RAK PANKREASA
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: RAK PANKREASA

Primećen član HELLGIRL (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano RAK PANKREASA

Da li neko moze da mi kaze nesto o tome,iz licnog ili iskustva nekog drugog...
    Mojoj tetki je utvrdjen rak pankreasa,dosta veliki,ne preporucuju joj ni operaciju nu hemo terapiju...
    Ja sam citala nesto o Brojsovoj metodi,ne znam da li bi to pomoglo (ili mozda samo odmoglo)? To sam htela da joj preporucim,ali ne znam da li ima smisla...
    Inace,dali su joj 6 meseci,do godinu dana zivota...
    Na bilo kakvoj pomoci ili savetu hvala unapred...

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1575

Podrazumevano Re: RAK PANKREASA

Citat Original postavio HELLGIRL Pogledaj poruku
    Da li neko moze da mi kaze nesto o tome,iz licnog ili iskustva nekog drugog...
    Mojoj tetki je utvrdjen rak pankreasa,dosta veliki,ne preporucuju joj ni operaciju nu hemo terapiju...
    Ja sam citala nesto o Brojsovoj metodi,ne znam da li bi to pomoglo (ili mozda samo odmoglo)? To sam htela da joj preporucim,ali ne znam da li ima smisla...
    Inace,dali su joj 6 meseci,do godinu dana zivota...
    Na bilo kakvoj pomoci ili savetu hvala unapred...
    То колико јој је остало живота, веома је дискутабилно и озбиљан др се не усуђује да даје такве прогнозе, посебно кад је рак у питању.

Друго, ако јој је препоручено само зрачење, то значи да сматрају да операција не би помогла и зрачењем ће покушати локално да делују на карцином.
    Ако не препоручују ни хемотерапију, онда је или већ метастазирао, али увелико, или је тип карцинома који не реагује на хемиот. (што је мало вероватно) или јој је организам јако исцрпљен па лекари сматрају да би јој хемиот. само одмогла.

С обзиром да је ситуација таква, ја бих пацијенту дозволила да на своју одговорност покуша неки алтернативни начин лечења.
    И ја сам чула за Бројсову дијету, али нисам се никад срела са неким ко ју је користио, осим за мршављење.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Zao mi je ako budem delovala pesimisticki, ali ovu temu sam samlela nakon fatalnog ishoda koji mi se desio u uzoj porodici. Kod raka pankreasa i kod bilo kojih drugih bolesti pankreasa kao sto su ciste, pseudociste i sl. operacija bi mogla da bude cak i najrizicnije resenje jer je visoka smrtnost pri tim operacijama. Visoka je smrtnost i u lecenju, odnosno, zalecenju, tih bolesti, ali pri operaciji je rizik mnogo visi.
    ...

Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    То колико јој је остало живота, веома је дискутабилно и озбиљан др се не усуђује да даје такве прогнозе, посебно кад је рак у питању.

Друго, ако јој је препоручено само зрачење, то значи да сматрају да операција не би помогла и зрачењем ће покушати локално да делују на карцином.
    Ако не препоручују ни хемотерапију, онда је или већ метастазирао, али увелико, или је тип карцинома који не реагује на хемиот. (што је мало вероватно) или јој је организам јако исцрпљен па лекари сматрају да би јој хемиот. само одмогла.

С обзиром да је ситуација таква, ја бих пацијенту дозволила да на своју одговорност покуша неки алтернативни начин лечења.
    И ја сам чула за Бројсову дијету, али нисам се никад срела са неким ко ју је користио, осим за мршављење.

Ne,ni zracenje nije u opticaju...nista...Ona zivi u engleskoj,tako da stvarno nisam najbolje upucena o lekarima tamo...Ali,da,bas zbog oslabljenosti organizma joj nisu preporucili hemo t.
    Ona i sama prica kako ne moze mnogo da pojede i ima uzasne probleme posle obroka svakog dana,...ali dosta je nervozna i nije bas za Brojsa kog sam joj ja preporucila.
    Zato me i zanima da li neko zna nesto vise o tome,da je ne bih mucila jos vise time,ako nema efekta..
    A sto je jos gore,muz joj je prosle godine,na njene oci umro od istog,..

Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio jeka Pogledaj poruku
    Zao mi je ako budem delovala pesimisticki, ali ovu temu sam samlela nakon fatalnog ishoda koji mi se desio u uzoj porodici. Kod raka pankreasa i kod bilo kojih drugih bolesti pankreasa kao sto su ciste, pseudociste i sl. operacija bi mogla da bude cak i najrizicnije resenje jer je visoka smrtnost pri tim operacijama. Visoka je smrtnost i u lecenju, odnosno, zalecenju, tih bolesti, ali pri operaciji je rizik mnogo visi.
    Da,ufff,znam,i jako brzo napreduju,... Zato je ona i bila skepticna kad sam joj pomenula Brojsovu metodu...

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1575

Ја сам чула да, наводно, та Бројсова дијета даје добре резултате.

Знам сигурно да не може да одмогне јер се форсира пијење сока направљеног од свежег биља и поврћа.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Pa da,sad sam procitala sve detaljno o tome na sajtu www.psenicnatrava.com\tumori

jos samo kad bi pristala toga da se pridrzava,,jer skroz je detaljno opisano i savrseno je logicno...

Nov član
    Učlanjen
    06.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja imam slican problem moja ujna boluje od karcinoma pankreasa sa metastazom na jetri.I njoj su lekari na VMA davali od 3 do 6 meseci zivota,a hvala bogu ona je i dalje ziva i u opste ne izgleda lose a skoro ce godinu dana od postavljanja dijagnoze.Ono sto mogu da ti preporucim a sto je njoj pomoglo je GD 100 i cajevi od Matije Paunovski ali kod tih cajeva obrati paznju jel ima dosta falsifikata za njih moras ici do Ohrida direktno kod nje.Pozdrav i sve najbolje.

Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio paja011 Pogledaj poruku
    Ja imam slican problem moja ujna boluje od karcinoma pankreasa sa metastazom na jetri.I njoj su lekari na VMA davali od 3 do 6 meseci zivota,a hvala bogu ona je i dalje ziva i u opste ne izgleda lose a skoro ce godinu dana od postavljanja dijagnoze.Ono sto mogu da ti preporucim a sto je njoj pomoglo je GD 100 i cajevi od Matije Paunovski ali kod tih cajeva obrati paznju jel ima dosta falsifikata za njih moras ici do Ohrida direktno kod nje.Pozdrav i sve najbolje.

Hvala. Ipak,moja tetka je umrla 30-tog novembra.
    Kako ti je sad ujna? Jel ona mozda imala i neku operaciju?

Početnik
    Učlanjen
    09.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Re: RAK PANKREASA

Za one koji imaju posla sa ovim stvarima i koji žele da probaju nešto alternativno preporučujem da pročitaju ovaj članak:

E, nemoj, stvarno. Veruj u šta god hoćeš ( i ja sam vernik), ali na ovom pdf-u nema propagande.
    Poslednji put ažurirao/la Nancy011 : 11.06.2010. u 21:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •