Nedeljni raspored serija i najave...

Spisak otkazanih serija:

Better with You
Breaking In
Brothers & Sisters
Chaos
Chase
Detroit 1-8-7
Friday Night Lights (ending)
Hellcats
Human Target
Law & Order: LA
Lie to Me
Life Unexpected
Lone Star
Mad Love
Medium
Mr. Sunshine
My Generation
No Ordinary Family
Off the Map
Outlaw
Outsourced
Perfect Couples
Persons Unknown
Running Wilde
Scoundrels
Shit My Dad Says
Smallville (ending)
Supernanny (ending)
Suspect Behavior
The Cape
The Chicago Code
The Defenders
The Event
The Gates
The Good Guys
The Whole Truth
Traffic Light
Undercovers
V


Big Love (HBO, ending)
Caprica (Syfy)
Dark Blue (TNT)
Entourage (HBO, final season yet to air)
In Treatment (HBO)
Law & Order: Criminal Intent (USA)
Lights Out (FX)
My Boys (TBS)
No. 1 Ladies’ Detective Agency (HBO, ending) - may return as a pair of movies.
Party Down (Starz)
Rubicon (AMC)
Secret Diary of a Call Girl (Showtime, final season now airing)
Stargate Universe (Syfy) - Producers and MGM are looking at possible ways to continue the series in some way.
Terriers (FX)
Working Class (CMT)
 
Ovo su ukinute serije koje sam pratio.

The Cape
The Gates
V
Caprica (Syfy)
Stargate Universe (Syfy)

Najvise me nervira sto ukidaju SF serije. Prakticno vise ne postoji nijedna americka SF serija. V nismo videli kraj. Caprica - tu su pogresili jer su se opet bacili na religiju i filozofiju sto je unistilo i BSG, ali opet bilo je i fantasticnih delova serije poput virtuelnog sveta. SGU fali malo vise akcije i dobrih glumaca, Rhona Mitra, Julie McNiven, kao i drugi likovi koje su na kratko uveli u seriju dosta su poboljsali kvalitet u drugoj sezoni tako da se nadam da ce bar SGU preziveti.

The Cape - ne znam sta im je tu smetalo, po meni je to bila odlicna superheroj serija, sa gomilom odlicnih glumaca. Steta.

Najveca steta je sto ovog leta nece biti nastavka The Gates.
 
Da vidimo sta imamo ovog leta na programu. :D

Ponedeljak

Teen Wolf Nova serija.

The Secret Life of the American Teenager 4. sezona.

The Big C 2. sezona.

Utorak

Luther 2. sezona.

Pretty Little Liars 2. sezona.

Memphis Beat 2. sezona.

White Collar 3. sezona.

Covert Affairs 2. sezona.

The Closer 6. sezona. 12.7.2011.

Sreda

Franklin And Bash 1. sezona.

Melissa & Joey 2. sezona.

Rescue Me 6. sezona.

Damages 4. sezona. 13.7.2011.

Cetvrtak

Burn Notice
5. sezona.

Wilfred Nova serija.

Love Bites komedija. 1. sezona.

Rookie Blue 2. sezon

Petak

Futurama

Torchwood 4. sezona. 8.7.2011.

Subota

Eureka
4. sezona. 9.7.2011.

Nedelja

True Blood 4. sezona. :ok:

Falling Skies Spilberg i vanzemaljci u The Walking Dead stilu. Nova serija.

Drop Dead Diva 3. sezona

The Glades 2. sezona

The Protector Ally Walker - Stahlica iz SOA ponovo glumi policajku. Ovog puta u New Yorku. Nova serija.

Leverage 4. sezona.

Warehouse 13 3. sezona. 10.7.2011.

Breaking Bad 4. sezona. 17.7.2011.
 
Poslednja izmena:
Da preporucim i neke dokumentarne serije. :D

Planet of the Apemen: Battle for Earth - BBC-eva dvodelna mini serija o sukobima izmedju ljudskih vrsta. Radnja prvog dela je smestena na prostor danashnje Indije gde dolazi do prvog susreta i sukoba izmedju Homo sapiensa koji dolazi iz Afrike i tada dominantne vrste na tlu Azije Homo erectusa. Drugi deo prati dolazak grupe Homo sapiensa u Evropu i njihov rat sa Neandertalcima. Epizode su odlicno rezirane, igrani delovi su odlicni - posebno drugi deo sa Neandertalcima, a na biranim mestima ove delove presecaju objasnjenja naucnika - koja se odnose na razlike izmedju vrsta, oruzja i orudja, njihov nacin zivota...

Rebecca Scroggs kao Byana devojka koja ce otkriti Neandertalce i zapoceti rat u seriji. :D

Screenshot5.png
 
Poslednja izmena:
Against the Wall - nova policijska serija.

Radnja prati policajku u Chikagu koja odlucuje da postane detektivka u unutrasnjoj kontroli. Njena porodica koju cine otac (Treat Williams) i tri brata policajca se ne slaze sa njenim izborom. U glavnoj ulozi jedna od McLeodovih kcerki, ali ne Simmone Mackinnon :heart: vec Rachael Carpani. :D

Kao njena partnerka tu je simpaticna Marisa Ramirez. Ako je neko gledao Spartakusa: Bogove arene - tamo je glumila Oenomaesovu zenu Melitu u koju se zaljubljuje Ganikus. :D
 
Poslednja izmena:
Jesenja sezona :D

Ponedeljak

Castle 19.9. 4. sezona
How I met your mother 19.9. 7. sezona
Two and a Half Men 19.9. 9. sezona
Hawaii Five-0 (2010) 19.9. 2. sezona
2 Broke Girls 19.9. nova serija
The Playboy Club 19.9. nova serija
Gossip Girl 26.9. 5. sezona
Being Erica 26.9. 4. sezona
Terra Nova 26.9. nova serija
Hart of Dixie 26.9. nova serija
House 3.10. 8. sezona
Enlightened 10.10. nova serija
The Walking Dead 31.10. 2. sezona :ok:

Utorak

Sons of Anarchy 6.9. 4. sezona :ok:
90210 13.9. 4. sezona
Ringer 13.9. nova serija
NCIS: Los Angeles 20.9. 3. sezona
Glee 20.9. 3. sezona
NCIS 20.9. 9. sezona
New Girl 20.9. nova serija Zooey Deschanel :heart:
Unforgettable 20.9. nova serija
Last Man Standing 11.10. nova serija
Man Up 18.10. nova serija

Sreda

Up All Night 14.9. nova serija
Free Agents 14.9. nova serija
Criminal minds 21.9. 7. sezona
CSI 21.9. 12. sezona
Body of proof 21.9. 2. sezona
Revenge 21.9. nova serija
Chuck 21.9. 5. sezona
Suburgatory 28.9. nova serija
American Horror Story 5.10. nova serija
I Hate My Teenage Daughter 23.11. nova serija

Cetvrtak

The Vampire Diaries 15.9. 3. sezona :ok:
Secret Circle 15.9. nova serija
The Big Bang Theory 22.9. 5. sezona
Greys Anatomy 22.9. 8. sezona
The Mentalist 22.9. 4. sezona
Charlie's Angels 22.9. nova serija
Person of Interest 22.9. nova serija
Prime Suspect 22.9. nova serija
The Office 22.9. 8. sezona
Private Practice 29.9. 5. sezona
How to Be a Gentleman 29.9. nova serija
Bones 3.11. 7. sezona

Petak

Supernatural 23.9. 7. sezona :ok:
CSI: NY 23.9. 8. sezona
Fringe 23.9. 4. sezona
Nikita 23.9. 2. sezona
Blue Bloods 23.9. 2. sezona
A Gifted Man 23.9. nova serija
Grimm 21.10. nova serija

Subota

Rules of Engagement 24.9. 6. sezona

Nedelja

Lost Girl 4.9. 2. sezona :ok:
CSI: Miami 25.9. 10. sezona
The Good Wife 25.9. 3. sezona
Desperate Housewives 25.9. 8. sezona
Dexter 25.9. 6. sezona
Pan Am 25.9. nova serija
Homeland 2.10. nova serija
Once Upon a Time 23.10. nova serija
Hell on Wheels 6.11. nova serija vestern :D
 
Za one koji gledaju kablovsku: na AXN-u idu dve legendarne SF serije u kretenskim terminima. pored toga što već par meseci ide Star Trek: Deep Space Nine subotom i nedeljom, po dve epizode, od 9:45 i 10:40 ujutro (sad su izgleda negde u 2. sezoni, kod 6-7 epizode), upravo je krenuo Farscape, radnim danima od 11.30. U ponedeljak je 3. epizoda.
 
Za one koji gledaju kablovsku: na AXN-u idu dve legendarne SF serije u kretenskim terminima. pored toga što već par meseci ide Star Trek: Deep Space Nine subotom i nedeljom, po dve epizode, od 9:45 i 10:40 ujutro (sad su izgleda negde u 2. sezoni, kod 6-7 epizode), upravo je krenuo Farscape, radnim danima od 11.30. U ponedeljak je 3. epizoda.
Ispravka: Farscape se daje i u normalnijem terminu od 18:55.
 
