Vezivanje ploce sa ringlama i odvojene rerne

Znam da novi sporeti rade na monofaznu struju. Znaci da moze rerna i cetiri ringle. Samo treba videti presek kabla koji je da li moze da vuce i jedno i drugo. Mislim da je to fabricki samo za ringle na ploci. Mozda da promenis kabal na ploci da stavis deblji koji se stavlja na sporete sa monofaznom strujom.
 
Svi šporeti rade na monofaznu struju, samo se često instalira trofazna utičnica da se ne bi prilikom uključenja više ringli opteretila samo jedna faza.
Da li možeš povezati ringle na rernu, pa dalje sve jednim debelim kablom vući u zid, to zavisi od toga koliko struje može tej kabl, ali i instalacija u zidu da propusti.
Kao laik, ne mogu ti reći koji presek kabla ti je potreban da bi izdržao istovremeni rad 4 ringle i rerne.
Moj savet - pozovi nekog ko se razume, neka ti umesto monofaznog ubaci trofazni kabl - ukoliko imaš trofaznu utičnicu, a ako nemaš, onda neka ti proveri instalacije i kablove.
 
Pre par dana sam u prodavnici elektro materijala kupovala duplu utičnicu da bih u nju uključila dva mermerna radijatora (ukupno 2 kV). Kako planiram da je stavim na mesto trofazne gde je ranije bila uključena TA peć, prodavac mi reče da stavim osigurač od 16 A. Možda ova priča bude od koristi.
 
Kabl koji mi ide u zid je onaj crni debeli gumeni na kome pise 300/500 V. Tu imam zapravo dve faze u razvodniku s tim sto mi je na jednoj fazi okacena neonska sijalica sa dva utikaca na koje se kace hauba iznad sporeta i jedan slobodan za upotrebu po slobodnoj volji. Da li da rernu i sporet stavim na jednu fazu ili na dve faze pa da ova neonka ostane na onoj fazi koja je manje opterecena?
 
Pre par dana sam u prodavnici elektro materijala kupovala duplu utičnicu da bih u nju uključila dva mermerna radijatora (ukupno 2 kV). Kako planiram da je stavim na mesto trofazne gde je ranije bila uključena TA peć, prodavac mi reče da stavim osigurač od 16 A. Možda ova priča bude od koristi.

Meni će biti od koristi...imam te radijatore...al ko zna možda se desi da iskoči
osigurač....taman fino odma ću da kupim rezervne....za ne daj bože....:hvala:


inače..što se šporeta tiče odavno se prave bez kabla, baš zbog različite struje
u kućama i stanovima...pa kupiš po potrebi, bar je tako za obične standardne
šporete...kakva je situacija sa tim ugradnim..stvarno nemam poima....:confused:
 
Pre par dana sam u prodavnici elektro materijala kupovala duplu utičnicu da bih u nju uključila dva mermerna radijatora (ukupno 2 kV). Kako planiram da je stavim na mesto trofazne gde je ranije bila uključena TA peć, prodavac mi reče da stavim osigurač od 16 A. Možda ova priča bude od koristi.
nemoj menjati osigurač tj prvo probaj sa postojećim koji je pretpostavljam 10A
2kW je približno 9A
dakle osigurač od 10A je odgovarajući za tu snagu grejalice
 
Kabl koji mi ide u zid je onaj crni debeli gumeni na kome pise 300/500 V. Tu imam zapravo dve faze u razvodniku s tim sto mi je na jednoj fazi okacena neonska sijalica sa dva utikaca na koje se kace hauba iznad sporeta i jedan slobodan za upotrebu po slobodnoj volji. Da li da rernu i sporet stavim na jednu fazu ili na dve faze pa da ova neonka ostane na onoj fazi koja je manje opterecena?
Da li taj "crni debeli gumeni" ima 3 ili 5 žica?
Da li je utičnica u zidu monofazna ili trofazna tj da li ima 2 ili 3 "rupe"?
 

Back
Top