Nadrndanost divljih šalterskih službenika - nije teško biti fin
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 124

Tema: Nadrndanost divljih šalterskih službenika - nije teško biti fin

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nadrndanost divljih šalterskih službenika - nije teško biti fin

Jeste li primetili da su u privatnim preduzećima (na primer prvatnim bankama) šalterski službenici nasmejani od uva do uva, lepo obučeni kao japiji i ljubazni. A u državnim sve suprotno.

Šta mislite zašto je to tako? Moje mišljenje je da ti u privatnom sektoru znaju da cene svoj posao i znaju da zadovoljni klijent = poverenje = veća zarada = sigurnost za svoj posao.

Juče sam bila da sredim biometrijsku LK. I sad, odem ja u obližnju banku da uplatim na žiro račun mali milion provizija i birokratskih taksi, i ono sve 5. Nasmejana službenica, nasmejani čuvari, sve po stistemu lako ćemo. Još dobih bombonu koje im stoje kao posluženje za klijente.

Vratim se u SUP da im predam 1000000000000000 papira i dokaza o dokazima, a na šalteru blago-brkata nadrndana žena, u polu-pijanom stanju, dere se na klijente k'o aždaja.

U mnogim zemljama se ne ljubaznost kažnjava otkazom, to treba uvesti i u Srbiju:

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nadrndanost divljih šalterskih službenika - nije teško biti fin

Apsolutno i nedvosmisleno tacno... U privatnim bankama se smeskaju cak iako im kazes da je kreten... U posti te gledaju sa gadjenje...Ma jedan od ne tako upotrebljavanih dokaza zasto je privatna svojina bolja od drzavne,ali istovremeno jedan od sustinskih dokaza...I objasni ti sada onim 'dusebriznicima' koji se boje da 'rasprodaju drzavnu imovinu '

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Podrazumevano Re: Nadrndanost divljih šalterskih službenika - nije teško biti fin

сваки Миле је Фини
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

To jeste cesto, ali nije uvek i svuda tacno. Npr. u Novom Sadu, u banci Societe Generale, ponasaju se kao da podizes njihov, a ne svoj novac, cekas u redu i do pola sata iako se zakazuje, bankomat im cesto nije u funkciji, a niko se ni ne seti da se izvini zbog toga iako je u tim situacijama unutra guzva ko u redovima iz doba inflacije i sve smrdi na znojchinu.
    Medjutim, u ustanovi Radosno detinjstvo, Penzioni fond, Rumenackoj ambulanti i sl. radnici na salterima su izuzetno ljubazni.
    S druge strane, ovi u Poreskoj upravi su sve redom presisali u bezobrazluku. Tu je dno dna sto se tice ljubaznosti. Skoro da ujedaju, narocito oni koji imaju najmanje delikatnih situacija i izdaju najjednostavnija resenja o vlasnistvu nad nekretninama. Isto je ui u SUP Novi Sad. Da nemaju ono zastitno staklo, nadobijali bi se shamara po onim svojim nadrndanim facama.
    ...

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cudi me za Societe Generale,oni bi trebalo da su naj po tom pitanju,verovatno sef te ekspoziture nema pojma sa menadzerstvom...Zalite se,moraju to ponasanje da poprave...

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Citat Original postavio kami83 Pogledaj poruku
    Cudi me za Societe Generale,oni bi trebalo da su naj po tom pitanju,verovatno sef te ekspoziture nema pojma sa menadzerstvom...Zalite se,moraju to ponasanje da poprave...
    Nisam se zalila, ali sam promenila banku. I popunila par strana sveske utisaka.
    ...

Iskusan kaai79 (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    126

Nema Boga nema djavola .
    A ko se to smeje nad covekom.

Poznat la dolcevita (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Moja prijateljica radi u privatnoj banci, najjacoj kod nas...
    Sluzbenici se tope od ljubaznosti, uvek je klijent u pravu, nasmejani su, cak su morali da glume sluzbenike i klijente i to slali centrali u Bec, na pregled. Moja prijateljica je morala, i na odmoru, da odgovara na pozive klijenata, iako je bila u romingu, i daleko presisala limit na sluzbenom telefonu.
    Druga prijateljica mi je pricala kakav je odnos medicinskog osoblja prema bolesnicima u Svajcarskoj. Svaki dan moraju da se kupaju nepokretni pacijenti, svi imaju dugme pored kreveta i sestre se, istog trenutka, nacrtaju pored njih. Naravno, sve sa osmehom od uha do uha, inace lete kao perje.
    Njena majka je lezala sest nedelja u nasoj bolnici, o kupanju nije bilo ni govora. Ma, to je smesno i pominjati, ako se uzme u obzir da se i izderavaju na pacijente.
    Lepo bi bilo da se u sve sobe postave kamere...
    Aut amat aut odit mulier, nihil est tertium

