Vegetarijanski kutak - Strana 20
Strana 20 od 20 PrvaPrva ... 101617181920
Prikazujem rezultate 476 do 489 od 489

Tema: Vegetarijanski kutak

Starosedelac hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    3771

Podrazumevano Re: Vegetarijanski kutak

kupila sam TEMPEH u radnji zdrave hrane, onako, delovalo mi je kao sojine ćufte koje su ok, i tofu je ok i jestiva hrana, ali ovo je
    rok mu nije istekao i stajao je kod mene u frižideru zapakovan
    tempeh je nekakva prerađevina od soje
    otvorila sam ali imam još neki komad, ako znate kako to da postane ukusno a mogu čak i da dam nekom ako hoće jer ima još komada :>>
    bljak

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Starosedelac mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    810

Tempeh je sirovina, poput sirovog sejtana. Nemam ideju kako dalje, nikad ga nisam videla po lokalnim biošopovima, ali sigurna sam da ima recepata po netu. Probaj na yummly da nađeš nešto, ili na one green planet.

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    810

Inače, noisette praline... Potrebno po 200g pečenih lešnika, crne i bele čokolade (sve preporuke za posnu Gold, smešna cena a super kvalitet), kalup za led ili praline, ulje da se podmažu pregradice, dve posude za topljenje čokolade, blender ili secko, špatula i ostala pomoćna sredstva. Dakle, lešnike ispeći, oljuštiti i blendirati dok se ne dobije smesa slična puteru od kikirikija ili taanu. Za to vreme istopiti zajedno po 100g jedne i druge čokolade u jednoj i isto toliko u drugoj, malkice većoj posudi. Umešati puter od lešnika u čokoladu iz veće posude, sipati u kalup i ostaviti da se stegne u frižideru/zamrzivaču, zavisi koliko vremena imate. Kad se potpuno stegnu, izvaditi iz kalupa pa glazirati drugom turom istopljene čokolade. Jedna trogodišnja "pahuljica" s kojom su se praline zadesile pod istim krovom je svaki čas nalazila neki posao oko stola na kom su stajale. Najveći kompliment za domaćice-moju ćerku i mene.

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    3771

e bravo nije mi palo to na pamet, hoću možda

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    810

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    810

Evo šta je dečko napravio, izgleda mi super: https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    3771

ovom mom tempehu kuvanje nije pomoglo, ali možda ima veze s proizvođačem ili tako nešto

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    810

HILANDARSKI ĐUVEČ, potpuno veganski, lep uz bareni krompir ili neku testeninu, toliko lep da je komšinica tražila recept da ga sprema za svoju posnu slavu.

POTREBNO: 250g sojinih komadića, 400g praziluka, 400g crnog luka, 400g svežih šampinjona, 400g pečene, očišćene paprike, 150ml ulja, 150ml belog vina, 180ml paradajz-soka, lovorov list, biber u zrnu, so, mleveni biber, origano, biljni začin (tipa Vegete)
    PRIPREMA: sojine komadiće potopiti da odstoje u vodi, ocediti i kratko obariti posle toga u posoljenoj vodi sa par listova lorbera i i biberom u zrnu. Praziluk iseckati pa izdinstati sa c. lukom i pečenom paprikom na jednoj nepunoj čaši ulja. Tu dodati 400g krupno sečenih šampinjona. Pred kraj dinstanja pomešati sa oceđenim sojinim komadićima, dodati od začina po želji soli, vegete, bibera, origana, preliti čašom paradajza i 150ml b-. vina. Sve to staviti u rernu i zapeći dok ne ispari sva tečnost.

Zainteresovan član jagodinko (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    11

Da li ste spremali bambus sa necim, neke ideje, kakvog je uopste ukusa? Uzela bih kod kineza mozda da probam, mada sam ljubitelj domacih posnih jela, ne eksperimentisem preterano

Zainteresovan član Opsednuta vedrina (avatar)
    Učlanjen
    25.09.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    21

Evo ukusnog i brzog ručka:
    -obariti u slanoj vodi jednu srednje veliku glavicu karfiola (prethodno iscepkanu na sitnije cvetove)
    -obariti 300gr očišćenog prosa u slanoj vodi
    -u vatrostalnu činiju podmazanu maslinovim ili kokosovim uljem, sipati proso i karfiol. Začiniti soja pavlakom za kuvanje sa malo kurkume i bibera. Posuti peršunom. Zapeći u rerni. Kad izvadite iz rerne možete posuti rendanim dimljenim tofuom.

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    810

PLJESKAVICE OD SOJINIH LJUSPICA: OK... Prvo sam potopila otprilike količinu sojinih ljuspica, pred kraj natapanja dodala malo griza. Dvoumila se između njega i ovsenih pahuljica mlevenih, sledeći put probam s njima. Onda prebacila soju da se ocedi i potopila mleveni lan. Naseckala crni luk, narendala šargarepu. Nisam imala cveklu, ne volim celer i tako... Propržila povrće na maslinovom+suncokretovom ulju. Kad se povrće prohladilo, sve sam pomešala, dodala začine-još vegete, biber, peršun, čili sos, soja sos, ne sećam se, moguće i još nešto. Trebalo je još bolje da ocedim smesu, onda bi mogle odmah da se prže, ovako sam morala da ih formiram, ohladim, zapečem i tek onda ispržim. Ali vredelo je.

Zainteresovan član jagodinko (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    11

Ja sam prekjuce sa heljdinim pahuljicama i tikvicama, nije mi uspelo. Inace nemam potrebu za takvom mesastom hranom. Problem mi je sir, stavljam ga u sve zivo i on mi daje ukus skoro svakom jelu.

