Mladi,a stari u dusi

moras analizirati i sebe i druge,meni danas nije dan,ali realna jesm.Znam da imam drugaricu kojoj dodje drugarica,sedne pored nje i kaze "nama je zivot bas usran"i slicne gluposti,sta je to ako nije nistavilo.Poceli su svi da je izbegavaju zato sto siri tu energiju.Na kraju je to da nemam snage za takve slabice i bezvoljne.Crpe mi energiju,osetim da nisam korisno utrosila vreme.Ne znam da li nekad sebi postavite pitanje koliko se puta u danu ismejete ali onako posteno,na sav glas?
 
moras analizirati i sebe i druge,meni danas nije dan,ali realna jesm.Znam da imam drugaricu kojoj dodje drugarica,sedne pored nje i kaze "nama je zivot bas usran"i slicne gluposti,sta je to ako nije nistavilo.Poceli su svi da je izbegavaju zato sto siri tu energiju.Na kraju je to da nemam snage za takve slabice i bezvoljne.Crpe mi energiju,osetim da nisam korisno utrosila vreme.Ne znam da li nekad sebi postavite pitanje koliko se puta u danu ismejete ali onako posteno,na sav glas?

ti meni sada djelujes kao one.
zasto se malo ne odvojis od njih? da vidis hoces li ti biti ok, da li je njihov uticaj na tebe?
 
eto.... kritikuje njih.... a radi isto sto i oni, drzeci se jednog te istog drustva na koje se stalno zali.... :think:

nije to jedno te isto drustvo,cekaj da ti izbrojim,to su tri drustva.A to da radim isto sto i oni nije tacno,bavim se sportom,biciklom cunjam stalno negde,dogovaram rafting,da idemo zajedno na koncerte...ali umoris se.Ako je nesto dogovor to je za mene amin,dok vecina zaboravi na to ili ne ulaze da bi se taj dogovor ostvario.Oni zele npr.da idu na more,ali ne stede pare da bi otisli na njega,o tome pricam nedostatak cvrstog karaktera,tolerancije,odlucnosti...
 
Ne znam gde da postavim ovu temu pa je premestajte ako joj nije mesto ovde.Da vas pitam da li se vama desava da je oko vas negativna energija sto se tice druzenja i prijateljstva?Kod mene su ili depresivni,ili kukaju kako nemaju para,ili kukaju kako nemaju momka kako ih je tesko naci-normalnog,a pritom skoro se nigde ni ne krecu ne znam kako misle da ga nadju,ili kako nemaju posao,a ni ne traze ga ili su izbirljivi.Sve se nesto dogovaramo da idemo na izlet,u setnju pa na kraju taj dogovor izvetri,sto se tice muskaraca stvarno su tunjavi,nece da se druze,vec ako shvate da nemaju sanse kod devojke u stanju su da joj se skoro vise ni ne jave,nema nekog drugarstva,druzenja...Svi su smoreni,bezvoljni...kao babe i dede.Mladi smo a stari u dusi,to je tako tuzno!

Ja sam bila zesce smorena od 13-18 godine, i bas sam bila stara u dusi... a sto sam starija, to sam mladja... mislim da je to zbog toga sto kada sam bila mladja zapravo nisam imala slobodu - u skolu mora da se ide, a posle skole sam zivnula...
nN znam sta da ti kazem, osim prakticnog saveta - ako nemas dovoljno pozitivne energije i entuzijazma da "pumpas" ljude u svom okruzenju, oteraj ih u pm i vezi se za ekipu koja je pozitivna....
 
nije to jedno te isto drustvo,cekaj da ti izbrojim,to su tri drustva.A to da radim isto sto i oni nije tacno,bavim se sportom,biciklom cunjam stalno negde,dogovaram rafting,da idemo zajedno na koncerte...ali umoris se.Ako je nesto dogovor to je za mene amin,dok vecina zaboravi na to ili ne ulaze da bi se taj dogovor ostvario.Oni zele npr.da idu na more,ali ne stede pare da bi otisli na njega,o tome pricam nedostatak cvrstog karaktera,tolerancije,odlucnosti...

