COMMODORE 64

FROZEN

Zainteresovan član
Poruka
355
Gledam sinoc nesto na polici sa knjigama kad medju njima jedan istorijski primerak knjige "Komodor za sva vremena", bas sam se lepo tome nasmejao, Ljudi pa zamislite "Pentium4 za sva vremena" sada je realno-mozda u narednih mesec dana, ali za par godina cu sedeti ispred ko zna kolko bitnog procesora i naredbe zadavati mislima!
Zamislite opet na stolu 8-bitni procesor i 64kb radne memorije (RAM). Imao je podrsku cak i za modem, ali zaostala Srbija je to dobila ako se ne varam oko '94 godine. Dosao sam na ideju da vidim kako se ljudi secaju te skalamerije sa ispravljacem za jednosmernu struju i nekim SONY kasetofonom kako ceo dan na 90-o minutnoj traci trazi fajl sa omiljenom igrom. Seca te se onoga "Press Play on Tape". Ali ostade to dobar digitron (Pa basic se jos uvek koristi)......
 
hehehe. znam
tako sam i ja kodkuce nasao knjigu neku prasnjavu o DOS-u :wink: :lol: 8)
mislim nije to matoro ko komodor ali eto setis se vremena kada si birao= racunar ili kola :wink:
i PUN MI JE ***** OVOG DJUBRETA KOJE SE SVAKA 2 MESECA SJEBE
 
Nas kako je tad su racunar koristili oni koji imaju iole mozga, a danas?! :roll:
Moj doticni komsija sa pola srednje skole u nekoj temi vec pomenut je strucnjak.
Ej bre ljudi pa ovo je debilno, samo kad vidim u XP-u u opciji search kuce koje mase repom dok trazim fajl :x pa dodje mi da pobesnim uzmem cekic i Bilija udaram po glavi.(doduse problem sam resio TweakUI-jem, gde uglucih taj blagosiljani old search)...
Nego da ne sirim temu dalje.
 
Ja sam dane i dane problenuo uz Commodore64 sa oratkom... neznam kolko sam dzojstika unistio na legendama poput Dekatlona, Dig-Duga, Bulder Dasha, Defendera, Wizard Of Wara, Gridera i neznam kolko jos legendi. Jos uvek mi tu negde stoji jedno 15-ak kaseta sa igrama!

Commodore ce ostati za sva vremena!
 
KOnacno jedna prava istorijska tema, dirnu me u srce :( :( :(
Moj C64 je jos uvek citav i funkcionalan.
Jedino sto me nerviralo na C64 je kasetofon (tacnije dva) koji su mi uvek zadavali probleme i retko kad sam sta pokretao sa njih, tako da mi jos u secanju stoji:
LOAD "$",8
RETURN
LIST
LOAD "NAZIV FAJLA",8
RETURN
RUN

I to je bilo to, a ima i ono:
LOAD "*",8,1
RETURN
RUN


Knjiga sam imao (i jos uvek imam) nekoliko koje sam citao od korice do korice, a od krsa igara igrao sam samo tri i to:
kad sam sam neprevazidjeni PIRATES! by Sid Mejer
a u drustvu WORLDGAMES i WINTERGAMES.
To su bila vremena
 
Svemirac moj komodor je kupljen pre toga, mislio sam na NET na ovim prostorima stigao sa zakasnjenjem, pa ne stigo smo da isprobamo modem na cuvenom C64. Rasta u svakoj tvoj poruci je pomenut MAC. A Amiga je stvar koja se jos uvek koristi, koliko znam ortak je svoju prodao tv ART-u. A secas se HDD-ova koji su kostali sacuvaj boze.
Da ne sirim temu C64 je ipak nesto sto jos dugo nece biti zaboravljeno!!! MAC je tema o kojoj smo u naslovu "nova gerneracija procesora" vec pricali, lepo, odlicno radi i samo jedan problem, E "BRE" LJUDI PA NJIHOVE MASINE CE UVEK KOSTATI TOLIKO DA .... Nego C64 to je velika vecina populacije imala ili jos ima. Meni je ostao SONY kasetofon, ispravljac, palica (crna sa crvenim dugmicima) i :cry: nekome dadoh C64, pa se desilo nesto cudno "niti se vise secam kome, niti mi je taj neko vratio" !!!!!!!!!!!!!!!!!
 
rastamann:
NaraYan:
Yebi ga, zato Commodore ima dushu. Ponekad mi nedostaje ono 'Press play on tape'. :(


Commodore 64 ima dushu?

Shta onda reci za MAC G3 i Amigu ? To su bile mashine sa dushom....

Fora je u tome shto je tad svako igranje imalo mnogo vecu draz nego sada, a C64 je, verovatno, bio najrasprostranjeniji.

Secam se kad smo igrali Wormse na Amigi po 97 sati dnevno, pa MK, Street Fighter, pa Lemingse... Eeee :oops:

Imam dosta igara sa Sege i Nintenda i igram ih vrlo chesto [nostalgichan sam, valjda]. :roll:
 
NaraYan:
Fora je u tome shto je tad svako igranje imalo mnogo vecu draz nego sada, a C64 je, verovatno, bio najrasprostranjeniji.

