Vegetarijanski kutak

Bez deklaracije? Hm... Potpuno bez deklaracije ili...? Ne bi smeo ni u ludilu. Znam da je jedna kocka onog Alnatura organskog tofua u DM 215 dinara, a da su po biošopovima jeftiniji ali ih mahom ima tek kad počne post. Zato sam juče kupila, sinoć potopila i danas ću da meljem sojino zrno, da sama pravim tofu. Uljaricin od suncokreta je bio simpatičan, ako se dobro sećam, i nema kazeina, ova žena u čijoj radnji te stvari kupujem baš vodi računa. Videla sam i ja neku novu vrstu, ima ga i u komadu i u listićima, deklarisan je kao posan, ali ostatak deklaracije je suviše sitan, ne mogu u vitrini da vidim ima li kazeina i palminog ulja.

Što me podseti, joj, kako me ljudi, naročito žene, zamrze kad budem "the a**hole you can count on to tell you the truth" kad traže po prodavnicama posne kačkavalje! :zcepanje: Kao da sam im ja kriva što su ćoravi, pa ne čitaju pažljivo deklaracije. :aha:

A jesi razmišljao da probaš sam da praviš sireve? (Ako je problem, neka kolege obrišu linkove.)
Naročito obrati pažnju na ovaj yt i na ovaj poslednji.
 
Bez deklaracije? Hm... Potpuno bez deklaracije ili...? Ne bi smeo ni u ludilu. Znam da je jedna kocka onog Alnatura organskog tofua u DM 215 dinara, a da su po biošopovima jeftiniji ali ih mahom ima tek kad počne post. Zato sam juče kupila, sinoć potopila i danas ću da meljem sojino zrno, da sama pravim tofu. Uljaricin od suncokreta je bio simpatičan, ako se dobro sećam, i nema kazeina, ova žena u čijoj radnji te stvari kupujem baš vodi računa. Videla sam i ja neku novu vrstu, ima ga i u komadu i u listićima, deklarisan je kao posan, ali ostatak deklaracije je suviše sitan, ne mogu u vitrini da vidim ima li kazeina i palminog ulja.

Što me podseti, joj, kako me ljudi, naročito žene, zamrze kad budem "the a**hole you can count on to tell you the truth" kad traže po prodavnicama posne kačkavalje! :zcepanje: Kao da sam im ja kriva što su ćoravi, pa ne čitaju pažljivo deklaracije. :aha:

A jesi razmišljao da probaš sam da praviš sireve? (Ako je problem, neka kolege obrišu linkove.)
Naročito obrati pažnju na ovaj yt i na ovaj poslednji.

Ljudi zive u iluziji, treba ih pustiti da zive u iluziji. Misle da poste a kupuju mrseve... u pekari naruce posan burek, a pekari ga rade u tepsiji iz koje su prethodno izvadili burek sa mesom :neutral:
Sir ima deklaraciju a necu da trazim i da se mlatim sa tim jer se cesto ni preko deklaracije ne moze utvrditi sta proizvod sadrzi, napisu - dodaci, proteini i sl. Ludost je nesto jesti a ne znati sta se jede
zombi-smiley.gif


Dobri su linkovi, kineski je najbolji, ekstra :ok:
h0334.gif
Naisao sam na recept za jelo sa ljubicicama. Sir, ljubicice, papricica :mrgreen: ... i taj sa indijskim orahom zvuci interesantno.
 
Jos jedno pitanje i necu te vise cimati o siru. Sta se radi sa zrnom, jel se obradi termicki pre nego se stavi da bubri?

Naisao sam na podatak koji mislim da je koristan za one koji ovu biljku zele da konzumiraju. Posudje treba da bude rostfraj, nikako aluminijum. I da se pre konzumiranja, narocito muskarci, informisu o estrogenu koju biljka sadrzi u velikoj kolicini, kako ne bi za par meseci postali gejevi, vec da isti neutralisu dodacima. Konzumacija soje je najbolja samo povremeno i samo iz razloga kako bi se podmirila potreba za esencijalnom aminokiselinom koju sadrzi.
 
Manly boobs su izraženije kod siroždera-svaštojeda jer krave em imaju svoj estrogen, em ga unose iz soje.

Zrno ne treba da se kuva pre potapanja jer je poenta potapanja da nabubri i da se pritom, kod menjanja vode, oslobodi i eliminiše što više alkaloida svojstvenih svim mahunarkama. Neko praktikuje da samelje zrno sa vodom i sve zajedno prokuva, pa tek ondaprocedi, ja sam cedila, pa kuvala i ostala mi je sirova okara koja danas ide u pljeske sa šampinjonama, javljam rezultate i recept. I ima vrlo zanimljivih recepata sa okarom (pulpom koja ostane posle ceđenja mleka), evo jedne grupice: http://www.messyvegetariancook.com/tag/okara/ Pogledajte obavezno i komentare ispod, ljudi su napisali i šta su konkretno menjali u receptima, to može da bude korisno. A moj tofu je ispao nedoceđen za tvrdi sir, a preceđen za namaz, ali nije loš. Moje mačke ga neće, ali nema veze, više meni. ;) Inače, dok mi se mleko hladilo pre sirenja, uhvatio se čak i tanak sloj kajmaka. :eek:
 
Manly boobs su izraženije kod siroždera-svaštojeda jer krave em imaju svoj estrogen, em ga unose iz soje.

Zato i toliko gejeva medju mesojedima. Postala normalna stvar imati cerku koja oce da se zeni.

Zrno ne treba da se kuva pre potapanja jer je poenta potapanja da nabubri i da se pritom, kod menjanja vode, oslobodi i eliminiše što više alkaloida svojstvenih svim mahunarkama. Neko praktikuje da samelje zrno sa vodom i sve zajedno prokuva, pa tek ondaprocedi, ja sam cedila, pa kuvala i ostala mi je sirova okara koja danas ide u pljeske sa šampinjonama, javljam rezultate i recept. I ima vrlo zanimljivih recepata sa okarom (pulpom koja ostane posle ceđenja mleka), evo jedne grupice: http://www.messyvegetariancook.com/tag/okara/ Pogledajte obavezno i komentare ispod, ljudi su napisali i šta su konkretno menjali u receptima, to može da bude korisno. A moj tofu je ispao nedoceđen za tvrdi sir, a preceđen za namaz, ali nije loš. Moje mačke ga neće, ali nema veze, više meni. ;) Inače, dok mi se mleko hladilo pre sirenja, uhvatio se čak i tanak sloj kajmaka. :eek:

Da, i ja pasulj procedim kroz nekoliko voda. Mahune iz baste voda je normalna, mahunama sa pijace pusta neku belu penu :sad2:

Prvo sir, posle cemo videti sa ostatkom sta i kako. Grota je hranu bacati, prebaci recept i sliku da vidimo pecurke :)
Ona Stevija mi nije uspela. Nabavio sam drugu, saksijska.

3184755_orig.jpg
 
Pozdrav. Imam pitanje za vegetarijance, dragi prijatelji zasto ne predjete na veganstvo? Ako vec ne jedete meso nije tesko, zamenite zivotinjske sekrete (mleko, sir, kajmak) sa biljnim mlekom i sirom. Zivotinjska su mleka puna gnoja i povezana sa vrtoglavim rastom dijabeta. Na drugoj strani imate orahovo, bademovo, pirincano, lesnikovo.... zdrava, a ukusnija od kravljeg.

A jaja su kokoskina menstruacija. Slika je neoplodjeno kokoskino jaje, oplodjava se spermom petla. Ne treba vam ta gadost, postoje druga veziva za hranu.

jaja%20u%20arterijama.jpg


Osnovne zamene


1 jaje = 1 manja banana (ili pola vece)

1 jaje = 2 pune kasike krompirovog skroba

1 jaje = 1 kasika sojinog brasna i 1 kasika vode
 
chewingStick2-150x150.jpg


Stara cetkica za zube bila je stapic za zvakanje kojeg su nasi preci upotrebljavali za odrzavanje svakodnevne oralne higijene. Iako su evropljani davno koristili njegove blagodati, sve se to izgubilo pre 3 hiljade godina.

4755068_orig.jpg


Predsednik Bolivije na otvaranju 52. konferencije Komisije UN za narkotike (UNDC)
za govornicom je branio pravo na zvakanje lista koke, jer smatra da je to lekovito sredstvo.


Prema recima predsednika, ta biljka nije nikakva ilegalna droga, vec lek za dijabetes. Morales je istakao da, u suprotnom, vlasti moraju i njega,
kao predsednika, da strpaju u zatvor, jer i on koristi tu biljku, navodeci da, kao sto se da videti, nikakve posledice nema po zdravlje, niti je postao "lud".

8394271_orig.jpg
 

Back
Top