..pa naravno da ne shtede pare - onda ne bi imali pokrice za kukanje i cheshkanje guze pred tv-om.. :roll:

..imash previshe godina da bi morala da imash veeeeliki krug prijatelja sa kojima izlazish..
..ako postoji bar jedna osoba koja se ne uklapa u taj opshti shablon,
ili joj ga je makar dosta, kao i tebi - organizuj se sa njom..
..pomiri se sa tim da vishe nikada necete biti poletni petnaestogodishnjaci
i da ce tek poneko veche da bude savrsheno pozitivno i puno energije,
a za svakodnevne akcije - drzi se onih pojedinaca koji te ne vuku dole.. :)
 
nije to jedno te isto drustvo,cekaj da ti izbrojim,to su tri drustva.A to da radim isto sto i oni nije tacno,bavim se sportom,biciklom cunjam stalno negde,dogovaram rafting,da idemo zajedno na koncerte...ali umoris se.Ako je nesto dogovor to je za mene amin,dok vecina zaboravi na to ili ne ulaze da bi se taj dogovor ostvario.Oni zele npr.da idu na more,ali ne stede pare da bi otisli na njega,o tome pricam nedostatak cvrstog karaktera,tolerancije,odlucnosti...
tri drustva na isti kalup su taman isto sto i jedno
sa tim sto, kada ih je puno, mozes uspjesnije da se obmanjujes da nemas izboga nego su svi takvi kao oni

zdrava ishrana je kada pomjesas boje povrca, zasto se ogranicavas?
tesko je govoriti o napretku kada sama sebi podmeces nogu pri svakom koraku
 
Nemam zivaca za te koji stalno kukaju .pa ih izbegavam u velikom luku.. a i ako neko od mojih prijatelja pocne nekim slucajem odmah im kazem da nisu jedini kojima nije sve potaman i da ne guse..osim ako nije neki veliki problem...u takvim slucajevima prijatelji i sluze da saslusaju i nadju resenje za to i pomognu..imam i ja po nekada napade kukanja..pa samu sebe obuzdavam da nikoga ne davim previse..mozda malo..:zcepanje:
 
jeste,onda ili ja privlacim takve ljude ili je problem u meni.Nisam mracna,nisam pasivna,na prvi pogled jesam malo distancirana ali sto sam starija to sam otvorenija.Ne znam kako je ranije bilo,ali sada ljude uopste ne zanima da se upoznaju iz razlicitog drustva,sto ti kazes raznovrsnost da vole raznovrsnost,nema tolerancije.Imam milion primera ali necu da previse smaram.
 
jeste,onda ili ja privlacim takve ljude ili je problem u meni.Nisam mracna,nisam pasivna,na prvi pogled jesam malo distancirana ali sto sam starija to sam otvorenija.Ne znam kako je ranije bilo,ali sada ljude uopste ne zanima da se upoznaju iz razlicitog drustva,sto ti kazes raznovrsnost da vole raznovrsnost,nema tolerancije.Imam milion primera ali necu da previse smaram.

e pa ne znam sta bi ti rekla vise.. tema je pocela postom da su svi ostali pasivni, monotoni, nezadovoljni a sada smo dosli do ovih gore cinjenica.. :confused:
pokusaj sama sa sobom skontati sta zelis, osjecas ..
 
e pa ne znam sta bi ti rekla vise.. tema je pocela postom da su svi ostali pasivni, monotoni, nezadovoljni a sada smo dosli do ovih gore cinjenica.. :confused:
pokusaj sama sa sobom skontati sta zelis, osjecas ..

zelim zezanje,dobro raspolozenje,da svako bar jednom bude inicijator da se negde ide,nesto radi,pokretljivost,da se oseti mladalacki duh.Stvarno pokusavam da to razvijem kod drugih,ali bezuspesno.Nisam o ovome razmisljala dok mi drugarica nije rekla kako su svi postali dosadni i negativni,onda sam shvatila da sam ja to primecivala ali da sam potisnula to saznanje i na neki nacin se stopila sa njima.
 
moras analizirati i sebe i druge,meni danas nije dan,ali realna jesm.Znam da imam drugaricu kojoj dodje drugarica,sedne pored nje i kaze "nama je zivot bas usran"i slicne gluposti,sta je to ako nije nistavilo.Poceli su svi da je izbegavaju zato sto siri tu energiju.Na kraju je to da nemam snage za takve slabice i bezvoljne.Crpe mi energiju,osetim da nisam korisno utrosila vreme.Ne znam da li nekad sebi postavite pitanje koliko se puta u danu ismejete ali onako posteno,na sav glas?

Е, даде ми шлагворт за оговарање:

Ја имам пар таквих другарица....и почела сам да их избегавам и у широком луку.
Једну баш и буквално избегавам јер шири ужасну негативну енергију: стално је кивна на све око себе, сви други су јој криви за све, стално само гунђа како су ови ''ђубрад'', они ''скотови''...а ништа не чини да промени ствари у свом животу, пошто, јелте, није грешка у њој, него у ''њима'' (свим другима).... Осећам се исцрпељено после сваког случајног сусрета са њом...

