Da li mu oprostiti ili biti,,plavusa,,?

Kada posle 10 godina braka i 2 dece čujes od muza koji je ,,uskisnuo,, u šljivovici da je švrljao naveliko ati si mislila da on to NIKADA ne bi radiosta mi je činiti?

Zdrava sam,prava i sposobna.Uzimam decu i odosmo mi a tebi cao...Lepo ti bilo sa drugim zenama uz sljivovicu,dragi moj.Ja cu se snaci i bez tebe,ne bojim se ja zivota.Zivot je jedan i nema smisla ga traciti na pogresne stvari,a jos manje na pogresne ljude.:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Dobro dobro. Zivot je predivna bajka u kojoj svi zive srecni, do kraja zivota, kuce su od cokolade a prozori od marmelade, svako radi ono sto hoce, raste svako voce, caruje drugarstvo......

i šta ti sad znači ovaj post?
kao spoznao si neku strašnu životnu mudrost pa sad sa visine gledaš na one koji nisu, šta?

@iki33
šta ti tačno znači to "biti plavuša"?
ako govoriš o nekoj osveti i prevari samo da bi mu vratila.. pa ne valja to..
a ostalo samo ti znaš.. dal si u stanju da oprostiš, da li želiš da oprostiš, kako će ti život biti bolji i to =)
 
Kada posle 10 godina braka i 2 dece čujes od muza koji je ,,uskisnuo,, u šljivovici da je švrljao naveliko ati si mislila da on to NIKADA ne bi radiosta mi je činiti?

za početak potrebno je to preživeti
naučiti da se nadvlada trenutna ogorčenost, povređenost, bes
pa odlučiti ostati ili otići
izvagati sve za i sve protiv

i što je moguće hladnije glave misliti o tome
 
Svi grijesmo, netko vise netko manje....ne znam sto bi bilo kad bi mi se to dogodilo, ali definitivno bih sve dobro izvagala.
Ljudi ne varaju(vecina) eto jer mu to u krvi vec zato sto postoji neki razlog za to, najcesce jer nema doma ono sto mu triba, od njeznosti, paznje, sexa...
Ponekad kod takvih slucajeva koliko je kriv partner sto je varao, toliko i onaj sto nije napravio preljubu, jer ako ne pruza partneru ono sto mu triba iz tko zna kojih razloga tu dolazi do situacija poput ove, mada ne kazem da je autoricin slucaj taj:)
 
...ne volim da dajem savete ali bih te zamolila samo polako...neka se sve slegne...nikako ishitreno pre svega zbog dece, imaju pravo i na mamu i na tatu i oni sigurno ne mogu da razumeju svadje i lako vam se moze desiti da im se stvore oziljci za citav zivot...zato i jesu deca a mi zato i jesmo odrasli koji mogu da razmisle, skuvaju kafu, pogledaju se u oci i najotvorenije porazgovaraju. Dok mirno ne otvorimo karte i srce nikada ne mozemo sigurno znati pravi razlog a ponajmanje ne mozemo uociti resenje. Moj je stav da se brak rastura kada vise "nemate gde" a duboko verujem da vas dvoje jos uvek imate gde...znam da je tesko, po stepenu stresa ja mislim da je ta situacija druga po tezini, ali bih ipak savetovala da se zaobidje bes kao i sujeta koja je svakako u parcicima, i da ne cinite nista sto bi moglo trajno da vam unisti buducnost...samo polako
 
