Ima nade za Srbiju ... možda ... ipak ...
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Ima nade za Srbiju ... možda ... ipak ...

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Podrazumevano Ima nade za Srbiju ... možda ... ipak ...

danas sam tastu pomagao da bere kukuruz....i on insistira da kukuruzovinu baci na divlju deponiju koju je drzava pre nekoliko dana ocistila....sin i ja smo ga ubedjivali ali nista...tek sto smo zavrsili posao dolazi inspekcija i nalaze da se sve ukloni za sat vremena ili kazna od 50.000 dinara + ciscenje....bravo za drzavu---tako treba...i onda vracajuci se u stan vidim veliku guzvu pred MUP-om...kazem sinu ovo se bune zbog skidanja stranih tablica....i stvarno....poskidala policija strane tablice i iskljucila vozila iz saobracaja.....
    ma jel to drzava konacno nesto pocela da radi....hvala bogu...mozda ima nade da pocnu i druge stvari da funkcionisu...

Obećava
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: IMA NADE ZA SRBIJU...MOZDA...IPAK...

Citat Original postavio paja1408 Pogledaj poruku
    danas sam tastu pomagao da bere kukuruz....i on insistira da kukuruzovinu baci na divlju deponiju koju je drzava pre nekoliko dana ocistila....sin i ja smo ga ubedjivali ali nista...tek sto smo zavrsili posao dolazi inspekcija i nalaze da se sve ukloni za sat vremena ili kazna od 50.000 dinara + ciscenje....bravo za drzavu---tako treba...i onda vracajuci se u stan vidim veliku guzvu pred MUP-om...kazem sinu ovo se bune zbog skidanja stranih tablica....i stvarno....poskidala policija strane tablice i iskljucila vozila iz saobracaja.....
    ma jel to drzava konacno nesto pocela da radi....hvala bogu...mozda ima nade da pocnu i druge stvari da funkcionisu...
    Beograd, 20 mart, 2007 - Okružno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv bivše ministarke za saobraćaj i telekomunikacije Marije Rašete Vukosavljević.

Beogradsko Okružno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv bivše ministarke za saobraćaj i telekomunikacije Marije Rašete Vukosavljević i još 11 osoba, koje tereti za malverzacije oko rekonstrukcije i opremanje aerodroma Beograd tokom 2003. godine, izjavio je za B92 prvi zamenik Okružnog tužioca Saša Ivanić. On je potvrdio da se radi o o nastavku istrage iz 2004. godine.

Optuženi se terete za krivično delo zloupotrebe službenog položaja u vezi sa izradom projekta za Terminal 2 na beogradskom aerodromu, izvođenje zanatskih i građevinskih radova i opremanje VIP salona, pri čemu su, kako se navodi u optužnici, pribavili višemilionsku korist.

Da podsetimo, UBPOK je 23. novembra 2004 godine priveo 11 lica, među kojima je bila i Marija Rašeta Vukosavljević. MUP je tada tvrdio da su od marta 2003. do aprila 2004. godine, prilikom rekonstrukcije VIP salona i projektovanja Terminala 2 Aerodroma "Beograd" oštetili aerododrom iznosu od preko 200 miliona dinara i za sebe nezakonito pribavili oko 60 miliona dinara. .

Beograd, 4 april 2006 -- Sudija Okružnog suda u Beogradu doneo je rešenje o sprovođenju istrage protiv Nemanje Kolesara i Darka Križana.

Kako je agenciji Beta potvrdila portparol Okružnog suda Ivana Ramić, sudija Dragan Lazarević je odredio rešenje za pokretanje istrage protiv Kolesara i Križana osumnjičenjih za primanje mita i pranje novca. Ramić je rekla da se njih dvojica brane sa slobode i da će sutra biti saslušan i bivši savetnik za bezbednost Zorana Đinđića Zoran Janjušević i direktor "MCS grup" Miroljub Jakovljević.