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jeka Pogledaj poruku
    Nisam se zalila, ali sam promenila banku. I popunila par strana sveske utisaka.
    e pa i ako si,tako treba

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ma ni sa ove strane saltera nije bas sve idilicno

cim stanes u red onaj iya tebe koji poslednji dodje odma nesto kukumavci, nudi druge da udu odma na salter preko reda, usta ne zatvara i sl

ili

dvoje da redu kad ono neki se zalece da stigne pre tebe onaj zadnji metar, juce u tempu jedna ostavila kolica na kasi, kao cuva red

kod doktora, doktor spor, guzva se stavara, sve zakazano po deset dana unapred, a bbar troje ulaze na foru samo nesto da pitam, i onda svi ostali taj dan duze cekaju po pola sata, ako se neko i razgalami i pocne da preti sestr ga uvedu odmah kao sledeceg

pa kod sudije za prekrsaje, svaki koji dodje uvija se kao bedni crv, laze nesto i mulja, sudija sve to slusa svaki dan i sve zna, samo ako cuje nesto novo, glanc novu foru, malo se razbudi
    primera je mnogo

nikad srbi, slobodarski duh, nece da se nauce tom redu u redu, a mozda je i bolje
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Pa koliko para toliko i muzike. Normalno da ce neko ko ima recimo 600 evra i bolje uslove rada biti raspolozeniji i ljubazniji od nekoga ko radi za duplo manje uz gore ostale uslove.
    To ti ko kad udjes u MAXI na primer i na kasi svi namrsteni a kako ne bi i bili kad rade za 15000 dinara ko stoka.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

sve zavisi kakav je ko

imam drugara taxistu, stariji 50+, on bre ne voli musterije. ne krade ih, ali ih ne voli. i kada pocnu da mu palamude malo mu treba da reaguje

jednu mladu zenu crnogorku koja je nesto seruckala o cg nezavisnosti, ostavio je na auto putu, naravno kulturno, obavestio centralu, pozvao drugi taxi, i na vi je izbacio iz kola
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Pa dobro ali prvi preduslov da radnici budu ljubazni jeste da su zadovoljni platom i drugim uslovima na poslu. E sad neko je mozda nadrndan bez obzira na sve
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Poznat Somebody74 (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    43
    Reputaciona moć
    203

Cool Re: Nadrndanost divljih šalterskih službenika - nije teško biti fin

Citat Original postavio _isidora_ Pogledaj poruku
    Jeste li primetili da su u privatnim preduzećima (na primer prvatnim bankama) šalterski službenici nasmejani od uva do uva, lepo obučeni kao japiji i ljubazni. A u državnim sve suprotno.

Šta mislite zašto je to tako? Moje mišljenje je da ti u privatnom sektoru znaju da cene svoj posao i znaju da zadovoljni klijent = poverenje = veća zarada = sigurnost za svoj posao.

Juče sam bila da sredim biometrijsku LK. I sad, odem ja u obližnju banku da uplatim na žiro račun mali milion provizija i birokratskih taksi, i ono sve 5. Nasmejana službenica, nasmejani čuvari, sve po stistemu lako ćemo. Još dobih bombonu koje im stoje kao posluženje za klijente.

Vratim se u SUP da im predam 1000000000000000 papira i dokaza o dokazima, a na šalteru blago-brkata nadrndana žena, u polu-pijanom stanju, dere se na klijente k'o aždaja.

U mnogim zemljama se ne ljubaznost kažnjava otkazom, to treba uvesti i u Srbiju:

Bio sam u mnogim bankama i ne bih pljuvao, samo bih naveo pozitivne utiske iz HYPO banke (to je ona sto im nilski konj bio maskota a pominje se i u Rodama) Kad odem u moju maticnu ekspozituru ma ni licna karta mi nije potrebna. Sluzbenica J. me pozdravi, pita sta mi treba. Isplati koliko treba i tako to. I u drugim ekspoziturama je tako.
    Nitko jos nije nasao recept za srecu (Mira Furlan, "Disi duboko)
    くそくそ私の白鳩
    Sheisse sheisse mein Taube weisse

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    sve zavisi kakav je ko

imam drugara taxistu, stariji 50+, on bre ne voli musterije. ne krade ih, ali ih ne voli. i kada pocnu da mu palamude malo mu treba da reaguje

jednu mladu zenu crnogorku koja je nesto seruckala o cg nezavisnosti, ostavio je na auto putu, naravno kulturno, obavestio centralu, pozvao drugi taxi, i na vi je izbacio iz kola
    Svako mora da bude svestan svoje funkcije, posla, i načina obavljanja, pa onda neće biti problema. Ako se neko zaboravi, onda ga kulturno treba podsetiti. Ako i dalje nastavi, zvati šefa, reklamirati, zvati novinare, itd . I nad popom ima pop. I šalterušama treba neko da objasni, što se više mršte, biće izboranije .

