Ravne linije nameštaja, da ne pada prašina... imate li neka iskustva ili ideje?

Dragan Jovanovic

Zainteresovan član
Poruka
247
Za oko godinu dana (ako sve bude u redu :)) treba da se
uslelimo u nov stan 1.5 soban - oko 45m2 (videćemo kako
će da ispadne). Nemamo decu (a neće ih ni biti) tako da
se organizujemo da imamo nameštaj koji nam odgovara
što se tiče lakoće spremanja itd...

Znači biće dnevna soba u sklopu koje će biti i kuhinja
i imaćemo posebnu spavaću sobu.

Na kraju se to svelo na neki moderan dizajn i pravljenje
nameštaja od poda do plafona, da se prašina ne zavlači
svugde... Ideja je da sve izgleda jednostavno. Fond para
će nam naravno biti ograničen, pa gledamo mogućnosti...
Ljudi pričaju o tim američkim plakarima i tako to...

Šta Vi mislite o načinu uređenja?
Da li ste imali već iskustva sa takvim stilom uređenja
stambenog prostora?

Ako imate neka iskustva sa ovakvom vrstom uređenja,
neki savet, nekog majstora da nam preporučite (u Novom Sadu),
neki časopis ili link ili prezentaciju ili salon gde ima tako nečega,
voleli bi da vidimo šta ljudi misle ili imaju da kažu...

Nemamo ništa protiv ni da nas neki dizajner posavetuje
uz neku nadoknadu-honorar (samo da ne bude prevelik),
ako zna šta radi i ima neke lepe reference, pa da vidimo...

Pozdrav,
Dragan i Daniela NS
 
Mozda bi trebao pregledati lepljivu temu -adaptacija na ovom pdf-u.Tamo ima dosta dobrih ideja.
Sto se tice americkih plakara mogu ti reci da su :ok: Mi ih imamo ali bez kliznih vrata...sami klizaci kostaju kao sam plakar,tako da smo mi stavili obicna vrata.Svako ima svoj deo,a ima i puno mesta za stvari koje nisu za svaki dan.
Inace,zelim vam svu srecu u pocetku zajednickog zivota :D
 
Ravne linije nameštaja, da ne pada prašina... imate li neka iskustva ili ideje?

Iskustva, da, imamo, ali, ako želiš život bez prašine, rađa mi se samo jedna ideja...mogli biste da se preselite da živite pod vodom...nema prašine, ljubav u vodi se preporučuje vama kao paru koji tek počinje , prodate taj stan, kupite dva ronilačka odela, i to je to...razliku u novcu koji vam preostane, uplatite na moj tekući račun , jer ja ostajem u nameštaju, prašini i deci...
 
Ako hoces max iskoristiti prostor, naruci plakar po meri. Malo skuplja varijanta, ali ce biti bas kako ti zamislis. Meni je pre par godina radila takav plakar firma DTR - vrlo sam zadovoljna. I danas je kao nov!!!

Slazem se! Namestaj je nesto sto treba da sluzi 10-15 godina, na nemu ne vredi stediti. Odaberi dobru firmu, pa nek bude i skuplje. Forma ideale je bljak! Mom decku namestaj za kancelariju pravio DTR. Bio je prezadovoljan!!!!

Svi su oni iste, majke mi! Samo rade sta oni hoce. Dolaze kad hocek, odlaze kad hoce, nikad kad nam treba. Ja sam svojoj par puta pokuvasala na lep nacin da objasnim... Ona nista. Na kraju sam njoj sve rekla sto mislim. Bio je skandal, svadja sa muzem. Ali sam to prezivela, i sad me oni postuju. Eto, tako....

Ako toliko mrzis prasinu, napravi ormar po meri, da iskoristis maksimalno sav prostor (pogotovu ako stan nije mnogo veliki). Mozy da se napravi skroz do plafona, tako da prasina nema gde. Pravi ih dosta firmi, ali ja sam cula da DTR je najbolji sto se tice kvaliteta. A to je nesto sto mora da traje!!!