Nemanja Kolesar, kako se navodi u prijavi MUP-a, kao predsednik Upravnog odbora fabrike cementa "Novi Popovac" i direktor te kompanije Križan su sa predstavnicima firme "Holcim" iz Švajcarske postigli dogovor da će koristeći službeni položaj omogućiti da ponuda preduzeća "Breitenburger" bude proglašena za najpovoljnijeg kupca "Novog Popovca" na tenderu 2001.

Posle javnog tendera, početkom 2002. pomenuta firma kupila je fabriku cementa za 52 miliona američkih dolara, navodi se u prijavi i dodaje da je postizanju dogovora doprineo i Jakovljević, koji je imao poslovne kontakte sa predstavnicima "Novog Popovca" i "Breitenburgera" i Kolesaru i Križanu pomogao u izvršenju krivičnog dela.

Firma "Breitenburger" je po postignutom dogovoru uplatila 2,99 miliona dolara na račun firme "Majron Sejls LTD" sa Sejšela, čiji je vlasnik Janjušević, ističe MUP u prijavi.

Dodaje se da je deo od 355.000 dolara je prebacen na lični račun u "Cepter banci" Kolesara, 250.000 dolara na račun Križana, 634.000 na nerezidentni račun firme Janjuševića, a najveći deo novca u iznosu od oko 860.500 dolara uplaćen je na račun Jakovljevića.

...
    Poslednji put ažurirao/la PticaKojaLetiIznadGrada : 23.09.2009. u 20:01

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Podrazumevano Re: Ima nade za Srbiju ... možda ... ipak ...

Није Пајо, џаба си се надо
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio PticaKojaLetiIznadGrada Pogledaj poruku
    Beograd, 20 mart, 2007 - Okružno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv bivše ministarke za saobraćaj i telekomunikacije Marije Rašete Vukosavljević.

Beogradsko Okružno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv bivše ministarke za saobraćaj i telekomunikacije Marije Rašete Vukosavljević i još 11 osoba, koje tereti za malverzacije oko rekonstrukcije i opremanje aerodroma Beograd tokom 2003. godine, izjavio je za B92 prvi zamenik Okružnog tužioca Saša Ivanić. On je potvrdio da se radi o o nastavku istrage iz 2004. godine.

Optuženi se terete za krivično delo zloupotrebe službenog položaja u vezi sa izradom projekta za Terminal 2 na beogradskom aerodromu, izvođenje zanatskih i građevinskih radova i opremanje VIP salona, pri čemu su, kako se navodi u optužnici, pribavili višemilionsku korist.

Da podsetimo, UBPOK je 23. novembra 2004 godine priveo 11 lica, među kojima je bila i Marija Rašeta Vukosavljević. MUP je tada tvrdio da su od marta 2003. do aprila 2004. godine, prilikom rekonstrukcije VIP salona i projektovanja Terminala 2 Aerodroma "Beograd" oštetili aerododrom iznosu od preko 200 miliona dinara i za sebe nezakonito pribavili oko 60 miliona dinara. .

Beograd, 4 april 2006 -- Sudija Okružnog suda u Beogradu doneo je rešenje o sprovođenju istrage protiv Nemanje Kolesara i Darka Križana.

Kako je agenciji Beta potvrdila portparol Okružnog suda Ivana Ramić, sudija Dragan Lazarević je odredio rešenje za pokretanje istrage protiv Kolesara i Križana osumnjičenjih za primanje mita i pranje novca. Ramić je rekla da se njih dvojica brane sa slobode i da će sutra biti saslušan i bivši savetnik za bezbednost Zorana Đinđića Zoran Janjušević i direktor "MCS grup" Miroljub Jakovljević.

Nemanja Kolesar, kako se navodi u prijavi MUP-a, kao predsednik Upravnog odbora fabrike cementa "Novi Popovac" i direktor te kompanije Križan su sa predstavnicima firme "Holcim" iz Švajcarske postigli dogovor da će koristeći službeni položaj omogućiti da ponuda preduzeća "Breitenburger" bude proglašena za najpovoljnijeg kupca "Novog Popovca" na tenderu 2001.

Posle javnog tendera, početkom 2002. pomenuta firma kupila je fabriku cementa za 52 miliona američkih dolara, navodi se u prijavi i dodaje da je postizanju dogovora doprineo i Jakovljević, koji je imao poslovne kontakte sa predstavnicima "Novog Popovca" i "Breitenburgera" i Kolesaru i Križanu pomogao u izvršenju krivičnog dela.

Firma "Breitenburger" je po postignutom dogovoru uplatila 2,99 miliona dolara na račun firme "Majron Sejls LTD" sa Sejšela, čiji je vlasnik Janjušević, ističe MUP u prijavi.

Dodaje se da je deo od 355.000 dolara je prebacen na lični račun u "Cepter banci" Kolesara, 250.000 dolara na račun Križana, 634.000 na nerezidentni račun firme Janjuševića, a najveći deo novca u iznosu od oko 860.500 dolara uplaćen je na račun Jakovljevića.

...
    e odlicno...jos samo da sve dokazu...pa da ih osude da kopaju rudu u nekom rudniku...a pre toga sve oteto vratiti drzavi....samo mi to nesto mnogo sporo...prodjose godine a tek sad optuznice....ma da to opet nije nesto politicki...zamazati narodu oci...ja zelim da verujem da nije....

Ističe se
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kad bude bio naslov naplata poreza svim privatnicima smradovima onda ce poceti da funkcionise

Iskusan zadovoljni kupac (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

zaboravio si i sjajnu fintu ministra unutarnjih poslova u odnosu na paradu nakarada i bolestine, dan pred sajam pocepanih anusa covek opusteno kaze: "ybg, idite na usce"

ahhahhahahahahahaha

Obećava
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

paja1408
    e odlicno...jos samo da sve dokazu...pa da ih osude da kopaju rudu u nekom rudniku...a pre toga sve oteto vratiti drzavi....samo mi to nesto mnogo sporo...prodjose godine a tek sad optuznice....ma da to opet nije nesto politicki...zamazati narodu oci...ja zelim da verujem da nije....
    Бојим се да ћемо обојица остарити чекајући да се то догоди.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    662

Citat Original postavio Миле саКлисе Pogledaj poruku
    Није Пајо, џаба си се надо
    i ja mislim

tako je i u cg zavladala, onomad, prava manija da inspektori obilaze kioske i manje prodavnice, nije moglo da se prdne, da ne znaju.

ali, uvek ima ali, usred budve i podgorice su ogromne radnje, sa gazdama politicarima na vlasti, radile sta su htele.kako su htele i kad su htele. tu nije smelo da se prismrdi niti da udje neki inspektorcic

mene je danas zaustavila saobracajna policija, i merkaju me dal da me posalju na vanredni tehnicki pregled ili ne. znaci pritisak na posten narod u jeftinim automobilima, starijih godista. zato ih poreklo para dzipa od prodate droge ne interesuje

znaci, pazi se da ne nahebes, a za drzavu se ne sekiraj, nema napretka, ni stagniranja, samo nazadak
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Citat Original postavio zadovoljni kupac Pogledaj poruku
    zaboravio si i sjajnu fintu ministra unutarnjih poslova u odnosu na paradu nakarada i bolestine, dan pred sajam pocepanih anusa covek opusteno kaze: "ybg, idite na usce"

ahhahhahahahahahaha
    dacic fino radi svoj posao
    ...

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio DooMRiseR Pogledaj poruku
    Kad bude bio naslov naplata poreza svim privatnicima smradovima onda ce poceti da funkcionise
    to brate to...nadam se samo da sa ovim skupljaju hrabrost....nadam se....

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio PticaKojaLetiIznadGrada Pogledaj poruku
    paja1408
    Бојим се да ћемо обојица остарити чекајући да се то догоди.
    budi malo optimista...ja danas postao malo...