Što se tiče taksista, ja baš volim kada taksista ćuti i samo obavlja svoj posao, tj. vozi. Najgori su oni koji počnu da se "druže", guše životnom savetima... Ne mogu da shvate da se plaća njihova vožnja, a ne besede. I ja sam slična kao taj tvoj drug taksista, ne tolerišem takve stvari .

Ističe se motorheadsd (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Pa sta ce, dosadno je po ceo dan ispijati kafe i tracariti i sedeti u istu stolicu. Jos kad joj didju umorni i nervozni radnici, koje su njene kolege izdrndale za formulare mrsupm i 3lp, sa svojih krvavih poslova ili sa uzetog slobodnog dana pa im postavljaju tu nekakva glupava pitanja! Verovatno su teskom mukom dosle do tog lepog i ddrustveno korisnog posla pa sad tu neki zamasceni radnik treb da ima kvari radno vreme... E ja ne znam, vugle bi im porazbijao... Zive od nas koji radimo postene poslove i tako njih finansiramo... A bice i njima papa jos malo...

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Što se tiče banaka, jedino sam primetila da su u Intesi blago neurotični, mada ne mogu reći da su neljubazni.

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Ja sam prethodnih nedelja imala posla sa službenicima jednog ministarstva...posle njih šalteruše u policiji su mi postale simpatične.
    Molim da se u sendvič stavi više salame.

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Citat Original postavio Valeria Pogledaj poruku
    Što se tiče banaka, jedino sam primetila da su u Intesi blago neurotični, mada ne mogu reći da su neljubazni.
    To je zato sto rade za ne bas neku platu od osam do cetiri, a onda ostanu da zavrse neke poslove i do sedam uvece. Meni tih ljudi zao.
    ...

Primećen član Opskobili (avatar)
    Učlanjen
    24.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    sve zavisi kakav je ko

hahahahahahahahahahahaha
    Volim sto sam glupava
    sve mi krivo sto ispadnem nekad pametna
    sto nisam stalno glupava.

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio jeka Pogledaj poruku
    To je zato sto rade za ne bas neku platu od osam do cetiri, a onda ostanu da zavrse neke poslove i do sedam uvece. Meni tih ljudi zao.
    Katastrofa, ceo dan na poslu. Pa onda, nije ni čudo što su tako nervozni...
    To baš u Intesi. U drugim bankama su uglavnom ljubazni.

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Може да бидне, ал' не мора да значи.

Рецимо шалтерски службеници у Поштанској штедионици у 27. марта, су и дотерани и љубазни, затим у
    Змунској општини такође су веома предусретљиви и коректни са странкама и потруде се нешто да ти обаве
    и пре прописаног рока, ако им објасниш да ти је нешто хитно.

Моја најгора искуства су са МУП-ом Стари Град, ту сам на држављанство чекала, из неких волшебних разлога,
    читавих 8 месеци. Морам да напоменем, да сам и рођена овде и да су моји родитељи одавде и да су венчани
    овде и да никада нисам живела у другом граду, осим у Београду.... Чак су ми тражили и венчани лист мојих
    родитеља, а све то из више наврата, тако да сам једно десетак пута морала да допуњавам њихову листу
    захтева.
    Сада за издавање нове личне карте, отишла сам у МУП Стари Град, међутим, пошто је тамо владао комплетан
    хаос и морало је да се чека у малој загушљивој чекаоници по 4-5 сати, отишла сам у други МУП и на миру, уз
    заказивање, обавила посао.

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Pa zato sto u drzavnim vlada pravilo - ne mogu toliko malo da me plate koliko mogu malo da radim,a i sigurniji su da ih nece otpustiti ako su stoka nevaspitana prema strankama.

Kod privatnika moraju da se smeskaju i kad im nije do toga jer ce u suprotnom popiti otkaz,kapitalizam je cudo
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Domaćin мирјана б. (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    217

Citat Original postavio _isidora_ Pogledaj poruku

Šta mislite zašto je to tako?Moje mišljenje je da ti u privatnom sektoru znaju da cene svoj posao i znaju da zadovoljni klijent = poverenje = veća zarada = sigurnost za svoj posao.

Немојте да терате људе да буду фини кад им не иде

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Kakav narod tako političari
    Kakav narod taki i službenici

Mi nadrkani nadrkani i oni i oni su deo naroda
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Slične teme

1. Nije teško biti umoran
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 28.05.2012., 15:13
  2. Koliko je teško biti policajac?
    Autor Tuzni_patak u forumu Filozofija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 06.12.2008., 15:09
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.02.2008., 15:17
  4. Tesko ce nam biti , al potrudimo se !
    Autor Captain Jack Sparrow u forumu Muškarci
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 21.08.2007., 15:36
  5. Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 21.06.2007., 10:22

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •