Posao na Kipru

Rody Paypper

Obećava
Poruka
61
Imam veliku zelju da u narednom period idem na Kipar da zivim i radim. Citajuci razne forume stekao sam utisak da je dole sasvim solidna situacija, sto bezbednosna tako i finansijska, sto predpostavljam da vecinu nas ovde u srbiji muci.

Ukoliko prodje neko ovuda ko je na kipru, radi ili zivi, nek baci neki post bas bi mi znacile informacije iz prve ruke. A ako ima i posao to bi bio hit. :)

Unapred zahvalan
 
Bio sam ja 2005/06, klima je super, kiprani su lenjivci, posla ima jer oni neće i ne umeju da rade... Svi lade yaya po ceo dan, i tu je šansa za naše koji hoće da rade... nauči jezik, pre svega, i da voziš suprotnom stranom, i nećeš gladan ostati :)
 
Bio sam ja 2005/06, klima je super, kiprani su lenjivci, posla ima jer oni neće i ne umeju da rade... Svi lade yaya po ceo dan, i tu je šansa za naše koji hoće da rade... nauči jezik, pre svega, i da voziš suprotnom stranom, i nećeš gladan ostati :)


Grcki ne mogu da ucim, bas me mrzi to da radim, a engleski znam perfect, a probao sam i levom stranom da vozim, samo tad sam bio pijan. hahahahahah

Ako imas neki kontakt dole slobodno ostavi, neku firmicu da cimam ili tako to.
 
Grcki ne mogu da ucim, bas me mrzi to da radim, a engleski znam perfect, a probao sam i levom stranom da vozim, samo tad sam bio pijan. hahahahahah

Ako imas neki kontakt dole slobodno ostavi, neku firmicu da cimam ili tako to.

Ako nećeš da učiš jezik, nemoj ni da se trudiš da ideš na Kipar. Možeš sa engleskim da radiš neki part-time job, ali takvih kao ti tamo ima na lopate. Sirijci, pakistanci i ostali koji neće da uče jezik su jeftina radna snaga i radićeš za 500-600 funti mesečno. Ako ti se to isplati, ti izvoli... Ako te mrzi da se prilagodiš, onda idi tamo a se snalazi kako umeš, nemoj da tražiš savete ;)
 
Kapiram ja sta oces da kazes, samo nisam znao da je grcki bas obavezn, mislio sam da moze da se prodje i sa engleskim. Hoces da kazes da bolje pocnem uciti grcki, da ce vise trebati.

Jel oni dole svi pricaju grcki

A ovu temu sam bas postavio iz ovog razloga

Ako je takva cituacija pocinjem kolko sutra
 
Iz onoga sto si video gde se naj pre covek moze zaposli.

JA se konkretno bavim Grafickim dizajnom (vizitke, flajeri, plakati, katalozi itd)
A znam i oko racunar, sklapanje, servis ovo ono

Ima li sta tako.
 
Pa dobro ti kaže čovek. Bez znanja grčkog možeš samo na gradilište. Poslodavci ne znaju engleski, i ne žele da ga uče zbog nekoga ko neće da nauči njihov jezik. Čak sam imao prilike da upoznam Grke koji perfektno govore engleski, ali ne žele sa svojim radnicima da govore tim jezikom. Samo sa poslovnim partnerima.

P.S. Kako misliš da radiš tamo grafički dizajn kada su i Windows i svi programi na grčkom ?
 
Nisam postavio temu bezveze, mnogo korisnih informacija.

Ne verujem da su Corel i PS na grckom. Nisam jos video nigde u Srbiji da je neko ko ima legalan softver instalirao na srpski. Ja mislim da to i nema. Windows ima naravno, al toliko dobro znam win da moze da bude i na japanskom.
 
Ne verujem da su Corel i PS na grckom. Nisam jos video nigde u Srbiji da je neko ko ima legalan softver instalirao na srpski.Ja mislim da to i nema

Baš o tome se radi da pošto NE ZNAJU engleski, imaju SVE, ama baš SVE programe na grčkom.
Ja ovde živim, bavim se poslom koji je usko povezan sa PC-em i nemam u firmi NIJEDAN program koji nije na grčkom. A to da Corel i Photoshop ne postoje na grčkom ti je jako smešna izjava. To bi značilo da NIKO ko ne zna perfektno engleski ne bi mogao da se bavi programiranjem u Grčkoj !!??

I zaboravi poređenje Srbije sa inostranstvom, to nema nikakvih dodirnih tačaka.....
 
Cime se bavis na Kipru ? Ako sam dobro razumeo. Programiranje ?

Daj neki info, kakvi su u tom IT sektoru, ima li posla, dal da se nadam necemu.
Dizajniranje, servis racunara, ima li posla za tako nesto. Pocinjem grcki da ucim

Ponavljam, ova tma nie postavljena zato sto ja sve znam.
 
Cime se bavis na Kipru ? Ako sam dobro razumeo. Programiranje ?

Daj neki info, kakvi su u tom IT sektoru, ima li posla, dal da se nadam necemu.
Dizajniranje, servis racunara, ima li posla za tako nesto. Pocinjem grcki da ucim

Ponavljam, ova tma nie postavljena zato sto ja sve znam.

Nisam ja na Kipru, ja sam u Grčkoj na Kritu, i radim kao urednik i editor intrenet izdanja nekoliko novina.
Ne kažem da mi tvoj profil ne treba, baš naprotiv, ali mi bez dobrog znanja (pisanog) grčkog ne vrediš.
A nemoj se zanositi da ga možeš brzo naučiti. Ja sam prilično talentovan za jezike, govorim ih nekoliko, pa mi je opet trebalo cele dve sezone da počnem da pišem Grčki. Znam ljude koji su ovde 10 godina, govore grčki dosta bolje od mene, ali nisu naučili da pišu, jer je komplikovano. Čak znam jednog koji govori grčki sasvim solidno, ali nije naučio čak ni da ga čita, a kamoli da piše.
 
Znam, za dizajn treba nesto i napisati. U majku mu, ne znam da li je pametno - dodjem cepam gradjevinu, pa ucim polako, prvo govor a onda i pisanje, sta da se radi. Sace ove vize da nam ukidaju, valja putovati. A ovde u SRB ne vidim poboljsanje bar jos 10 godina.
 

Back
Top