bolovi u kicmi

gost 197611

Aktivan član
Poruka
1.180
vec par dana me boli kicma (nije bas da me boli nego kao nekako da svrbi i mnogo mi prija masaza i par sati posle masaze je ko nova :) ) dakle boli me malo ispod vrata i interesuje me kako se sve moze otkloniti bol u kicmi?
 
Cao drustvo
Potrazih ovu temu i procitah sve
Imam problem sa kicmom tj manje sa kicmom a vise sa misicima vec 15 godina. Dakle pocelo je u 6om razredu osnovne sa neverovatnim bolovima kad nisam mogla da sedim,stojim lezim a da ne boli, u autobusu sam morala da cucim cesto, ma uzas.
Vremenom sam se pomalo navikla ali bih zaista da ne trpim ako ne moram.
Inace, kada je sve to pocelo isla sam u klinicki i to preko neke veze, nisu mi snimali kicmu, u faz nije nista. Zatim sam isla kod fizioterapeuta na vma i oni su mi preporucili vezbe kod njih - bile su raznovrsne za nas 20ak istovremeno, 2 doktora su se trudila i sa svakim ponaosob a masazu sam dobila jednom kakvu do danas ne pamtim. Secam se reci doktorke da moram ceo zivot da radim vezbe da me ne bi bolela kicma.
Nikad mi nisu rekli dijagnozu ali sklapajuci kockice i po simptomima koje imam shvatih pre par godina da se radi o nekoj bolesti misica kad se cesto stvaraju grudvice i mnogo ih je vise nego kod ostalih ljudi koji ih imaju.
Moji bolovi su nekad veci, nekad manji, prijaju mi razne vrste aktivnosti, trenirala sam tekvondo ,... s tim sto ubrzo nakon prestanka aktivnosti opet pocnu. Boli me kako kad, kifoskolioza koju mi fizioterapeuti rekose da imam je manjeg stepena na sredini, al su mi rekli da to nije uzrok bola. Vrat i ramena me skoro uvek bole ali sredina ledja ubija dok ne uradim vezbe, izvrcem se malo levo-desno da ispuca - to primecujem da je od nepravilnog drzanja a kad bole krsta sto je redje siri se i ka nozi pomalo i tu ne pomazu vezbe.
Eto opisah pa molim nekog ako zna sigurno za neku mast koja nije skupa da mi preporuci i volela bih neki pojas koji pomaze, mada ne znam u mom slucaju se plasim da bi i on izazvao jake bolove. Meni kao da nista osim neprekidne aktivnostio ne pomaze, kao da se brzo nekako ukocim - ne bukvalno, i to mi stvara i nervozu,... ne mogu ozbiljnije da se bavim nekim sportom jer imam astmu a joga pomaze ali samo pola sata- sat ako treba da sedim nakon toga.
Sad i nekako, al se pitam sta cu kad budem baba pa ne budem mogla ni da vezbam ni krecem se toliko, il ne daj boze u kolicima au, ne bih to podnela, al dobro, ionako sta fali umreti mlad i ne docekati da postanes neko koga drugi samo trpe, kao recimo kad smo u prisustvu pojedinaca u autobusu koje ne moramo ne da vidimo a osecamo njihovu prisutnost hihi
Eto, pa molim nekog strucnog ako moze nesto da zakljuci i pomogne please help!
 
Bol u tom delu kicme je prisutan kod vecine ljudi. Ne treba da te brine taj bol jer je uzrok tog bola ( moje misljenje ) premor, tj dugo sedenje za radnim stolom. Usled preteranog zamora dolazi do povecanja tonusa u misicima a samim tim i to slabije prokrvljenosti u misicima, zato ti je bolje posle masaze posto se misic opusti a samim tim se poboljsa i cirkulacija. Pored masaze ja bih ti preporucio sonoforezu ( ultrazvuk ) sa Ahilo gelom. Ova kombinacija se pokazala kao najbolja i problem resava za nekih 10-ak dana ( iz iskustva sa pacijentima ).
 
A STA JE sa bolom u krstima ? Ja radim 12,5 sati mozda 5 sati sedim a ovo ostalo je peglanje, pranje, spremanje, konobarisanje,........

sta treba onda raditi? radim vezbe redovno svaki dan uglavnom trbusnjake ali ne pomaze mi to...
 
Probaj da kupis neki od midera koji bi ti drzali ledja pravo dok sedis za kompom.
Ja sam kupila u prodavnici Rudo u resavskoj,kosta 1200 din i dobar je.
Mala cena za tako nesto.

Mider je jedno od najopasnijih pomagala kod problema kicme.U mideru koji vas tako lepo i relaksirano drzi i obezboljava,misici atrofiraju brzinom svetlosti,tako da cete jednog dana shvatiti da bez midera ne mozete ni da spavate,a to je definicija invalidnosti.

Мораш да радиш и вежбе за леђа. Пробај Мишелов програм.


Regan -Miselove vezbe su davna proslost rehabilitacije i niko ko drzi do sebe ih ne preporucuje pacijentima.Vezbe se prave individualno za svakog posebno i rade se kroz core stability tj kroz korigovanu posturu kako mi kazemo.Znaci -dobar terapeut-mobilizacija(lici na rucnu masazu)-pozicioniranje-feldenkrais-vezbe i Bog da vas vidi. :)
 
Regan -Miselove vezbe su davna proslost rehabilitacije i niko ko drzi do sebe ih ne preporucuje pacijentima.Vezbe se prave individualno za svakog posebno i rade se kroz core stability tj kroz korigovanu posturu kako mi kazemo.Znaci -dobar terapeut-mobilizacija(lici na rucnu masazu)-pozicioniranje-feldenkrais-vezbe i Bog da vas vidi. :)

AJde sad ovo prevedi na naski, nista ja tebe nisam razumela...........
 
