glasovna navigacija Garmini na E 71
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: glasovna navigacija Garmini na E 71

Obećava
    Učlanjen
    12.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano glasovna navigacija Garmini na E 71

Instalirao sam GarminMobileXTforSymbian na E71,otkljucao mape i sve radi,medjutim imam jedno pitanje da li to treba tako da radi?!Kad odredim rutu gde hocu da idem,on mi na pocetku glasovno kaze vozite np.1km pravo i skrenite levo......na samoj karti lepo pokazuje strelicom gde treba da skrenem i kad ,ali nece glasovno da me obavesti tacno kad da skrenem,vec sam primoran stalno da gledam kartu kako bih znao tacno kad da skrenem,posle izvrsenog skretanja opet mi kaze vozi np 500m pa skreni desno(moje pitanje je da li moze nekako da on glasovno kaze kad tacno da skrenem skrenite np. da me obavesti 10 m od raskrsnice)

Primećen član White Rabbit (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: glasovna navigacija Garmini na E 71

pod "Audio" trebas da ukljucis "Voice Prompt"

Koju verziju XT imas?
    Coitus non circum, coruscantes disci per convexa caeli volantes - esse!

Obećava
    Učlanjen
    12.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Garmini Mobile XT ver .5.00.20
    Pod audio imam samo ove postavke:
    jacina zvuka :80%
    glas: serbian
    glasovno pitanje :ukljuceno
    zvuk za paznju :ukljuceno

Učlanjen
    01.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Pa to bi trebalo da je to.
    A da probas najnovijiu verziju da instaliras nakon sto preformatiras karticu (kljuc ti je isti)?

Mislim da mu nema popravke osim ciste instalacije jer su ti postavke onakve kakve trebaju da budu a ne radi...

Moja instalacija najavi nekoliko stotina metra unapred i onda jos jednom <50m pre sledeceg skretanja.

PS
    Ako imas ikakvu verziju koja je razbijena pa ne trazi sw.unl kljuc moze u tome da bude problem.

Obećava
    Učlanjen
    12.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

posto planiram da uzmem vecu memorisku karticu,kako bih mogao i mape evrope da instaliram,probacu da stavim najnoviju verziju programa,mozda onda bude radilo

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

XT symbian verzije ispod 50.00.30 pokrecu proces TSRautostart.exe koji stalno radi, moze sjebati memoriju i cucla bateriju kao lud(po pricama 25-50% krace traje)
    Resenje: Instalirati v50.00.30 ili vecu, opcije settings\system\lunch beckground service\ staviti enable, DONE, pa disable pa DONE ugasiti garmin i restartovati telefon.
    Proveriti nekim taskmanagerom da nema startovanog pomenutog procesa.

btw i meni kaze "za 300metara skrenite desno" pa tu oko rskrsnice ponovo "skrenite desno".
    Sve ima početak i kraj, samo viršla ima dva kraja.

Početnik
    Učlanjen
    19.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da, ovaj problem je poznat kod Garmina v5.00.xx ! I to je bag za koji ne postoji resenje, jednostavno moras da pratis strelicu na karti i to je to ! Predpostavljam da ce sve biti reseno u nekim narednim verzijam 6, 7 ....

Učlanjen
    01.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Garmin na svom sajtu preporucuje kao resenje za ovaj problem potpuno novu instalaciju uz prethodno deinstaliranje prethodne. Takodje, potrebno je ponovo instaliranje dopunskih datoteka -support files 4.xx (glasovi, POI etc) kao i osnovne mape sveta (Base Map) 4.xx

Sad, mozda neki modeli tlf bas pate ali ne E71, ja sam instalirao na barem 3-4.

Mozda ne bi bilo lose da je telefon sa poslednjim firmware-om. Ne bi trebalo da ima problema ali bolje i nenaucno resenje nego naucni problem.