..DTR, DTR, dechko+muz, DTR.. :think:
 
Za oko godinu dana (ako sve bude u redu :)) treba da se
uslelimo u nov stan 1.5 soban - oko 45m2 (videćemo kako
će da ispadne). Nemamo decu (a neće ih ni biti) tako da
se organizujemo da imamo nameštaj koji nam odgovara
što se tiče lakoće spremanja itd...

Znači biće dnevna soba u sklopu koje će biti i kuhinja
i imaćemo posebnu spavaću sobu.

Na kraju se to svelo na neki moderan dizajn i pravljenje
nameštaja od poda do plafona, da se prašina ne zavlači
svugde... Ideja je da sve izgleda jednostavno. Fond para
će nam naravno biti ograničen, pa gledamo mogućnosti...
Ljudi pričaju o tim američkim plakarima i tako to...

Šta Vi mislite o načinu uređenja?
Da li ste imali već iskustva sa takvim stilom uređenja
stambenog prostora?

Ako imate neka iskustva sa ovakvom vrstom uređenja,
neki savet, nekog majstora da nam preporučite (u Novom Sadu),
neki časopis ili link ili prezentaciju ili salon gde ima tako nečega,
voleli bi da vidimo šta ljudi misle ili imaju da kažu...

Nemamo ništa protiv ni da nas neki dizajner posavetuje
uz neku nadoknadu-honorar (samo da ne bude prevelik),
ako zna šta radi i ima neke lepe reference, pa da vidimo...

Pozdrav,
Dragan i Daniela NS

Meni je ceo stan u minimalistickom fazonu i sve je odignuto od poda da se moze obrisati svaki ugao. Ovo su cake kojih sam se setila za lakse odrzavanje.

Plocha na shanku kuhinje napravljena je od medijapana koji, poznato je, ne podnosi visoke temperature tako da se stiche navika da se nista toplo ne stavlja na njega, a vremenom prestanes da stavljas hranu na njega sasvim jer te mrzi da stalno obracas paznju na to da li je topla ili hladna.

Ruchke u kuhinji su uske i dugacke (to su zapravo rucke za plakare) i nemaju onu supljinu za uvlacenje prstiju kad se hvataju tako da nikad ne mogu da ih otvorim vlaznom ili zamascenom rukom sto mnoge domacice chine dok kuvaju pa tek posle brisu.

Sa takvim ruckama, ako hoces da otvoris neki deo, moras prvo detaljno da operes ruke i da ih obrises da budu sasvim suve inace neces moci da otvoris uopste (moja mama shizi od ovoga kad dodje kod mene :lol:).

Sve nozice (na garnituri ili kuhinjskim elementima) imaju 10cm tako da svaka klasicna papucha od usisivaca moze da prodje do svih uglova. Mozda je jos bolje da imaju 12cm jer ce se uskoro koristiti oni roboti za usisavanje a njima je taman toliko potrebno.

Plakari su od zida do zida, a da bi ti raspored u njima bio pregledan, ne treba da budu dublji od 35 do 45cm jer kad su dublji, rushe se gomilice spakovane odece narocito ako imas puno stvari od likre.

Plocice u kuhinji su mi od kamena i na podu i na zidu i lako se odrzavaju. Sa njih se lakse skidaju one tackice od isparenja, nego sa keramickih plocica jer su malo hrapavije pa se masna necistoca ne hvata na njih u potpunosti.

Plocice u kupatilu treba da su glatke da se lako skida kamenac jer se kamenac teze skida sa hrapavih plocica. Slavine su mi svuda valjkastog oblika sa malim rukohvatima tako da kamenac nema gde da se zavuce. Jako ti je bitan kvalitetan ventilator u kupatilu (oni kostaju otprilike 70 evra) jer ti on pokupi vlagu posle tusiranja pre nego sto se ona slegne i napravi kamenac do sledeceg nedeljnog ribanja (msm, to ti nije bitno ako ces posle svakog ribanja sebe da ribas i kupatilo, al to je malo preterano). Podne plocice u kupatilu je dobro da budu jako kvalitetne, one napucane, skupe, jer se one nekako skoro same sushe. Ja prvo mislila da umisljam, a onda sam posmatrala kako ladno nestaje voda sa njih za par minuta.