Starosedelac
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Darko Rundek (Official)

Kad sam tražio da na sinoćnjoj promociji ne bude hrane koja dolazi od zaklanih životinja, naišao sam na iznenađujuće prihvaćanje. Iznenađujuće utoliko što bi "Stare krovove" čovjek automatski povezao sa čvarcima, špekom, mladim lukom i sirom s vrhnjem.

Tu su našla jako ukusna i fino spremljena jela iz Bistro Vještica, osim super rolade od povrća, najviše me se dojmila sarmica od blago barenog kelja oko nadjeva od koprive. Gotovo da sam siguran da je session koji je još zvonio dok sam odlazio bio muzički uzbudljiv i fin povezan s tim što smo tamo jeli. A i pili : )

Buduća legenda Zoran Jov (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    76
    Reputaciona moć
    198

Citat Original postavio mimi's mom Pogledaj poruku
    PLJESKAVICE OD SOJINIH LJUSPICA: OK... Prvo sam potopila otprilike količinu sojinih ljuspica, pred kraj natapanja dodala malo griza. Dvoumila se između njega i ovsenih pahuljica mlevenih, sledeći put probam s njima. Onda prebacila soju da se ocedi i potopila mleveni lan. Naseckala crni luk, narendala šargarepu. Nisam imala cveklu, ne volim celer i tako... Propržila povrće na maslinovom+suncokretovom ulju. Kad se povrće prohladilo, sve sam pomešala, dodala začine-još vegete, biber, peršun, čili sos, soja sos, ne sećam se, moguće i još nešto. Trebalo je još bolje da ocedim smesu, onda bi mogle odmah da se prže, ovako sam morala da ih formiram, ohladim, zapečem i tek onda ispržim. Ali vredelo je.

Kopiranje mesne ishrane.

Veoma visok procenat soje je GMO. Tačnije 93-96%.

Pre izvesnog vremena sam na svom Facebook zidu, i na nekoliko veganskih Facebook grupa, ukazao na to da je soja GMO otrov, kao i svi njeni industrijski proizvodi (naročito “sojino mleko” i “tofu sir”), te izrazio sumnju da je oko 96% soje u svetu GMO. Neki pametnjakovići su se raspravljali sa mnom, govoreći kako to nije tačno, da je soja odlična, prirodna namirnica, da je “sojino mleko” zdrava hrana, a “tofu sir” najzdravija prirodna hrana, bez obzira što je na Codex alimentarius-u i HACCP-u, i rekli su kako je udeo GMO soje u proizvodnji soje u svetu svega 7%... sve to naravno bez ikakvih argumenata. Ojha. Da ih demantujem. Evo linka koji potvrđuje moje sumnje:

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/4...demo-GMO-hranu

Koga zanima da pročita ceo tekst, neka ga pročita; koga ne zanima ceo tekst, neka pročita samo one cifre u četvrtom pasusu, ispod naslova... citiraću najvažnije:

“Prema poslednjim podacima, kontrolom Ministarstva poljoprivrede utvrđeno je da je genetski modifikovana soja posejana na 23.000 hektara. Pregledano je 1.300 parcela, a prisustvo je potvrđeno u 42 od 45 uzetih uzoraka.”

E, pa, majstori, vi što vas plaća GMO lobi, Soroš, i robovski tetovirana bankarska i kapitalistička bagra, kao i ostala belosvetska gamad koja truje planetu, 42 uzorka od 45 uzoraka nisu celih mojih 96%, ali nisu ni vaših jadnih 7%. Preciznije, tačan podatak je 93,33%. No pomenutom rezultatu je bliže mojih 96% GMO soje nego vaših 7% GMO soje. Ok, pogrešio sam. Od sve soje zasejane kod nas u Vojvodini, kao i u svetu, GMO je 93,33%. Što znači da su sve te vaše sojine GMO proserotine ( “sojino mleko” i “tofu sir”) otrov opasan po zdravlje prosečnog čoveka.

Prosta matematika kaže sledeće; račun iz “proporcije”:

42:X=45:100

45X=42x100

X=4200/45

X=93,33

Dakle, nije 7% nego 93,33%. Znači ja sam bio bliži... Ojha. Kako volim kad sam u pravu.

Zašto upozoravati ljude na GMO soju? Neka jedu, previše ljudi hoda ovom planetom i taj broj je preko potrebno redukovati. Ovo je rečeno pežorativno. A soja je, bila ona GMO (93%) ili ne (7%), “odlična namirnica”. Ubija inteligenciju i sposobnost brzog reagovanja na događaje iz okoline. Svi ljudi koji ne znaju šta je HACCP i Codex alimentarius, koji konzumiraju industrijsku hranu iz kutija, treba da jedu soju, jer soja je hrana za stoku, a stoka ne treba da misli.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio jagodinko Pogledaj poruku
    Ja sam prekjuce sa heljdinim pahuljicama i tikvicama, nije mi uspelo. Inace nemam potrebu za takvom mesastom hranom. Problem mi je sir, stavljam ga u sve zivo i on mi daje ukus skoro svakom jelu.
    Sir? Mleko? I jedno i drugo je puno kravlje krvi i gnoja: https://www.google.rs/?gws_rd=cr,ssl...e+krvi+i+gnoja . Fuj.

Samo sirovo voće (i malo povrća). Ojha. Ende.
    Svetom vladaju najveći kriminalci. Države su torovi u koje oni uteruju stoku.

Slične teme

1. DJ KUTAK...
    Autor Iwanbizz u forumu Muzika
    Odgovora: 1606
    Poslednja poruka: 01.09.2016., 22:29
  2. a kako deca, vegetarijanski hranjena....?
    Autor indigo u forumu Zdravlje
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 12.02.2006., 14:21
  3. Kutak za roditelje
    Autor sirenica u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 14.09.2005., 10:12

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku