Komplikacje posle missed ab, molim vas pomozite...

Angie77

Početnik
Poruka
3
Postovani,
molim vas pomozite mi, potpuno sam sludjena i ocajna.
U sestoj nedelji trudnoce sam prokrvarila i primljena sam u gradsku bolnicu.
Uputna dijagnoza: Abortus imminens Graviditas m.1.I 1/2.Ab.imminoincipiens.
Rekli su mi da imam hematom zbog kog krvarim, da je plod vitalan, dalu su mi terapiju,
injekcije progesterona i utrogestan. Posle nedelju dana lezanja u bolnici, na ultra zvuku
je utvrdjeno da je prestao rad srca ploda i sutradan mi je uradjena kiretaza.
Zavrsna dijagnoza: EVENTUS CONCEPTIONIS ABNORMALIS ALIUS
GRAVIDITAS HBD VI
MISSED AB
REVISIO CAVI UTERI INSTRUMENTALIS
Primila sam rhogam zato sto sam rh negativna i prepisan mi je Cefaleksin od 500mg 2x2 koji sam pila 10 dana.
Na kontrolnom pregledu sam bila deset dana posle kiretaze, uradjen mi je ultra zvuk i utvrdjeno je da je sve u redu.
Tri dana nakon kontrole pocinjem da osecam slabije bolove, kao probadanje jajnika, i krvarenje, koje je do tada bilo oskudno,
pocinje da se pojacava, sveza crvena krv.
Ponovo odlazim kod doktora, i tada doktor na ultrazvuku primecuje "nesto". Ginekoloski pregleg je jako bolan.
Doktor je u guzvi i ne stizem da pitam sve sta zelim, u svakom slucaju sumnja na cistu ili miom... Salje me da uradim krvnu sliku,
sedimentaciju i CA 125 tumor maker.
Pokusacu da desifrujem nalaz i misljenje:
Dg: St post curettage pp missed ab aa XIV
Mioma pendulare in obs
Tvuz: Ihavum(?) prazan, endometrijum(?) crtast(?), uterus normalne velicine, levo formacija 6-7cm, imponuje kao miom,
levi jajnik ne vizualizujem, desni d.o(?)
Pregled: oskudno crveno krvavi ex utero, juce jace krvarila. Uterus lako osetljiv, formacija levo uz uterus cvrsta,
bolna, ograniceno pokretna.

Dobila sam terapiju: Ciprocinal 500mg, 2x1, 5 dana i Methylergometrin kapi za skupljanje materice 3x15, 3 dana.
Rezultati sedimentacije, krvne slike i ca 125 tumor markera su svi dobri, i kada to javim doktorki, ona mi na brzinu govori
da nije onda nista strasno, da zavrsim sa terapijom i dodjem na kontrolu za nedelju dana...
Ali ja i dalje nisam mirna jer ne znam sta mi je! Nije tumor, ali sta je, zasto me je boleo pregled i sta je to od 6-7cm u uterusu...
U agoniji sam vec skoro mesec dana, molim vas recite mi bar nesto sto ima smisla i sta mi moze pomoci da okoncam agoniju, ozdravim,
oporavim se i budem u mogucnosti da ponovo zatrudnim.
Hvala najlepse unapered!
 
Ono sto je doktor video na ultrazvuku smatrao je da je to viseci miom velicine 6-7 cm,ali nije siguran,zato je rekao "in obs" sto znaci da sumnja na to i da je potrebna dalja dijagnostika.ostali nalaz na uterusu je uredan.
Pregled je boleo zato sto se materica nakon gubitka ploda polako skuplja i vraca na normalnu velicinu,i plus,radjena kiretaza,naravno da boli.
Najvaznije da su oni sigurni da u unutrasnjosti materice nema ostataka ploda ili posteljice koji bi mogli da dovedeu do naknadnog krvavljenja kao sto se kod tebe javilo vec sumnjaju na taj miom.verovatno ce sacekati da se smiri cela situacija i onda ce ti predloziti dalje lecenje tog mioma.
Znaci,nista alarmantno.
Kao sto su ti rekli,zavrsi terapiju pa na kontrolu.
Nema razloga zasto ne bi mogla ponovo da zatrudnis.
 
