Iskučiti, ili ne
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Iskučiti, ili ne

Zainteresovan član Kornel (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Iskučiti, ili ne

Da li je problem više puta isključiti komp(2-3 puta na dan), odnosno da li je to prouzrokuje neke štete,pošto su uslovi takvi, da je to potrebno.
    Da li se može,(čuo sam to negde) i kako podesiti Standby, da mi se ne okreću ventilatori, koliko je to štetno,hajde neko da mi objasni stvari oko toga! HVALA!! 8)

Aktivan član DabaMAN (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Ma u redu je to, evo ja svoj gasim i palim barem 10 puta na dan, pa eto, i dalje sljaka. Nego sto se tice standby-a, nikako nije pametno isljucivati kuler.

Zainteresovan član FROZEN (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

:?
    Hm kuleri pa prodavac hardware-a bi ti toplo preporucio da ih iskljucis i sutra sa pregorelim procesorm dodjes kod njega i pazaris nov. Pa tako svaki dan.... ehhheeeeeeeeee :shock:

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

He, skoro sam cuo Americku filozofiju zasto nije pozaljno gasiti racunar - Da ne bi syebali dugme POWER.
    PA ako ti je stalo do prekidaca na kucistu ti smanji ukljucivanje

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Uchiteljica:"Najveci shokovi za napajanje, HDD i josh par komponenti su....?

-Ajd' ti mali iz prve klupe!"

Perica:"Paljenje i gashenje"

Uchiteljica:"Naravno, chista 5-ica"

Uchiteljica:"A da li su ti shokovi mnogo opasni?"

Perica:"Nisu, potpuno je normalno ugasiti i upaliti rachunar"

__________________________________________________ __

Ljudi, o chemu mi ovde prichamo...Naravno da je ok ugasiti rachunar, ali daleko od toga da je strashno ne gasiti ga...Moj je live vec 22 dana...

Obećava
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Ma kakvo POWER buton ma ja moju masinu palim na zice
    POZDRAV!!!

Obećava
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Rasto sta radis sa masinom pa ti je vec 22 dana ukljucen.Pokusavas da udjes u gineksovu knjigu rekorda?

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Vec sam milion puta objasnio zasto treba izbegavati gasiti svaku vrstu osetljive elektronike, pa malo search-ujte forum... Ukratko: poluprovodnici imaju svoju 'radnu tacku', tj. temperaturu na kojoj daju najbolje (predvidjene) performanse. Kao sto vam fizika moze reci jos u osnovnoj skoli, sva tela se na toploti sire a na hladnoci skupljaju (izuzev cvaraka i leda ). Svaki poluprovodnik se zagreva dok radi (manje vise) usled stalnog blokiranja/propustanja elektrona, pa se samim tim i njegova molekularna struktura menja (usled sirenja i skupljanja)... E sad, zamislite poluprovodnike kao parce gume - sirenjem i skupljanjem iste molekularna struktura se menja i elasticnost je sve slabija i slabija, tj. performanse se polako gube. Sad, zamislite kako se to odrazava na komponente poput procesora, radjene u nanometarskim postupcima...

Da ne pricam o tzv. soku komponenti (kad elektronika naglo povuce vise struje nego sto je to dovoljno, sto se takodje jako lose manifestuje po osetljivu elektroniku (a i po napajanje)...

Ne kazem da je strasno gasiti racunar, ali nije bas preporucljivo. Danasnji sistemi imaju dovoljno dobra hladjenja da je gasenje racunara totalno nepotrebno.

A sto se 22 dana tice, nije to nista... Racunar nisam ugasio najmanje 5 godina, izuzev pri povremenoj zameni hardvera...

Sto se drugog dela tice, to je S3 standby, odnosno Suspend-to-RAM rezim standby-a... Jako korisno ako imas racunar u spavacoj sobi, pa ti smetaju ventilatori, motori i ostali EM elementi u racunaru. Namesti to u BIOS-u pod 'ACPI', i iz Windows-a (ili bilo kog drugog OS-a), kad odes u standby, kompjuter ce preci u svojevrsni vid hibernacije, tako sto ce pogasiti sve motore (ventilatore, hard diskove, opticke uredjaje...) u racunaru, i radice u low-regime modu gde ce koristiti jako malo napajanja (radi odrzavanja podataka u RAM memoriji) - osetljiva elektronika ce i dalje raditi ali ce biti daleko manje opterecena tako da moze da prezivi i bez hladjenja...

Iskusan NaraYan (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

Citat Original postavio Svemirac
    Ma kakvo POWER buton ma ja moju masinu palim na zice
    POZDRAV!!!
    A iz koje si galaksije