MENI ZA DEČIJI ROĐENDAN

V

vukika

Gost
Molim pomoć!!! Pravim sinu za dve nedelje 7 rođendan....sada je specifičan iz dva razloga...prvo,sada je prvi put samo za društvo(naravno njegovo) a drugo zato što polazi u školu. Šta bih mogla da serviram klincima za tu priliku,nešto interesantno...a da nisu mini pizze,klasične kiflice i tako to??? Hvala!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kada sam ja bila klinka, isli smo u gomilama na rodjendane (po nas 20-25), a tada nije bilo McDonalda (mada sam protiv pravljenja rodjendana u njemu - sat-dva "kvalitetnog programa" i lose hrane, a punooo para), pa se roditeljima najvise isplatilo da prave sendvice na francuskom hlebu u svim mogucim kombinacijama. A modernija varijanta mogu da budu topli sendvici na tost hlebu ako vas ne mrzite da stojite pored sporeta tj. ako imate mikrotalasnu ili jos bolje klimu.
Mozete napraviti puzice od lisnatog testa. Ili rolovane virsle u lisnatom testu, ali ih iseci na po zalogaj... Ili mini pice, pa strudla sa sirom, sunkom i kackavaljem - extra ukusno mada zahtevaju razvijanje testa... Uvek je tu spasonosno testo na kilo: zu-zu prazan, sa sirom ili mesom ili razni mini kroasani. Mozete naruciti koktel pecivo u pekari ako ste pri parama.
Pitanje je koliko imate vremena da se zezate sa pravljenjem hrane...
U principu deci je bitno da se pusti neki film (ako imate Spajdermena 2 i Shreka 2 bilo bi idealno) ili kompjuter ili muzika (mada koliko sam i ja primetila deca danas manje djuskaju, a vise bulje u ekran), pa hrana uglavnom ostane po tanjiricima i po podu. Nemojte zaboraviti raznorazne grickalice sa svim mogucim ukusima. I negazirane sokice - ne piju svi koka-kolu. A i to da nalepite nalepnice sa imenom na case ili unapred pripremite 3 puta vise casa nego sto je dece ili unajmite nekoga ko ce non-stop prati sudove u toku slavlja. :wink:

Sve u svemu - zelim vam lep provod.
 
sendviči su ti uvek najbolji, ja ih i sada, kada mi dođu gosti napravim, i svi samo njih jedu. i posle 40 godina moja generacija se davi u sendvičima.
jedan predlog za torte. napravi nekoliko manjih voćnih torti(nije to skupo) i to tako da svako dete dobije četvrtinu torte. to je ogromno parče i kada im staviš u tanjir i pružiš razgoroče oči jer im tako veliko parče torte niko i nikada nije ponudio.
zapamtiće svi taj rođendan i posle nekoliko godina(provereno). a i svi će opet doći sledeće godine i povesti nekoga. ili sladoled, ali to je već za tvoje dete. poneseš veliku činiju dok šetate gradom, sednete negde i ti sa činijom odeš do vitrine za sladoled da ti je napune(otprilike 20-25 kugli)ako imaju stave i zastavice i slično. deca se uvek iznenade i obraduju a sigurno ne pojedu sve (nego i roditelji sa njima). taj "moj" sladoled sam puno puta pričao i vidim da je stigao i u reklamu od frikoma. sve ovo ne košta puno ali deca pamte zauvek(kao i mi uostalom)
 