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio kizav Pogledaj poruku
    Da, ovaj problem je poznat kod Garmina v5.00.xx ! I to je bag za koji ne postoji resenje, jednostavno moras da pratis strelicu na karti i to je to ! Predpostavljam da ce sve biti reseno u nekim narednim verzijam 6, 7 ....
    Izgleda se nismo razumeli...meni radi normalno, a njemu izostavi deo "skrenite levo"

Početnik
    Učlanjen
    19.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Oggy Pogledaj poruku
    Izgleda se nismo razumeli...meni radi normalno, a njemu izostavi deo "skrenite levo"
    Ma nemam pojma sta se desava, i kod mene uglavnom glasovno navodjenje radi lepo ali zna nekada da zabrljavi i to cak dotle ide da mi strelica na karti pokazuje da idem pravo a glasovno mi daje da uradim polukruzno cim to bude moguce !

Ja jos uvek nisam nasao resenje za taj problem ali mozda treba poslusati savet iz posta koji je napisao White Rabbit i Garmin obrisati pa ponovo instalirati !

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Ne vidim sta mu drugo preostaje...

Učlanjen
    01.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio kizav Pogledaj poruku
    Ma nemam pojma sta se desava, i kod mene uglavnom glasovno navodjenje radi lepo ali zna nekada da zabrljavi i to cak dotle ide da mi strelica na karti pokazuje da idem pravo a glasovno mi daje da uradim polukruzno cim to bude moguce !

Ja jos uvek nisam nasao resenje za taj problem ali mozda treba poslusati savet iz posta koji je napisao White Rabbit i Garmin obrisati pa ponovo instalirati !
    Nemoj da zaboravis da se radi o telefonu koji mora da radi jos sto stvari paralelno XT programu.

U slucaju kada je GPS signal veoma promenjiv (losa pozicija u autu, gusti oblaci, zgrade, tramvajske zice...) ili kada dodje do visestrukih ponovljenih preracunavanja komplikovane rute (cesto omasis skretanje) XT moze da se desi ovo sta se tebi desava.
    Resenje: zaustavi kretanje da bi maleni telefonski procesor preracunao novu rutu pre nego nastavis kretanje. Jer ako on pocne da racuna neku komplikovanu rutu a ti za to vreme opet skrenes i sa te rute on ce preracunavati ponovo... i ponovo... jer ne moze da prati tvoj tempo gresaka.
    U slucaju jednostavnijih ruta, ovo nije problem

Početnik
    Učlanjen
    24.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio panters Pogledaj poruku
    Instalirao sam GarminMobileXTforSymbian na E71,otkljucao mape i sve radi,medjutim imam jedno pitanje da li to treba tako da radi?!Kad odredim rutu gde hocu da idem,on mi na pocetku glasovno kaze vozite np.1km pravo i skrenite levo......na samoj karti lepo pokazuje strelicom gde treba da skrenem i kad ,ali nece glasovno da me obavesti tacno kad da skrenem,vec sam primoran stalno da gledam kartu kako bih znao tacno kad da skrenem,posle izvrsenog skretanja opet mi kaze vozi np 500m pa skreni desno(moje pitanje je da li moze nekako da on glasovno kaze kad tacno da skrenem skrenite np. da me obavesti 10 m od raskrsnice)

Instaliraj drugu verziju i ima da radi. Tako sam i ja uradio.

Početnik
    Učlanjen
    04.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

50060 je izasla!

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

5.00.50 je i dalje zvanicna. Te TW se pojave kao test\beta\najave...uskoro izadje i zvanicna, koju bi ja ipak sacekao.

Obećava
    Učlanjen
    12.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

instalirao sam sve iz pocetka (Garmini Mobile XT ver .5.00.20)...i sad sve radi kako treba(cak i glasovna navigacija(upozrava pred samo skretanje).....hvala svima na pomoci

Slične teme

1. Glasovna promena
    Autor Wolfbrother u forumu Jezik
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.08.2013., 19:27
  2. Glasovna komanda za pc
    Autor cvelekg u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.01.2008., 01:02
  3. Glasovna Oznaka?!?!?!?
    Autor Serdnoskolac u forumu Programiranje
    Odgovora: 74