“Merkator“ želi “Deltu Maksi“?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 81

Tema: “Merkator“ želi “Deltu Maksi“?

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano “Merkator“ želi “Deltu Maksi“?

Ljubljana -- Slovenački “Merkator“, prodajom nekretnina i izdavanjem 20 odsto novog kapitala, sprema se za kupovinu kompanije “Delta Maksi“, piše slovenački list “Finance“.

“Finance“ u današnjem broju dodaje da bi kupovinu “Delte Maksi“ Miroslava Miškovića, “Merkator“ izveo zamenom akcija i gotovinom. U “Merkatoru“ ne komentarišu pisanje ovog lista, ali istovremeno prodaju 36 nekretnina u Sloveniji. Upravo zarada od te prodaje bi trebalo da bude jedan od izvora finansiranja novih “Merkatorovih“ investicija.

Što se tiče dokapitalizacije, koju Merkator planira, prema komentaru ove firme, njena svrha je "pravovremeno obezbeđivanje dodatnih finansijskih izvora za moguća sprovođenja strateških povezivanja ".

“Finance“ podsećaju da je u “Delti Maksi“ skoncentrisana maloprodajna aktivnost poslovne grupe “Delta“, koja je vodeći trgovac u Srbiji i Crnoj Gori i drugi u Bugarskoj, gde radi pod robnom markom “Pikadili“.

Prisutna je i u Republici Srpskoj i Albaniji, dok “Merkator“ upravo planira otvaranje svojih prvih trgovina u Bugarskoj i Albaniji.

Prema proračunima “Financi“, “Merkatoru“ bi za preuzimanje “Delte Maksi“ bilo potrebno oko 400 miliona evra, a u prvoj fazi bi kupili polovinu, za šta im je potrebno oko 200 miliona evra.

“Merkator“ bi finansijsku konstrukciju sastavio pomoću odobrenog kapitala i gotovine. “Delta“ bi dobila 20 odsto akcija, dok bi ostatak, u vrednosti od 70 miliona evra, “Merkator“ nabavio upravo prodajom nekretnina i kreditima, jer bi se "svežim kapitalom", pridobijenim dokapitalizacijom, otvorio novi dodatni kreditni potencijal “Merkatora“.

“Finance“ dodaju i da je kriza "Miškovića pošteno udarila", ali da prema njihovim izvorima iz Srbije, "još uvek nije prinuđen na paničnu prodaju".

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=25&nav_category=9&nav_id=383258

Nema zezanja sa Slovencima.Rešili su da budu monopolisti na srpskom tržištu i sve će uraditi da to ostvare s obzirom da su svi važni srpski političari korumpirani i neće reći ni ''a'' dok nas ''Merkator'' bude pljačkao.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: “Merkator“ želi “Deltu Maksi“?

U niškom Merkatoru su plate takva mizerija, da će ovi Miškovićevi bednici biti "presrećni" što počinje da im svanjava...

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    U niškom Merkatoru su plate takva mizerija, da će ovi Miškovićevi bednici biti "presrećni" što počinje da im svanjava...
    Jadno je koliko Srbi mogu sami sebe da srozaju i unište.Nemam ništa protiv hipermarketa ali je monopol uvek pljačka i problem za ljude.Nadam se da Hrvati neće prodati ''IDEU'' Slovencima.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Pa na kraju ce Misko i da proda sve to.....kao sto je Rodic zavalio svoje i zapalio iz zemlje,kao sto je onaj Kostic zavalio secerane....itd..itd......kada dodje vreme svi ce oni prodati to sto su opljackali i oteli narodu i pobeci odavde sa milionima a neko i sa milijardama
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Pa na kraju ce Misko i da proda sve to.....kao sto je Rodic zavalio svoje i zapalio iz zemlje,kao sto je onaj Kostic zavalio secerane....itd..itd......kada dodje vreme svi ce oni prodati to sto su opljackali i oteli narodu i pobeci odavde sa milionima a neko i sa milijardama
    To je dokaz da vlasti u Srbiji nema nego samo lopovi.Da je ima sada bi svi oni koji su pričali kako će Kole i Mišković doneti posao i plate završili u zatvoru zato što su poklanjali tadašnju društvenu imovinu za 3 evra.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nego gledam,nevezano za temu...sva trojica smo ''guru II reda''.Koliko poena ste sakupili do danas?