Ako imas bas vremena, onda se odluci za neku temu. Recimo, posto je decak, moze to da bude gusarski brod. Meni su moji svojevremeno pravili Pepeljugin zamak. Dakle, mozes, recimo, da stavis veliki stolnjak preko stola, u nekoj tamnoj boji i da na njemu serviras sendvice od bageta, koktel peciva, piroske, mini hamburgere, vocne salate, torte itd. u odgovarajuce posude. Negde izmedju ubacis kovcezic s blagom, okolo malo stavis negde neki komad `blaga` - stara bizuterija - nemoj zaboraviti da nabavis papagaja, makar i igracku. Mozes da stavis nekoliko uzadi okolo, razlicite debljine, zatim ako nadjes gusarsku zastavu isl. Pricaj sa klincem, sigurna sam da ce i on imati neke ideje, pa je najbolje da to zajedno pripremite. Ili ukoliko voli, recimo, dinosauruse, mozete da osmislite mini dzunglu i unutra ubacite igracke, a tanjire sa hranom mozes postaviti na nekom vecem liscu isl.. Sve zavisi od njegovog ukusa. Ja licno ne preporucujem da im racunar bude u blizini, onda se zalepe za njega i zurka je propala. Mozda bi valjalo i da pozoves nekog proverenog animatora, to je uvek zabavno. Pripremi im interesantna pitanja za kviz u kome ce svi ucestvovati - u grupama; pripremi i nagradice, ali svima. Nabavi unapred muziku koju vole da slusaju, pa mogu da se igraju sa stolicama u krug, na ispadanje. U zavisnosti od duzine zurkice, mozda ces moci da im organizujes i malu kreativnu radionicu i pustis ih da prave nesto, isto u gusarskom fazonu, recimo. Keep them busy! Treba uloziti dosta truda, ali ces bar biti sigurna da ce pamtiti :). Puno uspeha u svakom slucaju ti zelim, a klincu srecan rodjendan!
 
Mozes da na krekerima napravis interesantne sendvice, tako sto ces staviti neki premaz,sunku,koktel paradaiz(krisku),a gore senfom kecapom ili majonezom iscrtas oci , usne ili nos.Sta ces pored ove kombinacije staviti na kreker stvar je maste.Deca uzivaju u malim zalogajima.
Takodje mozes skuvati 1l mleka sa 4 kesice zelatina(odvojiti malo hladnog mleka i rastvoriti zelatin pre kuvanja).Ja obicno stavim 200gr secera.Ova masa se kuva 20min.Potpuno se ohladi i umuti sa 500gr slaga.Mozes spremiti dosta kalupa raznih oblika,obloziti ih aluminijumskom folijom , i sipati smesu.Po zelji mozes ubaciti u svaku razlicito voce,komadice cokolade,pecenog lesnika i sl.Kalupe sa smesom ostavis u hladnjaku da prenoce.Serviras ih kao mini torte ukrasene slagom, stavis na svaku svecicu,kisobrancic ili zastavicu,a rodjrndancu malo vecu.Ovo moze zameniti i torte i sladolede,i biti neko kompromisno resenje.
 
super je keks torta to svi vole ... mislim da je i pita od mesa ok..imam ovde i neku zec-pitu to mozhe da bude cool :))) shargarepa i kupus...eno je pod 'posluzenja'
evo recept za onaj zeleni rolat koji verovatno znate.. i to svi vole
ne sikcem vishe, ha
ne znam gde bi to ishlo pa evo ovde toga se secam od malih nogu : )

5 jaja umutiti, dodati 90 g brashna i 150-200g ociscenog i iseckanog spanaca, kasicicu soli, 1 (kasiku?) ulja
razvuci testo u podmazanom plehu (posutom brasnom) i kratko peci (na 200). preruciti na krpu i umotati sa krpom u rolat.

fil: 250g sitno seckane sunke i 1 mileram (200g) pomesati

znachi super je, mozda moze i blitva ali mislim da je bolji spanac

e stavljala sam neke recepte pod ove teme sto su iskocile mozda mogu da se iskoriste
 
www mira:
makimaki:
E pa Espanol, u ovoj temi su navedeni recepti za decu, a ja spremam za odrasle ljude. Torte imam, pa mi treba nesto drugo.

U zavisnosti od godišta :pivo i drugi alkohol i kafa. Torte ne moraš ni da iznosiš. Šalim se. Izbor za odrasle je odavde do vecnosti. Najbolje da to bude samoposluživanje ako je više ljudi.Pri tom ne zaboravi da su odrasli u suštini velika deca.
Evo ja kada slavim moj "33" po ko zna koji put rođendan svi se uvek oduševe sa pravim sendvicima.Znaš ono franc.hleb, puter, šunka, bareno jaje. rendan kačkavalj, kis. krastavac.
Sve je to ok, ali ne za 1. rodjendan. Ipak svi ocekuju vise.
 
makimaki:
www mira:
makimaki:
E pa Espanol, u ovoj temi su navedeni recepti za decu, a ja spremam za odrasle ljude. Torte imam, pa mi treba nesto drugo.