...ne volim da dajem savete ali bih te zamolila samo polako...neka se sve slegne...nikako ishitreno pre svega zbog dece, imaju pravo i na mamu i na tatu i oni sigurno ne mogu da razumeju svadje i lako vam se moze desiti da im se stvore oziljci za citav zivot...zato i jesu deca a mi zato i jesmo odrasli koji mogu da razmisle, skuvaju kafu, pogledaju se u oci i najotvorenije porazgovaraju. Dok mirno ne otvorimo karte i srce nikada ne mozemo sigurno znati pravi razlog a ponajmanje ne mozemo uociti resenje. Moj je stav da se brak rastura kada vise "nemate gde" a duboko verujem da vas dvoje jos uvek imate gde...znam da je tesko, po stepenu stresa ja mislim da je ta situacija druga po tezini, ali bih ipak savetovala da se zaobidje bes kao i sujeta koja je svakako u parcicima, i da ne cinite nista sto bi moglo trajno da vam unisti buducnost...samo polako

:ok:
И не само због деце, него због тога што ипак добро функционишете свих ових година, очигледно.
 
Ja bih to pripisao sljivovici i poslao ga da se pogleda u ogledalo pa onda da ako moze, jos jednom to izjavi.
A ako bi ponovio, zna se, sherpa u vugla, ali ne zbog varanja nego zbog bezobrazluka, prostakluka i neotesanosti da ti to prizna, posebno na taj "samo stosenisamupisho od sljivovice" nacnin

Upravo ovako...
Sa takvim prostaklukom ni ne treba bolje.

Pogotovo što posle deset godina nema ni malo poštovanja prema osobi sa kojom živi,
već se hvališe kao da su poznanici.
 
i šta ti sad znači ovaj post?
kao spoznao si neku strašnu životnu mudrost pa sad sa visine gledaš na one koji nisu, šta?

@iki33
šta ti tačno znači to "biti plavuša"?
ako govoriš o nekoj osveti i prevari samo da bi mu vratila.. pa ne valja to..
a ostalo samo ti znaš.. dal si u stanju da oprostiš, da li želiš da oprostiš, kako će ti život biti bolji i to =)

Upravo to sto si navela. Nekako mi vas zao :sad2:
 
Upravo ovako...
Sa takvim prostaklukom ni ne treba bolje.

Pogotovo što posle deset godina nema ni malo poštovanja prema osobi sa kojom živi,
već se hvališe kao da su poznanici.

Koje poštovanje, vidiš li da mi je "šljivovica" isprala mozak:mrgreen:...e sad, po meni
on je običan alkos, koji lupeta gluposti, jer malo žena bi se baš zalepila za pijanu
blesu..ali svaka krpa ima zakrpu...tako i to...što je on izvalio, bez stida i srama,
može biti, a ne mora da znači....:D

Po meni je ovde drugo pitanje, na prvom mestu..kako je ona sve te godine (10) trpela
njega tako pijanog, bez obzira na decu i sve što uz to ide...kako se on do sada
ponašao prema njoj....i kakav im je životu u globalu....ne verujem da je sjajno živeti
sa pijancem....naprotiv.........ovo je samo kap u punoj čaši po mom skromnom
mišljenju, koja je nju pokrenula....pa se uhvatila za to njegovo pijano lupetanje:worth:

 
А пошто не замо иначе ништа о целој ситуацији, можемо само да нагађамо.
Ево, ја нагађам да је она њему из неког разлога дојадила, па не зна како да јој каже, него посеже за ,,јасампијанпапричамкојештааказаћутисвашта'' адутом.
Као, ако она одлепи, вадиће се на пијанство, и добиће шлагворт за даље, ако она прећути, он ће смишљати други начин да је се некако отараси.
Но, то је само нагађање, без намере да неког увредим.
 
Nikako. To nigde nije navedeno.
Ja sam samo shvatio da je on odran od lose sljivovice svojoj zeni priznao da je varao svih deset godina braka, verovatno i pre nego su se ta deca rodila, a i posle.
Sto je po meni najpre idiotluk svoje vrste, jer ako nikad nije bio posvecen svojoj zeni onda ebes taj brak, a drugo, krajnje je ponizenje za tu zenu da jedno takvo ruzno priznanje cuje dok je on onako, treshten pijan i upuvan, verovatno sa slavodobitnim izrazom na licu i zaplicuci jezikom to rekao
 

Back
Top