Da li je Bosna i Hercegovina u fazi raspadanja?

Da li je BiH u fazi raspadanja?

  • Da

    glasova: 20 76,9%
  • Ne

    glasova: 6 23,1%

  • Ukupno glasova
    26
  • Anketa je zatvorena .
Ovakva Bosna sigurno se ne moze odrzati pa je stoga preporucljivo da se sazove nova konferencija o Bosni i novo precrtavanje granica sada po trojnom etnickom principu.

Republika Srpska je suvise velika i ona bi trebala da preda Bosnjacima podrinje jer su tu muslimani oduvijek zivjeli a da Bosnjaci Srbima predaju Grmec, Drvar, Bosanski Petrovac i Bosansko Grahovo.

Takodjer Srbi trebaju vratiti muslimanima Prijedor u kome su oni bili oduvijek vecina.

U Posavini su Bosnjaci bili vecina pa stoga se moze sklopiti nekin dogovor da se Bosnjacima preda Istocna Hercegovina u zamjenu za Doboj, Bosanski Samac i Brcko.

Dogovor ako ima volje se moze dovesti do zadovoljavajuce razine na obje strane.

Sarajevo, Pale i ostralo Podrinje bi trebalo da pripadne Bosnjacima.
 
Ovakva Bosna sigurno se ne moze odrzati pa je stoga preporucljivo da se sazove nova konferencija o Bosni i novo precrtavanje granica sada po trojnom etnickom principu.

Republika Srpska je suvise velika i ona bi trebala da preda Bosnjacima podrinje jer su tu muslimani oduvijek zivjeli a da Bosnjaci Srbima predaju Grmec, Drvar, Bosanski Petrovac i Bosansko Grahovo.

Takodjer Srbi trebaju vratiti muslimanima Prijedor u kome su oni bili oduvijek vecina.

U Posavini su Bosnjaci bili vecina pa stoga se moze sklopiti nekin dogovor da se Bosnjacima preda Istocna Hercegovina u zamjenu za Doboj, Bosanski Samac i Brcko.

Dogovor ako ima volje se moze dovesti do zadovoljavajuce razine na obje strane.

Sarajevo, Pale i ostralo Podrinje bi trebalo da pripadne Bosnjacima.
U podrinju reče... E, pa kao neko ko "vuče korene" odatle, dozvoli da te uputim: Zvornik je bio najizmešaniji grad, a odnos je bio 50:50... Dakle, Muslimani nisu imali većinu... A da se Srbija odseče od RS jednostavno ne ide...
 
Ovakva Bosna sigurno se ne moze odrzati pa je stoga preporucljivo da se sazove nova konferencija o Bosni i novo precrtavanje granica sada po trojnom etnickom principu.

Republika Srpska je suvise velika i ona bi trebala da preda Bosnjacima podrinje jer su tu muslimani oduvijek zivjeli a da Bosnjaci Srbima predaju Grmec, Drvar, Bosanski Petrovac i Bosansko Grahovo.

Takodjer Srbi trebaju vratiti muslimanima Prijedor u kome su oni bili oduvijek vecina.

U Posavini su Bosnjaci bili vecina pa stoga se moze sklopiti nekin dogovor da se Bosnjacima preda Istocna Hercegovina u zamjenu za Doboj, Bosanski Samac i Brcko.

Dogovor ako ima volje se moze dovesti do zadovoljavajuce razine na obje strane.

Sarajevo, Pale i ostralo Podrinje bi trebalo da pripadne Bosnjacima.

Valjda Hrvati. Bosna kao drzava je sada na klimavim nogama,ali ovo sto predlazes ipak nece potvrditi Bosnjak iz Bijeljine ili Banja Luke. Bosna pripada svim njenim gradjanima ili su i Bosnjaci resili da dele BiH? Ako i Bosnjaci koji jedini brane celovitost BiH govore o podelama,onda sta reci. :roll:
 
Ja mislim da se mora dozvoliti Bosnjackom narodu da ima svoju nacionalnu drzavu i da to Europa i svijet shvati da su tu zivjeli muslimani koji su bili zrtvenici rata 1992-1995.

Ako bi Bosnjaci imali svoju nacionalnu drzavu,onda bi se ona formirala samo tamo gde postoji volja za tim,odnosno tamo gde danas cine vecinu. BiH u danasnjem kontekstu ne moze biti nacionalna drzava sve i da hoce.
 
A što i da se ne raspadne ? :lol: Mene to nekako ne bi dirnulo ... :per: Samo bi mi malo bilo neprijatno :lol:
Da, bilo bi ti neprijatno, mnogo posla, hiljade tema i sl. Stoga, imam predlog: ako se ovo pitanje stvarno nešto aktuelizuje (hipotetički govoreno) zašto lepo ne zaključaš sve teme, uključujući i ovu, napraviš jednu, napraviš da bude lepljiva i "mirna Bosna" :hahaha:
 
Ja mislim da se mora dozvoliti Bosnjackom narodu da ima svoju nacionalnu drzavu i da to Europa i svijet shvati da su tu zivjeli muslimani koji su bili zrtvenici rata 1992-1995.

Bošnjački narod već ima svoju državu To je Federacija BiH,zajednička država Bošnjaka i Hrvata.Granice entiteta moguće je menjati samo sporazumno a pošto nije moguće postići takav sporazum,ostaju ovakve kakve jesu.Granicama niko nije zadovoljan ali to nije slučaj samo sa narodima entiteta nego je nezadovoljstvo prisutno u raznim krajevima sveta.
 
nego da vidimo kako ce Bosnjaci prihvatiti raspad,hoceli biti ista reakcija kao kod Srba kad je kosovo proglasilo nezavisnost ,malo se galamilo,malo mitingovalo,i za 3 dana sve zaboravilo ili mislite da ce biti ostrije

ja mislim da ce biti daleko ostrije,cak mislim da ce preko nekih uporista u RS pokusati izavati sukobe,ali tu policija treba mudro da postupi da neudje u otvboren sukob jer bi to mogli proglasiti kao povod za napad na RS,bice galame ,demostracija,itd znaci jedino treba biti oprezan sa njihovim uporistima u RS to su uglavnom povratnicka naselja naprimer Kozarac,janja....itd koga zanima moze pogledati na forumu sarajevo x tamo vec uveliko kuju planove za agresiju na RS
 
nego da vidimo kako ce Bosnjaci prihvatiti raspad,hoceli biti ista reakcija kao kod Srba kad je kosovo proglasilo nezavisnost ,malo se galamilo,malo mitingovalo,i za 3 dana sve zaboravilo ili mislite da ce biti ostrije

ja mislim da ce biti daleko ostrije,cak mislim da ce preko nekih uporista u RS pokusati izavati sukobe,ali tu policija treba mudro da postupi da neudje u otvboren sukob jer bi to mogli proglasiti kao povod za napad na RS,bice galame ,demostracija,itd znaci jedino treba biti oprezan sa njihovim uporistima u RS to su uglavnom povratnicka naselja naprimer Kozarac,janja....itd koga zanima moze pogledati na forumu sarajevo x tamo vec uveliko kuju planove za agresiju na RS
Pa prosto ko pasulj: treba njih predstaviti kao agresore...
 

Back
Top