A zapitas li se zasto je imalo vecu draz?
Ja zadnjih nekoliko godina igre skoro nikako ne igram. A zasto?
Zato sto je ljudima najvaznija grafika, zvuk pa onda slusam kako se hvale na mojoj grafickoj ide sve na high, ne secka nista bla, bla.
I predje igru za par dana i sta s nje? Baci je u neki cosak.
***** ti takvu igru koja se obrne za par dana, a to je slucaj sa mnogim igrama danasnjice. Niti imaju radnju niti draz niti bilo sta sto me moze povuci da je igram, samo grafika.
 
Кулиража:
NaraYan:
Fora je u tome shto je tad svako igranje imalo mnogo vecu draz nego sada, a C64 je, verovatno, bio najrasprostranjeniji.

A zapitas li se zasto je imalo vecu draz?
Ja zadnjih nekoliko godina igre skoro nikako ne igram. A zasto?
Zato sto je ljudima najvaznija grafika, zvuk pa onda slusam kako se hvale na mojoj grafickoj ide sve na high, ne secka nista bla, bla.
I predje igru za par dana i sta s nje? Baci je u neki cosak.
***** ti takvu igru koja se obrne za par dana, a to je slucaj sa mnogim igrama danasnjice. Niti imaju radnju niti draz niti bilo sta sto me moze povuci da je igram, samo grafika.

Ja, brate, nisam jeo po ceo dan, samo sedim i igram, igram, igram... Secam se kad je komsha dobio Nintendo od dede iz Shvedske... Mario, Hokej, Ice Cilmbing i neprevazidjena Zelda koju do dan danas nismo preshli [ostao josh jedan nivo :cry:].
Kasnije, kad je doshla SMD2, odushevio sam se jednom igricom koja je i dan danas moja najomiljenija a to je fenomenalni Earthworm Jim. I kec i dvojka, samo shto mi se kec malo vishe dopada.
I dan danas ih igram.
 
NaraYan:
Ja, brate, nisam jeo po ceo dan, samo sedim i igram, igram, igram...
Kasnije, kad je doshla SMD2, odushevio sam se jednom igricom koja je i dan danas moja najomiljenija a to je fenomenalni Earthworm Jim. I kec i dvojka, samo shto mi se kec malo vishe dopada.
I dan danas ih igram.
He, znam te dane kad mi je keva vikala: "ocoravices od blejanja u TV izadji malo napolje"
Svi pikaju fudbal, igraju se u pesku :lol: a ja ganjam gde da nadjem knjige za C64 i igre.
Da mi je tad neko rekao da cu kroz 5-6 godina pljuvati ne igrice ni u ludilo mu ne bi rekao ili jos gore da mi je neko rekao da cu kroz 10-ak godina igrati Pirates! tad bi stvarno mislio da je nenormalan.
No zivot je takav, a ja i dalje ponekad opicim po neku partiju Pirates!-a
 
Jako dobra tema,napokon sam nasao vremena da podelim svoje iskustvo sa C64-kom.

Davno je bilo vreme kada je otac na nagovor mog starijeg brata nazvao Nemacku da od
nekih nasih prijatelja naruci Commodore 64,za koji sam ja,sav ushicen mali deran
vikao "komandore,komandore!!!" :)
I stigao je paket,monitor,racunar,omiljeni kasetas,jos efikasniji disketas,ispravljac
i kratkotrajni dzojstik.Svako ko je igrao olimpijadu ili neku slicnu igru zna zasto
ga tako zovem ;) :).
Pocelo je ludilo sa sarenim linijama u koje sam gledao ko "tele u sarena vrata" i
proucavanje sistema stimovanja glave "na slepo",sto je za svakog Komodorasa bila
izuzetno prakticna vestina.
Mrcvarenje fudbala do iznemoglosti,ne bi mogao sad da mu se setim imena,ali mislim
da ga svi znate,krupni igraci,glave kao trougao i dobro poznati potez,dignes loptu
na glavu kod svog gola i tako se dosetas do protivnickog gola.
Jedna od omiljenijih mi je bio Arkanoid,mnogo noci mi je u glavi odzvanjala melodija
ove igre,ting-tang-tong...tu su bile Giana Sisters,odlicna kopija Maria...tesko da
mogu da se setim jos nekih.
Pravo drogiranje je bilo kad se sestra pocela zabavljati sa deckom koji je drzao
servis i posedovao izuzetnu kolekciju kaseta/disketa...iako sam imao kritike
za svakog njenog decka ovaj je kod mene odmah imao prolaz,njih dvoje su se posle nekog vremena uzeli...hehehe :) sada sam
ja vec trostruki ujak a moze se reci da je Commodore 64 kriv za to. :) :)
Od 64-ke ostao je samo monitor koji sluzi kao TV,ostalo ni ne znam gde je. :(
 
Svemirac:
Interesuje me samo ima li neko igrice(kasete) za C64.
moje su vecina propale
Ako neko ima nek se javi (malo bi da ubijem dosadu uz C64)
POZDRAV!!!
Imam nekoliko kaseta, za jednu znam da ne radi.
A imam i kamaru disketa i (jos uvek) znam koje rade, a koje ne.
Ako ti bas treba nesto mogu ti dati.

P.S.zasto ne odes na www.c64.com
Imas veliku vecinu igara za Commodore64.
P.P.S.Da bi mogao da igras igre sa C64 treba ti emulator. Po meni najbolji je WinVICE, ne znam tacno sajt odakle sam ga skinuo, ali proguglaj malo, lako ces naci.
 

Back
Top