Родољубље

Pogledaj rezultate ankete: Волите ли свој народ

Glasova
33. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Да

27 81,82%
  • Не размишљам о томе (и сл.)

2 6,06%
  • Не

4 12,12%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Родољубље

Zainteresovan član cp6aj (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Podrazumevano Родољубље

Шта је за вас родољубље?

Aktivan član CTAHOJKO (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Родољубље

Pa vrsta sodomije, kada ljubiš rode...

Učlanjen
    03.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio CTAHOJKO Pogledaj poruku
    Pa vrsta sodomije, kada ljubiš rode...
    Кад прије написа..???
    Мислио сам на нашу пријеч за национализам.

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio cp6aj Pogledaj poruku
    Шта је за вас родољубље?
    Postovati istoriju,uspehe,poraze i uopste taj narod kakav god da je!
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Ističe se Ewa Kant (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    101

To ti je isto kao sa majkom.Tvoja je zivot ti je dala, volis je sa svim manama i vrlinama.Ne mozemo birati.Tako i rodoljublje.Ljubim svoj rod.I sta drugo reci?

Početnik
    Učlanjen
    17.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bio sam rodoljub.Od 1993-1995 sam proveo na ratistu kao dobrovoljac.Mislio sam da radim pravu stvar.Danas shvatam da kada me neko pozove na patriotiza hoce ili da mi uzme pare ili da me na neki drugi nacin Z****E.Hvala necu vise da budem rodoljub.Imam 57 godina zato porucujem mladina.CUVAJTE SE PATRIOTIZMA,HOCE DA VAS Z****U.

Učlanjen
    21.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Кад прије написа..???
    Мислио сам на нашу пријеч за национализам.
    Rodoljublje ili patriotizam, je pojam čije pozitivno značenje obuhvata različita pozitivna osećanja i sistem povezanih stavova čiji su objekat sopstvena nacija, jezik, država, istorija i kultura. On podrazumeva razvijenu nacionalnu svest, oformljen nacionalni identitet, kao i osećanje privrženosti svojoj naciji, ali bez idealizacije vlastite i potcenjivanja tuđe nacije.

U negativnom smislu, patriotizam uključuje negativne emocije, uverenja i stavove koji nastaju kao reakcija na ugrožavanje nacionalne slobode ili na vređanje nacionalnih osećanja.
    Tako kaže Wiki

Inače. Rodoljublje jeste patriotizam, s tim što bi patriotizam bukvalno mogao biti preveden kao Otadžbinoljublje...

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Rodoljublje ili patriotizam, je pojam čije pozitivno značenje obuhvata različita pozitivna osećanja i sistem povezanih stavova čiji su objekat sopstvena nacija, jezik, država, istorija i kultura. On podrazumeva razvijenu nacionalnu svest, oformljen nacionalni identitet, kao i osećanje privrženosti svojoj naciji, ali bez idealizacije vlastite i potcenjivanja tuđe nacije.

U negativnom smislu, patriotizam uključuje negativne emocije, uverenja i stavove koji nastaju kao reakcija na ugrožavanje nacionalne slobode ili na vređanje nacionalnih osećanja.
    Složiću se ovaj put sa vikipedijom
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

ja razmisljao sta da napisem... da ili ne... ipak odlucio da

Učlanjen
    03.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio mimed Pogledaj poruku
    Bio sam rodoljub.Od 1993-1995 sam proveo na ratistu kao dobrovoljac.Mislio sam da radim pravu stvar.Danas shvatam da kada me neko pozove na patriotiza hoce ili da mi uzme pare ili da me na neki drugi nacin Z****E.Hvala necu vise da budem rodoljub.Imam 57 godina zato porucujem mladina.CUVAJTE SE PATRIOTIZMA,HOCE DA VAS Z****U.
    То што говориш је дјелимично тачно. треба се пазити. Одрећи се свог народа је исто као одрећи се мајке и оца.
    А теби свака част што си се борио.

Učlanjen
    21.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

То што говориш је дјелимично тачно. треба се пазити. Одрећи се свог народа је исто као одрећи се мајке и оца.
    А теби свака част што си се борио.
    Šta bre svaka čast, lepo ti kaže čovek da su ga zehebali u ime patriotizma... Pamet u glavu, borite se za sebe i svoju budućnost, a ne za prošlost, relikvije, simbole, idole i toteme...

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Šta bre svaka čast, lepo ti kaže čovek da su ga zehebali u ime patriotizma... Pamet u glavu, borite se za sebe i svoju budućnost, a ne za prošlost, relikvije, simbole, idole i toteme...
    Kada dođe do rata niko se ne bori za prošlost nego za sadašnjost i budućnost ,
    a u miru se bori da do rata ne dođe
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Шта је за вас родољубље?
    Па када размишљаш..шта можеш да урадиш за државу, а не држава за тебе...

“Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    21.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Миле саКлисе Pogledaj poruku
    Kada dođe do rata niko se ne bori za prošlost nego za sadašnjost i budućnost ,
    a u miru se bori da do rata ne dođe
    Ahm, primetio sam. I to baš u ovim skorim balkanskim ratovima. Borilo se da se pobije budućnost, što svoja, što tuđa... I sve to u ime prošlosti i osvete... Tako da mani te priče batice.

Aktivan član
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Biti patriota u Srbiji , kako je poslednjih nekoliko dana uslo u modu je , izgleda ubiti, ili bar prebiti svakoga ko sa zajeb'o , i od tolikih lepih evropskih destinacija i gradova , zalutao u ovu nasu , nekada zaista lepu i otvorenu varos, a danas nazalost divlju vukoyebinu ranga africkih ili kakvkaskih naseobina , gde turistu upozoravaju u hotelu da , kada izadje u setnju, za svaki slucaj preticava od drveta do drveta, kao u "paint ball game" ne bi li izbegao da ga spaze lokalni domorodci.............

Nakon ranjavanja engleza u stomak, koji se zajebao , pa nekom lokalpatriJoti rekao " alll right" , sto je ovaj retard shvatio kao psovku i u maniru starih srBskih junaka i arambasa, vojvoda i nadvojvoda , izvadio kuburu i upucao mrskog mu neprijatelja nekoliko puta u stomak, juce su se i nasi "tradicionalni prijatelji" kojima su nasi ocevi i dedovi cak napravili i spomenik zahvalnosti na kalemegdanu, francuzi , upoznali sa "tradicionalim srpskim gostoprimstvom , otvorenoscu i druzeljubivoscu , kojom srBski domacin docekuje svakog gosta namernika"........

Rezultat "nasiroko poznate srBske srdacnosti" , su dva francuza u urgentom centru , od cega jedan u zivotnoj opasnosti.........
    Taman se u nekim naivcinama, u koje racunam i sebe probudila nada da se beograd i srbija, pomalo vracaju u drustvo civilizovanih naroda i zemalja, kada, avaj.............svi natpisi o beogradu "otvorenom gradu" , "beogradu kao interesantnoj novoj turistickoj destinaciji " , " potencijalu srbije u zelenom turizmu" padaju u vodu , za samo nekoliko dana, i ispostavlja se da su pojedini clanci u dnevnoj ili strucnoj stampi sirom evrope bili " sarena laza" kojom su prevareni autori , vodjeni po skadarlijama, pozoristima, muzejima i probranim kafanama .......neko se potrudio , da sakrije pravo lice ovog grada, gde vlada klasican zakon prasume, paranoja i autizam ka svemu sto ne nosi opanke, subaru , i ne podriguje i prdi za stolom..............

Beograd i srbija su pokazali ponovo svoje ruzno, sovinisticko , zaostalo , i primitivno lice, u obliku hordi "patriJota" i " domobrana " koji su sebi smislili novi vid zabave ......." lov na sve sto ne prica srBski da ga ceo svet razume'..........

Nije prijatno, naravno, ziveti u takvom okruzenju , a u vlastitoj zemlji i gradu, ali istina i nije uvek lepa i uvijena u sareni papir.......pomirimo se sa tim , da je srbija i dalje , kao devedesetih, divlja primitivna vukojebina, nekim slucajem zakucana u evropi umesto u aziji , gde bi joj , logicno bilo i mesto.............

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mimed;11182214[COLOR="Red"
    ]Bio sam rodoljub.Od 1993-1995 [/COLOR]sam proveo na ratistu kao dobrovoljac.Mislio sam da radim pravu stvar.Danas shvatam da kada me neko pozove na patriotiza hoce ili da mi uzme pare ili da me na neki drugi nacin Z****E.Hvala necu vise da budem rodoljub.Imam 57 godina zato porucujem mladina.CUVAJTE SE PATRIOTIZMA,HOCE DA VAS Z****U.
    .... ..ono..nemo da se ljutis..al stvarno su te il...zaebali..ili nisi do ..93...zbrojiti 2 i 2....pazi..93..su vec lasom..vatali za mobilizaciju..a ti ..ono...dobrovoljac... ..imas bonu... ...

Elita rdeki (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Zato što je neki samozvani patriota nekada zloupotrebio reč patriotizam pa za*ebao nekoga znači da ne treba biti rodoljub i da treba pljuvati po svojoj zemlji i svom narodu kada god stigneš?????

Hajde da smo živi i zdravi...
    Hajdemo u planine...

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio rdeki Pogledaj poruku
    Zato što je neki samozvani patriota nekada zloupotrebio reč patriotizam pa za*ebao nekoga znači da ne treba biti rodoljub i da treba pljuvati po svojoj zemlji i svom narodu kada god stigneš?????

Hajde da smo živi i zdravi...

Učlanjen
    03.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio mimed Pogledaj poruku
    Отац ми је погинуо, дједов брат нестао '95 као припадници редовне војске. Брат ми је био добровољац у книнџама, напатио се и измучио. Сад је добио државу која му то нимало не уважава, и мучи се да се прехрани. Али никад ије рекао да не воли свој народ. Он је ишао у рат за народ. Али криво му је што је у исто вријеме ратовао за криминалнце и издајнике.
    Ј***ш демократију и капитализам и грађанску државу.
    Хоћемо народну државу! Хоћемо краља!

