Format C:?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
D

DIOGEN1

Gost
Na HDD-u imam (od 20gb) C i D particije na C je instalirana 98 a D je za podatke.
Hocu da instaliram MILENIJUM i da izbrisem obe particije tj. da mi ceo HDD bude C!
Kako da se najbrze inajbolje otresem particije D ?
Imam jos jedan problem: HDD je 20 gb a C i D pokazuju 18gb, gde li nestadose ona 2 giga???
 
Pokreneš sistem sa 98 startup diskete,
u komandnoj liniji DOS-a otkucas fdisk
prateći opcije menija prvo obrišeš sve paticije na disku, fomiraš novu particiju koju posle formiranja postaviš za aktivnu.

Samo ne vidim neki praktičan razlog da kreiraš samo jednu particiju (mislim da je ipak bolje da kreiraš bar dve particije) kao ni neka bitnija poboljšanja koju pruža WinMe u odnosu na Win98.

Odakle to vidiš da C i D imaju samo 18 Gb?
 
Jedna particija mi odgovara zbog nacina koriscenja compa tj. programi koji se instaliraju su po nekoliko GB-a i sluze za popravke mobilnih.
Kada otvorim C pa propertis ( sistem je na C) pokazuje 8gb a d 10gb i gde su sa C ona 2 giga?
 
DIOGEN1:
Jedna particija mi odgovara zbog nacina koriscenja compa tj. programi koji se instaliraju su po nekoliko GB-a i sluze za popravke mobilnih.
Kada otvorim C pa propertis ( sistem je na C) pokazuje 8gb a d 10gb i gde su sa C ona 2 giga?

PS: Milenijum odgpovara zbog sistema restore!
 
DIOGEN1:
Na HDD-u imam (od 20gb) C i D particije na C je instalirana 98 a D je za podatke.
Hocu da instaliram MILENIJUM i da izbrisem obe particije tj. da mi ceo HDD bude C!
Kako da se najbrze inajbolje otresem particije D ?
Imam jos jedan problem: HDD je 20 gb a C i D pokazuju 18gb, gde li nestadose ona 2 giga???

Ta dva gigabajta su ti misteriozno nestala zbog toga sto proizvodjace hardova mrzi da se bakcu kvadratom dvojke, pa jednostavno zaokruzuju cifre i stoga je 1MB~1000KB, 1GB~1000MB umesto 1024MB, te stoga kad se sve brojke saberu i srede dobijas taj manjak od dva giga.
P.S. Na vecini hdd-ova pise kako racunaju te vrednosti
P.P.S. ovo sam dodao na zahtev d1, nadam se da je sad sve OK.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top