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    i ja mislim

tako je i u cg zavladala, onomad, prava manija da inspektori obilaze kioske i manje prodavnice, nije moglo da se prdne, da ne znaju.

ali, uvek ima ali, usred budve i podgorice su ogromne radnje, sa gazdama politicarima na vlasti, radile sta su htele.kako su htele i kad su htele. tu nije smelo da se prismrdi niti da udje neki inspektorcic

mene je danas zaustavila saobracajna policija, i merkaju me dal da me posalju na vanredni tehnicki pregled ili ne. znaci pritisak na posten narod u jeftinim automobilima, starijih godista. zato ih poreklo para dzipa od prodate droge ne interesuje

znaci, pazi se da ne nahebes, a za drzavu se ne sekiraj, nema napretka, ni stagniranja, samo nazadak
    e pa znaci da se vratim na pesimizam....izgleda da mi je to sudjeno....ali su bili super ovih nekoliko sati za koje sam poverovao da ipak.....????

Ističe se Jevdjo (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Kako je rodio?
    Poslednji put ažurirao/la Jevdjo : 23.09.2009. u 20:30

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    662

e pa znaci da se vratim na pesimizam....izgleda da mi je to sudjeno....ali su bili super ovih nekoliko sati za koje sam poverovao da ipak.....????
    ma, verujem i ja da ce biti bolje, ne sa ovima,naravno

drzava i narod imaju svoje zivote i narod doprinosi sebi, i drzavi, bez obzira na nametnuti rezim

nije valjda da rezimu-drzavi treba da budemo zahvalni sto kupujeo mleko i hleb svaki dan, sto imamo struju i vodu

mnogo su se uzoholili i uzneli, nece na dobro da izadje, ali prezivecemo i ove prvoborce
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Domaćin
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Jel se seca neko ko su JANUSEVIC i KOLASER ???

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Jevdjo Pogledaj poruku
    Kako je rodio?
    odlicno...

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio ZRNANS83 Pogledaj poruku
    Jel se seca neko ko su JANUSEVIC i KOLASER ???
    ma secam se naravno....ali brate prodjose tolike godine a tuzilastvo nista....pa da su ukrali milijarde do sad su ih mogli potrositi...i sta ih briga i da odleze 3-4 godine....ziveli su ko carevi citavih 7-8....

Domaćin
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

ma secam se naravno....ali brate prodjose tolike godine a tuzilastvo nista....pa da su ukrali milijarde do sad su ih mogli potrositi...i sta ih briga i da odleze 3-4 godine....ziveli su ko carevi citavih 7-8....
    ne dobija se za to pajo 3,4 godine, vec mnogo vise... Ali nemamo mi sud,pa nema ni ko da ih osudi.

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

е да су само њих двојица ,па ми би били Јапан
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio ZRNANS83 Pogledaj poruku
    ne dobija se za to pajo 3,4 godine, vec mnogo vise... Ali nemamo mi sud,pa nema ni ko da ih osudi.
    pa znam ja da se dobija mnogo vise....ali brale ovo je srbija...

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

е да су само њих двојица ,па ми би били Јапан
    e pa toga se i ja plasim....da nisu samo koletaralna steta....

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

e pa toga se i ja plasim....da nisu samo koletaralna steta....
    Ма нису они ,него ми смо колатерлна штета транзиције новчаних средстава из буџета у лична примања

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Ма нису они ,него ми смо колатерлна штета транзиције новчаних средстава из буџета у лична примања
    e da...nazalost i tako moze da se kaze....

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

A tebi se država sviđa samo na tazbinu kad udare, a?!

Pa eto, tvoj tast je jedan od mnogih koji treba da se promene, nije dovoljno da samo država radi ono što se od nje očekuje.

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Appel Pogledaj poruku
    A tebi se država sviđa samo na tazbinu kad udare, a?!

Pa eto, tvoj tast je jedan od mnogih koji treba da se promene, nije dovoljno da samo država radi ono što se od nje očekuje.
    ma super sam ja sa tazbinom....nego svi bi trebali da se malo promenimo na bolje....svi mi pored svojih prava imamo i neke obaveze....a kad kad svi u srbiji zaboravljaju na svoje obaveze....srbinu su ipak najdraza njegova prava....

Slične teme

1. ipak ima nade
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 31.05.2007., 21:52
  2. IMA LI NADE ZA SRBIJU!?
    Autor milance12bg u forumu Politika
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 22.01.2007., 02:43
  3. Ima humanosti-ima nade za Srbiju
    Autor MirkoAmidzic u forumu Politika
    Odgovora: 0