Ono sto je doktor video na ultrazvuku smatrao je da je to viseci miom velicine 6-7 cm,ali nije siguran,zato je rekao "in obs" sto znaci da sumnja na to i da je potrebna dalja dijagnostika.ostali nalaz na uterusu je uredan.
Pregled je boleo zato sto se materica nakon gubitka ploda polako skuplja i vraca na normalnu velicinu,i plus,radjena kiretaza,naravno da boli.
Najvaznije da su oni sigurni da u unutrasnjosti materice nema ostataka ploda ili posteljice koji bi mogli da dovedeu do naknadnog krvavljenja kao sto se kod tebe javilo vec sumnjaju na taj miom.verovatno ce sacekati da se smiri cela situacija i onda ce ti predloziti dalje lecenje tog mioma.
Znaci,nista alarmantno.
Kao sto su ti rekli,zavrsi terapiju pa na kontrolu.
Nema razloga zasto ne bi mogla ponovo da zatrudnis.

ok imam i ja jedan koristan savet za tebe ako hoces da se resis tog mioma jer su ga i meni ustanovili pre 3 meseca i danas na ultrazvuku nije bilo ni vodenih cisti ni mioma sto je najbitnije, samo naravno nije bio u toj velicini kao tvoj vec u duplo manjoj sto bi znacilo da ce ti trebati oko 6 meseci da ti materica bude potpuno zdrava. Kao prvo, pronadji na internetu ishranu koja odgovara tvojoj krvnoj grupi ili jednostavno kupi knjigu ishrana po krvnim grupama, u slucaju da si 0-ta kao ja bez obzira sto pise da ti prija crveno meso (a svinjetinu nikako!) jedi ga ponekad i to u malim kolicinama, izbaci beli hleb iz upotrebe, sve sto je vestacko ( sa aditivima) , beli secer ( zameni ga zutim), ubaci med kao slatkis, jedi crnu cokoladu (sa vecom sadrzinom kakaa ) umesto obicne, pij mineralnu vodu umesto obojenih sokova a od njih uzimaj one bez dodatka secera.. jedi dosta ribe, ubaci maslinovo ulje u ishranu a izbaci zaprske (obavezno!), nista od spageta ( ja sam umesto psenicnih jela pirincane iz kineskog restorana), belih peciva i u sustini svega sto je belo jer ne kazu dzabe da je belo = smrt. Ok stavka 2... kupi seme lana i pij 14 dana napravljeno na ovaj nacin: 4 kasike (plasticne) sa 4 kasike meda i 2 dl vode (casa) pomesaj u plasticnoj casi plasticnom kasicicom i ostavi uvece i prekosutra ujutru popij i tako svaki dan 7 dana za redom ostavljaj za prekosutra i pij redom, preostalih sedam dana pravi napitak sa po dve kasike lana, dve meda i casa vode i opet isti postupak koji sam objasnila. korak 3 : kupi mesavinu caja za uklanjanje tegoba kod mioma, pravi ga Pancic ili jednostavno kupi sama kantarion, koprivu , zalfiju i rastavic ( poznat i kao konjski rep) po 200 gr i sve to lepo pomesaj pa kuvaj ovako: 4 kasike na litar vode stavis kad prokuva, sklonis, ostavis .sat vremena da stoji, procedis i pijes 3 puta dnevno po jednu kafenu soljicu a ostatak caja koristis za ispiranje. Kad to popijes sledi korak 4 koji je tu i najbitniji : nabavis caj lisajevicu i skuvas ovako: na 3 litra vode stavis par biljki ili ako je usitnjena 6 kasika i to se kuva dok ne ispari pola tj. ostane 1,5 l, to ohladis, procedis stavis u flasu pa u frizider i svako jutro na prazan zeludac po jedna rakijska casa... dok se ne popije sve pa se onda pravi pauza od 40 dana, mada iskreno meni je vec posle trecine popijene flase miom nestao, tako da srecno i dodaj jos samo malo vere u sebe i sve to i bice sve ok :). pozzz :super:
 

Back
Top