unapred, a bbar troje ulaze na foru samo nesto da pitam, i onda svi ostali taj dan duze cekaju po pola sata, ako se neko i razgalami i pocne da preti sestr ga uvedu odmah kao sledeceg

pa kod sudije za prekrsaje, svaki koji dodje uvija se kao bedni crv, laze nesto i mulja, sudija sve to slusa svaki dan i sve zna, samo ako cuje nesto novo, glanc novu foru, malo se razbudi
primera je mnogo

nikad srbi, slobodarski duh, nece da se nauce tom redu u redu, a mozda je i bolje
 
sve zavisi kakav je ko

imam drugara taxistu, stariji 50+, on bre ne voli musterije. ne krade ih, ali ih ne voli. i kada pocnu da mu palamude malo mu treba da reaguje

jednu mladu zenu crnogorku koja je nesto seruckala o cg nezavisnosti, ostavio je na auto putu, naravno kulturno, obavestio centralu, pozvao drugi taxi, i na vi je izbacio iz kola
 
Jeste li primetili da su u privatnim preduzećima (na primer prvatnim bankama) šalterski službenici nasmejani od uva do uva, lepo obučeni kao japiji i ljubazni. A u državnim sve suprotno.

Šta mislite zašto je to tako? Moje mišljenje je da ti u privatnom sektoru znaju da cene svoj posao i znaju da zadovoljni klijent = poverenje = veća zarada = sigurnost za svoj posao.

Juče sam bila da sredim biometrijsku LK. I sad, odem ja u obližnju banku da uplatim na žiro račun mali milion provizija i birokratskih taksi, i ono sve 5. Nasmejana službenica, nasmejani čuvari, sve po stistemu lako ćemo. Još dobih bombonu koje im stoje kao posluženje za klijente.

Vratim se u SUP da im predam 1000000000000000 papira i dokaza o dokazima, a na šalteru blago-brkata nadrndana žena, u polu-pijanom stanju, dere se na klijente k'o aždaja.

U mnogim zemljama se ne ljubaznost kažnjava otkazom, to treba uvesti i u Srbiju:


Bio sam u mnogim bankama i ne bih pljuvao, samo bih naveo pozitivne utiske iz HYPO banke (to je ona sto im nilski konj bio maskota a pominje se i u Rodama) Kad odem u moju maticnu ekspozituru ma ni licna karta mi nije potrebna. Sluzbenica J. me pozdravi, pita sta mi treba. Isplati koliko treba i tako to. I u drugim ekspoziturama je tako.
 
sve zavisi kakav je ko

imam drugara taxistu, stariji 50+, on bre ne voli musterije. ne krade ih, ali ih ne voli. i kada pocnu da mu palamude malo mu treba da reaguje

jednu mladu zenu crnogorku koja je nesto seruckala o cg nezavisnosti, ostavio je na auto putu, naravno kulturno, obavestio centralu, pozvao drugi taxi, i na vi je izbacio iz kola

Svako mora da bude svestan svoje funkcije, posla, i načina obavljanja, pa onda neće biti problema. Ako se neko zaboravi, onda ga kulturno treba podsetiti. Ako i dalje nastavi, zvati šefa, reklamirati, zvati novinare, itd :). I nad popom ima pop. I šalterušama treba neko da objasni, što se više mršte, biće izboranije ;).

Što se tiče taksista, ja baš volim kada taksista ćuti i samo obavlja svoj posao, tj. vozi. Najgori su oni koji počnu da se "druže", guše životnom savetima... Ne mogu da shvate da se plaća njihova vožnja, a ne besede. I ja sam slična kao taj tvoj drug taksista, ne tolerišem takve stvari ;).
 
Pa sta ce, dosadno je po ceo dan ispijati kafe i tracariti i sedeti u istu stolicu. Jos kad joj didju umorni i nervozni radnici, koje su njene kolege izdrndale za formulare mrsupm i 3lp, sa svojih krvavih poslova ili sa uzetog slobodnog dana pa im postavljaju tu nekakva glupava pitanja! Verovatno su teskom mukom dosle do tog lepog i ddrustveno korisnog posla pa sad tu neki zamasceni radnik treb da ima kvari radno vreme... E ja ne znam, vugle bi im porazbijao... Zive od nas koji radimo postene poslove i tako njih finansiramo... A bice i njima papa jos malo...
 
sve zavisi kakav je ko

imam drugara taxistu, stariji 50+, on bre ne voli musterije. ne krade ih, ali ih ne voli. i kada pocnu da mu palamude malo mu treba da reaguje

jednu mladu zenu crnogorku koja je nesto seruckala o cg nezavisnosti, ostavio je na auto putu, naravno kulturno, obavestio centralu, pozvao drugi taxi, i na vi je izbacio iz kola

hahahahahahahahahahahaha:worth:
 
Jeste li primetili da su u privatnim preduzećima (na primer prvatnim bankama) šalterski službenici nasmejani od uva do uva, lepo obučeni kao japiji i ljubazni. A u državnim sve suprotno.

Може да бидне, ал' не мора да значи.

Рецимо шалтерски службеници у Поштанској штедионици у 27. марта, су и дотерани и љубазни, затим у
Змунској општини такође су веома предусретљиви и коректни са странкама и потруде се нешто да ти обаве
и пре прописаног рока, ако им објасниш да ти је нешто хитно.

Моја најгора искуства су са МУП-ом Стари Град, ту сам на држављанство чекала, из неких волшебних разлога,
читавих 8 месеци. Морам да напоменем, да сам и рођена овде и да су моји родитељи одавде и да су венчани
овде и да никада нисам живела у другом граду, осим у Београду.... Чак су ми тражили и венчани лист мојих
родитеља, а све то из више наврата, тако да сам једно десетак пута морала да допуњавам њихову листу
захтева.
Сада за издавање нове личне карте, отишла сам у МУП Стари Град, међутим, пошто је тамо владао комплетан
хаос и морало је да се чека у малој загушљивој чекаоници по 4-5 сати, отишла сам у други МУП и на миру, уз
заказивање, обавила посао.
 
Jeste li primetili da su u privatnim preduzećima (na primer prvatnim bankama) šalterski službenici nasmejani od uva do uva, lepo obučeni kao japiji i ljubazni. A u državnim sve suprotno.

Šta mislite zašto je to tako?Moje mišljenje je da ti u privatnom sektoru znaju da cene svoj posao i znaju da zadovoljni klijent = poverenje = veća zarada = sigurnost za svoj posao.

Juče sam bila da sredim biometrijsku LK. I sad, odem ja u obližnju banku da uplatim na žiro račun mali milion provizija i birokratskih taksi, i ono sve 5. Nasmejana službenica, nasmejani čuvari, sve po stistemu lako ćemo. Još dobih bombonu koje im stoje kao posluženje za klijente.

Vratim se u SUP da im predam 1000000000000000 papira i dokaza o dokazima, a na šalteru blago-brkata nadrndana žena, u polu-pijanom stanju, dere se na klijente k'o aždaja.

U mnogim zemljama se ne ljubaznost kažnjava otkazom, to treba uvesti i u Srbiju:



Немојте да терате људе да буду фини кад им не иде :)
 

Back
Top