Eksperimenti - uspesni i neuspesni

Ja pa ja

Aktivan član
Poruka
1.402
Svima je jasno da su svi recepti nastali eksperimentisanjem.
Nebi bilo lose da se ovde nabaca par recepata koji su ili originalni ili kombinacija raznoraznih drugih.
U svakom slucaju nesto sto ste sami eksperimentisali.
Pa uspeli ili ne.
Ono sto ste uspeli neko ce vec iskoristiti.
Ono sto je licilo na Frankestajna :D neko ce znati da ni ne pokusava ili ce ga neko sa ovog foruma posavetovati gde je pogresio/la.

Dobra ideja zar ne?
 
evo jedan uspeli eksperiment:

piletinu (batak, karabatak) ispeci u tiganju...kad je skroz gotovo odgurati pile u stranu i na tiganj staviti kasicicu secera i djumbira u prahu....sacekati malo...pomesati sa piletom...naseckati praziluk i staviti odozgo...posle par minuta zaliti belim vinom i dodati dva cela, neoljustena cena belog luka...
krckati jos 5 minuta...
 
Evo i nesto sasvim neoriginalno sa moje strane, ali mislim da je sama kombinacija toliko otkacena da nikome nije pala na pamet.

Malo na ulju isprzis bajat hleb i natrljas belim lukom.
Iseces paradajz na kolutove (debele) i isprzis ga na ulju, onako cele kolutove (mozes dodati beli luk sitno iseckan). Posto sam ja pravio sendvice odmah sam prebacio po jedan kolut(isprzeni) na hleb, jer se paradajz raspadne kad se przi.
U medjuvremenu na plotni (ili foliji sto je bolje, jer onda ne chistish plotnu) ispeces isecene kolutove crnog luka. Sa obe strane, naravno, i razbijes na prstenove. Stavis preko paradajza. Naseckas kockice nekog suvarka (pecenice ili tako nesto) i opet po sendvichu.
Na malo ulja proprzis alevu papriku, sklonis sa ringle i dodas pavlaku. Prelijes preko sendvica i opet malo belog luka i bibera.
Fora je ne praviti velike sendvice, vec taman da po jedan krknesh u jednom zalogaju.

Eto experimenta jednog totalno neupucenog lika.
Mislim, ovo nije nastalo kao zelja za experimentisanjem, vec kao posledica lenjosti da se ustane ranije i ode do prodavnice , kupi hleb i nesto konkretno za jelo.

:D :D :D :D
 
Evo jednog uspesno-neuspesnog eksperimenta.
Uspesnog-zato sto je ukusno ispalo kada sam ga napravila... Neuspesnog-zato sto nije identicno onome sto sam jela u svom detinjstvu.
Naime, zena koja me je cuvala, pravila mi je neku vrstu,...hmmm ... ajd ...pite, da je tako nazovem. Iako sam tada bila jako mala i dan danas mogu da se setim ukusa. Moja majka ju je vise puta pitala za recept, ali ona je bila od onih zena koja kada je pitate za recept odgovara: "Ma ja to sve onako otprilike, odoka... i nikada tacan recept nije dobila.
Elem, to bi bilo otprilike ovako:
Zamuti se smesa kao za palacinke. U podmazan pleh se razlije jedna do dve kutlace smese i preko toga se stavi punomasni kravlji sir. Zapece se u rerni tek koji minut, da se uhvati kora i nakon toga se razlije sledeca kutlaca smese, pa zatim opet sir i opet se zapece kratko. Ceo ovaj postupak se ponavlja dok se ne potrosi sva smesa da bi se na kraju razlupalo jedno ili dva jajeta preko svega i kratko zapeklo u rerni.
Bude ukusno,... ali opet kazem... nije identicno onom ukusu koji ja pamtim.
E sad, ako ovo nekog potseca na nesto... bilo bi lepo da nam opise pravi postupak pripreme :D
 
ja sam upravo eksperimentisala pa posto je uspelo, evo pisem...
pokusala sam da sa jednim jajetom ispohujem brdo fileta oslica i naravno da mi je ostalo pozamasno jato riba bez poha...
pa mi pade na pamet riblja corba...i uspela je...

filete oslica staviti u lonac, preliti hladnom vodom, staviti zelen za supu, list lorbera, majcinu dusicu (uzgajanu na balkonu), malo ruzmarina, par zrna bibera, pola paprike, pola glavice crnog luka i vegetu....i kuvati 20-ak minuta...onda sitno naceckati jedan paradajz i ubaciti unutra....kuvati jos 15 min...na kraju dodati malo aleve paprike...

verovatno bi isao i pirinac, ali ja ga nemam...smrc...

slurp...
 
anakin:
evo jedan uspeli eksperiment:

piletinu (batak, karabatak) ispeci u tiganju...kad je skroz gotovo odgurati pile u stranu i na tiganj staviti kasicicu secera i djumbira u prahu....sacekati malo...pomesati sa piletom...naseckati praziluk i staviti odozgo...posle par minuta zaliti belim vinom i dodati dva cela, neoljustena cena belog luka...
krckati jos 5 minuta...

Probao, ali se zeznuo u kolichini djumbira. Ispalo je malo pikantnije (ako bi se moglo tako recji).Morao sam u shest sati poslepodne da idem do Merkatora da kupim praziluk. I na kraju nije ni bilo praziluka, nego vlashca. U svakom sluchaju, pojedeno.
:D
Znachi, pazi kad stavljash djumbir !!
 
Salata
Dve vece pecene paprike iseci kako god vam je volja.
Paradajz i krastavac iseci na kockice i pomesati sa paprikom. Posoliti. Dodati mladi sir i peceno pilece belo meso. Napraviti preliv od pavlake, senfa i sirceta...
Uzivajte...
Ja sam se odusevila...
 
BIla sam danas bas gladna, a zurila sam... I jelo mi se nesto "zeleno".
Na malo maslinovog ulja proprzila praziluk, dodala papriku isecenu na kockice, a u medjuvremenu samo malo prokuvala brokoli (posolila bio-zacinom), pa ga iseckala i dodala u luk i papriku. Sve nalila vodom u koji se kuvao brokoli, dodala zacine, biber, mirodjiju i zacinila jogurtom.
Sve je bilo "u hodu", ali je ispalo super.
 
Sve je pocelo kad sam primetio da se med lakse rastapa u jogurtu nego u mleku (hladnom)... :)

u casu jogurta stavite veliku kasiku meda (mljac) i mesajte, mesajte, mesajte... Med ce se veoma brzo razloziti, a vi dobijate mini-energetski napitak... :lol:
 
Možda je ovo recept za onu temu sa sirom, ali , pošto ne znam tačne mere(kao po običaju) onda je eksperiment. Znači ispasiram veću krišku domaćeg kravljeg sira, dodam kečap, origano, malo kisele pavlake, umutim ručno. Kore za gibanicu isečem na male parčiće, recimo 25x20 cm( ovo ko kad je Mira Furlan merila sarme lenjirom, da ne promaši meru od 5 cm :lol: ). Na svako parče kore stavim malo pomenutog fila, uvijem ko palačinku, sa uvučenim krajevima, uvaljam u jaja, pa u susam i pržim na malo ulja.Obavezno jesti uz jogurt
 
Kuvano belo meso (pola) sitno iseckala (baš, baš sitno - mrzelo me da meljem)
Izdinstala crveni luk (na maslinovom ulju), dodala paradaiza i puno, puno bosiljka i "bilja mediterana", pa onda belo meso, iseskano pola crvene slatke i malo ljute papričice... I to se lepo krčkalo, dodala još bosiljka, pa pomislila da ni kari neće da škodi (došo mi pod ruku ) i sipala i njega. Za to vreme se skuvale makarone ("farfale" ili "mašnice" i to šarene)... U ... nazovimo ga "preliv" dodala beli luk, sve lepo pomešala i dodala malo izmrvljenog sira (domaći, ali se jako lepo "osušio" i stvrdnuo).
Prelila makarone, pomešala i u slast pojela :wink:
 
smeh:
Kuvano belo meso (pola) sitno iseckala (baš, baš sitno - mrzelo me da meljem)
Izdinstala crveni luk (na maslinovom ulju), dodala paradaiza i puno, puno bosiljka i "bilja mediterana", pa onda belo meso, iseskano pola crvene slatke i malo ljute papričice... I to se lepo krčkalo, dodala još bosiljka, pa pomislila da ni kari neće da škodi (došo mi pod ruku ) i sipala i njega. Za to vreme se skuvale makarone ("farfale" ili "mašnice" i to šarene)... U ... nazovimo ga "preliv" dodala beli luk, sve lepo pomešala i dodala malo izmrvljenog sira (domaći, ali se jako lepo "osušio" i stvrdnuo).
Prelila makarone, pomešala i u slast pojela :wink:
Ne znaš ti šta valja...
 

Back
Top