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Отац ми је погинуо, дједов брат нестао '95 као припадници редовне војске. Брат ми је био добровољац у книнџама, напатио се и измучио. Сад је добио државу која му то нимало не уважава, и мучи се да се прехрани. Али никад ије рекао да не воли свој народ. Он је ишао у рат за народ. Али криво му је што је у исто вријеме ратовао за криминалнце и издајнике.
    ..tako je ..bez kralja ne valja....samo koju ..dinastiju..onog..pobjegulje......ili neku drugu..

Aktivan član Izdajica (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ne razmisljam o tome
    Why do you think I care?

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Ahm, primetio sam. I to baš u ovim skorim balkanskim ratovima. Borilo se da se pobije budućnost, što svoja, što tuđa... I sve to u ime prošlosti i osvete... Tako da mani te priče batice.

Ниси приметио јер ниси угрожен био ,онај који јесте приметио је

Citat Original postavio Aitchison Pogledaj poruku
    Biti patriota u Srbiji , kako je poslednjih nekoliko dana uslo u modu je , izgleda ubiti, ili bar prebiti svakoga ko sa zajeb'o , i od tolikih lepih evropskih destinacija i gradova , zalutao u ovu nasu , nekada zaista lepu i otvorenu varos, a danas nazalost divlju vukoyebinu ranga africkih ili kakvkaskih naseobina , gde turistu upozoravaju u hotelu da , kada izadje u setnju, za svaki slucaj preticava od drveta do drveta, kao u "paint ball game" ne bi li izbegao da ga spaze lokalni domorodci.............

Nakon ranjavanja engleza u stomak, koji se zajebao , pa nekom lokalpatriJoti rekao " alll right" , sto je ovaj retard shvatio kao psovku i u maniru starih srBskih junaka i arambasa, vojvoda i nadvojvoda , izvadio kuburu i upucao mrskog mu neprijatelja nekoliko puta u stomak, juce su se i nasi "tradicionalni prijatelji" kojima su nasi ocevi i dedovi cak napravili i spomenik zahvalnosti na kalemegdanu, francuzi , upoznali sa "tradicionalim srpskim gostoprimstvom , otvorenoscu i druzeljubivoscu , kojom srBski domacin docekuje svakog gosta namernika"........

Rezultat "nasiroko poznate srBske srdacnosti" , su dva francuza u urgentom centru , od cega jedan u zivotnoj opasnosti.........
    Taman se u nekim naivcinama, u koje racunam i sebe probudila nada da se beograd i srbija, pomalo vracaju u drustvo civilizovanih naroda i zemalja, kada, avaj.............svi natpisi o beogradu "otvorenom gradu" , "beogradu kao interesantnoj novoj turistickoj destinaciji " , " potencijalu srbije u zelenom turizmu" padaju u vodu , za samo nekoliko dana, i ispostavlja se da su pojedini clanci u dnevnoj ili strucnoj stampi sirom evrope bili " sarena laza" kojom su prevareni autori , vodjeni po skadarlijama, pozoristima, muzejima i probranim kafanama .......neko se potrudio , da sakrije pravo lice ovog grada, gde vlada klasican zakon prasume, paranoja i autizam ka svemu sto ne nosi opanke, subaru , i ne podriguje i prdi za stolom..............

Beograd i srbija su pokazali ponovo svoje ruzno, sovinisticko , zaostalo , i primitivno lice, u obliku hordi "patriJota" i " domobrana " koji su sebi smislili novi vid zabave ......." lov na sve sto ne prica srBski da ga ceo svet razume'..........

Nije prijatno, naravno, ziveti u takvom okruzenju , a u vlastitoj zemlji i gradu, ali istina i nije uvek lepa i uvijena u sareni papir.......pomirimo se sa tim , da je srbija i dalje , kao devedesetih, divlja primitivna vukojebina, nekim slucajem zakucana u evropi umesto u aziji , gde bi joj , logicno bilo i mesto.............
    И наравно да ли очекивати ишта друго него да родољубље поистоветиш са насиљем над другима, и наравно испрљати најлепша осећања према свом народу и својој држави поредећи све оне који се смтрају родољубима са хулиганством и ултрадесничарима,занимљив .
    Ја тебе сматрам за родољуба који волиш своју земљу и свој народ ,да ли си ти убио Енглеза , да ли си ти тукао Француза ,да ли ти мрзиш некога што је друге вере и нације?

Učlanjen
    03.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Aitchison Pogledaj poruku

Добро збориш. Нису то партиЈоте него шовинисти и кратени.
    Али опет...
    Зар ниси чуо ону "ко се стиди поријекла, вазда рђа довијека"

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Без овог болдобваног, велики број оних који јесу родољуби исто кажу

Učlanjen
    03.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio iwo jima Pogledaj poruku
    ..tako je ..bez kralja ne valja....samo koju ..dinastiju..onog..pobjegulje......ili neku drugu..
    Ма неку нову. Важно да држава буде народна, а ваљда ће се неко доказати као вођа.
    У праву си, карађорђевићи не долази у обзир.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •