Vegetarijanski kutak

Veganski cokoladni mafini... :kolac: A ima i drugih recepata, cak i za bebe.

Koga mrzi da klikce i/ili slabo stoji sa engleskim, evo prevoda, uz napomenu da sam ih u subotu spremala i jos uvek su mekani i ukusni!

SASTOJCI: 230ml sojinog mleka (sto bi bila jedna kasicica instant mleka i 200ml vode), 1 kasika sirceta (ja sam upotrebila od divlje jabuke), 150g secera (zutog i malo vise, oko 170g), 90ml ulja, kesica vanile, 125g belog psenicnog brasna, 45g kakao praha, 3/4 kasicice sode bb, 1/2 kasicice p za p, kasicica (ili manje) soli

PRIPREMA: Umutiti sojino mleko sa sircetom, pa odmoriti par minuta a onda dodati secer, vanilu i ulje i umutiti u homogenu, penastu masu. U drugom sudu promesati ostale (tj. suve) sastojke i dodati sve u tecni deo. Umutiti dobro, da se razbiju sve grudvice od brasna, ne vazi ono pravilo 12 poteza kao kod obicnih mafina sa jajima. Papirne korpice u zagrejanom plehu (rerna na 180 stepeni) puniti do 2/3 i peci oko 18-20 minuta, ili dok cackalica ostane suva. Ohladjene ukrasiti posnim buter-kremom od 115g margarina, extr. vanile, 170g prah-secera i 55g kakao praha.
 
Veg(etarij)anski buritosi

Potrebno: 1 pak. tortilja, 1 pak. smrznutog povrca meksicki miks, 1 pak. sampinjona, oko 150g (biljnog) kackavalja, oko 100ml paradajz-soka, zacini po zelji

Priprema: Dinstati povrce na malo ulja, iseckati sampinjone na ne preterano sitne komade i dodati u povrce, posuti biljnim zacinom i dodati paradajz-sok i ostale zacine po zelji, kad uvri suvisna tecnost, ukljuciti rernu da se greje pa jednu po jednu tortilju filovati po sredini dinstanim povrcem, posuti povrce rendanim kackavaljem i urolati. Filovane tortilje u plehu posuti obilato rendanim kackavaljem pa zapeci u rerni.

Spremala sam otprilike, odusevljena sam kako su mi ispale, samo pazite, lako se prepeku.
 
Klasicna zamena teze.Ja nisam pricala o tome da li mi se ovaj nacin ishrane svidja ili ne, ne znam na osnovu cega si to zakljucila, ja sam rekla da mi se ne svidjaju morbidnosti kojima ovde nije mesto,a ne znam ni zasto ne bih zavirila na temu jer koliko znam sve teme su svima dostupne i svako ima pravo da kaze sta misli.Ovim stavljam tacku na ovu besmislenu pricu, sto se mene tice.
 
Morbidnosti i brutalnosti nad animalima jeste mesto na vege kutku,jer je to jedan od glavnih razloga zbog kojeg se ljudi okrecu principu zdrave ishrane.

Mesozderaci,kako sam primetio na osnovu njihovih komentara se nalaze uvredjeni ako se pomene okrutnost koju cine bicima kojima oduzimaju zivot,ili placaju drugima koji to cine umesto njih praveci kompenzaciju sa istima tako sto im ovi daju osakacene delove i organe mrtvih.

Meso izaziva svadju,agresiju,nagon za prosipanjem krvi drugom bicu i sve ostale uzase.Ishrana biljem smiruje i opusta..

Jasmin,popij caj od kamilice pametnije je,pokusaj izazivanja svadje sa drugim nece resiti probleme.

 
Ovo-laktovegetarijanski recept, ako koga zanima, deluje interesantno u originalu ali ipak bih zamenila sir i jaje necim biljnim.

Nego, da pitam vegane, ako ima koga da prati ovu temu, kako nadoknadjujete B12? Kao apivegetarijanac imam problema s tim, najdostupnije sto mogu da nadjem je sojino mleko, ono austrijsko, ima na pakovanju oznake Organic i GMO free a sadrzi dodatak B12 ali ne prija mi ukus a da 100 dinara dnevno dajem za nesto sto cu na kraju da zamrzim mi je malo... :think:
 
Ovo-laktovegetarijanski recept, ako koga zanima, deluje interesantno u originalu ali ipak bih zamenila sir i jaje necim biljnim.

Nego, da pitam vegane, ako ima koga da prati ovu temu, kako nadoknadjujete B12? Kao apivegetarijanac imam problema s tim, najdostupnije sto mogu da nadjem je sojino mleko, ono austrijsko, ima na pakovanju oznake Organic i GMO free a sadrzi dodatak B12 ali ne prija mi ukus a da 100 dinara dnevno dajem za nesto sto cu na kraju da zamrzim mi je malo... :think:

sta ti je to?
 
.....
 

Prilozi

  • image013.jpg
    image013.jpg
    41,2 KB · Pregleda: 7

Back
Top