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    To je dokaz da vlasti u Srbiji nema nego samo lopovi.Da je ima sada bi svi oni koji su pričali kako će Kole i Mišković doneti posao i plate završili u zatvoru zato što su poklanjali tadašnju društvenu imovinu za 3 evra.
    Чекај бре јел није Мишко био главни кандидат да купи Меркатор, сад Меркатор хоће да купи Делту? - Не зна се који од ова два трговинска ланца је у већим г.овнима и у којима радници имају мање плате - ко је бре овде луд?

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Mislis na reputaciju??? Pa ja sam imao preko 97 reputaciju pa mi skinuli na 69 a zatim na 62

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Bitno je da se okreće.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Mislis na reputaciju??? Pa ja sam imao preko 97 reputaciju pa mi skinuli na 69 a zatim na 62
    Ma jok,nego poena.Ja još malo pa imam 22 000.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zoran.dj1970 Pogledaj poruku
    Чекај бре јел није Мишко био главни кандидат да купи Меркатор, сад Меркатор хоће да купи Делту? - Не зна се који од ова два трговинска ланца је у већим г.овнима и у којима радници имају мање плате - ко је бре овде луд?
    Ne može Mišković ništa da kupi pošto sve pare ispumpava u inostranstvo a ''država Srbija'' to toleriše,pošto verovatno dosta njih mrsi brke tim parama.

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Ne može Mišković ništa da kupi pošto sve pare ispumpava u inostranstvo a ''država Srbija'' to toleriše,pošto verovatno dosta njih mrsi brke tim parama.
    Daje sinu malo veći džeparac ovih dana, propala mu ovde povoljna kombinacija za Zvezdu, preko su takve stvari skuplje.

Primećen član
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ljubljana -- Slovenački “Merkator“, prodajom nekretnina i izdavanjem 20 odsto novog kapitala, sprema se za kupovinu kompanije “Delta Maksi“, piše slovenački list “Finance“.

“Finance“ u današnjem broju dodaje da bi kupovinu “Delte Maksi“ Miroslava Miškovića, “Merkator“ izveo zamenom akcija i gotovinom. U “Merkatoru“ ne komentarišu pisanje ovog lista, ali istovremeno prodaju 36 nekretnina u Sloveniji. Upravo zarada od te prodaje bi trebalo da bude jedan od izvora finansiranja novih “Merkatorovih“ investicija.

Što se tiče dokapitalizacije, koju Merkator planira, prema komentaru ove firme, njena svrha je "pravovremeno obezbeđivanje dodatnih finansijskih izvora za moguća sprovođenja strateških povezivanja ".

“Finance“ podsećaju da je u “Delti Maksi“ skoncentrisana maloprodajna aktivnost poslovne grupe “Delta“, koja je vodeći trgovac u Srbiji i Crnoj Gori i drugi u Bugarskoj, gde radi pod robnom markom “Pikadili“.

Prisutna je i u Republici Srpskoj i Albaniji, dok “Merkator“ upravo planira otvaranje svojih prvih trgovina u Bugarskoj i Albaniji.

Prema proračunima “Financi“, “Merkatoru“ bi za preuzimanje “Delte Maksi“ bilo potrebno oko 400 miliona evra, a u prvoj fazi bi kupili polovinu, za šta im je potrebno oko 200 miliona evra.

“Merkator“ bi finansijsku konstrukciju sastavio pomoću odobrenog kapitala i gotovine. “Delta“ bi dobila 20 odsto akcija, dok bi ostatak, u vrednosti od 70 miliona evra, “Merkator“ nabavio upravo prodajom nekretnina i kreditima, jer bi se "svežim kapitalom", pridobijenim dokapitalizacijom, otvorio novi dodatni kreditni potencijal “Merkatora“.