Друга је удата, нема посао, ништа не ради сем што мало скува...и стално кука како јој је живот тежак, како пада на нос од кућних послова, како је тешко бити мајка, како немају пара, како једва састављају крај с крајем, како је бесна што нема посла а кад јој се укаже прилика за посао онда каже:''Не исплати ми се да радим за 200 евра''...

После сусрета са њом осћеам се исто тако безвољно као она... Скроз пренесе своју апатију и огорчење на мене. Зато је посећујем све ређе...и жао ми је што наше дугогодишње другарство нестаје....

Е, не знам да ли сам утрефила тему, али ја се искуках! :mrgreen::lol:
 
Poslednja izmena:
Е, даде ми шлагворт за оговарање:

Ја имам пар таквих другарица....и почела сам да их избегавам и у широком луку.
Једну баш и буквално избегавам јер шири ужасну негативну енергију: стално је кивна на све око себе, сви други су јој криви за све, стално само гунђа како су ови ''ђубрад'', они ''скотови''...а ништа не чини да промени ствари у свом животу, пошто, јелте, није грешка у њој, него у ''њима'' (свим другима).... Осећам се исцрпељено после сваког случајног сусрета са њом...

Друга је удата, нема посао, ништа не ради сем што мало скува...и стално кука како јој је живот тежак, како пада на нос од кућних послова, како је тешко бити мајка, како немају пара, како једва састављају крај с крајем, како је бесна што нема посла а кад јој се укаже прилика за посао онда каже:''Не исплати ми се да радим за 200 евра''...

После сусрета са њом осћеам се исто тако безвољно као она... Скроз пренесе своју паптију и огорчење на мене. Зато је посећујем све ређе...и жао ми је што наше дугогодишње другарсвто нестаје....

Е, не знам да ли сам утрефила тему, али ја се искуках! :mrgreen::lol:

utrefila si temu,bude nekad i dobro zezanje,ali vise je kuknjave nego zeznja
 
drustvena ... u obliku tri ista drustva koja te gushe? :manikir:

svaka tebi cast ako imas super drustvo,ali ja pricam o ovome kao pojavi da je vecina bezvoljna,a da me zanima gde je nestala tolerancija,dublje prijateljstvo,raznovrsnost-iz toga potice pozitiva.Ne pricam samo iz mog iskustva,vec iz iskustva dosta ljudi koji se zale na dosadu,mogli bi malo svoja iskustva da iznesete,mozda pobijete moje stavove
 
svaka tebi cast ako imas super drustvo,ali ja pricam o ovome kao pojavi da je vecina bezvoljna,a da me zanima gde je nestala tolerancija,dublje prijateljstvo,raznovrsnost-iz toga potice pozitiva.Ne pricam samo iz mog iskustva,vec iz iskustva dosta ljudi koji se zale na dosadu,mogli bi malo svoja iskustva da iznesete,mozda pobijete moje stavove

..ne nastaje pozitiva iz tolerancije i raznovrsnosti,
nego raznovrsnost i tolerancija nastaju iz pozitive..
..kad pozitiva nestane - nestaje sve..
 
svaka tebi cast ako imas super drustvo,ali ja pricam o ovome kao pojavi da je vecina bezvoljna,a da me zanima gde je nestala tolerancija,dublje prijateljstvo,raznovrsnost-iz toga potice pozitiva.Ne pricam samo iz mog iskustva,vec iz iskustva dosta ljudi koji se zale na dosadu,mogli bi malo svoja iskustva da iznesete,mozda pobijete moje stavove

Не волим да генерализујем, али понекад то урадим.
Мени се чини да је то генерацијски проблем и да неки млађи људи стално чекају да их неко забавља. И онда кукају.
Ми на спортским играма маја месеца, нас 4 ,,маторке'' и њих две младе, неудате.
Нас 4 смо стизале и да се такмичимо, и да се дружимо, и да лудујемо до зоре... Њих две су стално биле ,,сморене'', све им је било тешко, нису успеле да изнесу две утакмице за редом, а увече су само ишле да куњају, ујутру их нисмо могле пробудити..

А ми нисмо ,,полуделе климактеричне бабе'', него смо одувек биле овакве, а већина генерације ми је и даље таква.
И нема везе да ли је нека имала момка, па и са момком сам ишла у различита друштва, проводила се...

Волела бих, о како бих волела да грешим, али мени се чини да је већина младог света статична!
 

Back
Top