Kad kupujes aspirator, mora imati dva motora da bi zaista dobro povukao isparenja od kuvanja.

Sto za kompjuter sam napravila do plafona i treba, to jos nisam uradila, ali planiram, da zastaklim sve osim dela za tastaturu i monitor. Kablovi, normalno, idu kroz rupe iza ploche kojom se sto odvaja od zida da ne bi skupljali prasinu i taj deo se zatvori. Ovo je malo komplikovano, priznajem, i stolar me je sigurna sam, zesce psovao u sebi dok je pratio uputstva.

Jos jedna stvar: sve za odrzavanje stana treba da bude u delu plakara koji je za to namenjen jer kad stoji na podu, recimo kupatila ili terase, onda stalno mora da se sklanja kad se cisti pod. To ljudi obicno zaborave pa im posle kupatilo izgleda ko soba za cistacice u nekoj instituciji.

Staklena vrata za kadu se odrzavaju lakse u odnosu na sva ostala. Samo prsnes sredstvom i obrises suvom krpom.

I naravno...i najjeftiniji kozni namestaj lakse se odrzava od najskupljeg platnenog.

Aj postavi plan stana i dam ti savet za dz jer mi je zanimljivo da se bavim uredjenjem. Omashila faks, ebiga. ;)
 
Poslednja izmena:
Postoji jedna stvar o kojoj treba da razmisljate na vreme ukoliko planirate decu. Ja sam to propustila i sad shizim svaki dan. Broj igracaka deteta se progresivno menja koliko god vam se cinilo da ga ne pretrpavate igrackama. Za taj plasticni i plishani rusvaj, trebalo bi na vreme smisliti mesto jer ce dete onda lakse nauciti da ih sklanja posle igranja. Ja ovoj mojoj kazem da skupi igracke na mesto, ona pita gde da ih stavi, a ja se nadjem u chudu jer neam pojma gde i onda ih sve nabijem u jedan ugao koji vec zesce pocinje da me nervira.
 
..ali inache - stan ti je kao da opisujesh moj.. :aha: ..ako ishta volim, volim kada ne postoje coshkovi
za prashinu, gomilice svega i svachega koje chame i skupljaju istu, kao ni materijali koje se ne mogu ljudski
oribati ili strpati u vesh mashinu.. :lol:
..a igrachke - sreca pa su dechje stvari male, tako da im je pola ormara dovoljno,
drugu polovinu zauzimaju korpe sa igrachkama.. :roll:
..chak smo dubinu plakara odredili prema tim korpama.. :lol:
 
Jashta. Sve zarad lakseg odrzavanja. Cak i knjige i CD-e drzim u kuhinjskim elementima jer mi svi sudovi stanu u pola kuhinje pa da ostalo ne zvrji dzaba prazno. :mrgreen:

Cak sam i kozmetiku sputila na jedan izbacen ziditj pored wc solje da bi mi ravna povrsina na lavabou bila prazna.(To ipak nije moguce onim zenama koje koriste puno kozmetike, al sam ja po tom pitanju muskaracha).

Za usisivac sam premerila deo u cipelarniku da ga ne bih preskakala i premestala svaki cas po uglovima.
 
Poslednja izmena:
Dugo sam se pitala sta da stavim u predsoblje umesto tepiha da skuplja prasinu pri ulasku jer tepih se brzo zaprlja i ofuca, a ne isplati se menjati ga svaki cas. Videla sam da mnogi prebace nekakav linoleum preko, ali mi to deluje nekako nelogicno jer koj ce im tepih koji cuvaju ako pred sobom vide linoleum ko da zive u fabrici. I napokon sam se setila ovih dana kad sam videla jednu reklamu za krpare. Skroz su simpaticne i u raznim bojama, mogu se lepo uklopiti u prostor a ne primete se puno jer nisu velike, a jeftine su i mogu se menjati kad god nam se tjefne. Ipak to je resenje samo za nas koji nemamo veliko predsoblje.
 

Back
Top