“Finance“ dodaju i da je kriza "Miškovića pošteno udarila", ali da prema njihovim izvorima iz Srbije, "još uvek nije prinuđen na paničnu prodaju".

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=25&nav_category=9&nav_id=383258

Nema zezanja sa Slovencima.Rešili su da budu monopolisti na srpskom tržištu i sve će uraditi da to ostvare s obzirom da su svi važni srpski političari korumpirani i neće reći ni ''a'' dok nas ''Merkator'' bude pljačkao.
    aj sad svi po pola plate
    da spasimo mishkovica!

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio Vukasin-coral Pogledaj poruku
    Daje sinu malo veći džeparac ovih dana, propala mu ovde povoljna kombinacija za Zvezdu, preko su takve stvari skuplje.
    Malo falilo da je uzme za DZ. Sta ce.....navikao covek...kao i ostale lopovcine demokratske

Obećava
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ако Словенци отму "Делту" - као што су и остало отели, онда треба размислити о емигрирању у Русију.

.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

A inače, razlika između monopola Merkatora i monopola Miškovića je....?

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio medved_bg Pogledaj poruku
    A inače, razlika između monopola Merkatora i monopola Miškovića je....?
    Razlika je što je Merkator lopovska firma iz inostranstva a naša vlada i njena nadležna tela će ih još manje kontrolisati nego Deltu.Znači,mogu da rade bukvalno šta hoće.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Razlika je što je Merkator lopovska firma iz inostranstva a naša vlada i njena nadležna tela će ih još manje kontrolisati nego Deltu.Znači,mogu da rade bukvalno šta hoće.
    A Delta je domaća lopovska firma i mogu da rade bukvalno šta hoće.
    Izvini, bratac, ali iz moje perspektive je to isti q.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Znači,ne valja nam Vlada a nema mehanizama da se promeni?

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Pa ti si žensko.Ako dobro našminkaju objekte ostavićeš im platu i bićeš srećna.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Znači,ne valja nam Vlada a nema mehanizama da se promeni?
    Ima, kako nema, tu su izbori, tu je ulica...a kakve to veze ima sa temom?

Pa ti si žensko.Ako dobro našminkaju objekte ostavićeš im platu i bićeš srećna.
    Moja plata, ja sam je zaradila, ja ću i u Dunav da je bacim ako mi se tako 'oće
    Što si se potresao?

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Što si se potresao?
    Pa u tome je razlika.Ja neću....i nisam se potresao,nisu moje pare.
    Druga stvar,pošto često kupujem po hipermarketima,Merkator je najskuplji.Čak su i maloprodajni objekti Maksija povoljniji sa cenama od njih.Zaključak izvuci sama.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Što si se potresao?
    Ili recimo da je das Torrenteu

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Druga stvar,pošto često kupujem po hipermarketima,Merkator je najskuplji.Čak su i maloprodajni objekti Maksija povoljniji sa cenama od njih.Zaključak izvuci sama.
    Jeste Merkator dere ...i onaj Merkur koji je isto slovenacki dere sa cenama

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Pa nisam baš sigurna da je najskuplji, nešto jeste skuplje, nešto je jeftinije, zavisi kakav ti je sadržaj kolica. Ja kupujem u Merkatoru ili Veru, zbog blizine.
    Maloprodajni Maxi u odnosu na Merkator ima katastrofalnu ponudu, a Tempo mi je postao kao teški vašar, prosto mi je gadno da tamo kupujem hranu od onolikog krša i haosa. Pogotovo ne zbog "uštede" od cca 5%.

Slične teme

1. kad ON ne zeli sex..........
    Autor goldfish u forumu Žene
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 30.11.2006., 21:42
  2. Da li neko zeli?
    Autor blinki u forumu Evropa
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 21.01.2005., 07:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor