Trgovina Organima ( Jetra ) i Lekari - Koliko je to bezbedno?
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Trgovina Organima ( Jetra ) i Lekari - Koliko je to bezbedno?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Trgovina Organima ( Jetra ) i Lekari - Koliko je to bezbedno?

Bas sam se zapitao kada sam se nasao u Matijevicu (prodavnici) i hteo da kupim neke organe - najvise volim przenu jetru naravno i sve ostale vrsta mesa ali najjeftinija mi je jetra.
    Kako da znam da je ispravna.

Koliko cesto lekari vrse inspekciju tih radnji koje trguju organima?

I npr ako jetra koju kupim ne deluje ispravno kome treba da se obratim da bi se hrana istestirala/da li postoji uredjaj koji kao automatski doktor testira tu hranu na sve te razne bolesti od kojih pilici i svinje mogu da obole (sa tim sto je pileca jetra slazete se mnogo bolja od svinjske).
    "Niko toliko ne brine o drugima kao oni koji su svima potrebni ali nikome nista ne znace"
    A.A.

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Podrazumevano Re: Trgovina Organima ( Jetra ) i Lekari - Koliko je to bezbedno?

Ma da. Ima 16 kanalni multikolorni skener na principu nuklearne magnetne rezonance, sa dodatkom plazmografske spektroskopije najvise rezolucije kao i gasno hromatografske analize.
    Doktor dodje, to ukljuci i u roku od pet sekundi dobije izvestaj sta sve ima u jetri.
    Naravno, sve sto treba uraditi je samo pozvati tu inspekciju.
    Just do it

Domaćin bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    344

Citat Original postavio hahahaha Pogledaj poruku
    Bas sam se zapitao kada sam se nasao u Matijevicu (prodavnici) i hteo da kupim neke organe - najvise volim przenu jetru naravno i sve ostale vrsta mesa ali najjeftinija mi je jetra.
    Kako da znam da je ispravna.

I npr ako jetra koju kupim ne deluje ispravno kome treba da se obratim da bi se hrana istestirala/da li postoji uredjaj koji kao automatski doktor testira tu hranu na sve te razne bolesti od kojih pilici i svinje mogu da obole (sa tim sto je pileca jetra slazete se mnogo bolja od svinjske).
    Da bi hrana pogotovo mesne preradjevine dospele u prodaju obavezna su testiranja,to bi hahaha trebalo da znas i molim te objasni mi poentu ove teme, da li se salis sa nama ili zaista verujes da postoji uredjaj koji automatski testira hranu?...

Poznat Ben_Adam (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Poenta je da svi ispadnemo debili.
    If you work.. :)

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Poenta je da sam ja sad dobio ideju da sutra u Matijevicu kupim pilecu dzigericu

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio hahahaha Pogledaj poruku

.
    Citat Original postavio Stroncijum Pogledaj poruku
    Ma da. Ima 16 kanalni multikolorni skener na principu nuklearne magnetne rezonance, sa dodatkom plazmografske spektroskopije najvise rezolucije kao i gasno hromatografske analize.
    Doktor dodje, to ukljuci i u roku od pet sekundi dobije izvestaj sta sve ima u jetri.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio bela76 Pogledaj poruku
    Da bi hrana pogotovo mesne preradjevine dospele u prodaju obavezna su testiranja,to bi hahaha trebalo da znas i molim te objasni mi poentu ove teme, da li se salis sa nama ili zaista verujes da postoji uredjaj koji automatski testira hranu?...
    Ne verujem da postoji takav uredjaj - ali je sigurno da bi trebao da postoji.

Nisam bas siguran da se toliko paznje obraca na testiranje hrane.Tj voleo bih da znam kako mogu da proverim ispravnost hrane.

Naravno jako bih voleo da imam npr neki Antivirus/Antibactery uredjaj za pilece dzigerice ..
    ...

Npr i u studentskim menzama je provera obavezna ali je npr pre neku godinu bilo jedno blago trovanje na rucku (koju sam na sreci prespavao )
    "Niko toliko ne brine o drugima kao oni koji su svima potrebni ali nikome nista ne znace"
    A.A.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Poenta je da sam ja sad dobio ideju da sutra u Matijevicu kupim pilecu dzigericu
    Ako prezivis javi se sutra
    A.A.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Just do it
    Svaka ti cast

Al ozbiljno mislio sam na hemijsku analizu (ne spektrografsku) sto ne bi trebalo da bude toliko tesko napraviti. Ubacis komad tkiva i on ga analizira na najverovatnije viruse i bakterije.
    A.A.

Domaćin bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    344

E pa ovako,posto su neki uz pomoc ove teme shvatili sta bi danas mogli da rucaju,a mi ostali da vise ne bi ispadali debili tema ide pod kljuc.

hahahaha ovo ti je javna opomena.
    Svako sledece otvaranje ovakvih tema bice kaznjavana crvenim kartonima.

Pozz Bela76.

Slične teme

1. Trgovina organima ponovo u centru pažnje
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 06.08.2009., 15:28
  2. HVO PRODAVAO ORGANE ŽRTAVA! /TRGOVINA ORGANIMA I U BOSNI
    Autor Serdar Scepan Radojevic u forumu Politika
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 21.07.2009., 10:24
  3. Trgovina organima, u Beogradu
    Autor epoc u forumu Politika