Бајрамска софра у Београду

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
.

Svim forumasima islamske veroispovesti, bosnjacima, srbima-muhamedancima, palestincima itd. Sretan Praznik



Бајрамска софра испред џамије у Београду

Први пут у новијој историји Београда исламски празник рамазански Бајрам обележен прославом испред Бајракли џамије где је постављена софра.
bajram%205.JPG
bajram%209.jpg


Исламска заједница Србије организовала је у Београду бајрамску софру испред Бајракли џамије код које се окупило више од хиљаду грађана немуслимана.

Испред Бајракли џамије на Дорћолу, на делу између Улица краља Петра и Цара Уроша, муслимански верници прострли су ћилиме око којих су поставили столове који су се повијали од терета разних врста пита, домаћих ајвара, сирева и осталих млечних производа, као и бројних прерађевина од сувог меса.

Муслиманке у традиционалној ношњи госте су служиле соковима и слаткишима, а међу становницима Дорћола најпопуларније су биле баклаве са ренданим пистаћем, тулумбе и колач који се зове птичје гнездо.

Манифестација је окупила велики број грађана привучених снажним оријенталним мирисима разних традиционалних јела и слаткиша.

Највећи ред могао је да се примети испред штанда на којем су радници фирме "Бањалучки ћевап" грађанима делили донере и ћевапе, док су са разгласа пуштани дискретни оријентални инструментали.
bajram%207.jpg
bajram%208.jpg

"Човек је непријатељ онога што не познаје"

Муфтија Мухамед Јусуфспахић је захвалио Богу због лепог времена које је омогућило да се свечаност одржи на отвореном и да се комшије боље међусобно упознају јер, како је рекао, "човек је непријатељ онога што не познаје".

Јусуфспахић је захвалио свим људима који су дошли испред џамије и честитао Нову годину, како је рекао, "браћи Јеврејима" док је хришћанима пожелео да им Бог подари мир.

Председник Скупштине града Београда Александар Антић је честитао муслиманима празник и рекао новинарима да данашња свечаност оличава "Београд у којем он жели да живи".

Антић је рекао да градска власт жели да Београд буде место у којем ће у миру и слози живети сви људи, без обзира на верску или националну припадност.

Становник Београда Мирослав Мијатовић, који је у главни град дошао из Лесковца, рекао је новинарима да је испред џамије дошао да се боље упозна са културом муслимана, јер о томе веома мало зна, а сматра да би међусобно упознавање две културе и религије допринело зближавању народа.

Младић, који се представио као Душан са Дорћола, рекао је да га је на скуп довела знатижеља, а да га је задржао мирис хране. Додао је да је посебно заинтересован да поново проба пите које је први пут јео у војсци када се његов другар муслиман из Тутина вратио са одсуства са много домаће хране.

Осим већег броја грађана, испред џамије је дошао и рабин Исак Асијел, дугогодишњи муфтија Хамдија Јусуфспахић а најављено је да ће скуп у току дана посетити и министар културе Небојша Брадић.


http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...Бајрамска+софра+испред+џамије+у+Београду.html
 
....kazu bile extra tufahije, `halal kvaliteta!! :D

steta sto nisi bio pa da nam preneses utiske....
inace, bajramska sofra je tradicija u svim mestima. juce je npr. glavni muftija kosovske muslimanske zajednice organizovao sofru na koju su pozvani svi relevantni faktori na kosovu, i pri pomenu onih koji su dosli, jedino ima koje nisam cuo je bilo ime predstavnika SPC. zasto ja "ne bih znao" odgovor

Бајрамска софра испред џамије у Београду

Први пут у новијој историји Београда исламски празник рамазански Бајрам обележен прославом испред Бајракли џамије где је постављена софра
.
 
steta sto nisi bio pa da nam preneses utiske....
inace, bajramska sofra je tradicija u svim mestima. juce je npr. glavni muftija kosovske muslimanske zajednice organizovao sofru na koju su pozvani svi relevantni faktori na kosovu, i pri pomenu onih koji su dosli, jedino ima koje nisam cuo je bilo ime predstavnika SPC. zasto ja "ne bih znao" odgovor

.


Nisam bio ali su mi javili neki pojedinci i pojedinke iz grada, koji su bili, kazu da je bilo super klope,:D

kao i da je atmosfera bila ok, u odnosu na aktuelne parade itakoto?!:ok:
 
Nisam bio ali su mi javili neki pojedinci i pojedinke iz grada, koji su bili, kazu da je bilo super klope,:D

kao i da je atmosfera bila ok, u odnosu na aktuelne parade itakoto?!:ok:

drago mi je sto je atmosfera bila normalna... mada ja verujem da je to tako proslo zahvaljujuci lukavosti organizatora.... nije unapred najavio, i odredjene "destruktivne" grupe su uhvacene na spavanju... nisu imali vremena da se pripreme... ideja za organizatore neke sledece parade:worth::worth:
 
steta sto nisi bio pa da nam preneses utiske....
inace, bajramska sofra je tradicija u svim mestima. juce je npr. glavni muftija kosovske muslimanske zajednice organizovao sofru na koju su pozvani svi relevantni faktori na kosovu, i pri pomenu onih koji su dosli, jedino ima koje nisam cuo je bilo ime predstavnika SPC. zasto ja "ne bih znao" odgovor

.

drago mi je sto je atmosfera bila normalna... mada ja verujem da je to tako proslo zahvaljujuci lukavosti organizatora.... nije unapred najavio, i odredjene "destruktivne" grupe su uhvacene na spavanju... nisu imali vremena da se pripreme... ideja za organizatore neke sledece parade:worth::worth:


И шта више рећи?

ДАЈ БРЕ СМРДИБУБО ИДИ И ТРУЈ СЕ У СОПСТВЕНОЈ ЛИЦЕМЕРНОСТИ НЕГДЕ НА ДРУГОМ МЕСТУ


Браћо и сестре не наседајте на ову смрдибубу и његово лицемерство,ово је празник грађана Сбије који су честити људи
подржимо их ,а не да се свађамо са овим ширитељем мржње
 
Poslednja izmena:
drago mi je sto je atmosfera bila normalna... mada ja verujem da je to tako proslo zahvaljujuci lukavosti organizatora.... nije unapred najavio, i odredjene "destruktivne" grupe su uhvacene na spavanju... nisu imali vremena da se pripreme... ideja za organizatore neke sledece parade:worth::worth:


Pa naravno, otac i sin Jusufspahici izgleda nisu dzabe ovoliko godina u Beogradu,
ovo su ekstra pripremili i organizovali, tako da je sve proslo bez ikakvih problema,
a cujem da je dosta ljudi raznih veroispovesti danas bilo tamo i svi su odusevljeni ovim dogadjajem,
koji je dosta razbio predrasude jednih prema drugima..:ok:
 
drago mi je sto je atmosfera bila normalna... mada ja verujem da je to tako proslo zahvaljujuci lukavosti organizatora.... nije unapred najavio, i odredjene "destruktivne" grupe su uhvacene na spavanju... nisu imali vremena da se pripreme... ideja za organizatore neke sledece parade:worth::worth:

Ne lupetaj Ademe, Beograd je uvek bio izuzetno tolerantan....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top