Preporuke za nove/stare serije:

2 Broke Girls - poceo sam ovo da gledam zbog Kat Dennings. Kat glumi siromasnu konobaricu iz Bruklina, koja dobija novu koleginicu i cimerku Caroline - bivsu bogatasicu sa kojom ce pokusati da dodje do cifre od 250.000$ koja im je potrebna da pokrenu zajednicki biznis. Kat je odlicna, dijalozi su dobri, necete se valjati po podu od smeha, ali ima humora za razliku od vecine danasnjih komedija... Ima i mana - preterivanja - u dvoristu drze konja Chestnut-a - sto previse lici na Hanu Montanu - Miley, Lilly i Blue Jeans-a. Dobra zabava, moze opusteno da se gleda, preporuka... :D

New Girl - lici na tri muskarca i bebu. Samo sto je beba - potpuno otkacena Zooey Deschanel. Zooey je imala tezak zadatak i nije razocarala. Zadovoljan sam. Jedino sto mi je pokvarilo gledanje prve epizode je sto sam gledao trejler, koji spojlerise bukvalno svaku scenu u prvoj epizodi. Preporuka. :D

Two and a Half Men - sa Ashtonom ovo je potpuno nova serija. Nece biti tako dobra bez Charlija, ali je za sada ok. :ok:

Hart of Dixie - americka verzija Doc Martina. Rachel Bilson glumi mladu doktorku koja dolazi iz New Yorka u neku americku zabit kako bi radila godinu dana kao lekar opste prakse pre specijalizacije. Nije smesna kao Doc Martin ili Becker, ali moze da prodje kao neka laka drama/komedija. Tu su jos Nancy Travis i Jaime King...

The Secret Circle - za ovu seriju sam mislio da ce biti losa, ali sasvim su je solidno uradili. Moze da se gleda. Supernatural prica, dosta poznatih lica Britt Robertson (Life Unexpected), Natasha Henstridge, Thomas Dekker, Phoebe Tonkin (H20), Gale Harold, Ashley Crow (Heroes)...

I na kraju naravno stare dobre serije koje redovno gledam Supernatural, Sons of Anarchy, Lost Girl (druga sezona je odlicna) i The Vampire Diaries - i prosle godine mi je TVD bila najbolja serija u jesenjoj sezoni, a treca sezona je vrh, jos bolja nego prethodna. :ok::D
 
Pocela je cetvrta sezona Merlin-a. Zabavna, opustajuca serija, sa odlicnom glumackom ekipom. Snima se u Warwick dvorcu. Preporuka. :ok:

New Girl sa Zooey Deschanel je dozivela veliki uspeh tako da je Fox narucio jos 11 epizoda za prvu sezonu - ukupno 24. U sledecoj epizodi gostuju dve moje omiljene glumice Natasha Lyonne i Katie Cassidy:heart:. Jedva cekam da to vidim. :D:ok:
 
Terra Nova - jos jedna nova serija koja je zasluzila preporuku. :D

Serija pocinje mracnom slikom buducnosti covecanstva - prenaseljenost, prezagadjenost, nedostatak slobode, drzavni teror... To je svakodnevica zivota u buducnosti, sve dok naucnici ne pronadju izlaz - povratak u proslost - tacnije paralelnu stvarnost koja izgleda kao nasa planeta pre 85 miliona godina. Porodica Shannon jedini izlaz vidi u bekstvu u Terra Novu i ucinice sve sto moze da tamo i ode.

Kada se jednom nadju u tom svetu, sve pomalo lici na Dinotopiju - bez dinosaurusa koji govore i fenomenalne Lize Zejn kao vodje negativaca La Sage. Ovde negativce vodi misteriozna Mira (Christine Adams), vodja pozitivaca je Stephen Lang (komandant Tejlor). Tu je i simpaticna porodica Shannon - Shelley Conn, Jason O'Mara, Naomi Scott, Allison Miller...

Fantastika, akcija, zabava, simpaticna ekipa glumaca... :D
 
Grimm - nova supernatural horor serija. :D

Deluje kao mesavina americkog Dilan Doga, Angela i bajki brace Grim. Dilan Dog - tu su buba i ovog puta vukodlaki pomocnik, na srecu glavni glumac je manje iritantan od Brandona Routha, cudovista su nalik onima sa Angelovog repertoara, a tu je i klasicna bajka o Crvenkapi.

David Giuntoli glumi mladog policajca, koji istrazuje slucaj nestale devojke, kada mu u posetu dolazi tetka kod koje je odrastao. Od tetke ce saznati da je jedan od poslednjih Grimmovih naslednika. Poseduje sposobnost da prepozna cudovista i zadatak da ih lovi.

Svidelo mi se kako je odradjeno, atmosfera, mracna suma, muzika - Eurythmics, sve deluje gotovo kao da se desava u Engleskoj. :D

Pocetak je dobar. Nadam se da ce nastaviak biti jos bolji. :ok:
 

Back
Top