U zavisnosti od godišta :pivo i drugi alkohol i kafa. Torte ne moraš ni da iznosiš. Šalim se. Izbor za odrasle je odavde do vecnosti. Najbolje da to bude samoposluživanje ako je više ljudi.Pri tom ne zaboravi da su odrasli u suštini velika deca.
Evo ja kada slavim moj "33" po ko zna koji put rođendan svi se uvek oduševe sa pravim sendvicima.Znaš ono franc.hleb, puter, šunka, bareno jaje. rendan kačkavalj, kis. krastavac.
Sve je to ok, ali ne za 1. rodjendan. Ipak svi ocekuju vise.

Pošto si na žici hajde pojasni malo ili cu poceti da sumnjam da nešto nije u redu.
 
postala sam vidovita, bar za gudetinu :lol:
a to sto se sprema brze od ruske salate-pa posalji guda ekipu do aurelia, vera, merkatora ili slicnog pa neka kupe gotove salate.
svaka priprema u kuci zahteva vreme. da si ranije rekla sta ti treba, mogli smo ti doneti svi ponesto :) . bez zezanja...
 
Imas na temi "salate" nekih koje bi odgovarale...
Zatim posto je sezona paprika - klasicna pecena paprika sa belim lukom, pa ajvar (oaj koji predlaze Espanol - vidi pod temom pecena paprika), a i toliko omiljenu rusku salatu lako i brzo mozes spremiti ako kupis gotovo zamrznuto povrce koje je vec iseceno...
Majonez se pravi za 15 minuta!
Nisam neki ljubitelj prasetine, ali koliko mi je poznato, uz to dobro ide i ren... Ako te mrzi da ga rendas (a neces da kupis vec pripremljen), samelji ga u masini za meso i uz sve sto treba, dodaj pavlaku.
Zapravo, toliko toga ima... Ovo mi je samo prvo palo na pamet.
 
ma ako su oni organizovali gudetinu, a ti lepo cekovnu knjizicu u ruke pa u c market ili nesto slicno, sve imas gotovo! a i fakat za rusku i slicne, kupis smrz povrce, izmesas sa kuvanim belim (jos ce gosti i supu da dobiju) i majonezom i masala!
jedini savet-ne rasplinjuj se sa 100 vrsta kojecega, samo ce da brljaju po tanjirima siti svega, ali da probaju!
 
sanja:
ma ako su oni organizovali gudetinu, a ti lepo cekovnu knjizicu u ruke pa u c market ili nesto slicno, sve imas gotovo! a i fakat za rusku i slicne, kupis smrz povrce, izmesas sa kuvanim belim (jos ce gosti i supu da dobiju) i majonezom i masala!
jedini savet-ne rasplinjuj se sa 100 vrsta kojecega, samo ce da brljaju po tanjirima siti svega, ali da probaju!
E bas tako!
 
sanja:
pa daj onda da se organizujemo.
'oces da idem na svadbu umesto tebe ili da ti dobacim dve vangle salata?
Moze ovo drugo :wink: uf....mislila sam 3-4 salate, 2 slane tortice, lisnatu pogacu koju ce moja svekrva da spremi i to je to.Samo mi fale ideje. Muka mi je od rolata sa spanacem i ruske salate. Torte ce biti fenomenalne. Jedna je kombinacija jafa torte (za postolje) i neke kasato sa cokoladom u obliku mede (to mi pravi drugarica), a druga je sa kupljenim korama-barbika u vencanici. I tu mi pravi drugarica. Blago meni. Nego ne mogu sa ova dva antihrista sve to da postignem. Kada bih samo mogla sada da pocnem da spremam.
 

Back
Top