Regan -Miselove vezbe su davna proslost rehabilitacije i niko ko drzi do sebe ih ne preporucuje pacijentima.Vezbe se prave individualno za svakog posebno i rade se kroz core stability tj kroz korigovanu posturu kako mi kazemo.Znaci -dobar fizioterapeut-mobilizacija(lici na rucnu masazu)-pozicioniranje-feldenkrais-vezbe i Bog da vas vidi. :)

Jel sad jasno??? :)
 
Poslednja izmena:
Jedini spas za bolove u ledjima (od gornjeg vratnog prsljena, preko lopatica do repa) jesu vezbe i plivanje...Svaki deformitet posle izvesnog vremena reaguje bolom. Pozeljno je na vreme otkriti ga, a s nasim nacinima zivota danasnjice, idemo kod lekara tek kada nas nesto zaboli...pa cak i tada mogu biti propisane vezbe za odredjen poremecaj. Ja imam odlicno iskustvo na VMA. Aparatura im je ok, fizioterapeuti odlicni i sto se terapije tice vrlo sam zadovoljna...poenta je samo biti redovani pridrzavati se. Svakodnevne vezbe,plivanje i razni melemi mogu pomoci da se bol ublazi ili otkloni , u zavisnosti od stepena deformiteta.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mene vec dve godine (imam 21), gotovo, konstantno bole vratni prsljenovi, lopatice, cak mi i ruke, prsti, trnu.. Snimala sam to i doktor mi je rekao da ne vidi nista cudno, da mi je to od nepravilnog sedenja, bla, bla.. Takoreci nije mi rekao nista konkretno, ni dijagnozu, ni nista... Nije mi cak rekao ni kako da ublazim bol (Rekao je- BOL CE TI PRESTATI NAKON STO MENI DONESES SVOJU DIPLOMU, otprilike, zbog ucenja mi je ta bol)... Ja mazem neke masti, nekad popijem neki lek za opustanje misica, ali, ne znam... Jednostavno, kao da sam se pomirila sa sudbinom i vise se ni ne zalim.. Da li neko ima slican problem i kako ga resava? pozdrav
 
Mene vec dve godine (imam 21), gotovo, konstantno bole vratni prsljenovi, lopatice, cak mi i ruke, prsti, trnu.. Snimala sam to i doktor mi je rekao da ne vidi nista cudno, da mi je to od nepravilnog sedenja, bla, bla.. Takoreci nije mi rekao nista konkretno, ni dijagnozu, ni nista... Nije mi cak rekao ni kako da ublazim bol (Rekao je- BOL CE TI PRESTATI NAKON STO MENI DONESES SVOJU DIPLOMU, otprilike, zbog ucenja mi je ta bol)... Ja mazem neke masti, nekad popijem neki lek za opustanje misica, ali, ne znam... Jednostavno, kao da sam se pomirila sa sudbinom i vise se ni ne zalim.. Da li neko ima slican problem i kako ga resava? pozdrav
Nije otprilike nego je samo do nepravilnog drzanja i neaktivnosti..cudo da u tim godinama nisi stekla sportske navike
 
Nije otprilike nego je samo do nepravilnog drzanja i neaktivnosti..cudo da u tim godinama nisi stekla sportske navike

Iskreno, isla sam na aerobik dok nisam upisala faks, jel te- sad sam treca godina, redovno sam isla na trcanje, nekad sam i plivala.. Zivim na selu u kome zivi 2000 ljudi, naravno, nema nikakvih aktivnosti- tipa vezbanja i ostalo- BAZEN NECU NI DA SPOMENEM, a putujem na fakultet do Beograda..Sam put me izmori, tako da nemam sad vremena da jos i odlazim do grada na neke od tih aktivnosti.. A, realno, kod kuce sve vreme govorim- aj, za pola sata cu da vezbam... Nisam lenstina, u smislu da sam debela, trontava, (imam 56 kilograma), samo jednostavno nemam naviku da sama vezbam..
 
Koji snimak je u pitanju, i specijalista čega te je pregledao?

Ja ne mogu da se setim kod kog sam specijaliste prvo bila- mozda sam bila na odeljenju fizijatrije?, ali, nisam sigurna, cim budem pregledala dokumenta, javicu- od njega sam dobila samo deset termina vezbanja (tu, u bolnici)- tamo su strpali na 20ak, i staro i mlado, da radimo ISTE vezbe, a imamo razlicite rprobleme... Najveca glupost... A, sad na prolece mi je ujna pomogla da me pregleda ortoped, koji je dosao sa nekoliko kolega- uradila sam snimanje (ja mislim da je to rentgensko snimanje)... Ali, u Pancevu je katastrofa sto se tice organizacije bolnice, tako da sam se ja bukvalno pomirila sa situacijom.. Niko mi nista ne predlaze, a ja stvarno ne znam kako da dodjem do nekih lekara, jer nije mi jasno kome treba da se obratim...
 

Back
Top